NINOVE C.V.P. - P.V.V.GAAN IN BEROEP TEGEN SCHORSINGSBESLUIT VAN DE GOUVERNEUR idegem De concessie van het stedelijk slachthuis DE NIEUWE WEGKODE KOFFIETAFELS ZITDAGEN TONEELAVOND GROOT NACHTBAL DE BESLISSING VAN DE GOUVERNEUR OUD JAAR NIEUW JAAR HET B.S.P. STANDPUNT GOEDKEURING STADSBEGROTING KENDE KALM VER LOOP Meer dan 100 aanwezigen op de bij eenkomst van 6 dezer. Allen werden bedacht met een mooie prijs bij de prachtige tombola. De volgende koffietafel gaat door op dinsdag 20 januari, te 14 u. stipt. Men zegge het voort! HET BESTUUR De zitdagen van Schepen COPPEZ gaan door de donderdag van 11 tot 12 u., in de polikliniek, Vredestraat 43 en de zaterdag van 9 tot 11 u. in het Volks huis, Markt, Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Het Vermeylenfonds - Geraardsbergen in samenwerking met het Willems fonds organiseert op vrijdag 23 januari 1976 te 20 u. in de Stadsschouwburg te Geraardsbergen een toneelavond. De keuze viel wij zijn nog altijd in de -jiieuwjaarsstemming op een blijs pel, «Een aap op visite» van Dirk van Haasland. Het toneelgezelschap «Ontvoogding» uit Zottegem - Velzeke zal de aanwezi gen zeker vergasten op een ontspan nende toneelavond zonder meer. Warm aanbevolen voor mensen die voortdurend onder stress en te grote spanning leven! Zaterdag 14 februari groot jaarlijkse B.S.P. nachtbal onzer afdeling. Dit gaat door in de «Feestzaal» bij onze Kd. Victor De Paepe, Ninovestraat. Het orkest van Michel Charmant zal, terug zoals verleden jaar ons bal opluis teren. Een spijtig geval doet hem zich ook dit jaar terug voor. Dezelfde avond wordt door de B.G.J.G. der afdeling Grimminge met medewerking van deze van Idegem een grote kwisavond ge houden in de parochiale zaal. Wij kun nen de mensen van de Bond zeker geen verwijt sturen daar zij de «vriend- schapsverdragenweg» van onze ge meente niet kennen als er een dergelijke De gemeenteraad diende tijdens zijn zitting van 8 januari 11. akte te nemen van het schorsingsbesluit van de heer Gouverneur betreffende de onder handse overeenkomst voor het stedelijk slachthuis, afgesloten met de heer Schollaert. Na de voorlezing door burgemeester Milo, merkte P.V.V. -raadslid Walt- niel op, dat in het schorsingsbesluit te genstrijdigheden zijn vervat en zijn groep zich niet neerlegt bij de beslis sing van «deze grote geesten te Gent». C.V.P. -schepen De Riemaecker vond graten in het feit dat door de administra tie niet het ganse dossier aan de Provin ciale Diensten werd overgemaakt en deze aldus geen kennis had van alle elementen uit het dossier. Onze vriend Jacques Timmermans wees er echter op dat in de gemeente raadsbeslissing steeds de motivering wordt opgenomen. Enkel het document van schepen De Riemaecker opsturen, zou volgens schepen Timmermans geen objectief beeld geven van de dis cussie in de gemeenteraad. Volgens hem zou veeleer het verslag van de ge meenteraadszitting moeten worden op gestuurd. Burgemeester Milo wees er trouwens op dat in opdracht van de heer Gouverneur het dossier ter plaatse werd onderzocht door de Arrondissements commissaris. Na een schorsing gevraagd door sche pen De Riemaecker, verwierpen C.V.P. en P.V.V. het schorsingsbes luit van de heer Gouverneur, de B.S.P. stemde de aanvaarding. Aldus wordt de vroegere raadsbeslis- sing gehandhaafd en dient de Minister van Binnenlandse Zaken te beslissen. Hieronder publiceren wij de brief en het schorsingsbesluit van de heer Gouver neur evenals het kommentaar en het B.S.P. -standpunt terzake. Aan het College van Burgemeester en Schepenen van 9400 NINOVE uw brief van 30.10.1975 Uw refertes R. 261 Onze refertes 3151HDB I MC Bijlagen: dossier Betreft: Openbaar Slachthuis Concessie per 1 januari 1976 Onderhandse overeenkomst Mijne Heren, Ik heb de eer U te berichten dat de beslissingen dd. 21 oktober 1975 van de gemeenteraad, betreffende de hier- bovenvermelde aangelegenheid ge schorst werden met mijn besluit dd. 12 december 1975, waarvan een eenslui dend afschrift U hierbij wordt toeges tuurd tot nakoming van het bepaalde in artikel 86 van de gemeentewet, gewij zigd bij artikel I van de wet van 27 juni 1962, houdende deconcentratie van de vernietigingsbevoegdheid van de Ko ning. Nopens de toepassing van be doelde wet heeft de heer Minister van Binnenlandse Zaken en van het Open baar Ambt met zijn rondzendbrief van 14 juli 1962, opgenomen in het Be lgisch Staatsblad van dezelfde dagte kening, de te volgen richtlijnen voorge schreven. Ik nodig U dringend uit. Mijne Heren, zo spoedig mogelijk afschrift in duplo in te zenden van de beslissing van de gemeenteraad waarin akte wordt ge nomen van de redenen van de schorsing en eventueel de intrekking van de ge schorste beslissingen dient opgeno men. Afgezien hiervan ben ik van oordeel dat de concessie pas mag geschieden na een beroep op de mededinging. Bij de toewijzing mag rekening gehouden worden met alle beschikbare gegevens: m.a.w. het financiële aspekt dient niet uitsluitend in aanmerking genomen te worden. Èpvendien meen ik dat, vooraleer nieuwe beslissingen genomen worden, een voorafgaand overleg met mijn diensten wenselijk is teneinde schor singen of vernietigingen te voorkomen In elk geval lijkt het mij vanzelfspre kend dat de heer Schollaert in af wachting en onmiddellijk een ver goeding zou betalen die gesteund is op thans niet in het dossier voorhan den zijnde ernstige objektieve gege vens. Deze overgangsoplossing mag niet leiden tot enige vertraging wat de definitieve regeling van het probleem betreft. Tenslotte moet ik er U toch op wijzen dat het volkomen onaanvaardbaar is dat een openbaar slachthuis samen met een appartement gedurende een lange periode zonder enige vergoe ding ter beschikking werd gesteld van een partikulier. Ook al was, na de moeilijkheden met de uitbating, een overgangsperiode noodzakelijk dan blijft het vanuit het oogpunt van een wijs financieel beheer onbegrijpelijk dat men deze voorlopige situatie twaalf jaar heeft laten voortduren zonder enige poging tot regularisatie. Een dergelijk verzuim bracht niet al leen een ernstig geldelijk verlies mee voor de stadskas, zij doet eveneens fa taal denken aan een ongeoorloofde be voordeling van een partikulier. Ik verlang een verantwoording voor het verleden. De wn. Gouverneur PROVINCIAAL GOUVERNEMENT VAN OOST-VLAANDEREN NINOVE Openbaar Slachthuis Concessie per 1 januari 1976 Onderhandse overeenkomst DE GOUVERNEUR, Gelet op de beslissingen dd. 21 oktober 1975 van de gemeenteraad van Ninove, op het Provinciaal Gouvernement in gekomen op 3 november 1975 betref fende: de vaststelling van de voorwaarden voor het in vergunning geven, bij on derhandse overeenkomst, per 1 januari 1976 van het stedelijk openbaar slach thuis met volledige uitrusting en bijho rend appartement; de aanstelling van de heer Edgard Schollaert - Grootvriendt als conces siehouder; Overwegende dat de concessie wordt verleend voor een termijn van 9 jaar tegen een vergoeding van 7.500 F per maand, gekoppeld aan het indexcijfer zonder aanduiding van de toe te passen formule; Overwegende dat deze prijs niet in ver houding lijkt met de geringe lasten en de bijkomende voordelen in hoofde van de concessiehouder; dat, bij ontstentenis van een openbare aanbesteding, de overeengekomen prijs op grond van objektieve gegevens moet gestaafd worden; dat in het dossier geen enkel objektief gegeven verstrekt wordt; dat deze ob jektieve gegevens nochtans moeten kunnen verstrekt worden wanneer men rekening houdt met een aantal fakturen zoals de geschatte huurwaarde van het bijhorend appartement, de waarde van het in concessie gegeven complex en de uitrusting ervan, de bedrijfskosten van de concessiehouder, zijn inkomsten, de omzet der slachterij; dat het enig vergelijkingspunt in het dossier aanwezig gevonden wordt in de openbare aanbesteding in 1959 voor dezelfde concessiegehouden, dat in 1959 offertes werden ingediend die schommelen tussen 150.000 F en 100.000 F. per jaar en de concessie uiteindelijk toegewezen werd voor een bedrag van 130.000 F.; dat zonder een absolute waarde toe te kennen aan deze vergelijking toch moet vastgesteld worden dat de overeenge komen prijs ook in die vergelijking geen steun vindt; dat een willekeurige vaststelling van de te betalen concessievergoeding strijdig is met een wijs financieel beheer van de stadsfinanciën; dat om reden van het nauw verband tussen de staats- en de gemeentefinan- cies de besluiten van de gemeenteraad het algemeen belang schaden; OM DEZE REDENEN Gelet op artikel 86 van de gemeente wet; BESLUIT: De hierbovenvermelde besluiten dd. 21 feestavond wordt ingericht. In elk ge val geen proficiat aan het comiteit van de zaal «Die Crone» die zich de moeite ontziet zelf maar niet de gemeentelijke overheid van dergelijke feestavond op de hoogte brengt en zo anderen stokken in de wielen komt steken. Hopelijk wordt ook aan hen de les eens gespeld. Wat betreft onze B.S.P. afdeling, deze kan steeds zeggen dat de wet wordt toegepast. Waarschijnlijk wordt het slachtoffer dan toch maar de B.S.P. IDEGEM. Ter gelegenheid van het begin van het nieuwe jaar wenst de B.S.P. Idegem aan allen van harte een gelukkig nieuw jaar, een goede gezondheid en veel voorspoed toe. Het zal waarschijnlijk de laatste maal zijn dat wij dit onder Idegemenaars kunnen doen daar wij volgende keer ons bij de Geraardsber- genaars kunnen rekenen. Het vooorbije jaar kende zoals ieder jaar schone en minder schone dagen voor onze afde ling. Bij de minder schone denken wij even terug aan de Kd. Willekens die onze afdeling heeft verlaten voor Ge raardsbergen. Wij hadden juist DE per soon die het ons moest mogelijk maken nog veel schone te kennen. Het tegen overgestelde heeft zich reeds voorge daan en enkelen van zijn begunstigden hebben er aan gehouden, het strijd- en steunplan te verlaten (lezers van ons weekblad), en zijn er zelfs niet voor terug gedeinst zelf een andere schaap stal op te moeken. Misschien komen zij wel terug voor andere nodige gunsten. Het weggaan van de Kd. Willekens deed zich ook voelen op ons nachtbal. Wij hadden zoals dit nu terug is ons bal zelf moeten verdagen naar een vrijdag wat met zich meebrengt, veel minder volk. Bij de schone dagen kenden wij terug onze Kerstfeesten voor gepensio neerden en kleintjes, welke terug de massa van jaren terug naar ons lokaal brachten. Ook onze bakschieting was terug goed. Ook mochten wij rekenen op enkele nieuwe aanwinsten voor onze partij en voor ons weekblad, welke ons het eerder verloren terrein deed terug winnen. Aan deze nieuwkomers van harte welkom in ons midden. Ook aan allen die ons verleden jaar trouw bleven van harte dank, en naar wij hopen tot mqt ons groot bal, waarvoor wij U nu reeds vriendelijk uitnodigen. De Visscher Robert oktober 1975 van de gemeenteraad van Ninove worden geschorst. Afschrift van dit besluit zal aan het Col lege van Burgemeester en Schepenen van Ninove toegestuurd worden. Gent, 12.12.1975 get. R. DE KINDER De Heer Gouverneur schorste de ge meenteraadsbeslissing van 21 oktober 1975, waarbij een meerderheid van C.V.P. en P.V.V. het stedelijk Slach thuis door onderhandse overeenkomst in concessie werd gegeven aan de heer E. SCHOLLAERT - GROOT VRIENDT voor een periode van negen jaar en een maandelijkse vergoeding van 7.500 F, ingaande op 1 januari 1976. De B.S.P. heeft steeds voorgehouden dat: 1een openbare aanbesteding moest worden gehouden De Heer Gouverneur schrijft «van oordeel te zijn dat de concessie pas mag geschieden na een beroep op de mededinging.» Bij de toewijzing mag rekening gehou den worden met alle beschikbare gege vens; m.a.w. het financiële aspeki dient niet uitsluitend in aanmerking ge nomen te worden. De B.S.P. stelt vast dat dit rechtvaardig principe door de hogere overheid wordt gesteund en de weinig objectieve be slissing van de C.V.P. en de P.V.V. heeft verbroken. 2. de prijs van 7.500 F per maand een «echte cadeau» was aan de uitba ter De Heer Gouverneur stelt eveneens vast dat, bij ontstentenis van een open bare aanbesteding, de overeengekomen prijs op grond van objectieve gegevens moet gestaafd worden. Deze ontbraken echter totaal en als enig mogelijk vergelijkingspunt wordt de toewijzing in 1959 aangehaald: De Heer Marcel Cornelis pachtte het slachthuis voor 130.000 F per jaar. De vergelijking van deze 130.000 F in 1959 en de 90.000 F in 1976 is bescha mend. Vandaar het B.S.P. -voorstel om als overgangsmaatregel, voor driejaar, de concessie toe te wijzen aan 15.000 F per maand. C.V.P. en P.V.V. hielden ook hier geen rekening met de argumentatie van de B.S.P.: de stijging van de levensduurte sinds 1959 met 86,57%; de investeringen door de stad ge daan sinds al die jaren. Als voorbeeld hebben wij slechts de werken van de laatste maanden genomen: voor een bedrag van 1.350.000 F, zonder de ar beidsuren van het stadspersoneel te re kenen. De aflossing van die lening op 20 jaar, bedraagt meer dan de door C.V.P. en P.V.V. goedgestemde huurprijs! Wij kunnen dus besluiten met: de beslissing van de heer Gouver neur met genoegen te akteren omdat aldus een grove onrechtvaardigheid wordt tenietgedaan; de vaststelling, dat C.V.P. en P.V.V. het geschenk aan de uitbater van het slachthuis, veel te groot hebben gemaakt. C.V.P. en P.V.V. hebben met hun be slissing de heer Schollaert geen dienst bewezen; integendeel veel meer kans maakte het redelijke en niet-overdreven voorstel van de B.S.P. om 15.000Fper maand te doen betalen. C.V.P. en P.V.V. wensten het onder ste uit de kan, zij kregen het deksel op de neus. Wij hopen enkel .dat in de toekomst rechtvaardigheid zal geschieden. Wij betreuren dat C.V.P. en P.V.V. de gelegenheid niet hebben te baat geno men om deze grove onrechtvaardigheid recht te zetten, door het in beroep gaan tegen het schorsingsbesluit van de heer Gouverneur. Wij zijn er echter van overtuigd dat ook het Ministerie van Binnelandse Zaken de beslissing van de Gouverneur zal handhaven. STILSTAAN- EN PARKEERVERBOD Waar vroeger alleen op de oversteek plaatsen niet mocht geparkeerd of stil gestaan worden, geldt dat verbod nu ook 5 meter vóór de oversteekplaatsen, dit om de zichtbaarheid van de voet gangers te verbeteren. Voortaan is het ook binnen de be bouwde kommen verboden stil te staan of te parkeren nabij de top van een helling en in een bocht wanneer de zichtbaarheid onvoldoende is, daar waar dat vroeger alleen buiten die kommen gold. Nu is niet alleen het parkeren, maar ook het stilstaan verboden op minder dan 20 meter voor de verkeerslichten en op minder dan 20 meter voor de verkeers borden. Voor verkeerslichten op kruis punten geldt dat verbod voor alle voer tuigen, voor verkeerslichten buiten de kruispunten en de verkeersborden geldt het verbod alleen voor de voertuigen waarvan de hoogte meer dan 1,65 m bedraagt, op voorwaarde dat de ver keersborden of lichten zich tenminste op 2 meter boven de rijbaan bevinden. BLAUWE ZONE Het huidige verkeersteken dat het begin van een blauwe zone aanduidt zal ver dwijnen en vervangen worden door het nieuw verkeersteken E 13: dit is een vierkantig wit bord waarop het teken 33 dat parkeerverbod aanduidt voorkomt, met in de rechter benedenhoek het sil houet vapeen parkeerschijf. Het einde van de zone zal aangeduid worden door hetzelfde teken waarop een zwarte dwarsstreep is getrokken. MISTLICHTEN De voormistlichten zullen niet alleen bij mist en sjneeuwval, maar ook bij felle regen mogen gebruikt worden. Als het voertuig voorzien is van een achtermistlicht (dit zal binnenkort, verplicht worden), moet dat licht ge bruikt worden bij mist of sneeuwval die de zichtbaarheid verminderen tot min der dan ongeveer 100 m. Dat licht mag niet bij felle regen gebruikt worden omdat het tengevolge van de lichtweer- kaatsing op de natte rijbaan verblindt. VALHELM Vanaf 1 oktober 1976 zullen ook de bromfietsers een valhelm moeten dra gen van een goedgekeurd type. PRIORITAIRE VOERTUIGEN Tot nu toe was voorzien dat men moest uitwijken en stoppen bij het naderen van een prioritair voertuig (poltie - rijkswacht - brandweer 900) dat aange kondigd wordt door het speciaal ge luidssignaal. De nieuwe tekst bepaalt dat men onmiddellijk de doorgang moet vrijmaken en voorrang verlenen en dat men zo nodig moet stoppen. Men heeft inderdaad geoordeeld dat er geen reden is tot stoppen wanneer een prioritair voertuig uit de andere richting nadert waar de doorgang vrij is, en-dit vooral wanneer het op een andere rij baan van dezelfde openbare weg na dert. Bovendien kunnen de voertuigen door te stoppen in sommige gevallen het verkeer blokkeren en aldus een hin dernis vormen voor het prioritair voer tuig. VOETGANGERS Tot nu toe was voorzien dat de voet gangers, als er geen begaanbare trot toirs of bermen zijn, links in de door hen gevolgde richting moesten gaan buiten de bebouwde kom. Voortaan geldt deze verplichting eveneens bin nen de bebouwde kom, zodat de.voet gangers nu steeds links moeten gaan als zij op de rijbaan moeten gaan. Ook werd nader gepreciseerd dat de voetgangers steeds de oversteekplaats voor voetgangers moeten gebruiken als er op minder dan ongeveer 30 meter afstand een dergelijke doorgang is. Vroeger was hiervoor geen afstand be paald. DEFECT VOERTUIG Zoals men weet is men verplicht de gevaarsdriehoek te plaatsen als het voertuig defect is. Vroeger werd be paald dat die driehoek op 30 meter voor het voertuig opgesteld moest worden. Nu mag hij, binnen de bebouwde kommen, ook op een kleinere afstand geplaatst worden en zelfs eventueel op het voertuig zelf, als de afstand van 30 meter om één of andere reden niet kan in acht genomen worden. Buiten de bebouwde kom blijft de af stand van 30 meter gelden; op de autos nelwegen is dat 100 meter. Ook wordt nu uitdrukkelijk voorzien dat men gebeurtelijk een draagbaar oranjegeel knipperlicht mag gebruiken om een defect voertuig te signaleren. Men mag natuurlijk nog steeds gelijk tijdig alle richtingsaanwijzers doen werken. GEDRAG BU EEN ONGEVAL Inzake het gedrag bij een ongeval met uitsluitend stoffelijke schade (dus zon der gekwetsten) wordt nu duidelijk ge steld dat de tussenkomst van politie of rijkswacht slechts nodig is indien er tussen de partijen geen akkoord is be treffende de feiten. STOPTEKEN Het gebruikelijke teken dat aanduidt dat men op een kruispunt moet stoppen en voorrang verlenen zal geleidelijk aan vervangen worden door het nieuw stopteken: het gaat om een achthoekig rood bord waarop in witte letters het woord «STOP» voorkomt. VERKEERSBORDEN BETREFFENDE HET STILSTAAN EN PARKEREN De nieuwe tekst voorziet een volledige wijziging van het huidig systeem. In tegenstelling met de bestaande regle mentering (waarbij de verbodstekens geldig zijn 20 meter vóór het teken) zullen de verkeersborden betreffende het stilstaan en parkeren voortaan in principe gelden tussen het teken zelf en het volgende kruispunt. De bestaande borden voor parkeerver bod en verbod van stilstaan en parkeren worden behouden. Het zijn de roodom- rande blauwe ronde borden waarop een rode dwarsstreep (parkeerverbod: bord El) of twee gekruiste dwarsstrepen (parkeren en stilstaan verboden: bord E3) voorkomen. Voortaan zullen deze borden alleen van kracht zijn langs de kant waar zij ge plaatst zijn. In de tweerichtingsstraten zullen zij dus alleen rechts t.o.v. de rijrichting gelden, vermits, men links niet meer zal mogen parkeren. Het begin van de reglementering zal aangeduid worden door een bord El waarop bovenaan een zwarte naar bo ven gerichte pijl op witte achtergrond zal voorkomen. In principe geldt het bord tot het eerste kruispunt. Wordt de reglementering vroeger inge trokken, dan wordt bovenaan het bord El een naar beneden gerichte pijl aan gebracht. OVERGANGSPERIODE Het spreekt vanzelf dat al de nieuwe verkeersborden op 1 mei 1976 niet zul len klaar zijn. Opdat de weggebruiker zou lunnen uitmaken of hij met de nieuwe of de oude signalisatie te maken heeft, zullen de palen van de nieuwe verkeersborden oranje geschilderd worden. De in de muur verankerde borden zullen bovendien achteraan oranje gekleurd zijn. Ook zal men aan de pijlen waarvan hierboven sprake kunnen uitmaken dat het gaat om de nieuwe signalisatie. Bovendien zal de politie en de rijks wacht gedurende de overgangsperiode een zekere verdraagzaamheid aan de dag leggen. WEGMARKERINGEN Voortaan zullen alle op het wegdek aangebrachte tekens wit zijn, zowel de randmarkeringen als de dwarsmarke- ringen (bv. de doorgangen voor voet gangers). Op dat punt geldt slechts één uitzonde ring: als een gele onderbroken streep op de rand van de rijbaan, op een trot toirband of op de boordsteen van een verhoogde berm aangebracht wordt, betekent dit dat het parkeren daar op de rijbaan verboden is. DOORLOPENDE WITTE STREEP In het huidig reglement mag de witte doorlopende streep die twee rijvakken scheidt enkel overschreden worden om links af te slaan. In het nieuw reglement zal het overschrijden van die streep vol strekt verboden zijn, ook om links af te slaan. Aangezien echter de bestaande wegmarkeringen volledig zullen moe ten aangepast worden, wordt hier een overgangsperiode voorzien tot 1 ja nuari 1978. VOORLOPIGE MARKERINGEN Voortaan zal het, bij het uitvoeren van werken op de rijbaan, mogelijk zijn een voorlopige markering in te voeren met behulp van oranje spijkers. Op de plaatsen waar deze voorlopige marke ring zal aangebracht zijn, zal geen re kening moeten worden gehouden met de bestaande witte wegmarkeringen. FIETSPAD Bij het in werking treden van het nieuw reglement, zal het deel van de weg dat afgebakend is door twee evenwijdige witte onderbroken strepen en dat niet breed genoeg is voor het autoverkeer, als fietspad beschouwd worden. Het fietspad kan ook nog steeds aange duid worden door het gebruikelijke aanwijzingsbord (rond blauw bord waarop een fiets voorkomt). DWARSMARKERINGEN Zoals gezegd worden ook de over steekplaatsen voor voetgangers in het vervolg wit. Ter hoogte van een verkeerslicht of van een stopteken wordt nu reeds vaak een stopstreep gevormd door een witte doorlopende lijn, aangebracht: dat be tekent dat de bestuurders daar moeten stoppen Nieuw is dat nu ook een dwarsstreep wordt ingevoerd gevormd door witte driehoeken: deze streep betekent dat de bestuurders er, zo nodig, moeten stop pen om voorrang te verlenen ingevolge een verkeersbord BI (omgekeerde driehoek). BANDEN Personenauto's en auto's voor dubbel gebruik moeten per as. hetzelfde type banden hebben, hetzij diagonaal-, het zij radiaalbanden. Bovendien moeten, wanneer op de vooras van die voertui gen radiaalbanden gemonteerd zijn, de op de achteras gemonteerde banden te gebruiken die opnieuw ingesneden zijn. Ook wordt het gebruik van spij kerbanden volstrekt verboden vanaf 1 mei 1976. Deze banden zullen alleen nog gebruikt mogen worden mits toelating van de Minister van Verkeerswezen. FIETSEN Vanaf 1 januari 1978 zullen de fietsen niet alleen achteraan een rode reflector moeten voeren, maar vooraan ook een witte reflector. Bovendien zullen de pedalen van fietsen altijd moeten voor zien zijn van gele of oranje reflectoren. GESPANNEN Vanaf 1 januari 1978 zullen de rode reflectoren die de gespannen achteraan moeten voeren driehoekig moeten zijn. M. De Saegher Politiekommissaris De tweede avond dat de gemeenteraad de begroting 1976 verder onder de loupe nam kende een kalm verloop. De uitgaven werden verder afgehandeld en hierover ontstond slechts één betwis ting: een amendement van oppositie leider Louis Waltniel om het budget voor de stedelijke kulturele raad van 200.000 F opnieuw terug te brengen tot 190.000 F, werd tegen de BSP in, goedgekturd. Schepen van kuituur Jacques Timmer mans had nochtans dit bedrag gemoti veerd met de opsomming en raming van de kosten voor de volgende initia tieven: het kwistomooi over vier avon den, vier toneelopvoeringen in samen werking met het Davidsfonds, Wil lemsfonds, C.S.C. en de Jeugdkom- missie. De inrichting van de Artiesten foor en de medewerking aan de Sint- Pietersfeesten. Tenslotte de kosten verbonden aan de werking van de kul turele raad en de inrichting van de Sink- sententoonstelling plastische kunste naars. In de bespreking van de ontvangsten noteerden wij dat de P.V.V. tegen alle belastingen stemde en de BSP bij monde van schepen Jacques Timmer mans de motivering gaf van hun ont houding bij de pachtprijs van 90.000 F voor het slachthuis: het krachtig verzet van de BSP tegen de schandalige huur prijs van 7.500 F per maand, waarbij betreurd werd dat CVP en PVV de ge legenheid niet hebben te baat genomen om deze grove onrechtvaardigheid recht te zetten, door het in beroep gaan tegen de schorsing door de Gouver neur. Bij de bespreking van de buitengewone begroting werd gehandeld over de in richting van de gemeenteraadszaal voor de nieuwe gemeenteraad na de fusies en aldus werd voorlopig 250.000 F voor zien voor de aankoop van nieuw mobi- lier. Voor het plaveien van de Sint- Jorisstraat met SF-stenen werd bij al gemeen akkoord 1.000.000F inge schreven; voor het termaceren van stadswegen 3.000.000 F voor aanleg en studiekosten Doornkwartier 15.000.000 F en voor Denderhoutem- baan 4.000.000 F. Voor het verbouwen van de eigendom Behn werd 1.000.000 F voorzien; voor de lokalen technische dienst 4.000.000 F; het atelier automechanica 1.000.000 F; het overwelven van de Molenden der, vak Marktstraat - Dender 8.000.000 F; voor de onteigeningen voor het kultureel centrum 5.000.000 F; voor de oprichting van de sporthal 10.000.000 F en voor de werken aan het nieuw kerkhof 3.000.000 F en de ontruiming van het oud kerkhof 800.000 F.

Voor Allen | 1976 | | pagina 5