Voorstel tot inrichting van ravotterreinen NINOVE I Denderleeuw 10 Socialistische fanfare „De Voorwacht" JUBILEUMKONCERT 8 8 SPORTMAN VAN HET JAAR HULDIGING SPORTLAUREATEN KANTON 1. Plaats van inplanting Inplanting «Preulegem» Uitrusting Ravotterrein - voorstel Jeugdklub Tien-Twen Majorettenkorps «De Voorwacht» Gepensioneerdenbond Huldigingskoncert O. Dammekens goed geslaagd Zitdag burgemeester Paul Van der Niepen en senator W. Vernimmen Kliniek Bond Moyson Belotkampioenschap Duivententoonstelling VRIJDAG 21 DECEMBER 1973 te 20 uur i 8 Kledingsfonds fanfare In onze stad is er een totaal gebrek aan nodige speelruimten voor de jeugd in de verschillen de wijken. In het oude stadsge deelte waren er natuurlijk geen dergelijke ruimten voorzien en in de nieuwe wijken heeft men eveneens nagelaten de nodige re- kreatie in te schakelen. Dit voorstel beoogt aldus de inrichting van twee ravotterrei nen in wijken waar het meer dan noodzakelijk is: 1) Preulegem Niepersveld 2) Nederwijk Pamelstraat Voor de wijk Denderhoutem- baan besliste de gemeenteraad reeds aan de Nationale Maat schappij voor de kleine Land eigendommen om een inrichting van een speelplein te verzoeken. Tenslotte had «Ninove-welzijn» eveneens het principe vooropge steld zo mogelijk een speelter rein in te richten in de wijk «Groeneweg». Preulegem en Niepersveld be horen tot het oudste gedeelte van onze stad. Deze wijken zijn voor al gekenmerkt door aaneengeslo ten woningbouw en geen enkele accomodatie is voorzien. Ruim ten zelfs braakliggende gron den zijn niet beschikbaar voor enige ontspanning van de jeugd. De samenstelling van de be volking op de wijk Preulegem zal relatief oud zijn, doch twee feiten zijn hier kenmerkend: 1) de oudste «krotten» worden en werden gesloopt, wat een ver nieuwing en verjonging van de bevolking met zich brengt; 2) de oudere bevolkingslagen fungeren dikwijls als kinderbe waarders of crèches voor klein kinderen, zodat desondanks een jonge bevolking bereikbaar is. Op het Niepersveld is de be volking samengesteld uit de ver schillende generaties. Alle leef- tijdskategorieën schijnen mij er woonachtig, met zelfs een be langrijk deel jonge mensen die er in de straten aan het spelen zijn. Zij komen ofwel uit die wijk zelf, ofwel uit de omgeving. Het is hier eveneens een feit dat er een totaal gebrek is aan enige aktiemogelijkheid van jonge mensen. Als enige mogelijke ver wijzing heeft men het stadster- rein aan de kerk in de Abdij straat, waar heden het wipspel St.-Medard is gevestigd. Nederwijk en Pamelstraat hoe ven niet veel kommentaar. Het is werkelijk «het» stadsgedeelte waarin Pamelstraat, Nederwijk en aanpalende straten effektief «speelstraten» zijn. Het bevolkingsaantal is er heel hoog en de samenstelling en aard van de bevolking is er derwijze dat men er ook geneigd is tot het leven in een werkelijke «buurtgemeenschap». In het kader van de urbanisa tie van dit oude stadsgedeelte past het best dat een speelplein of ravotterrein nuttig wordt in geplant. Het konkrete voorstel tot in planting en overeenkomst kon tot op heden niet worden gedaan daar de eigenaar van een zeer goed gelegen boomgaard niet be reid is te verhuizen of te ver kopen. De Stad is eigenaar van het perceel 1813 b en 1812 d met een oppervlakte van ongeveer dui zend vierkante meter (25 x 40 m). Het terrein, in zijn huidige vorm en staat is best geschikt voor een inrichting als wijkspeel- plein. Evenwel dienen volgende bij komende zaken te gebeuren: 1) de afbraak van de, op het invallen staande krotwoning op perceel 1812 d (vroegere eigendom Jozef De Maeseneer); 2) het aanbrengen en vervol ledigen van een afsluiting van de stadseigendom met plaat en ursusdraad. 1) Aan de zijgevels van de aanpalende woningen een groen scherm aan te brengen, door bv, de aanplanting van sparren. In dit kader zullen aldus twee rustieke zitbanken worden ge plaatst (één langs elke zijde). 2) Op het achterste gedeelte 15 m en op de volledige breedte) bezaaiing met gras als werkelijk ravotterrein. 3) Op het voorste gedeelte, de plaatsing van de volgende toe stellen uit de zeer goed opgevat te en hedendaagse kollektie ^«RICHTER 1 vierhoekige toren nr 3b 25.200 1 trein, type RIKO nr 2a 29 400 1 wiptoestel met scliok- brekers - nr 101 9.870 1 Indiaan paard nr 8 a 4.830 1 zwierpaard 11.970 2 rustieke zitbanken 7.800 1 Poppenhuisje nr. 7 14.280 TOTAAL: 103.350 Volgens een beslissing van de gemeenteraad werd het bedrag van 1.000.000 F op de buiten gewone begroting voorzien ten einde drie ravotterreinen in te richten, nl. in de wijken Preule gem, Pamelstraat en Nederwijk en de Wijk Ter Duyst. Thans dus dit eerste voorstel dat op de gemeenteraad van deze week donderdag ter goedkeuring werd voorgelegd. J. TIMMERMANS Schepen van Jeugdbeleid Zaterdag e.k. 22 dec. reuze T- Dansant, ingericht door de Ca- simirs en geambieerd door D J. Pat Boone. In massa naar de jeugdclub om de kerstvakantie in een denderende sfeer in te zetten en om deel te nemen aan een eerste klubtombola. Maandag is de klub open vanaf 19 uur waar in de Sloepie een sfeervolle kerstavond wordt ge vierd. Ook op kerstdag en alle andere dagen van de week is de klub open. Op woensdag 26 december een grote film: L'Amour l'après midi van E. Rohre, een der laatste grote films van Franse makelij (1973). Op donderdag 27 dec. een uit stap naar de hoge venen voor een natuur-exploratletocht met de turnkring. Iedereen mag mee in dien je zich laat inschrijven bij P.V.'s voor 22 dec. a.s. Vrijdag 28 december treden Willy Roggeman en zijn Jazz-la- bo op. Wij verwachten veel volk voor wellicht de voornaamste jazzspelers van België. Op zaterdag 12 u. vertrekt VCTT naar Waasmunster voor een kompitiematch tegen Ruim- beke. Op zondag een rustdag want het was in de klub wat te druk! Ons majorettenkorps nodigt allen uit op zijn eerste grote pensenkermis, die doorgaat op maandag 24 december om 19 u. in café Volkshuis. Onze gepensioneerdenbond no digt al zijn leden uit tot het bijwonen van onze koffietafel die doorgaat op zondag 23 de cember in ons lokaal. Onze vrienden worden ver zocht hun tas mede te brengen. Aan deze koffietafel is er even eens een mooie tombola voor zien. De Centrale voor Socialitisch Cultuurbeleid (CSC) slaagde in het opzet een gezellige muzikale avond te brengen onder de vorm van een huldigingskoncert van componist Oktaaf Dammekens. Inderdaad, vrijdag 7 december was er een ruime belangstelling in de feestzaal «De Redding» om de Kon. Harmonie «St.-Cecilia» uit Herzele, uitsluitend werken van onze Ninoofse toondichter te horen vertolken. Als voorziter van de C.S.B. hield schepen van kuituur Jac ques Timmermans de openings toespraak en onderstreepte hij de inspanningen die het stads bestuur, de stedelijke kul'turele raad en de feestkommissie om het muzikale leven in Ninove op nieuw doen te getijen. Hij ver wijlde aldus bij het muziekfesti val ingericht door door de stad en met de medewerking van de heer O. Dammekens. De nieuwe start van de twee nog resterende muziekmaatschappijen uit onze stad wordt eveneens aangemoe digd met verhoogde betoelating en allerlei materiële medewer king. Een der inwoners van Ninove. de heer Oktaaf Dammekens, is op muzikaal vlak een zeer ver dienstelijk iemand, een kunste naar als het ware. Onze vriend Jacques Timmer mans vernoemde dan de vele ver diensten van stadsgenoot Dam mekens en de vele onderscheidin gen die hem terzake reeds te beurt vielen. Het was de heer Van den Ber- ghe, oud-volksvertegenwoordiger en oud-burgemeester van Neder- boelare, die als persoonlijke vriend van Oktaaf Dammekens, zijn persoon en werk ontleedde. De zaal luisterde aandachtig en het enorm applaus aan het adres van de gehuldigde was het be wijs hoezeer zijn werk werd ge apprecieerd. Vervolgens werden dan acht muziekstukken uitgevoerd dooi de Kon. Harmonie Sint-Cecilia uit Herzele. Onder de leiding van de heer Louis Van Herzele zorg den zij voor een puike en verzorg de uitvoering en mochten zij van de toehoorders een krachtig ap plaus in antvangst nemen. Tussen de uitvoeringen in ver zorgde Jacques Timmermans de bindteksten en Oktaaf Damme kens zelf hield er aan één der zijner geliefde marsen, «Buffalo» zelf te dirigeren. Nadat de heer Anckaer, na mens voorzitter Marcel Poot van Sabam, de verdiensten van hun zeer verdienstelijk lid en beheer der O. Dammekens had toegelicht overhandigde hij eveneens de Tijl-medaille. Bij het slot overhandigde bur gemeester Mila namens de CSC bloemen aan stadsgenoot O. Dammekens om met de gepaste dankwoorden een zeer gemoede lijke hulde te brengen. In zijn wederwoord dankte O. Dammekens voor de vele hulde blijken en beloofde hij aan da burgemeester een muziekstuk te komponeren dat hij te zijner ere zal opdragen. Burgemeester Paul Van Der Niepen en senator Willy Vernim men houden iedere zondag hun zitdag in het Acihturenhuis, tel kens van 10 tot 12 uur. Het so ciaal dienstbetoon is volledig kos teloos. Geheimhouding is verze kerd. Iedereen is welkom. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN GERAARDSBERGSESTRAAT 117 NINOVE Onze leden-patiënten gelieven er kennis te willen van nemen dat er geen raadpleging REU- MA-FISIOTHERAPIE (Dr. Van Grimbergen i zal plaatsgrijpen op vrijdag 28.12.73 en vrijdag 4.1.74. Het Bestuur. Zondag 23 december heeft van 10 tot 13 uur de tentoonstelling plaats van de duiven van Van der Poorten Gaston en Slagmul der Willy en dit in het lokaal R.V.A., Volkshuis, Geraanfcfoer- genstraat 113, Ninove. De kaartersclub «Achturenhuis» richtte vorige zondag voor de vierde maal een belotavond in. Spijts het slechte weer, was de opkomst zeer goed. Veertig clubleden hadden er aan gehouden om aan deze be- lotwedstrqd mee te doen. Ziehier de uitslag van de vijf eerst gerangschikten van deze kaartavond: 1) Segers Freddy 3.209 pt. 2) Van Nieuwenhove Fr. 3205 pt, 3) Van Der Niepen Raoul 3192 pt. 4) Krickx Pierre 3188 pt. 5) V.D. Niepen Paul 3137 pt. De volgende kaartavond is ge pland op zondag 13 januari 1974 do tweede van de maand, zoals het oorspronkelijk voorzien is. NODIGT U VRIENDELIJK UIT TOT HET ter gelegenheid van haar 60 jaar bestaan in Feestzaal «DE REDDING» Geraardsbergsestraat 119, Ninove. Het programma staat onder leiding van dirigent Jozef Van de Velde. VAN HARTE WELKOM. Het Bestuur. Het bestuur nam na aanvraag van de vrienden-muzikanten de beslissing onze fanfare uit te rus ten in uniform. Ongetwijfeld een nieuwe financiële operatie. Maar met het entousiasme, de wil tot slagen moet onze fanfare ook hier een overwinning boeken. Het trommelkorps, onder de leiding van Freddy Mertens gaf de definitieve start met een toe lage van 3.900 fr. Na een bezie lende en gevatte rede van Ere voorzitter Burgemeester Milo ont vingen wij volgende bijdragen De Vos Leon fr. 1000 Majorettengroep 1000 Fam. Van Den Heueën 1000 V. Steenberghe Louis 100 Mevr. VK Steenberghe 100 Schoup Etienne 500 Imbo Leopold 100 Mevr. Imbo 100 Naamloos 200 Viaene H. 1000 Milo E. 500 Fam. Branckaert G. 300 Ar ij s Isidoor 500 Arijs JP. 100 Arijs Eric 100 V.D.B.A. 100 Arijs A. 50 Siroyt E. 100 Roggeman F. 300 V. Vaerenlbergh R. ioo Ghfjsbreght Willy 200 Mertens M. 200 Buyl L. 100 Huart J.P. 200 Geers M. ioo Mertens F. 50 Huart J. 600 Stevens Cyriel 100 V. Gijsel M. 100 VD. Taelen Henrietta 100 Stevens Rachel 100 Van Londersele R. 100 Huart J. 100 De Smet Edward 500 Herregodts Ch, 100 Guldemont J. 100 Stevens Fhilomene 100 Van Sevecoten Jan 100 Stevens A. 100 Van De Velde J. 200 Timmermans J. 500 VD. Niepen L. 100 Van Goethem E. 200 Timmermans E. 100 Bavechems R, 100 Algemeen totaal: 15.100 fr. Bijdragen kunnen gestort wor den aan de bestuursleden of de muzikanten of op postrekening 5045.60 van penningmeester H. Viaene, Hoofdonderwijzer - Ni nove. Een hartelijk dank en naar de 20.000 fr. <>P de feest- en sportgala-avond van vorige week werd ook de sportman van het jaar 1973 uitgeroepen. Deze titel werd toegekend aan de heer Jean VAN DER WEEEN, uit hoofde van zijn jarenlange verdiensten als all-round sport promotor De gelukkige laureaat Jean VAN DER WEEEN ontvangt uit de handen van burgemeester Paul Van der Niepen de ere- plakket van eerste-minister LEBURTON, terwijl hij nog ge lukgewenst wordt door de schepenen R. Van Isterdael, Sonck Agnes, Krickx Pierre en raadsleden. Vorige week had n feestzaal «8-Urenhuisde huldiging plaats van de sportlaureaten van het jaar 1973. U ziet ze hier "i aanwezigheid van burgemeester, schepenen en gemeente raadsleden.

Voor Allen | 1973 | | pagina 10