ABORTUS WETTELIJK TOEGELATEN VLAAMS Auto's zondag op stal f DE TREINBOTSING TE DENDERLEEUW KOEHANDEL IN DE VOLKSUNIE! W. VERNIMMEN LUIDT NOODKLOK VOOR DE DENDERSTREEK 35e JAARGANG - Nr 46 ZATERDAG 17 NOV. 1973 AALST VERSCHIJNT IN V. ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Het B.S.P.-voorstel door Bert Van Hoorick volksvertegenwoordiger (Vervolg blz. 2) Is V.U.-senator Diependaele uitgesloten? (Zie vervolg blz. 5) WEEKBLAD VAN DE B.S.P. ARRONDISSEMENT (Vervolg blz. 2) Wat met de onderneming Merckx te Ninove Eist volledige prioriteit voor de industriezones te Geraardsbergen en Zottegem Stuwende bedrijven zijn noodzakelijk Ook ontwikkeling van de tertiaire sektor en prioriteitsprogramma van openbare werken en vervoer is vereist Een tol aan de oliebarons en oliesjeiks Redaktie Administratie PuDliciteit 52. MOLENSTRAAT - 9300 AALST Tel. 053/24869 Postcheekrekening 95.24.64 Maandabonnement 25 fr. Jaarabonnement 300 fr. Verantwoordelijke uitgever Georges Spitaels, 52, Molenstraat - 9300 Aalst. Wij meldden reeds dat in de Senaat door Mare Antoine Pierson namens de socialisten een wets voorstel werd ingediend op de zwangerschapsonder breking. Het uitvoeren en laten uitvoeren van een abortus is tot hiertoe volgens ons Belgisch strafrecht een verboden daad, die strafbaar is met gevangenis straffen. Dit verhindert echter niet dat jaarlijks 100.000 vrouwen in ons land abortus plegen. Dit cijfer dat, volgens geneesheren en klinieken, aan de lage kant werd geschat, is enorm. Het betekent dat op tien jaar tijd minstens één miljoen abortussen worden uitgevoerd. Men kan dit probleem dan ook niet uit de weg gaan met argumenten van kristelijke of van natuurlijke moraal. In de kerk en in de CVP kan men zo hard schreeuwen als men wil, de feiten blijven er niet minder waar om. De slogan «Abor tus is moord» is even belachelijk als beledigend. Want, gezien de afmeting van het aantal abortus sen bij ons en elders, zouden miljoenen vrouwen niets anders dan moordenaressen zijn. En de wet gevers in Nederland, Engeland, Japan, de Verenigde Staten en zovele andere landen in de wereld, die abortus in mindere of meerdere mate hebben ge legaliseerd, zijn dan eveneens moordenaars. De kerkvorsten, die het hebben over het ongeboren leven, laten nochtans niet toe dat een doodgeboren kind kerkelijk wordt begraven, terwijl de foetus evenwel, volgens hun stelling, ongeboren leven is geweest. Wij zijn geen voorstanders van abortus en wij me nen dat zwangerschapsonderbreking zoveel moge lijk moet worden vermeden, dank zij een aange paste opvoeding op het gebied van de seksualiteit en van betrouwbare kontraceptieve technieken die de zwangerschap voorkomen wanneer zij niet ge wenst wordt. Maar, omdat wij de mens als een vrij en mondig wezen willen zien, bevrijd van alle ta boes, hebben wij oog voor de werkelijkheid. En deze werkelijkheid betekent dat, ingevolge ons huidig strafrecht, massa's vrouwen gedwongen zijn beroep te doen op onbekwamen en onverantwoordelijken om in aldus gevaarlijke omstandig'heden voor hun eigen leven een abortus te laten verrichten. Om sociale redenen, om reden ook dat wij niet kunnen aanvaarden dat een deel van de bevolking haar etiek blijft opdringen aan een ander deel dat niet door dezelfde moraal is geïnspireerd, wensen wij dat abortus in welbepaalde omstandigheden wettelijk wordt toegelaten. Het socialistisch wetsvoorstel bepaalt deze voor waarden. Zij bestaan hierin dat de vruchtafdrij ving moet worden uitgevoerd door een geneesheer, Vorige week. in de naclhl van woensdag op donderdag, bad een botsing plaats tussen twee goede rentreinen in het station Denderleeuw. Van beide stellen kantelden een twaalftal wagons. Een aantal sporen werden geblokkeerd, wat voor gevolg had dat vele treinen vertraging maakten en moesten omgeleid worden. Tal van reizigers en pendelarbeiders kwamen soms uren te laat op de plaats van bestemming. Koehandel, knoeierij, bonzen en dergelijke meer zijn woorden die wij gewoon zijn te horen uit Volksuniemonden aan het adres van andere partijen. Wat de V.U.-militanten echter zondag op hun kongres zagen ge beuren blijkt een koehandel van formaat te zijn geweest. Het ging om de verkiezing van een nationale voorzitter en een secretaris-generaal. Men heeft twee voorzitters en twee secretarissen moeten nemen. De twee kandidaten voor het voorzitterschap, Schiltz en Ras kin, kregen elk 46 stemmen. Er was overeengekomen dat bij sta king van stemmen, de oudste zou worden aangeduid. Maar na de stemming wilde de jongste zich daar niet bij neerleggen. De toestand werd uitzichtloos. Ondanks de V U. enkel uit Vla mingen bestond en geen Walen telt zoals andere partijen, werd besloten twee voorzitters en twee secretarissen te nemen. Met deze koehandel werd inderdaad Inge stemd. Interpellant herinnerde eraan dat toen in de streek van Aalst bekend werd dat de textielonder neming Pabelta haar poorten ging sluiten voor einde 1970, in de Ka mer van Volksvertegenwoordigers op 16 juni 1970 vijf interpella ties werden gehouden. In zijn antwoord werd door minister- staatssekretaris de globale poli tiek van de regering, ten aanzien van het gewest Aalst, uiteengezet. De nadruk werd gelegd op het belang van de industriële infra- struktuur. De streek van Aalst moest daarover kunnen beschik ken om het mogelijk te maken dat bedrijven zich in een mini mum van tijd zouden kunnen vestigen. De regering verklaarde zich vastbesloten haar inspanning- ten voordele van het arrondisse ment Aalst, in het raam van de expansiewetten, verder te zetten, en ondermeer de industriële in- frastruktuur uit te bouwen. Laat mij toe er even op te wij zen dat de aangekondigde sluiting van Pabelta vooraf was gegaan door de sluiting van de Filature du Canal te Aalst, een textielbe drijf met 300 werknemers. De sluiting van het metaalbedrijf INTRACO te Erembodegern met 106 tewerkgestelden. De reputatie van het gewest Aalst als arron dissement met het hoogst aantal fabrieksluitingen in de laatste 10 jaar het grootst aantal pende laars 36.000 werknemers moe ten hun dagtaak verrichten bui ten het arrondissement, waaron der circa 14.000 lange afstand s- pendelaarsde streek met het hoogst aantal werklozen bij de eerste tekens van teruggang in de ekonomische aktiviteitis et zekc-r niet op verbeterd, integen deel. Sedert 1G juni 1970 werden de poorten gesloten van 9 bedrijven. Met Filature du Canal en In- traco heeft dit als gevolg- dat van 1 april 1910 tot 1 september 1972 er 1.331 betrekkingen verloren gingen, plus 480 ingevolge reorga nisatie, en wij krijgen een totaal van méér dan 1.800 arbeidsplaat sen die op amper 2 jaar tijd in onze streek verdwenen. Men zou kunnen aanvoeren dat het aantal werknemers ressorte rend onder de R.M.Z. met 129 eenheden gestegen is in de pe riode 1970-1972. Dat is geen steek houdend argument omdat in die periode wij een aktiviteitsverho- ging hebben gekend in de bouw nijverheid en onze bouwvakarbei ders buiten de streek van Aalst Met de fiets kan het ook! En om zich alvast voor te bereiden op de autolo-ze zondag (en) deed minister van Ekonomische Za ken W. Claes met zijn dochtertje een fietstocht in de streek van Hasselt. Zondag wordt het ook voor België een autoloze dag. De wa gens blijven dus in de garage. Wie koets en paard heeft, kan hiermee, zoals in grootvaders tijd, naar bui-ten. Voor de ande ren bestaat de vcetgangerstrein of de fiets. Vanzelfsprekend is er het openbaar verveer. Maar al bij al wordt het een stille zon dag. Of er hierna nog andere autovrije zondagen kc-men, is nog niet bekend. Dat vernemen wij nog wel. Vcor de scholen heet het echter veralgemeend: 's zaterdags dicht. Een en ander is het gevolg van de dreigende petroleumschaarste. Deze dreiging is reëel vanwege de oliesjeiks uit het Midden-Oosten en het gemaneuvreer van de pe- troleumkoningen van de grote westerse oliemaatschappijen, die belang hebben bij een tijdelijke schaarste aan benzine, mazcut en andere oliepredukten cm de prij zen op te drijven. Gans deze situatie toont aan dat de socialisten overschot van gelijk hadden met het ibramco- projekt als staatsbedrijf en met hun eis tot instelling van een kontrolekomit-ee voor de petro leum. De CVP begint dat nu ook te ontdekken. Beter laat dan nooit. De socialistische struk- tuurhervormingen zijn dringend nodig. Ook moet in de index van de levensduurte de prijs van de stookolie voor huisverwarming worden opgenomen. De regering zal zich moeten bezinnen over het energiebeleid.

Voor Allen | 1973 | | pagina 1