NINOVE DE NIEUWE WEGKODE A. Vermeylenfonds BIJEENKOMST DER GEPENSIONEERDEN Wachtdienst Dokters Apothekers le KAARTAVOND VAN DIT JAAR ACTIVITEITEN SPORTSTADION C.S.C.-STUDIEKRING W ATERLEIDIN GSNET POLDERKWARTIER L. SCHODTS WINNAAR N.A.C. -VELDLOOP UITBREIDING STADSEIGENDOMMEN DE BODTKAAI? BIJ DE POLITIE GESLAAGDE DUIVENPARADE aiM C.S.C.- SECRET ARIAAT C.S.C. TONEELAVOND NINOOFS KWISTORNOOI 1976 KARNAVAL NINOVE OVERDRACHT LANDPACHTEN C.O.O. NIET GOEDGEKEURD DE BEGROTING 1976 VAN DE C.O.O. STADSBEGROTING 1976 Rangschikking Clubkampioenschap BELOTTEN Onder de auspiciën van het A. Vermey lenfonds, afdeling Denderleeuw, zal een biografie uitgegeven worden over de toneelauteur Omer De Dier, woon achtig te Denderleeuw. Onder zijn pseudoniem Omar Robinon schreef onze dorpsgenoot meerdere werken die grote bekendheid verwier ven en waarmede hij eervolle prijzen behaalde. We vermelden o.m. «Een souvenir uit Liedekerke» en «De Nauwe Kamer» waarvoor hij de prijs van de Provincie Oost-Vlaanderen be haalde. Wegens de voortdurende stijging van de prijzen zal de oplage van deze bio grafie beperkt zijn. Vandaar dat slechts aan de intekenaars een exemplaar tegen de prijs van 120 fr. zal kunnen geleverd worden. Wie wenst in te tekenen kan deze som van 120 fr. storten op postrekening 000-0474969-57 van de heer Van de Velde Hubert, Van Lierdestraat 49 te Denderleeuw, met de vermelding Biografie O. De Dier De intekenaars worden achteraan alp- habetisch in het werk vermeld. Verdere inlichtingen zijn te bekomen op bovenstaand adres of telefonisch 053-66.88.50. Kd. Georges Couck en echtgenote, raadslid - Voorzitter C.O.O., wensen aan alle partijgenoten, vrienden en sympathisanten een gelukkig en voor spoedig 1976. De socialistische gepensioneerden ko men voor de eerste maal dit jaar samen in hun lokaal op maandag 12 januari 1976 te 14.30 u. De leden zullen wor den opgehaald door een autocar op de gewone stopplaatsen, in de verschil lende wijken. Voor de vrouwtjes is er een koffietafel met kosteloze tombola voorzien terwijl de mannen zich onder mekaar kunnen vermaken met het kaart- en bolspel. Alle socialistische gepensioneerden worden verwacht. Kandidaturen voor het voorzitterschap kunnen tegen dan nog binnengebracht worden bij de bur gemeester, want er moet een nieuwe voorzitter worden aangeduid. Zondag 11.1.76 Dokter: Heeremans Karei Houtmarkt straat 45, Liedekerke tel: 66.62.53 De belottersclub 8urenhuis richt zijn eerste kaartavond van 1976 in op zon dag 11 januari te 20 u. De belotters en hun echtgenoten worden uitgenodigd om hierop aanwezig te zijn. Naar ge woonte zullen ook de vrouwen wanneer zij niet meedoen aan het clubkampi oenschap belotten, zich onderling-kun- nen vermaken met rami-bridge of een babbelpartijtje. Deze kaartavonden van de belotters club vallen zeer in de smaak zowel voor de verstokte kaarters als voor hun echt genoten, die hen vergezellen. Het zijn steeds gezellige en aangename avonden. Daarom, wie een aangename zondagavond wil doorbrengen, kom gerust naar het 8urenhuis op zondag aanstaande, ledereen is welkom. Zaterdag 10.1.76: 14.30 u.: Kamigas plein D 14 u.: Basket kadetten - Laarne 15.30 u.: miniemen basket - Laame Zondag 111.76: 10.30 u.: St. juniores - Terjoden plein B. 9 u.: scholieren - Heldergem plein D. Dinsdag 13.1.76: 19 u. - 20.30 u.: FC. training plein B. St. training plein C. Basket training Woensdag 14.1.76: 18.30 u. - 19.45 u.: FC. training plein B. 16.30u. -20.30u.: St. training plein C. Donderdag 15.1.76: 19 u. - 20.30 u.: St. training plein B FC. training plein C. 18.15 u. - 20.30 u.: basket training Vrijdag 16.1.76: 18 u. - 19.45 u.: St. training plein ,B. 18.30 u. - 19.45 u.: FC. training plein C. 18.15 u. - 20.30 u.: Basket training. De leden van de C.S.C.-studiekring worden uitgenodigd tot het bijwonen van de bestuursvergadering op maan dag 12.1 te 19 uur in het 8urenhuis, voor het opstellen van het werkpro gramma voor 1976. Geïnteresseerden zijn van harte welkom. Langs de Elisabethlaan werden door de Stad perceeltjes grond verkocht aan de Nationale Maatschappij der Waterlei dingen om de aanleg van de waterbede ling mogelijk te maken. Deze aanleg in het Polderkwartier kost de stad 11159.000 F., die door aande len te onderschrijven zijn. Tijdens de gemeenteraadszitting van 18 december 1975 werden deze beide za ken goedgekeurd. Op 28 december 1975 richtte N.A.C. voor de 15de maal haar internationale veldloop in. Thans duidelijk met min der sukses, omdat de ronkende namen op de affiche ontbrak. Dit was onaf hankelijk van de wil van de inrichters, omdat Puttemans, Roelandts e.a. op de klubkoers te Kessel-Lo aanwezig dien den te zijn. Leo Schodts won dan, ook eerder ge makkelijk de wedstrijd. De flinke pres tatie van Jozef Gees mag worden ver meld bij de seniors. Bij de juniores won Danny Sergeant en met een derde plaats hield Eddy Van Droogenbroeck de Ni- noofse NAC-kleuren verder op de ere plaatsen. Buiten het slachthuis en de huidige ruimten voor brandweer en Civiele Be scherming worden ook verbouwings werken voorzien voor de technische diensten. Om dit alles optimaal te laten gebeuren werden aanwervingen in het vooruit zicht gesteld van twee woningen en twee garages van de erven De Schep per. Thans doet de mogelijkheid zich voor om eventueel ook de twee aansluitende herenhuizen van dezelfde eigenaars te verwerven of eventueel te huren. De gemeenteraad betuigde zijn ak koord om hiervoor de onderhandelin gen aan te vatten. Alles zal natuurlijk afhankelijk zijn van de eventuele voorwaarden die zullen worden ge steld. Door de gemeenteraad werd adjunct - politiecommissaris E. Van den Broeck in zijn functie benoemd. Tevens wer den twee nieuwe agenten aangesteld: Penne Willy en Goessens Wilfried. Wij wensen hen een aangename werk- king en een passende dienst ten bate van de gemeenschap. Door De Kerpel Jozef en Van den Be- rghe Felix werd opnieuw het gelukkige initiatief genomen om een duivenpa- rade met verkoop van jonge duiven voor een liefdadig doel, in te richten. Zaterdag 27 december 1975 werd daar voor uitgekozen en in café «De Bos pad», Pollarestraat, te Ninove, werd in ?e namiddag een prachtige geste ge daan door de duivenliefhebbers. Niet minder dan 23.000 F. was de op brengst, die dit jaar ten goede komt van het Buitengewoon Lager Onderwijs te Ninove. Schepen Jacques Timmermans wees op de verdiensten van dit initiatief en loofde de inrichters en de medewer kende liefhebbers. Hij overhandigde namens de inrichters drie trofeeën aan verdienstelijke medewerkers: Tim mermans Gaston en Zoon, als Kampi oen van de Dendervallei; Dufour - Si mon als winnaar van het Kriterium van de Stad Ninove en Albert De Dobbeleer als winnaar van de liefdadigheidsvlucht uit Bourges. Z.E.H. Deken dankte op zijn beurt, vnl. om de steun voor het B.L.O. en Michel Van der Borght schonk op zijn beurt een trofee voor de koper die het meeste «zaad in 't bakje» bracht. Lidgeld 1976. De leden van de C.S.C. worden vrien delijk uitgenodigd zich in orde te stel len met het lidmaatschap van 1976. 50 F kan gestort worden op rekeningnr. 068- 0519970-77 ofwel overhandigd worden aan één van de bestuursleden. «Al lijkt het een fabel...» van de Inter nationale Nieuwe Scène op vrijdag 6 februari e.k. om 20 u. Kaarten voor deze avond kunnen be komen worden bij de uitbaters van het café «Volkshuis». Aangezien een massale toeloop ver wacht wordt, is het aangeraden om nu reeds genummerde kaarten aan te schaffen. De Jongsocialisten, de C.S.C. en Ma rianne zijn ingeschreven als deelne mers aan het Ninoofs kwistornooi. Wij nodigen al de lezers van «Voor Allen» uit om de vrienden van deze ploegen te gaan aanmoedigen in zaal ROXY op vrijdag 16, 23 en 30 januari en zaterdag 7 februari telkens om 20 u. Naast hen nemen nog 25 ploegen deel aan dit tomooi. Tijdens het week-end van 10 en 11 januari e.k. gaat in-café «DE KEY- ZER», Burchtstraat, Ninove, het tradi tioneel gastronomische festival door van de Ninoofse karnavalraad. Op zaterdag om 20 uis er het gasttro- nomisch dinner en op zondag om 12.30 u. wordt de «raadstafel» voorgesteld. Tijdens deze dagen kan men ook eten «a la carte» in de Quick Service bar. Op maandag 12 januari worden de nummers getrokken van de volgorde waarin de kandidaten voor de prinsver kiezing zullen optreden. De tot nu toe gekende kandidaten zijn: Prins Donald DuckJonker Don ChipsDon Fredo en de Mini-stars en Don Nero van de Koe- peurtboys. Voor deze karnavalisten 3 x Alaaf! Zestien pachters wensten hun land pacht over te dragen .mits akkoord na tuurlijk van de eigenaar, hier de C.O.O. en de gemeente en provincie als voogdijoverheid. De C.O.O. stemde hiermede in en de pachtprijs werd van 3.000 F op4.000 F per Ha gebracht. Na enige discussie was de gemeente raad echter unaniem akkoord deze overdrachten niet goed te keuren. Uit de discussie kon worden opgemaakt dat een nieuwe openbare verpachting ge- eist werd. In feite zou deze overdracht de regularisatie van de werkelijke toe stand hebben betekend. Uit de toelichting van burgemeester Milo voor de gemeenteraad onthielden wij dat de stadstoelage voor 1976 met ongeveer 10 zal verhogen en der halve op 5.652.000 F werd vastgesteld. Dit is 21 van de totale ontvangsten van de C.O.O. Er dient genoteerd dat 57 wordt be steed aan wedden en lonen. De C.O.O. kost de gemeenschap een gemiddelde van 453 F per inwoner. Op het vlak van het ziekenhuisbeleid werd door burgemeester Milo nog me degedeeld dat een voorlopige overeen komst werd bereikt met de geneesheren in afwachting van het definitieve ak koord met de Orde der Geneesheren. De ontvangsten zullen o.a. zelf worden, geïnd en een nieuwe dokter-internist werd aangesteld. De beraadslaging en de goedkeuring van de stadsbegroting 1976 werd tot deze week, donderdag 8 en vrijdag 9 januari verdaagd wegens de gemeente raadszitting van 18 december 11. Tijdens diezelfde gemeenteraadszitting werden dan ook twee voorlopige twaalfden gestemd om lonen en wed den uit te betalen e.a. noodzakelijke werkingskosten. Na de vierde kaartavond ziet er de rangschikking als volgt uit om de eerste tién. 1Pots Fernand 2. Witterzeel Eric 3. Borloo Elias 4. Boone Gomaar 5. Gorteman Emiel 6. De Saedeleer Hugo 7. Van Nieuwenhove Frans 8. De Dier Lucien 9. Noynaert Felix 10. Coppens Wilfried. Met de kaarting van zondag aanstaande kan deze rangschikking zeker nog wij zigingen ondergaan. De uitslag is nog niet definitief. m Omer Walraet (88) en Julia Milo (80), wonende Ameiveld 82, vierden te Ninove de zestigste verjaardag van hun huwelijk. Zij hebben één dochter, één klein- en twee achterkleinkinderen. Burgemeester Milo en de schepenen De Jonghe en Timmermans brachten de diamanten jubilarissen een bezoek en overhandigden een mooi geschenk. Binnenkort zullen er enkele wijzigin gen aangebracht worden aan de huidige wegkode. Deze aanpassing drong zich op omdat in de huidige tekst nog steeds een aantal bepalingen voorkomen die niet in overeenstemming zijn met de Europese verdragen op dat gebied. De nieuwe tekst werd samengebracht in het Koninklijk Besluit van 1.12.75 (Staatsblad van 9 december 1975). De meeste bepalingen van de nieuwe tekst zullen in werking treden op 1 mei 1976. Andere voorschriften treden dadelijk in werking, en voor andere wijzigingen, 0.m. op het gebied van de signalisatie en de wegmarkeringen, zal een over gangsperiode voorzien worden. 1. Voorschriften die dadelijk in voege treden Minder-validen Voor minder-validen die een voertuig besturen, al dan niet uitgerust met een motor, dat niet sneller dan stapvoets kan rijden, geldt voortaan geen ouder- domsbeperking meer. Een minder- valide van minder dan 16 jaar mag dus gerust een gemotoriseerde driewieler besturen. Wat meer is, de minder- valide mag een dergelijk voertuig voortaan op de trottoirs en op de be rmen rijden. Blijven zij op de rijbaan rijden, dan moeten zij de voorschriften voor de bestuurders op de rijbaan nale ven; zij mogen dan bijvoorbeeld in geen verboden richting rijden in dat ge val. II. Bepalingen die op 1 mei 1976 in werking treden, Bebouwde kom Voor het naleven van bepaalde voor schriften van de wegkode, o.m. de snelheidsbeperking van 60 km. per uur die geldt in een bebouwde kom, heeft het belang met zekerheid te weten of men zich al dan niet in een bebouwde kom bevindt. Voortaan zal er alleen dan spraak zijn van een bebouwde kom als op de in valswegen de vereiste aanwijzingsbor den aangebracht zijn. Het gaat om witte borden waarop in zwarte letters de naam van de stad of de geijieente voor komt. Zolang deze tekens door de be voegde overheid niet geplaatst zijn, zal voorlopig nog als bebouwde kom be schouwd worden elke groep woningen die zodanig langs de openbare weg ge legen zijn dat deze er uitzien als een straat. Antidiefstalslot Voortaan zal men verplicht zijn het an tidiefstalslot te gebruiken als het voer tuig een dergelijk slot heeft. Is zijn voertuig niet van een dergelijk slot voorzien, dan moet men andere maat regelen nemen om diefstallen te voor komen, bvde deuren behoorlijk afslui ten. Rijstroken Binnen de bebouwde kommen (zie be paling hierboven) wordt o.m. het vlot verkeer in de hand te werken, in be paalde gevallen de keuze van rijstrook toegelaten. De bestuurders mogen dus de rijstrook volgen die het best aan hun bestemming beantwoordt op de rijba nen met éénrichtingsverkeer in rijstro ken verdeeld en op de rijbanen met tweerichtingsverkeer in vier of meer rijstroken verdeeld, waarvan er ten minste twee bestemd zijn voor iedere rijrichting. Snelheid Er wordt nu duidelijk bepaald dat de bestuurder voortaan tussen zijn voer tuig en zijn voorligger een voldoende veiligheidsafstand moet houden. Deze afstand is natuurlijk afhankelijk van de snelheid waaraan gereden wordt. Verder wordt er een duidelijk onder scheid gemaakt tussen de snelheidsbe perkingen binnen de bebouwde kom en erbuiten. Zoals men weet is binnen de bebouwde kom de snelheid beperkt tot 60 km. per uur. Buiten de bebouwde kom is de snelheid beperkt: 1tot 120 km. per uur op de autosnel wegen en op de openbare wegen verdeeld in vier of meer rijstroken waarvan er ten minste twee bestemd zijn voor iedere rijrichting. 2. tot 90 km. per uur op de andere wegen. 3. tot 90 km. per uur voor de autobus sen, autocars en andere voertuigen van meer dan 7,5 ton, op autosnel wegen en wegen verdeeld in vier of meer rijstroken waarvan er ten min ste twee bestemd zijn voor iedere rijrichting. 4. tot 75 km. per uur voor autobussen en autocars op de gewone wegen. 5tot 60 kmper uur voor andere voer tuigen van meer dan 7,5 ton op de gewone wegen. Voorrang De nieuwe tekst stelt duidelijk dat de bestuurder die op een bepaalde "plaats voorrang heeft, deze voorrang verliest wanneer hij zijn voertuig terug in be weging brengt na gestopt te hebben. Aankondigen van een maneuver In het huidige reglement is bepaald dat men een zijdelingse verplaatsing alleen moet kenbaar maken (met de knipper lichten of met de arm) als deze belang rijk is. Voortaan zal men iedere zijde lingse verplaatsing moeten kenbaar maken, zelfs al is deze niet groot en gaat het bv. alleen maar om het voorbij steken van een fietser. Vrijmaken van de kruispunten Zelfs indien verkeerslichten het toela ten, mag een bestuurder een kruispunt niet oprijden wanneer het verkeer zo danig belemmerd is dat hij waarschijn lijk op het kruispunt zou moeten stop pen en aldus het dwarsverkeer zou hin deren of beletten. De huidige tekst sprak alleen van een belemmering «in de richting die men gaat nemen». Deze laatste zinsnede valt nu weg. Inhalen Wanneer het verkeer in evenwijdige fi les gebeurt, wordt het feit dat de ene file sneller rijdt dan de andere niet als inha len beschouwd. Het gebruik van de linker richtingaan wijzer bij het inhalen is enkel verplicht wanneer men voor het inhalen een zij delingse verplaatsing moet maken. Wil men een ganse rij auto's inhalen (bvop een autosnelweg) dan moet men zijn linker richtingaanwijzer doen gaan als men het maneuver begint. Eens dat men zich in de linker rijstrook bevindt, moet men de richtingaanwijzer stilzet ten. Zodra het inhalen is gedaan, moet men zijn plaats weer op de rechterkant innemen: daartoe moet men eerst de rechter richtingaanwijzer doen gaan. Deze verplichting wordt nu in de nieuwe tekst opgenomen. Inhaalverbod Met het oog op de veiligheid van de voetgangers wordt een inhaalverbod opgelegd wanneer de in te halen be stuurder stopt voor een oversteekplaats voor voetgangers, op plaatsen waar het verkeer niet geregeld wordt door een bevoegd persoon of door verkeerslich ten. Richtingsverandering Er wordt nu uitdrukkelijk bepaald dat de bestuurder die van richting verandert voorrang moet verlenen niet alleen aan de andere bestuurders, maar ook aan de voetgangers die de andere delen van de openbare weg volgen of die de rijbaan oversteken die hij gaat oprijden. Autosnelwegen Auto's die gesleept worden en die door het feit dat hun snelheid beperkt is het andere verkeer hinderen, moeten voortaan de autosnelweg bij de eerste afrit verlaten. Autowegen Een nieuwe soort wegen wordt inge voerd, nl. de autowegen. Het betreft hier semi-autosnelwegen waar evenwel geen minimumsnelheid wordt opge legd aangezien er kruispunten voorko men en de twee rijrichtingen niet nood zakelijk van elkaar gescheiden zijn door een middenberm. Op die wegen worden alleen motorvoertuigen toege laten, met uitzondering van bromfiet sen, landbouwvoertuigen en slepen van kermisvoertuigen Deze autowegen zullen aangeduid worden met een nieuw vierkantig ver keersteken, waarop het wine silhouet van een personenwagen voorkomt op blauwe achtergrond. Het vroegere aanwijzingsbord voor een autosnelweg (rechthoekig bord), waarop op blauwe achtergrond, het silhouet van een auto baan voorkomt) blijft behouden. Stilstaan en parkeren De meest fundamentele wijzigingen van het reglement betreffende de voor schriften inzake stilstaan en parkeren. Er zal hierna nog op teruggekomen worden bij de bespreking van de ver keersborden. Een belangrijke wijziging is dat het LINKS opstellen van de voertuigen voortaan zal VERBODEN zijn op rij banen met twee rijrichtingen, zelfs wanneer het parkeren rechts verboden of onmogelijk is. Het links parkeren op zulke rijbanen brengt inderdaad gevaar lijke maneuvers mee. Voortaan moeten de voertuigen om veiligheidsredenen steeds rechts in de rijrichting worden opgesteld. Het is maar alleen op de rijbanen met éénrichtingsverkeer dat aan beide kan ten zal mogen geparkeerd worden. Nieuw is ook dat de voertuigen zoveel mogelijk op de bermen zullen moeten opgesteld wordenom de doorgang op de rijbanen te vergemakkelijken. Binnen de bebouwde kom mag dat al leen op de gelijkgrondse berm; buiten de bebouwde kom mag dat op gelijk welke bruikbare berm, eventueel zelfs gedeeltelijk op de berm en gedeeltelijk op de rijbaan. Wordt die berm door voetgangers gebruikt, dan moet een begaanbare strook van minstens 1 me ter worden gelaten voor de voetgan gers. Opgelet: Op een fietspad mag nooit ge parkeerd worden. Parkeerverbod Waar vroeger over een afstand van 12 meter niet mocht geparkeerd worden aan weerszijden van een bord dat de halteplaats van een autobus- of tram halte aanwijst, wordt die afstand nu op 15 meter gebracht. De huidige gele ononderbroken streep, waarlangs niet mag geparkeerd wor den, zal geleidelijk vervangen worden door een gele onderbroken streep die dezelfde betekenis zal hebben. Halfmaandelijks beurtelings parke ren in gans een bebouwde kom Voortaan zal het mogelijk zijn in gans een bebouwde kom halfmaandelijks beurtelings parkeren in te voeren op alle rijbanen van die kom, als boven de verkeersborden die het begin van die bebouwde kom aanduiden het ver keersbord El 1 is aangebracht. Dat bord is een roodomrand blauw bord met rood schuine dwarsstreep, waarin links de cijfers 1-15 en rechts de cijfers 16-21 voorkomen. Het parkeren op de rijbaan is dan slechts toegelaten van de le tot de 15e van de maand, langs de kant van de gebouwen met onpare nummers, en van de 16e tot het einde van de maand, langs de kant van de gebouwen met pare nummers. Wanneer er langs één kant van de rij baan geen huisnummering is, staat zulks gelijk met een onpare nummering indien de gebouwen langs de andere kant pare nummers hebben, en met een pare nummering indien de gebouwen langs de andere kant onpare nummers hebben. Het veranderen van kant van de rijbaan moet gebeuren op de laatste dag van elke periode, tussen 19.30 en 20 uur. Binnen die bebouwde kommen geldt het halfmaandelijks beurtelings parke ren niet op de plaatsen waar de voertui gen buiten de rijbaan, hetzij langs de ene kant, hetzij langs de twee kanten ervan geparkeerd worden en op de plaatsen waar een plaatselijk reglement andere regels voorschrijft. (vervolgt) M. DE SAEGHER Politiekommissaris

Voor Allen | 1976 | | pagina 6