NINOVE Krijgt de streek van Ninove een verbrandingsoven? Paneelgesprek „Het energieprobleem" Denderleeuw KANTON (Zie begin blz. 1) Fanfare „De Voorwacht" met opmerkelijk resultaat in Jubileumkoncert CENTRALE VOOR SOCIALISTISCH CULTUURBELEID - C.S.C. - NINOVE Maandag 7 januari 1974 te 20 uur gevolgd door DEBAT C.S.C.nieuw geluid Zitdagen J. Timmermans Kliniek Bond Moyson STAD NINOVE Zitdag burgemeester Paul Van der Niepen en senator W. Vernimmen Vergadering gepensioneerden Kaartavond „De Kastars" Wachtdiensten natuurlijk vernietigd. Ook de voetpaden van de eerste schijf liggen in een sleöhte toestand omdat zij verscheidene malen reeds werden opgebroken (water leiding, enz.). Tevens is het zo dat zü, in afwijking van het lastenboek, slechts op een zandbank werden gelegd en niet op een mortelbahk. De ganse herstelling zal de stad 438.000 fr. kosten. Raadslid Waltniel (PW) klaag de het gebrek aan koördinatie aan tussen de verschillende maat schappijen voor elektriciteit, wa terleiding, gas, telefoon, waardoor voetpaden veel te dikwijls opge broken worden. Hij meende dat moest naar een formule uitgeke ken worden om efficiënt te wer ken. Hij klaagde tevens het feit aan dat de aannemer bij de aan leg van de voetpaden van de eer ste schijf afgeweken was van het lastenboek. Hij erkende wel dat er een verrekening gebeurd was en er dus geen bedrog mee gemoeid was maar meende toch dat de aannemer verplicht was het las tenboek te volgen en dat de stads- kondukteur tot taak had hierop kontrole uit te oefenen. Kd. burgemeester Milo ant woordde hierop dat integendeel de ondernemer zeer wijs gehandeld had omdat hü wist dat de voet paden toch nog verscheidene ma len zouden opgebroken worden en het dus weinig zin had reeds met een mortelbank te werken. Schepen De Riemaecker toon de daarna aan dat de stad, on danks alles, aan de ganse opera tie een goede zaak had gedaan. Hadden wij de voetpaden niet laten aanleggen (gratis) dan had den wij nu misschien nog aan het eerste voetpad moeten beginnen en nu hebben bijna duizend men sen toch gedurende enkele jaren een voorlopige oplossing gehad. Hij ^aanvaardde wel de' kritiek over het ongekoördineerde open leggen van voetpaden en kondigde aan dat hij binnen enkele maan den een voorstel zou doen aan de gemeenteraad, voorstel dat zou inhouden de voetpaden te laten dichtleggen door een gespeciali seerde firma en dat op kosten van die maatschappij die het voetpad zal opgebroken hebben. Bij de stemming over de her- aanleg van de voetpaden onthield de PW zich. Daarna mocht kd. schepen J. Timmermans uitleg geven over zijn voorstel om op de wijk Preu- legem een ravotterrein aan te leggen. Schepen Timmermans stipte in zijn toelichting aan dat in de wijken Ter Duyst en Groe- neweg speelpleinen zullen aange legd worden door de Maatschap pijen die er de woningen bouw den. Hij deelde tevens mede dat pogingen van hem om een terrein te verwerven in de wijk Pamel- straat-Nederwijk op de weige ring van de eigenaar gestuit zijn. Voorlopig komt er dus enkel een speelplein op de wijk Preulegem. De aanleg ervan zal iets meer dan 100.000 fr. kosten. De raad ging volmondig ak koord met het voorstel. Er werd enkel besloten ook langs de straatzijde een afsluiting te plaat sen, en dit 'om veiligheidsredenen. Toen kwam schepen De Rie maecker met het huisvuil op de proppen. Hij wenste een zo breed mogelijke diskussie om dan te gen de volgende zitting met een konkreet voorstel te kunnen naar voor komen. Hij meende dat het vuil in 4 soorten kon ingedeeld worden: huisvuil, grof vuil, han- delsvuil en industrieel vuil. Wat het huisvuil betreft vroeg hij de raadsleden even na te denken over het gebruik van plastiek- zakken (een speciale, wel verte rende soort). Dit zou, volgens de schepen, hygiënischer zijn, het opladen fel vergemakkelijken en een betere spreiding van de las ten met zich meebrengen. Oppositieleider Waltniel meen de dat de ganse diskussie zowel te laat kwam (omdat de ganse zaak van het huisvuil een gewel dig probleem geworden is) als te vroeg (omdat door de komende fusies heel wat zaken zullen ver anderen). Hij meende tevens dat niet het ophalen (zakken of niet, aantal beurten, enz.) het pro bleem is, maar wel het storten en verwerken. Hier had hü naar het hart ge sproken van schepen De Riemae cker. Hü gaf de h. Waltniel vol mondig gelijk en kwam toen met zün ophefmakende mededeling over een verbrandingsoven. Hij deelde mede dat hü in Auvelais een verbrandingsoven had gezien die kon gebouwd worden voor on geveer 11 miljoen fr., terwül men hiervoor vroeger altijd cüfers heeft geciteerd van wel 100 mil joen. Hü had navraag gedaan bü de firma en daar had men hem verzekerd dat de zaak rendabel was vanaf ongeveer 30.000 inwo ners. Hij had ondertussen verno men dat ook de stad Geraards- bergen geïnteresseerd was en meende dat Ninove en Geraards- bergen samen de zaak zeker aan konden. Terloops gaf hü ook nog de Interkommunale van het Land van Aalst een veeg uit de pan wegens haar «volkomen falen om de zaak van het huisvuil oip te lossen». De raad vond het allemaal prachtig en de schepen krijgt toestemming om verder kontakten te leggen. Hü wilde echter nog wel een debat over het probleem van het grof vuil,. Hü meende dat som mige mensen werkelijk overdre ven: op sommige plaatsen moet men bü iedere omhaling (elfmaal per jaar) een 10-ton kamion vplladen. De h. Waltniel vroeg zich af of het wel nodig was dit vuil op te halen: hij meende dat iedereen er voor zichzelf een oplossing moet voor zoeken. Burgemeester Milo wees hem echter op het gevaar dat men dit soort vuil overal zou aan treffen. Kd. Timmermans meende dat de stad tot taak had de mensen een plaats te tonen waar ze kon den storten. Hü ging akkoord met een vermindering van het aantal beurten tot zesmaal per jaar en meende dat men met een aantal «grote klanten» bilaterale akkoor den kon afsluiten. Tenslotte geraakte men akkoord over de volgende puntenhet grof vuil zal in volume beperkt worden tot 1 m3, 6 beurten per jaar en een speciale regeling met de 18 grootste vuilleveranciers. Bü het stemmen van twee voor lopige twaalfden was er een kort maar heftig incident tussen de h. Waltniel en schepen Coppens (BSP) van Financiën. De heer Waltniel meende dat de begro ting te laat zal besproken wor den en hekelde in het algemeen de werking van het departement van Financiën. Schepen Coppens zegde dat de begroting nog dit jaar kon be sproken worden maar dat men speciaal om de oppositie toe te laten ze te bestuderen slechte in januari zou beraadslagen. Daarna werden nog een ganse reeks deelbegrotingen goedge keurd, waarbij de oppositie zich telkens onthield omdat zij nog geen kennis had van de totale be groting. Werden om. goedgekeurd de volgende begrotingen: Muziek- akademie, Technische en Be roepsleergangen, Stedelijk Zwem bad, Elektriciteit, K.O.O. Al deze begrotingen lokten slechts heel weinig diskussie uit. Het voornaamste eruit te onthou den is ongetwijfeld het feit, dat de tarieven in het zwembad met 5 fr. verhoogd worden (uitgezon derd het schoolzwemmen: van 7 naar 10 fr.). Deze verhoging is nodig om de exploitatie in even wicht te houden. De stad draagt reeds de zeer zware jaarlijkse af schrijvingen. Bij de stemming over deze ta rieven onthield de h. Van den Berghe (CVP) zich samen met de oppositie. Voor het schoolzwem men zal door een betere organi satie van het vervoer der leer lingen de prijsverhoging onge daan gemaakt worden. JANSSENS MANFRED. Vrijdag 21 december werd een nieuwe belangrijke datum in de geschiedenis van onze socialisti sche fanfare «De Voorwacht». Zij nam haar 60-Jarig ambts jubileum inderdaad te baat om ter gelegenheid van een koncert hun nieuw repertorium en kun nen ten gehore te brengen. Erevoorzitter burgemeester Mi lo was dan ook gelukkig om in zijn inleiding de verdiensten van bestuur, leden-muzikanten en vooral muziek-chef Jozef Van de Velde te kunnen citeren. Na een dieptepunt in de aktivlteiten worden thans nieuwe perspektie- ven geopend en bereikbaar met de enorme inzet die vandaag bij alle muzikanten is waar te ne men. Hij noemde het een geluk kig initiatief dat thans opnieuw met een koncert kon worden aangeknoopt en vroeg de aan wezigen aldus begrip bij hun be oordeling daar slechte enige maanden geleden de heropstan- ding werd ingezet. Met moderne marsen, zoals «Hey look me over» en «Halifax» bleek echter alras dat de ver wachtingen een goede uitvoering niet werden beschaamd. Met «Pavanne - Gaillarde» werd meester G. Duyok geen oneer aangedaan en een «Schwarzwald- walz» bracht ons bij «American Fantasy» van F. Ruelle waarin solist Jean-Pierre Arijs een prachtige trompetsolo ten beste gaf. Leden van het paneel Bert VAN HOORICK, B.S.P.-volksvertegenwoordiger Louis WALTNIEL, P.V.V.-volksvertegenwoordiger Gtisleen WILLEMS, C.V.P.-volksvertegenwoordiger Dr. VAN LEEMPUTTEN, V.U.-volksvertegenwoordiger Raymond DE SMET, K.P.-voorzitter Denderstreek Feestzaal «De Redding», Geraardbergsestraat 119, NINOVE De plaatselijke afdeling van de Centrale voor Socialistisch Cul tuurbeleid heeft voor 1974 een zeer gevarieerd en goed beladen programma uitgestippeld. Op deze zelfde bladzüde zult U immers reeds de aankondiging vinden van een paneelgesprek met de parlementsleden van de verschillende partijen over het «energieprobleem» en dit op maandag 7 januari a.s. te 20 u. Geïnteresseerden worden even eens uitgenodigd deel te nemen aan een gespreksgroep die regel matig om de maand een bepaald tema zal behandelen. Als eerste gespreksavond wordt op maandag 14 januari a.s. te 20 uur in het Volkshuis het vol gende tema behandeld: «de po litieke aktie van de B.S.P.» dit in het kader van het ideologisch kongres van de B.S.P. De inlei ding zal worden verzorgd door Piet De Buyser, editorialist van «Vooruit». Een andere zeer interessante aktiviteit gaat door op maandag 28 januari eveneens te 20 uur in het Volkshuis de vertoning van de film «Le Pistonné» (De ge luksvogel), een 16 mm-kleuren- film van Claude Berri met mu ziek van Georges Moustaki. Voor de inleiding en eventuele nabe spreking deden we beroep op Jo Röpke, bekend radio- en T.V.- medewerker voor film aangelegen heden. Voor februari worden thans ge pland en voorbereidde morelê en gezinsproblemen voor de ge spreksgroep, opnieuw in het ka der van het ideologisch kongres van de B.S.P. Nog in februari zou dan een paneelgesprek over «abortus» worden ingericht met vertegenwoordigers van de ver schillende partijen. Zoals U kunt lezen wordt waar geboden voor uw geld... Haast U aldus vlug uw lidmaatschapsbü- drage in orde te stellen voor 1974. Bij de jaarwisseling hebt U nog wel minstens 50 fr ter be schikking. Stortingen kunnen ook gebeu ren op P.R. 4258.18 van Jacques Timmermans, Pamelstraat, 312 te Ninove. Onze vriend Jacques Timmer mans, schepen te Ninove, her neemt zü'n zitdagen op woensdag 9 januari as. te 19 uur te Den- derwindeke, bü Wwe Jacobs, RÜ'straat. Te 19.30 uur komt Pollare aan de beurt in het café «Sportkring», Hoogstraat en te 20 uur te Ninove in het Volks huis. De zitdagen op het stadhuis te Ninove gaan normaal door op dinsdagnamiddag van 14 tot 17 uur en de zaterdagvoormiddag van 9 tot 11 uur. Onze leden-patiënten gelieven er kennis te willen van nemen dat volgende diensten zullen ge sloten zijn: RUUMA-FISIOTHERAPIE op vrijdag 28.12.73 en vrijdag 4.1.74. OOGZIEKTEN: op woensdag 2.1.1974. TANDHEELKUNDE van 20.12.73 tot en met 2.1.74. Het Bestuur Een plaats van politiekommissaris Is vakant. Voorwaarden zijn te toekomen ten stadhuize, sekretariaat. Kandidaturen in te sturen bij eigenhandig geschreven aangetekend schrijven aan het kollege van burgemeester en schepenen, uiterlijk 14 januari 1974. Tot slot werd het een bis-num. mer voor de populaire «Boston mars» waarmede de aanwezigen werkelijk hun waardering wilden uiten voor de geleverde prestatie. Burgemeester Milo dankte in de vorm van een warm pleidooi voor verdere heropstanding van onze fanfare dank zij de mede werking van Jong en oud muzi kanten en bestuursledeen en na tuurlijk «wonderdokter» chef Jo. zef Van de Velde. Bij een spon taan en hartelijk applaus over handigde burgemeester Milo ten slotte bloemen aan de chef waar na ook Raymond Cottyn, onder voorzitter van onze soc. harmonie «Hand aan Hand» uit Aalst bloe. men had voor chef Van de Velde om de waardering van de zuster organisatie uit Aalst uit te druk ken voor de enorme prestatie die te Ninove werd bewerktetelligd. Dit prachtig uitgevoerd koncert werd het bewijs dat onze muzi kanten met hun fanfare een nieuwe start hebben genomen en vertrouwen hebben in muziekchef en eigen kunnen om hogere doel stellingen te bereiken. De aangepaste, moderne mu ziekstukken maar ook deze met een hoge kwalitedtsgraad zetten one muzikanten ertoe aan een krachtinspanning te leveren die moet leiden tot resultaten. Nu dat deze evolutie is waar genomen zullen nog andere mu zikanten tot onze fanfare worden aangetrokken. Wij wensen al onze muzikan ten zonder onderscheid om hun volharding te feliciteren en doe zo voort! VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLES Burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernim men houden iedere zondag hun zitdag in het Achturenhuis, tel kens van 10 tot 12 u. Het dienst betoon is volledig kosteloos. Ge heimhouding is verzekerd. Tijdens het nieuwjaarsverlof zal burgemeester Van der Niepen geen zitdag houden. In zijn plaats zal schepen Pierre Krickx ten dienste staan. De socialistische gepensioneer den komen samen op maandag 7 januari om 14u30 in het Acht urenhuis Een autocar zal de le den ophalen op de gewone stop plaatsen. Er zal voor een verras sing gezorgd worden, naast de ge wone koffietafel voor de vrouw tjes en de kaarting en bolling voor de mannen. Gepensioneerden, houdt die da tum vrij... want aan gezelligheid zal het zeker niet mankeren. De belottersklub «Achturenhuis» richt zijn maandelijkse kaarting in op zondag 13 januari 1974 om 20 uur. Op dit ogenblik zijn reeds meer dan 60 belotters ingeschre ven in de klub Op deze kaart avonden is er gezelligheid en aan gename ontspanning. De rangschikking van het klub- kampioenschap ziet er als volgt uit, wat de eerste tien betreft 1. Pierre Krickx 12.840 2. Herman De Vuyst 12.664 3. Paul Van Der Niepen 12.299 4. Arthur Van Kerckhove 12.072 5. Willy De Bruyn 11.898 6. Etienne Lagring 11.670 7. Emiel Gorteman 11.650 8. Achiel Van De Spiegel 11.589 9. Marcel Van Den Broeck 11.344 10. Frans Van Nieuwenhove 11.264 Belotters, houdt dus 13 januari vrij voor de maandelijkse kaart avond. Nieuwe leden mogen zich steeds laten inschrijven en kun nen ook nog meedoen aan het klubkampioenschap. BOLDERSKLUB ACHTURENHUIS De leden worden er langs deze weg aan herinnerd dat er elke vrijdagavond gelbold wordt. Deze folkloristische sport bezorgt ons heel wat plezier! Iedereen kan zich laten aan sluiten in het lokaal Achturen huis. Volgende vrijdag, 28 december, wordt iedereen vergast op GRA TIS FORELLEN... Begin: 20 uur stipt. Alle bolders op post! Het Bestuur. Dokters Weekend 25-12: Dr. Heermans, Houtmarkt 46, Liedekerke. - Tel. 662.53. Weekend 30-12: Dr. DTlaenens, Toekomststraat 39, Dender leeuw - Tel. 667.53. Weekend 1-1: Dr. Lettens, Sta tiestraat 212, Liedekerke - Tel. 660.32. Apotekers: Weekend 25-12: Van Den Eynde, Hoogstraat 11, Iddergem - Tel. 693.03. Weekend 30-12: Van Roy en De Pauw, Kerkstraat 6, Teralfer.e - Tel. 631.08. Weekend 1-1: Quintyn, Dwars straat 69-71, Denderleeuw - Tel. 675.18. Politie: Adj.-komimissaris V. D. Broeck Marcel, Steenweg op Aalst 22.

Voor Allen | 1973 | | pagina 6