Twee direkteurs in Akademie Schone Kunsten maar De Turck speelt er diktalor Krasse staaltjes in vrije tribune van „De Voorpost' Wijkklub J. Steenhout Poppenteater Postiljon te Aalst Belottersklub Jan Boeykens Blijft de slaap van ATB Aalst duren 21e Grote St.-Maarter.s- jaarmarkt Wijkklub H. Flips UURROOSTER KLINIEK BOND MOYSON St.-Kamielstraat 30. Aalst - Tel. 053/241.39 IN VOEGE VANAF 1-10-1973 Het nieuwe weekblad voor Aalst en omliggende -De Voor post» stelt een vrije tribune ter beschikking van de vijf pohtiekc partijen. De woordvoerders van deze laatste zijn natuurlijk vrij te schrijven wat zij willen, waar heid of leugen, oprechte taal of misleiding. Èr zijn nu reeds vijf nummers van deze krant ver schenen. Het zal niemand ver wonderen wanneer wij verklaren dat het reaktionaire en demago gische proza van de hand komt van de V.U. en de PVV Beide partijen richten in De Voorpost» uiteraard hun aanval len op de BSP. De h. Van Leem putten die de vrije tribune van de VU verzorgt hebben wij in «Voor Allen» reeds een keer van antwoord gediend naar aanlei ding van Chili. Vorige week schoten zowel de PVV als de VU samen hun pijlen af op de so cialisten naar aanleiding van het dekreet op de vernederlandsing van het bedrijfsleven. Wij heb ben hen deze week in «De Voorpost» van antwoord gediend, maar willen het in onze eigen krant ook even over hebben. FLAUW ELEKTORAAL GEDOE VAN VU EN PVV Het dekreet op de verneder landsing van het bedrijfsleven in Vlaanderen werd In de Vlaamse kultuurraad door alle Vlamingen van alle partijen eenparig ge stemd. De franstaligen hebben er een georkestreerde kampanje tegen ingezet. De socialistische minister van Arbeid, Glinne, liet zich kortstondig verleiden tot een ongelukkig en onbesuisd op treden alhoewel hij de recht matigheid van het decreet er kende. Dit werd nu in de vrije tribune van „De Voorpost" door Van Leemputten fV.U.) en door Omer Van Liedekerke (P.V.V.) aangegrepen om de B.SP. en alleen de B S.P te lijf te gaan. Daarbij verzwijgen zij dat de Vlaamse socialisten onvoorwaar delijk en konekwent de ver dediging van dit dekreet opna men tegen iedereen die er een voet durfde naar uitsteken. En deze laatsten waren vooral de federalistische vrienden van de Volksunie, het Rassemblemcnt Wallon van Perin en het Front des Francophones van Brussel waarmede cfë'V.U, goede betrek kingen onderhoudt. Het waren vooral ook de francophone libe ralen die h^jt liardst. ■sehresuw- den. H:erover, wordt „natuurlijk niets gezegd. Het is dan ook weinig eerlijk en weinig bevor derend voor het zo aangeprezen eensgezind Vlaams optreden wanneer de V.U. en de P.V.V. de fransdolle herrie rond het dekreet aanwenden om de B.S.P. verdacht te maken. Hiermede bewijst zowel de V.U. als de P.V.V. dat het hen in de eerste plaats niet is te doen can Vlaamse belangen maar om flauw el ktoraal gedoe. Boven dien mag worden aangestipt dat de B.S.P. in Vlaams opzicht ze ker geen lessen heeft te ont vangen van de tricolore P.V.V. In tegenstelling tot de P.V.V. teilen de socialisten in hun rangen geen ondernemingshoof- den die in Vlaanderen Frans spreken om zich te onderschei den van hun socialistische en andere werklieden. De verfran sing in Vlaanderen is altijd het werk geweest van de liberale en katolieke bourgeoisie. C.V.P. DOET NIET MEER MEE Vorige week bleef de aan de C.V.P. voorbehouden plaats in „De Voorpost" blank. Dit maag delijk blank werd alleen be vlekt door een mededeling van de redaktie dat de C.V.P. haar had laten weten geen stukken meer te zullen insturen tenzij „De Voorpost" zeventien gratis abonnementen bezorgt aan C.V.P.-mandatarissen. Van lef, cm niet te zeggen van schaam teloosheid, gesproken HET NATIONAAL EGOÏSME VAN DE V.U. Het wordt vervelend te reage ren op het rassistisch proza van Dr. Van Leemputten, volksver tegenwoordiger van de V.U. Wat hij schrijft heeft niets meer te zien met Vlaamse beweging noch met vrijheidsnationalisme. Zijn proza walmt de geur uit van een fanatiek nationalistisch chauvinisme dat wij nooiit zul len aanvaarden, of het nu Vlaams of Frans of Amerikaans of van waar ook is. De h. Van Leemputten brak een lans voor het federalisme, wat zijn gcod recht is en dat zelfs velen in de BJ3.P.. vooral in Wallonië, aanvaarden. Hij verwijt de Waalse socialisten echter hst federalisme slechts verbaal te beleiden en in feite op een unitair standpunt te staan omdat Wallonië geld no dig heeft vam de nationale so lidariteit. En hier breekt het nationaal egoïsme van de h. Van Leemputten nog eens als een etterbuil door. Hij schand vlekt het feit dat de aktieve bevolking van Wallonië slechts 30 t.h. van de ganse aktieve bevolking van België bedraagt terwijl er in ditzelfde Wallonië 36,4 t.h. van de pensioengerech tigden wonen waardoor Vlaan deren zogezegd wordt bestolen. Indien men de V.U. zou volgen dan zou men de pensioenen in Wallonië moeten verminderen en deze in Vlaanderen verhogen ten 'nadele van de Waalse ge pensioneerden. De h. Van Leem putten vraagt, zich niet af wat er dan zou moeten gebeuren niet" de kinderVergoedingen, ver mits er percentsgewijze meer kinderen in Vlaanderen dan in Wallonië zijn. Van zulke Vlaams nationale chauvinistische argu mentatie blijven wij liefst ge spaard. Zij staat trouwens in tegenstrijd met de verbale be- leidenis van de V.U. ten over staan van de volkeren in de ontwikkelingslanden. Wij socia listen zijn voor de solidariteit, vooral van alle arbeiders welke taal zij ook spreken of welke huidskleur zij ook hebben. Bert Van Hoorick Traditiegetrouw starten we met onze winteraktiviteiten in de wijkklub. Op het programma staan voorzien, kaartingen en anderé samenkomsten. Door het bestuur wordt geijverd om een paar voordrachtavonden te orga niseren. Eveneens diavoorstellin gen zijn voorzien. Op zaterdag 13 oktober a.s. starten we met onze eerste kaartavond. Gerrebollmg voor de vrouwen. Prachtige gra- tisprijzen zijn te winnen. We doen een warme oproep aan de leden, om zo talrijk mogelijk aanwezig te zijn. We starten met onze kaarting te 19.30 uur. Het Bestuur. Op 14 maart jl. organiseerde het Humanistisch Verbond Aalst een eersie poppenspelopvoenng. De belangstelling voor het poppenspel «Het Toverpaard» van het pop- nenteaver Nele was uitzondenjk groot. Meer dan 300 kinderen woonden het bij. Ter wille van dit suk3es beloof de het bestuur toen nog meer zulke opvoeringen te geven Wel nu, oinnenkort is het zeer geken de beroepspoppenspel Postiljon poppenteater te gast bij ons met «Pophitje». De opvoering heeft plaa«s in ae feestzaal van de Rijksmiddelbare- school. Binnenstraat 303, Aalst, op wGensdagnamidrag 24 oktober om 14 uur. Dit opvoedend ontspannigspro- gramma dat zowel op gebied van techniek (fluorescerende poppen) als ter wille van zijn sociaal -kul- tuiele inhoud (rassendiskrimiua- tie bij de muisjes i een ware open baring is. duurt 90 minuten. Het einde van de voorstelling is voorzien omstreeks 16 uur. Tij dens dc pauze biedt de inrichten de vereniging versnaperingen aan tegen 5 fr. het stuk. De deel name in de kosten is laag gehou den :2C fr. Alle kinderen zijn har telijk welkom! Vrienden, op zondag 14 oktober krijgen wij onze tweede wedtrijd van ons kampioenschao met ols ereprijs deze van vriend Juul Van Dvoogtnbroeck, met daarbij een, extra geschonken door de wed. Boeykens-Podevijn. Diegenen die wensen deel te ne- merf aan ons kampioenschap kun nen zich nog in regel stellen, na deze wedstrijd kan men niet meer in aanmerking komen. Iedere wedstrijd is ook een prijskamp op zichzelf, waar ieder een kan aan deelnemen. Inschrij ven vanaf 18.30 u om stipt te 19 u. aan te vangen. Vrienden, tot zondag in het Volkshuis. JOZEF - FRANS Sinds de socialisten uit 'het schepenkollege werden gebannen door de grote koalitie C.V.P. - V.U. - P.V.V. die soms zelfs geen veertien gemeenteraadsleden op de 27 tijdig kan mobiliseren, is het al wille keur wat de klok slaat, zowel op het stadhuis als bij de politie als in andere instellingen van de stad. Dit is ook het geval in de Akademie voor Schone Kunsten waai de goede geest en het entoesiasme van leraars en leerlingen wordt kapot gemaakt door het eigenmachtig en willekeurig optreden van de huidige machthebbers die alles, ook onze schone kunsten, politi seren. Het enige waar men in de C.V.P. oog voor heeft is plaatsjes bezorgen aan hun kreaturen. Zo gebeurden ook daar aanstellingen die niet beantwoorden aan de voorschriften of aan de gebruiken die er vroeger in bestonden onbevcordeeld de besten te nemen. Sommige personeelsleden die niet tot de politieke opvattingen beho ren van de voorzitter, staan bloot aan plagerijen. Zeer ijverig in het op zijn kop stellen van de akademie en het aanbidden van de diktatuur is het kettinghondje van de h. Dc Turck, die omwille van «het smeer likt aan de kandeleer». De miserie in de akademie wordt vanzelfsprekend In de hand ge werkt door het feit dat de huidige meerderheid op het stadhuis twee direkteurs in plaats van één heeft aangesteld. En vermits in feite alles bedisseld wordt door de h. De Turck en het beheer van de Akademie niet in de Akademie zelf, maar in «Het Groen Kruis» is gevestigd hebben deze direkteurs ook niets te zeggen en weten zij waarin noch waaruit. Een fraaie boel. Gelukkig is er het prestigieus en miljeenenkostend Dirk Martensjaar om zoveel anti-humanisme en anti-kuituur te verbergen. Wanneer wij ons hog erge noem de vraag stellen dan zouden wij bevestigend moeten antwoorden. Zo fier als wii mochten zijn op de vroegere A.T.B., zo beschamend zijn wij thans op de A.T.B. van vandaag. Vroeger was de A.T.B. een ak tieve werkende groepering. Wij bezaten een dansgroep met banjolistengroep eveneens een zang- en balletgroep, we hadden een 100-tal spaarders, verdeeld over 2 spaarkassen. Regelmatig iedere week hadden wij algemene vergaderingen die bijgewoond werden door een 20 a 30-tal leden, regelmatig hadden wij uitstappen met af en toe voordrachten, met een spreker van het hoofdbestuur. De kame raadschap onder de leden was een feit, het ledenaantal mochten wij gerust schatten op 400 leden. Regelmatig ieder jaar werden er speciale vergaderingen gehou den voor het bespreken van de jaarlijkse reis, reizen waaraan door de leden flink werd deel genomen. Zo hadden wij reizen naar Zwitserland, Kitzbughel, Italië, Lourdes, enz. Zo zou ik kunnen voortgaan met herinneringen van vroeger... maar dat is het verleden... We gaan ons houden aan het heden. Wat blijft over van de eens zo werklustige en aktieve groepering van onze vroeger zo goed gekende A.T.B. van Aalst Waar zijn de leden Waar zijn de aktiviteiten Wanneer men een verantwoor delijke post bekleedt in een groe pering moet men er ook voor werken, zonder ophouden. Ik ben akkoord dat de tijden veranderd zijn, alsook de mentaliteit van de mensen. Maar dat wil daarom niet zeggen dat de mensen niet meer vatbaar zouden zijn voor het bespreken van gezellige bij eenkomsten. Die kameraden en gezellinnen zouden elkaar leren kennen of herkennen, men zou op die besprekingen kunnen vast leggen wat er zou kunnen gedaan worden om A.T.B. een nieuw le ven te geven. De slaap van de verantwoorde lijken duurt nu toch zeker lang genoeg 1 heeft men al eens ge- dachtbaan de herkiezing van het bestuur). Wil men de A.T.B. terug doen herleven, dat men dan met lan ger drale, dat men begint met de handen uit de mouwen te steken, het is hoog tijd, begin NU. Men kan reeds beginnen met een speciale circulaire te maken, voor uitnodiging van AL de leden, voor het onderaoeken van een reisprogramma voor 1974. Klopt en er zal opengedaan worden. Jan WAUTERS. OP ZONDAG 11 NOVEMBER 1973 VANAF 8 u HOUTMARKT WATERTOREN EN AANPALEN DE STRATEN. uitstallen cn verkopen van: allerhande koopwaren en voor werpen: bloemen, planten, fruit, groenten, nieuwe- en tweedehand se auto's, moto's, scooters, brom mers, fietsen, rijwielen, landbouw machines, in- en uitheemse vo gels, sierduiven, enz. OP DE HOUTMARKT GROTE VEEPRIJSKAMP te 10u30 vertrekt Sint-Maarten aan het stadshuis, om met zijn gevolg, een bezoek te brengen aan de jaarmarkt en snoep- en speel goed uit te delen aan de kinderen. De markt zal worden opgevro lijkt met stemmings- en ontspan- ningsmuziek. BERICHT AAN DE KRAMERS De kramers mogen, voor 28 ok tober e.k. hun aanvraag tot deel name richten aan de heer Fritz Dierick, marktleider, Kan. Coli- netstraat 1 te Aalst, met opgave van het gewenste aantal meters en de aard van dc te koop te stellen waren. VERPACHTING van de standpi„. 'ven voor de ver koop van bloemen aan het stede lijk kerhof, ter gelegenheid van Allerheiligen en Allerzielen, dins dag 16 oktober 1973 te 10 u., in de raadzaal van het stadhuis. Deze verpachting is voorbehou den aan de Aalsterse bloemenkwe- kers en -verkopers. VLAAMS WEEKBLAD t OOlt ALLES Ons programma voor het sei zoen 1973-74 wordt ingezet roet een algemene vergadering, welke zal plaatsvinden op vrijdag 12 oktober 1973. te 20 uur, in ons lo kaal bij «Emy». Wij doen een. dringend beroep op alle leden om zo talrijk moge lijk deze vergadeiing bij te wo nen. Het is namelijk de bedoe ling dat onze leden zich samen met het bestuur zouden bezinnen over nieuwe aktiemogelijkheden en een eventuele herstrukturerlng van onze klub. Ieder van u wordt geviaagd zijn zeg te komen zeggen over hce hij wenst dat de wijkklub verder zal werken, wat zeker moet behouden worden en wat desge vallend niet meer moet gedaan worden. Tijdens de vergadering zal eveneens worden overgegaan tot een volledige hei verkiezing van het bestuur. Alle huidige be stuursleden zijn uittredend en herkiesbaar, tenzij zij uitdrukke lijk wen en niet langer in het besiuur zitting te hebben. Verder kunnen ale leden zich kandidaat stellen, hetzij schriftelijk bij voorzitter kd. Van de Meerssche Paul (De Schrijverstiaat 5, Aalst) hetzij op de vergadering zelf. Gelieve er nu reeds nota van te nemen dat onze e.v. belotte- wedstrijd zal plaatshebben op za terdag 27 oktober te 20 uur in het lokaal. Wii hopen u zo talrijk mogelijk te ontmoeten op de vergadering van vrijdag, en wij hopen vooal veel nieuwe kandidaat-bestuurs leden te mogen begroeten. Het bestuur. DIENSTEN Algem. Geneeskunde Radiografie Oogziekten Tandheelkunde Fisio-Reumatologie Algemene Heelkunde Heelkunde Maag cn Darmen Heelkunde (spataders speen, aderverkalking) Heelkunde Beender ziekten Oor- Neus- en Keelz. Ilartz. en Ademhalingsorganen Inwendige ziekten Huidziekten Vrouwenziekten Zenuwziekten Kinderziekten Optiek Inspuitingen en verzorgingen Verpleg. ten huize - lijklooi Massages enz. I aboratorium Kaadnleging voor zuigelingen NAMEN DOKTERS Dr Dt'arueTe Dr Merehiers Dr Moens Dr Pede Tandarts De Noyette Dr Van Grimbergen Dr Sevens Dr Yvergncanx Dr Malcolm Dr Verjans Dr Roulet Dr De Jonge Dr Vanderheyden J. Dr Lbeureux Dr Vanderhevden II. Dr De Reuck Dr I'erpol Mr De Vos op afspraak op aanvraag ep afspraak elke werkdag van Maandag van Dinsdag en donderdag van Maandag van Woensdag op afspr. donderd. van Maandag van Woensdag van Vrijdag van Dinsdag van Donderdag van Maandag, woensd. vrijd. van Maandag van Dinsdag van Vrijdag van Vrijdag van Dinsdag van Dinsdag van Vrijdag van Maand., woensd. en vrijdag van Maandag van Donderdag van Donderdag van Dinsdag van Dinsdag van Maandag van Donderdag van e'k" werkdag van dinsdag van 9,30 tot ll.OOtot 8,3# tot 10,30 tot 16,30 tot 16,30 tot 15.00 tot 9.00 tot 17.00 tot 9,00 tot 9,30 tot 17,00 tot 10,30 tot 10.30 u 15,30 u 11,30 u 11,30 u 17,30 u 18,30 li 18,30 u 11,00 u 19.00 u 11,00 u 11.30 u 18,30 u 12,00 u 13,00 tot 14,00 u 17,00 tot 18,30 li 16.00 tot 17,00 u 15 00 tot 18.00 u 10.00 tot 11,30 u 9.00 tot 11,00 u 14.00 tot 15 30 U 10.00 tot 11 30 u 17 00 tot 18,00 li 17.01 tot 18.00 u 15.30 tot 17,30 u 10,30 tot 12.00 u 16 30 tot 18,00 u 8,l>0 tot S.OO u 1100 tot 16.01) u

Voor Allen | 1973 | | pagina 4