Denderleeuw ALGEMENE LEDENVERGADERING MET BESTUURSHERKIEZING WINTERWANDELING Voetbalsport De Raad verklaart de plaats van sportparkbeheerder open op vrijdag 14 december 1973 te 20 uur in de feestzaal Achturenhuis Gemeentebeleid, ons vertrouwen waard WANDELAARS, NATUURLIEFHEBBERS, OPGELET Partïjge olen opgelet Sportcentrum aktiviteiten Huldiging laureaten van de arbeid en jubilarissen oud-strijdersbond 40/45 Vereremerking pgt. Jeanne Decouvreur IK K S F OVERGANGSKLASSE B VRIJ DENDERLEEUW 9 MIJLBEEK AALST 3 Het prcduktieve spel dat Den derleeuw de laatste weken bracht, werd eens temeer beves tigd in deze thuiswedstrijd. De bezoekers trachtten de aan vallen van Vrij Denderleeuw met de buitenspelval op te vangen wat hen niet steeds lukte. Hier door konden de snelle voorspe lers van de thuisploeg profiteren en de bordjes wezen bij de rust reeds 51. Na de hervatting was het tem po iets gezakt, wat toeliet dat de Aalstenaars een tijdje gelijke tred konden houden. Nadien kwam de Denderleeuwse score machine opnieuw aan gang en naast de nog 2 tegendoelpunten doelden ze zelf nog viermaal. Minner Rony, De gemeenteraad van Den derleeuw vergaderde op dinsdag 20-1-1073 te 20 uur onder het voorzitterschap van Kameraad Burgemeester Paul Vander Nie- pen. Na voorlezing en goedkeuring van het verslag van de vorige zitting wordt de eigenlijke dag orde aangevat. Daar op de lening die werd aangegaan voor de vereffening van de centrale verwarming in het gemeentelijk sportpark nog een overschot rest wordt deze van bestemming veranderd en zal dienen om het tekort inzake de betaling van de elektriciteits installatie van het gemeentelijk Sportpark te vereffenen. Na voorlezing en een korte be spreking wordt een begrotings wijziging van de buitengewone dienst volledig in evenwicht en een begrotingswijziging van de gewone dienst, die nog sluit met een boni van 208.795 fr eenparig aangenomen. Vervolgens worden de voor waarden bepaald voor een be trekking van tijdelijk toezichter voor het Centraal Complex, Sta tionsplein te Denderleeuw. De raad beslist dan, de vaste betrekking van beheerder-Sport park. waarvan de voorwaarden reeds vroeger werden bepaald, open te stellen. De kandidaturen dienen vóór 20 deeemoer 973 aan de h. Bur gemeester per aangetekend schrijven te worden ingestuurd. Tenslotte hecht de raad in ge heime zitting zijn goedkeuring aan de programmatietoelage '73 van het gemeentepersoneel, als mede aan de individuele wedde van de Sekretaris der C.O.O. de h. De Sae deleer Wilfried. De zitting wordt te 20.45 uur voor geheven verklaard. Na de zitting greep er een huldiging plaats, waarbij Me vrouw Decouvreur Jeanne, in de bloemetjes werd gezet in het bijzijn van de voltallige C.O.O., voor haar 25-jarig lidmaatschap bij deze Kommissie. Door de h. Burgemeester wer den haar de burgerlijke medail le 1ste klas en het gouden ere teken in de Orde van Leopold II uitgereikt. Om deze emoties dan weg te spoelen, werden verschil lende heildronken gedaan en door verschillende sprekers werd gewezen op de zeer grote ver diensten van Mevr. Decouvreur Jeanne en bijzonder op het feit dat zij zich altijd spontaan op een onbaatzuchtige en onpartij dige manier ten dienste heeft gesteld van de ganse bevolking. Wij wensen Mevr. Decouvreur Jeanne nog een verdere en lan ge vruchtbare loopbaan als lid der C.O.O. Alle partijgenoten worden vriendelijk uitgenodigd op de algemene ledenvergadering, die plaats heeft AGENDA Administratief en financieel verslag Politiek verslag en toekomstplannen Uiteenzetting over politieke toestand door senator W. VERNXMMEN Bestuursherkiezing Partijgenoten, breng uw partijboekje mee, want dit wordt aan de ingang gevraagd. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN Iedereen zal zich reeds van het gezegde «de beste stuurlui staan aan wal» bediend hebben. Noch tans schijnen hier in Dender leeuw deze woorden niet met de werkelijkheid overeen te stemmen en moet vriend en tegenstander toegeven dat zij zich ditmaal wel degelijk in de stuurkabine bevin den. Want wat was Denderleeuw eigenlijk en wat is het nu Denderleeuw op nieuwe banen Alhoewel de gunstige ligging van onze gemeente niet van gis teren dateert werden de moge lijkheden slechts tenvolle benut sedert de BSP het bestuur over nam. Velen zullen zich wel de tijd herinneren van konservatieve be krompenheid, van immobilisme en totaal ontbreken van een dy namische en vooruitstrevende be windsvoering. Zulke politiek kon op de steun van de meerderheid der bevol king niet blijven rekenen. Toen de overgrote meerderheid zich dan ook uitsprak voor een dyna mische BSP-ploeg en daardoor haar verlangen naar diepgaande veranderingen liet kennen, heeft zij, zoals de feite het uitwijzen, juist geoordeeld. Terecht hee'ft zij haar vertrouwen geschonken aan een ploeg die initiatieven durfde en wilde nemen en die aan Den derleeuw datgene gaf waarop het recht had. Het zou te langdradig worden om een vergelijking te trekken tussen datgene wat onder het CVP-bestuur werd gepresteerd en de talrijke verwezenlijkingen die de inwoners van onze gemeente aan het BSP-bestuur te danken hebben. Meer nog, bij nader onderzoek moet men vaststellen dat zulke vergelijking gewoonweg niet op gaat Realisaties op allerlei terreinen Overal wordt men gekonfron- teerd met de verwezenlijkingen der laatste jaren en spreken de realisatie-, voor zichzelf. Onder haar impuls werd het gemeentelijk wegennet gemoder niseerd, de stratenaanleg vol tooid en voor meer veiligheid der weggebruikers gezorgd. Door het oprichten van het sportkomitee verwierf Denderleeuw een benij denswaardige positie en kan als voorbeeld voor grotere agglome raties worden gesteld. Door haar vastberaden en eens gezinde houding tegenover de problemen in verband met de huisvuilverwerking werd nog eens bewezen dat het welzijn van de bevolking en de bescherming van haar leefmilieu op de eer-te plaats komen. Nieuwe woonwijken, zoals «He melrijk» schoten als paddestoelen uit de grond en maakten het voor de arbeider en bediende mogelijk aan zeer sociale voorwaarden aangenaam en gezond te wonen. Profiteer van de autoloze zondagen OP ZONDAG 2 DECEMBER A.S. ORGANISEERT DE A. VERMEYLENKRING EEN 15 km doorheen Denderleeuw en Welle. Bezoek aan St.-Amanduckerk en Eenemolen. Vertrek om 13u30 stipt op het Stationsplein. Gevolgd door groots MOSSEL- en HOOPDVIiAKSOUPER ir het lokaal «Achturenhuis». Iedereen op post. De modernisatie en verbeterin gen in onze gemeente hielden daarmee echter niet op; andere verwezenlijkingen, zoals het op richten van wijkscholen, nieuw station, centraal kompleks, do- denhuisje, inrichting van oud- kinema kursaal tot een aangepast brandweerarsenaal, mogen bij dit rijkgevuld palmare, gevoegd wor den. Naast deze lange en nog zeer onvolledige lijst van materiële verwezenlijkingen nam de zorg voor het kuituurleven en de reële verbetering van het leefmilieu een niet minder grote plaats in. Onder haar impuls werd Dender leeuw de gemeente waar sport, kuituur en georganiseerde vrije tijdsbesteding een grote bloei kennen. Wedstrijden van boogschutters, vinkeniers, bolders, belotten, wie lerverenigingen... werden steeds aangemoedigd. Steeds stond zij naast de jeugd om hen te helpen en te steunen bij het inrichten van haar feestelijkheden. Initia tieven werden genomen bij het inrichten van alle kulturele ma nifestaties in samenwerking met alle kulturele maatschappijen. Samen met het gemeentelijk sport- en feestkomitee slaagden zij erin het jaarlijks sport- en feestprogramma zwaar te bela den. Met de grootste zorg werd een reaüstii-che jeugdpolitiek gevoerd, konden jonge en grote gezinnen op een daadwerkelijke steun re kenen en werd het sociaal dienst betoon steeds korrekt en volledig belangloos uitgeoefend. Jubilarissen van gouden en diamanten bruiloften, evenals de laureaten van de arbeid en an dere verdienstelijke inwoners der gemeente mochten op hun ini tiatief de erebewijzen van het ge meentebestuur in ontvangst ne men. De vele toekomstplannen getui gen van hun voornemen om in een schoner Denderleeuw, meer welvaart en welzijn te brengen voor iedereen. In de onmiddellijke toekom, t wil de BSP het vestigen van woongelegenheden met scholen en winkels verder bevorderen. De nu reeds omvangrijke wijk Hemel rijk zal worden uitgebouwd en rond het station wil men tot een verantwoorde appartementsbouw komen. Grootse projekten In haar programma staat de konstruktie van een tuimel voor voertuigen en voetgangers als verbinding tussen de Kouter- en Stationswijk, alsook het doortrek ken van de stationstunnel en het scheppen van ruime parkeerplaat sen. De aansluitingen in de streek wil zij verbeteren door de aanleg van een interkommunale verbin ding met Liedekerke met vaste brug over de Dender. Naast het beëindigen van de bouw van het speel- en sportcentrum (voorzien van de vereiste atletiekinstalla- ties) met kluhhuis en sporthalle wil zij bij dit kompleks een hy permodern zwembad voegen. Door het inrichten van een kul- tureel centrum met biblioteek, diskoteek, feestzaal en vergader zaal wil zij haar vooruitstrevende doch realistische jeugdpolitiek verder doorvoeren. Na deze greep uit de talrijke verwezenlijkingen en toekomst- projekten mogen wij met volle overtuiging zeggen dat de socia listische bewindslui, onder bezie lende leiding van de burgemees ter, ons vertrouwen waard zijn en Denderleeuw hen nog iaren nodig heeft. E. De Glas Wegens de opening van de gemeentelijke tentoonstelling op vrijdag 30 november in het cen traal comnlex werd de on deze datuum sedert geruime tijd ge plande algemene ledenvergade ring verdaagd op vrijdag 14 de cember te 20 u in het Achturen huis. Dinsdag 4-12-73 Training Standaard te 18.45 uur B plein Woensdag 5-12-73: Training Standaard te 17 uur. B plein Donderdag 6-12-73 Voetbalmatch PC 19 uur, Stadion A. De Pelsmaecker Training Standaard 18.30 uur !B plein Vrijdag 7-12-73 Training FC te 19 uur B plein Ter gelegenheid van de her denkingsfeesten van de wapen stilstand 1914-18 had op het ge meentehuis een ontvangst plaats van de oud-strijders 1914-18, de vuurkruisers 1914-18. de weer- standers en oud-strijders 1940-45 alsmede van de militaire en bur gerlijke overheden. Zoals alle jaren werden op deze dag de laureaten van de arbeid vereremerkt. Dit jaar was het een bijzondere plechtigheid, daar de voorzitter Frans Van Der Weeën, de sekretaris Jozef Van Der Vincken en de schat bewaarder Vanden Daele der oud-strijders 1940-45 door het gemeentebestuur werden verere merkt en gehuldigd voor hun 25-jarig lidmaatschap als dus danig. Zij waren de stichters van deze bond. De heren Protin en Van Den Bossche, beide lau reaten van de arbeid, werden op ditzelfde ogenblik gehuldigd door burgemeester P. Van Der Nie- pen, die de gevierden tevens een aandenken meegaf. Op één deze autovrije zondagen wist het Denderleeuws ge meentebestuur, om zich van zijn ambtelijke verplichtingen te kwijten, van de nood een deugd te maken. U ziet hier burge meester PAUL VAN DER NIEPEN en schepen AGNES SONCK per koets naar het gemeentehuis op het Dorp, terwijl eerste- sehepen R. VAN ISTERDAEL op zijn velooipeerd en gemeente- sekretaris M. BALDUYCK op eigen voetkraeht hadden gerekend. Vorige week werd door de ge meenteraad in tegenwoordigheid van de voltallige kommissie van Openbare Onderstand hulde ge bracht aan gez. Dumont-Decou- vreur Jeanne, voor haar 25-jarig lidmaatschap van de C.O.O. te Denderleeuw. Voordien werd zij reeds door de C.O.O. gehuldigd deze keer was het de beurt aan de ge meenteraad. Burgemeester Paul Van der Niepen schetste in zijn huldi gingstoespraak het verdienstelijk werk van gezellin Jeane en dank te haar namens de bevolking hiervoor. Namens de koning en namens de minister van Volks gezondheid overhandigde hij haar de twee diploma's van de nationale orde en de daaraan verbonden ereteken. De sche penen Van Isterdael en Krickx, beide oud-vooorzitters, alsmede de huidige voorzitter van de C.O.O. sloten zich bij deze hulde aan. Namens de C.O.O. werden ook nog bloemen overhandigd aan de gevierde, nadat Dr Del- voye haar in zijn hoedanigheid van oudste C.O.O.-lid en namens de oppositiegroep gelukwensen had overgemaakt. Deze korte doch hartelijke plechtigheid werd dan bezegeld met een heildronk en de klas- s'eke herinneringsfoto. De geh'ddigden temidden van hun vrienden, klubleden, in aan wezigheid van burgemeester Paul Van der Niepen, schepenen R. Van Lsterdael, P. Krickx en Sonck Agnès, voorzitter KOO Couek G., raadslid Moock, t.a.

Voor Allen | 1973 | | pagina 10