■■I HET FINANCIEEL BANKROET VAN HET C.V.P.-V.UP.V.V.-BESTUUR HORECA AALST kiest nieuwe voorzitter lenen van detachers Sladsbegroling 1974 Voorstel B.S.P. Uniforme geboorlepremie voor elk kind ONZE KARNAVALISTEN EN ANDERE SCHAA TISTEN 3 kantoim B. Van Hoorick laakt de politiek van de huidige meerderheid Een begrotingstekort van 163 miljoen en nieuwe belastingen B.S.P.-wijkklub Park - Watertoren - Houtmarkt Bi] de bespreking van de ver hoging van de stadsbelastingen en de begroting 1974 van de stad Aalst, heeft raadslid B. Van Hoo rick een scherp rekwisitorium ge houden tegen het beleid van de CVP—VU—PVV - meerderheid. «Gij hebt thans drie jaar be stuur achter de rug», zegde hij, «en gij zijt reeds aan de tweede belastingverhoging toe». «Voor uw financieel wanbe leid steekt gij u weg achter de studie over de lasten die gemeen ten met een centrumfunktie als Aalst te dragen hebben voor de omgeving. Maar vóór gij aan het bewind zijt gekomen, had onze stad ook die centrumfunktie. Niettemin heeft de socialistische oppositie uw motie en uw voet stappen gesteund om meer te krijgen uit de verdelingsfondsen van de Staat. Wij krijgen onge twijfeld te weinig. Maar gij moet ook niet doen geloven dat wij zó weinig krijgen want de staats hulp bedraagt bijna een derde van uw ontvangsten.» «Het is niet aanvaardbaar dat gij doet alsof uw katastrofale financiële toestand allemaal de schuld is van de staat. Gij hebt uw eigen verantwoordelijkheid in deze situatie. In «De Gazet van Aalst» heeft een jong sociaal as sistent daarop gewezen. Het ant woord van de schepen van Finan ciën hierop in dezelfde krant was hooghartig en onthutsend. Het was ook naast de kwestie ver mits de schepen de 14 miljoen netto-last van het stedelijk kleu ter- en lager onderwijs aanhaalde als een voorbeeld van uitgaven In gemeenteraadszitting van vrij- da 21.12.1973 werd bij monde van gezellin Sylvie Petit een voorstel gedaan om voor elke geboorte de zelfde geboortepremie toe te ken nen van 500 fr. Volgens het huidig reglement verschilt het bedrag naar gelang het aantal reeds geboren kinde ren in een gezin. Hoe meer kin deren hoe groter de premie. Uit de statistieken blijkt dat 30 t.h. van de geboorten plaatsvinden waar de ouders nog geen 9 maand gehuwd zijn. Meestal maken deze gezinnen in den beginne een fi nancieel moeilijke periode door. Zij ontvangen slechts de kleinste premie voor een eerstgeboorne, weze 300 fr. Spreekster beklaagde zich te vens bij de h. schepen V.D. Veken (CVP) over het niet samenroe pen van de Gezinsraad in onze stad, die volgens de statuten min stens 3-maal per jaar moet ver gaderen. Rekening houdend met het feit dat de laatste bijeen komst plaatsvond op 15 maart 1972 In zijn kommentaar bij de be groting 1972 verklaarde de heer schepen V.D. Veken dat het pro bleem van de geboortepremien eerlang zou behandeld worden zowel in de Gezinsraad als in de Kommissie van Sociale Voorzorg. Dat eveneens afgevaardigden zo als van de «Bond voor Jonge en Grote Gezinnen» zouden worden geraadpleegd om te komen tot een geboortetoelage die voldoet aan de huidige noodwendigheden en aangepast aan de werkelijke eigentijdse problemen. Deze verklaring bleef bij woor den alleen. Betrokken schepen nam desbetreffend geen enkel kontakt met de genoemde ver enigingen. Zal het ln 1974 op nieuw bij een belofte blijven van de h. schepen Van Der Veken Henri Van inspraak gesproken. Sylvie PETIT die voor Aalst uit haar centrum funktie voortspruiten. Dit is ge logen. Vermits iedereen weet dat het stedelijk kleuter- en lager onderwijs praktisch uitsluitend door Aalsterse kinderen wordt bezocht.» DE EIGEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN HET SCHEPENKOLLEGE Waarin bestaat de eigenlijke verantwoordelijkhied van de hui dige meerderheid In het feit dat zij er maar op los leeft met de stadsfinanciën, dat zij een politiek voert boven haar stand Dat zij nodeloze be noemingen en bevorderingen doet, dat zij kaderwijzigingen doet voor niet - subsidieerbare personeels leden. Dat zij sedert 1970 de wer kingskosten heeft verdubbeld. Dat de reiskosten van het schepen- kollege verdriedubbeld worden. Dat de receptiekosten bijna verdubbeld zijn. Dat bepaalde bu reaus al te luxueus worden inge richt. Dat men niet opkijkt voor Oosterse tapijten in de gebouwen. Maar de werkkledij voor de stadswerklieden wacht nog op be stelling Dat de kantoorkosten sedert 1970 tweeënhalf maal hoger lig gen, van 1 miljoen naar 2 50 mil joen. Dat het schepenkollege praktisch geen beroep doet op subsidies voor gewone werken on danks de budgetaire jestand die haar zulks in feite Liet veroor loofd. Dat er geïnvesteerd wordt in werken die normaal door een interkommunale of door een Groot-Aalst moeten worden aan gepakt. Dat de stad investeringen van de kerkfabrieken financiert terwijl deze hun gelden beleggen buiten de erediensten. Gij had een planmatige politiek van openbare werken aangekon digd. Daarvan is, uitgaande van de noodzakelijke spreiding over 6 jaar om budgettaire redenen niets van te merken. Gij had een sa nering van de stadsfinanciën aan gekondigd toen schepen Rogaert Financiën overnam van schepen Ringoir.» EEN FIANCIEEL BANKROET «Bekijken wij even deze zo genaamde sanering in 1970, vóór gij aan het bewind zijt gekomen, bedroeg het financieel tekort 41 miljoen (cijfers van de rekening). Voor 1974 raamt gij het tekort op 163 miljoen Dit betekent dat gij na drie jaar het tekort vervier voudigt en dan naamt gij het ons kwalijk dat wij u waarschuwden. In vergelijking met 1970 zijn de gewone ontvangsten gestegen met 123 miljoen, maar de gewone uit gaven met 169 miljoen en dit al les ondanks het feit van twee be lastingverhogingen en een ver dubbeling van de staatshulp die 58 miljoen bedroeg in 1970 en nu over de 100 miljoen bedraagt. On danks verzachtende omstandighe den zoals de aanpassing van lo nen en wedden en de prijsstijging van materialen, kunnen wij dit alles geen gezond beheer noemen. Dit is geen sanering, maar een faling.» WEER IIOGIERE BELASTINGEN «En zo belandt men in steeds maar hogere stadsbelastingen. In 1970 bedroeg de opbrengst hier van 87 miljoen. In 1974 zal dat 141 miljoen zijn of op drie jaar tijds 54 miljoen méér belasting voor de Aalstenaars. In 1970 had den wij 1100 opcentiemen op de grondbelasting of 33 t.h. van het kadastraal inkomen, u vraagt gij 1450 opcentiemen of 43 t.h. Gij verdubbelt de jaarlijkse be lasting op het rioolnet. Vermits de belasting op nijverheids- en han delsondernemingen ongerept ge laten wordt, betekent dit alles dat gij de last van uw politiek op de gewone man laat wegen. Wij hebben dit alles voorspeld Ondanks uw nieuwe hoge belas tingen, blijft uw begroting een tekort van 163 miljoen vertonen bij dewelke nog 6 th. op de per soneelslast moet worden gerekend, voortvloeiend uit de sociale pro- grammatie Wij wensen dat de regering haar toelagen uit de Staatsfond sen verhoogt. Maar wij achten u grotelijks aansprakelijk aan sprakelijk voor deze financiële katastrofe. Daarom zullen de socialisten uw begroting niet stemmen en evenmin de belastingverhoging goedkeuren Bij de laatste bestuursvergade ring werd de heer Buys Remi ver kozen tot voorzitter dezer beroeps vereniging. Deze oefende reeds vijf jaar het ambt van sekretaris uit en deed dit op een dusdanige ma nier, dat het bestuur hem bi] geheime stemming eenparig ver koos voor deze belangrijke funk- tie. De heer Buys volgt de heer Permentier op, die voor bewezen diensten de titel van erevoorzit ter wordt toegekend. De plannen van de nieuwe voorzitter en zijn bestuur zijn niet gering. Het jaar- 1974 staat volledig in het teken van leden werving, maar zegt de heer Buys daarmede zijn wij niet tevreden., het is ons niet voldoende meer leden aan te werven wij gaan eerst en vooral trachten de sim- patie en de intresse dezer leden te verwerven? Het is onze taak hun te overtuigen van het werkelijke belang dezer vereniging. Wij gaan meer schriftelijke en persoonlijke kontakten leggen er zal een vaste zitdag worden in gesteld in samenwerking met het middenstandsbureel van de heer Van Dorpe, waar onze leden hun problemen kunnen bespreken en zullen geholpen worden. Onze akties gaan meer plaat selijk gebeuren, zodat onze leden wel moeten opmerken dat er Het Kerstmannetje bij zijn vertrek in het wijklokaal «Café Park» Traditiegetrouw heeft zondag 23 december 11. ons kerstmanne tje zijn jaarlijks kerstbezoek in onze wijk gedaan. Niet minder dan 45 kinderen onzer leden, heeft hij bezocht, en hun een prachtig kerstpakket overhandigd. We danken langs dezen weg, alle medewerkers, en milde schen kers, die voor deze gelegenheid een ware propagandatocht voor de socialistische gedachte in onze wijk, mogelijk gemaakt hebben. Tevens wenst het bestuur van onze wijkklub aan al zijn leden en hun ganse familie een prettig Kerstfeest en een gelukkig Nieuw jaar. Wij wensen U veel geluk en een stevige gezondheid in 1974, en wij hopen samen met U op vrede tussen alle volkeren. Het bestuur BUURTGEMEENSCHAP PARK WATERTOREN - HOUTMARKT Uitslag kaarting 8 december café «Vrolijk België» 1 De Brueker Jan 4436 2 Temmerman Dis. 4316 3 Van Leuven Rita 4288 4 Roelandt Alfons 4231 5 Philips Frans 4228 6 Troch Frans 4225 7 Ottoey Albien 4179 8 Ottoey Alfons 4140 9 Herkenrath Hubert 4084 10 De Schutter Louis 4029 11 September Rudy 4012 12 Marcoen J. 3960 13 Bauwens Em. 3957 14 Van Den Broek Leon 3934 15 Van Leuven Theo 3902 16 Ruisinck G. 3882 17 Ruisinck Hector - 3836 18 Parewyck Ivo 3827 19 Ottoey Prosper 3717 20 D'Haese Victor 3710 21 Meersman P. 3617 22 D'Herde Jackie 3578 23 Blanckaert Henri 3516 24 Roelandt Prosper 3474 25 Van De Velde W. 3471 26 Van Mol Abel 3437 27 Waegeman Alfons 3356 28 De Groodt Frans 3346 29 D'Herde Robert 3341 30 De Rijbel Frans 3226 31 Permentier G. 3204 32 De Boitselier F. 3183 33 Smekens Alfonsine 3114 34 Langduit 3056 35 Van Hover 2993 36 Ruisinck Alfons 2852 37 Van Den Broeck William 2794 38 Huton Eduard 2680 39 De Schutter D. 2597 40 September Phil. 2316 Volgende kaarting: Zaterdag 12 januari 1974 om 20 uur in «Café. De Palm». Eugeen Bosteelsstraat 4. - De inrichter* daadwerkelijk voor hun belan gen wordt opgekomen. Veel werk? Ja zeker er is en er moet veel gedaan worden. Maar met het huidige bestuur kan het verwezenlijkt worden. Omdat dit bestaat uit een groep steeds zeld zamer wordende mensen, die nog iets doen uit ideaal en liefde vooj- hun beroep. Een voorbeeld, gans het bestuur de voorzitter inbegre pen doen dit belangloos en kos teloos. In het jaar 1974 zal door niemand een onkostennota wor den ingediend. Alle gelden die zullen worden ontvangen, zullen besteed worden aan de leden en voor de leden tot uitgroei dezer vereniging. Wat wij daarvoor terug verlan gen, enkel en alleen een beetje erkenning en vertrouwen, meer niet. Werden verkozen tot onder voorzitters, de heren V. Stuyven- dael Roland en Verdun Jan, als sekretaris de heer Lannoy Hugo, Schatbewaarder blijft de heer Nijs Oscar en de andere bestuurs leden zijn de heren Moens Eduard Van Keer Richard, Van der Vurst Gerome en De Block Jan. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN

Voor Allen | 1973 | | pagina 3