GERAAR DSBERGEN Enorme belangstelling voor langdurige gemeenteraad MACHTIG GALACONCERT Gratis PELLE-PAÏATTEN ZARLARDINGE BESTE WENSEN KANTOM s 75-JARIG BESTAAN VAN DE FANFARE DE VERBROEDERING - GERAARDSBERGEN 5 Reklame - Reklame - Reklame Kliniek Bond Moyson CAFE VOLKSHUIS Markt, Geraardsbergen Op zaterdagavond 5 JANUARI 1974 MET VAN 'T HOOFD Medische dienst B.S.P. in feest Kerstbanket van onze socialistische gepensioneerden Burgerlijke stand Vraag uit onze stad Fotokring «de Krakeling» i Liefhebbersvoetbal- kompetitie L.V.K. Er was heel wat belangstelling voor de gemeenteraad van ver leden week. Het publiek had zich voorzeker verwacht aan enkele incidenten tengevolge de politie ke moeilijkheden in de CVP- rangen. Was de gemeentebegroting evenals de KOO-begroting de zware en droge hoofdtarok van deze zitting, dan zorgde raadslid Carion (PVV) voor enkele be lachelijke opmerkingen om zo doende de aandacht op zich trachten te vestigen. Het is triestig als men zich op deze ma nier in de kijker moet stellen, de h. Carion zou er beter aan doen tussenkomsten te doen daar waar dit nodig blijkt, maar Ja, opbouwende en interessante tus senkomsten zij wij van deze ook niet gewoon. Een zakelijke uiteenzetting echter gaf de KOO-voorzitter die beklemtoonde dat het personeels, kader werd uitgebreid, dat een nieuwe dienst voor gezinshulp en bejaarden in het leven is geroe pen en dat er werd aangevangen met de zgn. bestellingen van «Maaltijden op wielen». Tevens werden enkele toelichtingen ver strekt aangaande modernisering van het rustoord waarvoor reeds toelating is verkregen, en nadien zullen aangepast worden met af zonderlijke kamers bestemd voor één of meer personen. Het ziekenhuis wordt eveneens uitgebreid met 86 bedden; kor telings zal ook worden overge gaan tot de aankoop van 6 ha. grond van de Union Allumetière voor een kinderbewaarplaats die voorlopig al dienst doet, en waar reeds 15 gezinnen zijn ingeschre. ven, deze aankoop voorziet even eens in de oprichting van een beschutte werkplaats, paviljoe nen en een flat voor bejaagden. Bij de bespreking vafi "dé KÖO- begroting feliciteerde kd Van der Bruggen het beleid daarvan ter wijl kd. Walraet de aandacht vestigde op de centrumfunktie van ons ziekenhuis. De KOO- begroting werd goedgekeurd met 13 stemmen tegen 6 (PVV - VU ODU) De ontvangsten van de ge meentebegroting, gewone dienst belopen 106.382 040 fr. Terwijl de uitgaven 105.087.371 fr. belopen, wat een saldo geeft van 1.294.669. De belastingen voor 1974 werden als volgt vastgesteld: op de on roerende voorheffing: 1100 op centiemen i plus 100)op de drijfkracht 700 opc.; op nijver- heidspersoneel 600 opc. en per sonenbelasting 6 th. De gemeen, tebegroting voor 1974 werd goed gekeurd met 12 stemmen (CVP- BSP en Pieraert) tegen 7 (PVV- VU- ODU en CVP-lid Goossens). Voor de huisvuilverwijdering zal door het stadsbestuur een be zoek worden gebracht aan een installatie te Auvelais, waar een firma zich gelast heeft met de bouw van een oven, op een ter rein van minder dan één ha. dat door de stad ter beschikking werd gesteld, en waar de stad tevens zorgt voor de aanvoer van alle nutsvoorzieningen tot het terrein. Er werd terzake reeds een berekening gemaakt voor de huidige bevolkingstoestand en voor de bevolkingstoestand na de fusie (30.000 inw.). Bij eventuele aankoop van dergelijk terrein zou worden beroep gedaan op de Interkommunale Land van Aalst. Naast diverse toekomstplannen werden de herstellingswerken aan de abdij besproken waar voor een dossier in het bezit is van de kommissie van'monumen- ten en landschappen. Tevens werd ook gepraat over de op richting van een kultureel cen trum waarvan de inplanting zou voorzien worden op het terrein van het administratief centrum. Als slot van deze zitting werd door de oppositie voorgesteld 100.000 fr. in de begroting in te schrijven voor een studie met betrekking tot de ekonomische situatie van onze streek. Aan deze zwaar beladen agenda werden eveneens nog volgende punten besproken en goedge keurd: De aankoop van koelcellen voor het lijkhuisje voor 332.000 fr. De aankoop van het nodige mater iaal voor een oproepsysteem voor de brandweer, meubilair voor het politiekantoor en twee bestel wagens voor de technische dienst van de stad. 0 Zaterdag 16 februari 1974 in cinemazaal Volkshuis 9 Neem tijdig uw ingangskaarten De reklameslag van onze fan fare gaat naar zijn hoogtepunt Op het ogenblik dat deze regels worden neergepend, hebben reeds meer dan dertig handelaars en zelfstandigen hun akkoord gege ven om een reklame te plaatsen in het blad dat zal uitgegeven worden tergelegenheid van de viering van het 75-jarig bestaan van onze fanfare op zaterdag 16 februari 1974 (zie speciale aan- plakbrieven)En zeggen dat dit nog maar een begin is! Onzs mannen van de fanfare en sympatisanten blijven immers niet by de pakken zitten en met man en macht wordt er voortge- werkt om het mooiste resultaat te boeken dat een reklameslag ooit heeft opgeleverd. Honderd reklames is hun leuze en zolang het honderdtal niet is bereikt zullen ze geen rust meer kennen. Maar niet alleen o>p handelaavs en zelfstandigen wordt er beroep gedaan; ook andere mensen die onze fanfare een warim hart toe dragen kunnen hun steentje bij dragen tot het wellukfcen van onze onderneming. Inderdaad, partikulieren kunnen eveneens hun bijdrage storten en zo zij zulks wensen, zullen eveneens hun namen in ons reklameblad wor den opgenomen. Wie is de eerste partikulier die ons zijn inschrij ving toestuurt? Vooruit, beste vrienden, doe naarstig verder zoals u gestart zijt, het sukses van uw onder neming overtreft reeds de stout ste verwachtingen. Het Bestuur. Vredestraat 41 Onze leden-patiënten gelieven er kennis van te willen nemen dat volgende diensten zullen gesloten zijn: OOGZIEKTEN: op woensdag 2- 1-1974. TANDHEELKUNDE: van 20-12- 1973 tot en met 2-1-1974. Het Bestuur. IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM! Ter inlichting geven we hier: DOKTERSDIENST: verzekerd op zondag 30-12-73 en dinsdag 1- 1-74 en donderdag 3-1-74 door dr. Van Nieuwenhové, TÏeri- derstraat 34, Geraardsbergen. Tel. 427.20. APOTEKEIRSDIENST: verzekerd vanaf zaterdagavond 29-1-73 tot zaterdagmorgen 5-1-74 door apoteker Van Damme, Grotestraat 51, Geraardsber gen Tel. 420.49. Op zaterdag 15-12-1973 was onze B.S.P.-afdeling in feest. De opkomst van onze leden stijgt van jaar tot jaar want we heb ben terug drie nieuwe aangeslo tenen. Na het aperitief hebben de aanwezigen zich het fijn gebak laten smaken van de bakkerij COOP, de koffie was van de bes te. Als feestredenaar hadden we deze maal Prof. Dr Paul Ghys- brecht van Oudenaarde die in zijn rede sprak over de nieuwe weg die het socialisme moet in gaan. Door het ontslag van een be stuurslid was het bestuur onvol ledig, zodus moest er een plaats vervanger zijn; de keuze Is ge vallen op onze vriend De Wilde Ernest die beloofde zich met ernst te zullen ten dienste stel len voor de bloei van onze afde ling. Het ontslag van de sekre- taris, die vroeg om vervangen te worden, is niet aanvaard door de volledige vergadering die on der luide toejuichingen vroeg zijn taak verder te wllen zetten het geen hij dan ook terug aan vaardde. Daarna waren er twee tombo la's waarvan de eerste gratis met een prijs voor iedere aanwezige persoon. De tweede waarvoor onze kd Van De Spiegele Jules alle lof verdient met het ver kopen van zijn steunkaarten die genummerd waren. Als hoofd prijs was er een levende gans die toevallig door Prof. Dr Paul Ghysbrecht gewonnen werd. Er waren nog talrijke andere prij zen. Daarna steeg de feestvreug de ten top. Sommige tafels wer den aan kant gezet om plaats te maken voor de dansende koppels waaraan veel te vroeg een einde moest komen aangezien alle auto's voor drie uur moesten bin nen zijn. Een woord van dank richten we ook aan onze lokaal- houder die alle lof mag toege zwaaid worden voor de wijze, hem eigen, waarmede hij ieder een bedfcide. Het Bestuur, i Aan alle leden en sympatisanten van de mutualiteit «Bond Moyson», gewest Geraardsbergen, onze oprechte wensen voor een gelukkig en voorspoedig Nieuw jaar 1974. Moge 1974 vrij zijn van kommer en zorgen en vooral vrij van ziekte voor u en uw gezin, want... de gezondheid is en blijft toch de grootste schat 1 Verder werden ook besproken de onderhandse verkoop van een perceel grond in de Vooruitzicht straat en het ondergronds bren gen van het elektrisch lichtnet in de Kloosterstraat dat op 80.000 fr. wordt geraamd. In geheime zitting werden De Roy Arsene en Heylen A., bevor derd tot bureauchef terwijl K. Van Malderen Traueine als op stellers werden benoemd. Als politieagent tenslotte wer den tenslotte Eddy Bourgeois, André Leroy en de vrienden E. Van der Linden en Arthur Van der Poorten benoemd. G. SPITAELS Ongeveer 200 deelnemers zijn ingeschreven voor ons kerstban ket van 29 december. De aperitief zal geschonken worden te 13 uur stipt. Wij ver wachten dan ook dat elkeen tij dig aanwezig zal zijn. De deuren gaan open te 12.30 u. Daar wij neg niet over het no dige materieel beschikken om elkeen te gerieven, verzoeken wij vriendelijk, dat elke deelnemer zich zou voorzien van een volledig couvert (lepel, vork en mes). Men gelieve eveneens het lid boekje bij te hebben. Het menu omvat: voorgerecht, soep, tong in madeira- of room saus, dessert, koffie, verrassingen. Ook een prachtige tombola is voorzien. Bovendien zal de stemming er in gebracht worden door een volks orkest, dat zeker elkeen zal bevredigen. Vriendelijk verzoek tijdig aan wezig te zijn en zich te voorzien van een flinke portie goed hu meur. Wij wensen de deelnemers veel pret en smakelijk eten. Het Bestuur. GEBOORTEN Vandermer- cken Nancy, Erembodegem, Ge- raardsbergsestr. 65 Van Muy- lem Hans, Zandbergen, Peper straat 45 Vanderpoorten Di- mitri Idegem Heirweg 28 Wal raet Bart, Smeerebtae-Vloerziegem, Steenweg op Aalst 20c Avau Cindy, Tollemtoeek, Herhoutstraat 31. HUWELIJKEN De Boitse- lier Paul, Geraardsbergen, en Vandemergel Maria, Geraards bergen. OVERLIJDENS De Stercke Zoé, geta. 4.01.1883, weduwe van Vanderstichelen Arthur, Ge raardsbergen, Verbrandhofstr. 2 Brown Mariette, geb. 17.12.1907, echtgenote van Brootcoorens Aohille. Geraardsbergen, Nieuw- straat 45 Chevalier Marie, geb. 24.11.1885, weduwe van Flamand Emile, Geraardsbergen, Gasthuis straat 2 Maerschalk Madeleine, geb. 7.01.1896, weduwe van Ro bert Albert, Deftinge, Pikkelgem- straat 6 Wijnant Joannes, geb. 13-12-1888, weduwnaar van De Clercq Marguerite, Geraardsber gen, Papiermolenstraat 65 Van Ongeval Irma. geb. 8.08.1906, echtgenote van De Geyter Lode- wijk, Deftinge, Brugstraat 11. VRAAG: Ik ben geboren in het jaar 1954. Voor de legerdienst be hoorde ik dus normaal tot de klas 1973. Ik kreeg echter één jaar uit stel. Mijn vader was overleden en ik was onmisbaar thuis in het be drijf. Ik werd dan ook verwezen naar de klas 1974. Ik deed echter geen aanvraag om uitstel meer gezien ik gehuwd ben. Mijn vrouw verwacht een kind tegen maart 1974. Zal ik moeten soldaat worden? ANTWOORD: Ge hebt een grote vergissing begaan. Ge moest verder uitstel aangevraagd heb ben zodat ge dan zoudt behoort hebben tot de klas 1975. Als uw vrouw dan beviel in maart 1974 dan moest ge geen 6oldaat wor den, wamt momenteel is ieder sol daat vrij van legerdienst op voor waarde dat hij maximum 23 jaar oud is en een kind ten laste beeft dat moet geboren zijn voor de le januari van het lichtingsjaar tot hetwelk hij werkelijk behoort. In dat geval zoudt u verkeerd heb ben. Ik geef u een raad: stel u zonder uitstel met mij in verbin ding. ik zal de zaak nog trach ten te regelen. V.D. Bruggen Dieudonné, Senator Parkstraat 7, Geraardsbergen Tel. 054/413.31 We begraven vandaag, haast ongaarne 1973, juist omdat 1973 ons zovele vreugdevolle uren van samenzijn als fotovrienden heeft gegeven. Juist omdat 1973 ons 'n flinke vooruitgang gaf bij haast al onze leden en een suksesjaar werd voor onze fotokring «de Krakeling» Maar,... het leven moot verder, een nieuw jaar staat voor de deur. Een jaar dat zich aanmeld als een jaar van «energie te kort». Hopen we voor 1974 dat al onze leden en sympatisanten geen «energie tekort» zullen kennen, niet in het dagelijks leven en zeker ook niet in de donkere ka mer. Dus, vooral geen te kort aan energie om verder, regelma tig mooie foto's uit de mouw te schudden. Aan allen dan ook een vrolijk einde jaarsfeest, en een voorspoe dig nieuwjaar. 12e SPEELDAG De. topwedstrijd was we]i Bcfgf,/ shottersEurop, dié een 'nipte overwinning werd voor de man nen van de muur, 10, na een "spannende en harde wedstrijd tot het einde met een sportieve ver liezer. Nederboelare en D'Jango ma ke (l de grootste spropg.,jQ. de rangschikking, dank zij hun over winning tegen VK Buizemont en de Shotters. Bij Nederboelare stond er geen maat op en zij gingen VK Buize mont m eigen vesting verslaan. De D'Jango's stuitten op een gro tere weerstand bij de Shotters. Goed zo, spanning brengen en sportlef blijven strijden is dat gene wat iedere ploeg moet kun nen waarmaken. Na hun overwinning tegen Number-One komt de Bensploeg aan de leiding, samen met VK Polder maar met één wedstrijd minder. De bekerhouder komt stilaan naar voren, maar de span ning blijft. De Moleculen geraken de laat ste weken niet meer met 11 spe lers, tegen VK Polder waren ze amper met 8 spelers, 3 vonden het in de 2e time welletjes en verlie ten het veld, wat hen meteen een nederlaag van 05 bezorgde. Uitslagen 12e speeldag BuizemontNederboelare 3—8 MoleculenPolder 05 BergshottersEurop 10 BensNumber-One 42 ShottersD'Jango 3—4 Rangschikking - 12e speeldag 1. Bens 10 w. 17 p. 2. Polder 11 17 3. Bergshotters 10 15 4. Europ 10 15 5. Nederboelare 11 9 6. D'Jango 11 8 7. Moleculen 11 8 8. Shotters 10 7 9. Buizmont 11 3 Er wordt maar 1 wedstrijd ge speeld op zondag 30-12-73, te 10 uur, maar het is weer een top wedstrijd. EuropBens - terrein Schalie- beek - De Duffeleer Walter.

Voor Allen | 1973 | | pagina 5