Onkerzele GOEFERDINGE ZANDBERGEN 8 A.T.B.-hoekje Oproep voor alle linksen van Geraardsbergen Cycle-cross Voordracht Vermeylenfonds Burgerlijke stand De B.S.P. in rouw St.-Niklaasfeest De gazet van Onkerzele B.S.P. bestaat 15 iaar Verbetering buurtwegel 1 en 2 CLUBAVOND De clubavonden s een nieuw initiatief van de Natuurvrienden Geraardsbergen waarop de leden gezellig onder mekaar eens sa menkomen en waai tezelfdertijd iemand de ge.egem.e.u krijgt zijn dia's te tonen voorz en van de nodige kornmentaar en aange paste muziek Voor onze cerate ciuoavoiid was onze penningmeester Robert Fre- dericq aan oe beurt d.e ons een varia braent van zijn reisindruk ken, ant kwiteiteu van de ATB, bloemen en vooral zijn fel opge merkte winterlandschappen over Geraardsbergen. Vriend Robert moebt een warm applaus ontvan gen van de talrijk opgekomen le den. Lekkere koii.e, lyne gebakjes, toosijes en wijn verhoogde de ge zelligheid van deze eerste club avond die duurde tot 23 uur en prachtig geslaagd was. Alle aan wezigen gaven elkaar reeds ren- dez-vous voor de volgende club avond op 15 december A.T.B.-ZEGELS De zegels van het ATB-lid- maatschap 1974 zijn op het se- kretar aat aangekomen en zui len vanaf deze week aan de le den thuis worden bezorgd. Het lidmaatschap bedraagt zoals in 1973: voor het hoofdlid 200 fr., gezlns id 100 fr. en jeugdlid 60 fr FOTO-DIA-C1NEKERN Nieuwe lessenreeks. Onder de zeer bevoegde leid ng van onze vriend De Block Jan werd verle den week woensdag van start ge gaan met e«n nieuwe cyclus voor beginners. Deze kursus wordt ge organiseerd met het doel onze le den meer vertrouwd te maken met de fotografie. Nieuwe leer lingen zijn nog altijd welkom. VOOR DE KAS Tjjdens de eerste clubavond werd een spelletje gespeeld welke aan de kas ATB 102 fr. opbracht. Oprecht dank aan de deelnemers. LAMPENS JONNY Sekretaris A.T.B. Zaterdag 1 december organ se- ren de Jongsocialisten in samen werking met de drie kulturele fondsen, de bouworde, ACV en ABW, de BSP, KP en SVV een 60lidariteitsavorid voor Ch li. In Chili werd de demokratie vermoord. De aanslag van de rechtse kapitalist sche krachten op een demokratische verkozen regering - de enige die zich wer kelijk bekommerde om het lot van het Chileense volk - ;s een dui delijke aanwijzing van de kracht en de praktijken van de geld machten, die noch voor geweld, noch voor massamoord terug schrikken. Daarom kunnen wij niet afzij dig blijven en moeten wij onze steun en solidarite t betuigen met het verzet van het Chileense volk tegen de fascistische diktatuur die nu de macht heeft genomen in Chili. Daarom doen wij een oproep tot alle linkse kadetten van Ge raardsbergen, BSP'ers, ABW- en ACOD'ers en alle progressiesten om deel te nemen aan deze soli- dariteitsavond nu zaterdag aan staande. LAMPENS JONNY Op zaterdag 1 december richt wielerklub Sport na Arbeid, ge vestigd m het Café Josée Du bois, Schoolstraat 78 te Goefer- dinge-Geraardsbergen, een cyclo cross-wedstrijd in voor veldrij ders formule B. Begin om 15 u. Het ijverig bestuur van voor noemde vereniging heeft de al prachtige omloop van verleden jaar nog verbeterd, zodat wij er verzekerd mogen van zijn dat er weer strijd van de bovenste plank zal geleverd worden rond de Schoolstraat te Goeferdinge. Zij kregen de verzekerde deel name van de plaatselijke belofte Freddy Van Den Haute uit Def- tinge, die ongetwijfeld aan zijn honderden supporters het bewijs van zijn kunnen zal willen le veren. Wij wensen voorzitter Marcel Cosijns en zijn ploeg een ruim sukses en een sportieve afloop voor hun inrichting. Op 7 december 1973, om 20 u, in de zaal «Feestzaal», Stations plein 21 te Geraardsbergen, no digt het Vermeylenfonds alle le den en belangstellenden (ouders en onderwijzend personeel) uit op de voordracht «Evaluatie in het VSO» door de heer Laumen, inspekteur-koördinator. Hierop zal de verruimde be oordelingswijze van het opgroei ende kind in het Vernieuwd Se cundair Onderwijs uiteengezet worden. Nadien is er gelegenheid tot vragen stellen. Het bestuur. GEBOORTEN Nancy Van Dam me, St.-Marteiis-Lierde Filip Martens. St.-Maria-Lierde Brendu. Droesbeke. Deftinge Sandra Van Wayenberg. Tollem- beek Sabine De Leeuw. Hemel- veeraegem Filip Vanden Bos sche. St -Marten-Lierde Petra Michiels. Abdijstraat 18 Fanny Dehenau, Steenhuize-Wijnhuize. HUWELIJKEN André Turre- keno, Geraardsbergen en Jacque line De Roe, Geraardsbergen Philippe Deraedt, Bertem en Lu cia Coolen. Geraardsbergen Eric Ceppens, Geraardsbergen en Lydianne Denie, Geraardsbergen. OVERLIJDENS Emilienne Van Gaever. 53 j„ echtg. Louis Ver- dickt, Baasrode Marcella Van Belle, 63 j., echtg. Leoopld Van Meert, Vooruitzichtstraat 15 Petrus Janssens, 81 J., echtg. Blanche Punnewaert, Bovenstraat 93 Jan-Baptist De Vos, 73 j., wed. Jeanne Van Cauwenberghe. Oudensteenweg 23 Jeanne Van de Pontsele. 64 j., echtg. Germa- nus Schaillée, Botermelkstraat 26 Marie Dumoulin, 61 j„ echtg. Gaëtan De Taeye. Schendelbeke Cyriel Depester. 79 j., wed. Ir ma Rooselaars, Galmaarden Augustus Neirlnckx, 87 j., echtg. Maria De Vlaminck. Kattestraat 3. Br - iv; - Het valt mij moeilijk, bijoson- der moeilijk. Reeds twee maal na elkaar moet ik namens de BSP een droevig artikel schrij ven. Het is net of mijn pen wei gert om het overlijden van ge zellin Jeanne Van de Ponsele neer te schrijven in ons week blad. Jeanne was een goede vriendin. Voor de familie zal de smart en het leed groot zijn, ook voor de BSP, en de SVV en de Bond der Derde Leeftijd in hel bijzonder. Het overlijden van Jeanne heeft een diepe bres geslagen in haar familiekring en in de ran gen van de BSP. Deze gelagen bres kunnen we niet dichten, enkel woorden van smart kun nen wij uiten in de overtuiging dat deze enigszins het leed en de simart mogen lenigen. Onze socialistische partij deelt in de rouw van de familieleden omdat ook in haar rangen een kloof is geslagen. Het overlijden van een partijgenote heeft in drie weken tijd reeds tweemaal onze rangen getroffen. Eigenlijk durven wij Jeanne als voorbeeld stellen voor vele anderen, die nog steeds niet we ten of beseffen hoe het leven zin kan krijgen door een bepaal de richting en doel aan datzelf de leven te geven. Jeanne was reeds 20 jaar lid van de BSP. Op 1 mei haar feestdag was zij gedienstig voor de verkoop van Eerste Mei bloempjes. Tevens was zij im mer paraat voor het verkopen van tomboialoten en het opha len van tombolaprijzen. Bij dit eeuwig afscheid en als laatste blijk van onze genegen heid vergezellen u de geuite woorden van dank en erkente lijkheid, niet alleen deze woor den. maar ook onze vriendschap en erkentelijkheid waarmee wij allen aan elkander en op op rechte wijze verknocht waren. Namens de SW en de Bond van de Derde Leeftijd werd haar een kroon aangeboden en door gezeUin Van Hove Germa werd op het kerkhof hulde gebracht aan de afgestorvene. Mogen deze blijken van erken telijkheid een eresaluut wezen van onze socialistische gemeen schap. Tevens laten wij hierbij de rouwtvulde volgen die door ge zellin Van Hove werd voorgele zen. «Beste vriendin Jeanne. Wij staan hier heden op uw grafstede om u een laatste groet te brengen. Het is me werkelijk een droeve plicht in naam van SVV, BSP en de Bond der Derde Leeftijd dit laatste afscheid tot u te richten. Wij hebben met ontsteltenis ver.iomen dat een van onze beste helpsters door de dood uit ons midden werd wegge rukt. Onze vriendin Jeanne was reeds vele jaren SVV-be- stuurslid en ook bestuurslid van de Bond der Derde Leeftijd. Niets was haar te veel om te helpen waar het nodig was. Beste vriendin, wij verliezen in u niet alleen een lid maar ook een van onze trouwste helpsters. Ons Jaarlijks Sinterklaasfeest gaat dit jaar door op zaterdag 22 DECEMBER 1973. Aanvang 16.30 uur in de zaal «Volkshuis», Neerstraat. PROGRAMMA Filmvoorstelling met LAUREL EN HARDY (inkom 10 fr.). Pauze en tombola waaraan waardevolle prijzen zijn ver bonden. Uitdeling van het Sinterklaas geschenk aan onze kinderen van 1 tot 10 jaar. Gezellinnen, S.V.V.-leden, die geen persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen en die hun kinderen van 1 tot 10 jaar (gebo ren tussen 1.1.63 en 1.1.73) wen sen in te schrijven, kunnen ge bruik maken van onderstaande strook, terug te bezorgen uiter lijk tegen 14 december in het Volkshuis, Neerstraat, of aan de bestuursleden. Ondertussen oprechte groeten. INSCHRIJVINGSFORMULIER Ondergetekende, naam en voor naam, verklaart dat zijn kind (eren) zal (zullen) deelnemen aan het Sinterklaasfeest van S.V.V. op zaterdag 22 december as. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN Naam en voornaam Geboortedatum Adres Wees ervan overtuigd dat wij uw werk zullen voort zetten. Wij bieden aan uw familie ons diep leedwezen aan door de smartelijke rouw die haar komt te treffen. We hadden Jeanne nog lang in ons midden willen heb ben. Helaas heeft dit niet mogen zijn. Hartelijk dank voor de of fers die gij hebt gebracht, en wees ervan overtuigd dat gij in ons geheugen zult Mij ven voortleven. Dat de aarde u zacht weue.» G. SPIT AFT-S. Het bier wordt duurder Hoewel de prijzenkommissie zich nog niet akkoord verklaard heeft over de prijsverhoging van het bier, doen de geruchten reeds de ronde dat een pint bier 1 fr duurder zal worden verkocht. Volgens de brouwers en de handelaars zou deze prijsstijging voortvloeien uit de verhoging van de accijnzen in Beneluxver- band en de steeds stijgende al gemene kosten. Waarom zou men dorst lijden om een frankje meer Treinreizigers opgepast De sluiting van de scholen za terdagmorgen en de eventuele verplaatsing van de op zaterdag afgeschafte lesuren naar de woensdagnamiddag, zal schom melingen meebrengen in de ver plaatsingen van de leerlingen. Door de NMBS werd besloten zekere woensdag- en vrijdagtrei- nen te versterken en zaterdag- breinen die beschouwd worden als schooltreinen af te schaffen. Wat met de veldwachters 7 De afdeling Oost-Vlaanderen van het Verbond der Landelijke Politie van België heeft op haar jaarlijkse vergadering voorge steld dat In geval van fusie van gemeenten de veldwachters hun titel van veldwachter zouden behouden gezien hun bevoegd heid hoger ligt dan om het even welke politie beneden de graad van politie-officier; ofwel dat zij zouden worden opgenomen met de graad juist onder politie officier. In geen geval kan het Verbond een graad beneden bij zonder agent aanvaarden. Er zal ook nog een voorstel ingediend worden voor het be komen van het uniform van bij zonder agent. Stookolie en index De socialisdten hebben aan de indexkommissie voorgesteld dat de stookolie voor huisbrand in het indexcijfer der konsumptie- prijzen zou worden opgenomen Indien de eis zou worden in gewilligd zou het indexcijfer met ongeveer 1 punt stijgen. Oliesehaarste Minister Claes is de mening toegedaan dat er opnieuw op drachten moeten worden gege ven om in de Antwerpse en Lim burgse Kempen naar aardolie te zoeken. De aardoliewinning in eigen land zou wellicht de oliesehaars te gedeeltelijk oplossen. Roger Surdiarourt. Onze BSP-aideling beleefde op zaterdag 17 november jl. opnieuw een van haar grote dagen, dit ter gelegenheid van onze 15e verjaring. Ons lokaal was veel te klein om iedereen een plaats te bie den, zodat zelfs de zitplaats en de keukei. in gebruik moesten genomen worden. Het werd een echt mossel- en pensenfestijn dat werd bijge woond door bijna alle mandata rissen van stadhuis en KOO. Voor een aandachtig gehoor gaf senator Van der Bruggen in korte bewoordingen een klaar overzicht van de huidige poli tieke toestand. Hij wees er op dat de BSP de laatste tijd laag hartig wordt aangevallen door du tegenstrevende pers, welke aldus tracht de tot voorbeeld strekken de eenheid in onze partij te on dermijnen. Onze tegenstrevers mogen er verzekerd van zijn dat deze aan vallen integendeel de stimulans zullen vormen om op het ge paste ogenblik terug te slaan. Kd. Walraet gaf vervolgens een overzicht van de aktiviteit en strijd welke de plaatselijke afdeling gedurende de laatste 15 jaar heeft opgebracht om haar plaats in ons politiek leven te verwerven. Ondanks de geringe mogelijk heden die ons bij de start ter beschikking waren gesteld, heeft onze afdeling met onderscheiding de vuurproef doorstaan en mag heden ten dage bogen op een flinke medewerking allerwege. Hij had een speciaal woord van dank over voor onze lokaal houders Josée en Vic, aan wie onze afdeling het in hoofdzaak te danken heeft dat zij haar werking kon ontplooien Deze vrienden kregen dan ook een hartelijk applaus vanwege alle aanwezigen. Hij bracht onze overleden be stuursleden Theophiel Kindekens en Remy Flamand in herinne ring, welke zich vooral in de beginperiode onbaatzuchtig heb ben ingezet om onze ideeën in gang te doen vinden, maar welke spijtig genoeg deze heuglijke verjaring niet meer hebben kun nen bijwonen. Hij wees ten slotte op de grote werkkracht van de eigen be stuursleden welke, versterkt met het vrouwelijk element, onder leiding van de vriendin Adrien- ne, onze feesten tot ver buiten onze eigen afdeling bekendheid hebben geschonken. Als tolk van onze afdeling, gaf kd. Walraet de stellige belofte dat de huidige bestuursploeg in de toekomst zal blijven ijveren om onze plaatselijke beweging nog verder tot ontbolstering te brengen. Gemeenteraad-si eden Van Liefferinge en Flames met bun echt genote. ln samenwerking met onze vriend senator Van der Bruggen Dieu- donné uit Geraardsbergen kwam schepen Firmin De Troyer tussen bjj de minister van Openbar Werken tot het verkrijgen van staatstoelage voor die werken. Dat gaf gunstig resultaat voor een bedrag van omtrent 4 miljoen fr. Hier volgt het antwoord van de minister Brussel, 16-11-73 Betreft Zandbergen. Verbetering buurtwegen 1 en 2 (wegen van groot verkeer). Staatstoelage 3.825.000 fr. Ik heb het genoegen u hierbij mee te delen dat ik de vaste be lofte voor staatstoelage heb on dertekend voor de bovenvermelde werken. Het opdrachtgevend bestuur zal langs de gewone admnistratieve weg de officiële aanschrijving ontvangen, zodat het eerlang het bevel tot. aanvang van de werken zal kunnen geven. Uw dienstwillige. A Calif ice.

Voor Allen | 1973 | | pagina 8