Lede Kiezerssprookje (nieuwerkerken) Morsel GROOT KINDERFEEST OORDEGEMS TRADITIONEEL SAMENZIJN STEM OP NR. «ISRAËL» GIJZEGEM HOFSTADE MELDERT BAARDEGEM EVEN VOORSTELLEN ONZE KANDIDAAT HILLEGEM JEUGDCLUB TANU v.z.w. UZERENWEGSTRAAT 1 - 9300 AALST CULTURELE AVOND Op zaterdag 23 december 1978, te 20 uur, richten wij onze eerstvolgende studieavond in onder het thema: Gastspreker: Roland Debuyck. Op de dagorde: Toeristische films- en dia's. Israelistische produkten. Enz. Toegang gratis! Wij verwachten U! JEUGDCLUB TANU IJzerenwegstraat 1 9300 Aalst AKTIVITEITEN VAN 1.12 TOT 10.12.1978 A.T.B. Mensen als u op 17 december gaat kiezen, loopt niet van de klaveren naar de biezen, let nu maar eens goed op, dat u terug niet wordt bedot. U moet voor een partij stemmen, die de kapitalisten kan temmen, en dit is zeker en vast niet te betwisten, als u maar stemt voor de socia listen. In die partij zitten jonge krakken, die wel zullen weten hoe ze het aan moeten pakken. En zeker in het arrondissement Aalst, daar komt voor op de lijst een jonge baas, hij draagt de naam van Mare Galle in eigen persoon, maar de goede werken die hij ANTRAKT vzw AALST FILM Zilveren Jubileum doet zijn even schoon. Gaat maar gerust naar hem toe om raad te vragen, hij zal u zeker en vast niet de deur uitjagen. Want voor ieder persoon die hem bezoekt is hij een vriend, want ook op dit gebied is hij alom bemind, hij is zeker en vast een man van zijn woord en hij doet voor ieder burger zoals het hoort. Zodus mensen u weet voor wie u moet kiezen want anders loopt u weer van de klaveren naar de biezen hij staat boven aan de rij, van de Vlaamse Socialistische Partij. Aalst 23 november Deschepper VERKIEZINGEN BERICHT NIEUW VOLKSHUIS S.V.V. HOFSTADE KERSTFEEST S.V.V. MOORSEL BAARDEGEM GESLAAGD KINDER FEEST aangeboden. GEPENSIONEERDE B.S.P. LEDEN DIENSTVERSTREKKENDE TAKEN AAN HET PUBLIEK VAN DE DIENST SOCIALE ZA KEN AAN ONZE LEDEN EN SYMPATISANTEN Wie reklame materiaal voor de ver kiezingen wenst te bekomen, (affi ches van kandidaten en het nationaal nummer 8 kan deze steeds beko men in ons lokaal bij Coppi, of bij de secretaris van de afdeling Martine Van den Bossche, Statiestraat 50 Hil- legem. Kameraden op wiens eigendom een paneel mag gezet worden, gelieven dit ook te laten weten aan bovenver melde adressen. 1-12-1978 Retrospektieve Johan Verminnen te 20 uur. Instuif van 18u. tot 24 uur. 2-12-1978 Jeugdatelier van 14u. tot 17 uur. Retrospektieve van de Strangers van 14 u. tot 18 uur. Instuif van 13 u. tot 24 uur. 3-12-1978 Autotocht naar Opwijk - bezoek Jk. Nijdrop, Vertrek te 14 uur. Instuif van 13u. tot 24 uur. 4-12-1978 Training jongens- en meisjesvolleybal van 18u. tot 20 uur. Redactie Noetjes van 19u. tot 21 u. 5-12-1978 Bibliotheek van 19u. tot 21 uur. Instuif van 18 u. tot 22 uur. 6-12-1978 Ping-pongtornooi 1978 (Intern) van 19u. tot 21 uur. Fotoclub van 20u. tot 22 uur. Training voetbal 17u tot 19 uur. Instuif van 18 u. tot 22 uur. 7-12-1978 Kickertornooi 1978 (Intern) van 19 u. tot 21 uur. Instuif van 18u tot 22 uur. 8-12-1978 Gezellig samenzijn. Volksdansen van 19 u. tot 21 uur. Instuif van 18 u. tot 24 u. 9-12-1978 leugdatelier van 14 u. tot 17 uur. Kaartavond van 20 u. tot 23 uur. (belot- ten) Instuif van 13u. tot 24 uur. 10-12-1978 Autotocht naar St.Niklaas - bezoek Jk. Jamklub- Vertrek te 14 uur. Instuif van 13 u. tot 24 uur. Op zaterdag 2 december '78 grote bak- schieting in café «Schotland» Dender- straat 92, 9300 te Aalst (Zwartehoek- brug) om 19 u. stipt. Kippen onbeperkt. Iedereen mag meedoen. Hoe meer zie len hoe meer vreugde. Voor onze vrouwtjes is er natuurlijk pitjesbak. Mogen wij u verwachten? In ieder geval toch al een dank op voorhand. Organi satie: A.T.B. De Natuurvrienden afde ling Aalst. Voorzitter A.T.B. De Vilder G. Stadsschouwburg, Vredeplein Aalst. Zondag 3 december 1978 om 20.30 uur. De angst van een doelman bij eenelfme- tertrap (W. wenders, DBR 1971). Toegang: 55 fr. (C.J.P., T.T.T. en 65+ 45 fr.) Inlichtingen: Jan Louies, Arbeidstraat 13, Aalst. Organisatie: Antrakt vzw. De Culturele Centrale A.B.V.V. en de S.V.V. nodigen u allen uit op de voor drachtavond over: DE REISERVARINGEN VAN DOKTOR MARC GALLE Op donderdag 7 december 1978 Om 20 uur. In café Royal (duivenlokaal) Stations straat 100 te Gijzegem-Aalst. Gastspreker: Doctor Mare Galle. De maatschappij «De Zingende Vinke niers» hebben op grandioze wijze hun zilveren jubiléum gevierd (25-jarig be staan op zaterdag 18 november) en heb ben aldus voor wat Nieuwerkerken be treft met een prachtig feest het «Jaar van het Dorp» afgerond. Het mag wel gezegd dat de gehele orga nisatie puik ineen was gezet door onze goede vriend Frans Hendrickx, die in dergelijke omstandigheden telkens weer zijn talent van organisator terdege onderstreept. Frans werd dan ook zeer terecht tijdens de plechtigheden meer dere malen in de bloemetjes gezet en veelvuldig gefeliciteerd. Zijn toespraak aan het monument der gesneuvelden werd door alle aanwezi gen bijzonder gewaardeerd. De be stuursleden van de Oudstrijders waren ten andere zeer ontroerd. In het kort volgt hier dan het verloop van de plechtigheid: Na de bijeenkomst aan het lokaal café De Vuyst William, St. Rochusstraat, vertrok de maat schappij omstreeks 14 u. stoetsgewijze met het muziek «De Oude Garde» voor een kleine optocht. De beheerraad was vertegenwoordigd door Voorzitter Van der Stichelen Ro ger (Ternat), Secretaris Jouret Libert (Nederbrakel), Erevoorzitter Loos Leon (Herdersem). Het gewest was vertegenwoordigd door voorzitter Loos Jozef (Hofstade) Secre- Nieuwerkerken: Op de algemene vergadering van vorige vrijdag in de zaal Rio sprak kd. Schepen Hooghuys over de huidige politieke toestand, en belichte tevens de lokale toestand waaronder het stadsbeleid. taresse Buyle Adolphine plus nog een drietal voorzitters van andere vinken- bonden. Tijdens de optocht werd een drietal ke ren de dorst gelest. Om 16 u. hulde in het oud gemeentehuis in de aanwezigheid van schepen Mon sieur, Hoogshuys, De Maght, raadsle den De Winter en Meert. 17 u. Hulde aan het monument der ge sneuvelden. 17.30 u. Receptie in zaal Rio met een kleine lunch. Vier stichtende leden: Peerlinck Jozef, De Paepe Achiel, Callebaut Adolf, Hendrickx Frans, werden gehuldigd. Als apotheose werd dan Frans Hen drickx gehuldigd voor 25 jaar secreta riaat en ere-secretaris van gewest Aalst plus lid beheerraad van Midden België. Het geheel stond onder peter- en meter schap van Achiel en Aline. Het was een prachtig feest dat een zeer droevig slot kreeg door het plotseling onwel worden en overlijden van Aline Reynders. Langs deze weg, en in naam van partij, SVV en bond van de derde leeftijd be tuigen wij onze innigste deelname in de rouw die de familie van Aline en de bond waar zij meter van was, zo zwaar treft. Aline was een voorbeeld van trouw lid en haar heengaan wordt door ons allen als een zeer zwaar verlies aangevoeld. E. Hooghuys c Zaterdag 27.11.1978 samenkomst te 8 uur in café Wilskracht voor het plaatsen van borden. Wie over affiches en ander verkie zingsmateriaal wil beschikken, kan dit afhalen bij de kd. Dierickx Eddy. Het partijbestuur van Hofstade vraagt met aandrang om zoveel mogelijk affiches voor het raam te hangen. De voorzitter Troch W. De inwoners van de gemeente worden er attent op gemaakt dat tegen uiterlijk 15 december al de bloempotten van het kerkhof dienen verwijderd te worden. De onderhandelingen voor de inrichting van een vernieuwd Volkshuis aan de Blektestraat zijn met een gunstig gevolg afgesloten. Door de partijmensen en andere sympatisanten wordt nu druk gewerkt om alles klaar te krijgen tegen 1 mei 1979. Later meer hierover! Dierickx E. Zoals ieder jaar hebben we het genoe gen u, uw echtgenoot en uw kinderen uit te nodigen op ons kerstfeest dat doorgaat op zondag 23 december te 18 uur in de zaal Welkom, Hoogstraat 70 te Hofstade. Onze vriend Dierickx Eddy, O.C.M.W. raadslid, zal u allen verwel komen en zal tevens het genoegen heb ben u de gastvedetten van deze avond te kunnen voorstellen namelijk de hof- staadse Gaston en Leo. Het Kerstmannetje zal uiteraard ook van de partij zijn om de kinderen tof en met 12 jaar met veel lekkers te beden ken. Om dit kerstfeest te financieren zal de S.V.V. een tombola organiseren en eerstdaags zullen u dan ook door de S.V.V.-bestuursleden en de bode van Bond Moyson tombolakaarten worden Zondag 3 december te 15.30 uur. Gratis koffietafel Programma: 1. Koffie, broodjes en gebak. Gratis tombola. 2. Samenstelling van de aktiviteiten voor 1979, samen met gez. Van Der Niepen A. 3. Toespraak door schepen Hooghuys E. 4. Gezellig samenzijn met vrolijke muziek. Inschrijvingen: bij onze bestuursleden voor 30 november 1978. Saerens Louis, Exterkenstraat 34 of nieuw bureel. Van Damme A., Terhaegenstraat 1, Moorsel. Baert Suzanne, Kattestraat 35, Moor sel. De Pauw Nathalie, Doktoorstraat 18, Moorsel. De Meyst Maria, Perrekoeter 9, Moor sel. Voor de eerste maal werd door de S.V.V.-afdeling Baardegem een kin derfeest georganiseerd. En met sukses. Een dertigtal kinderen waren samen in ons stamlokaal. Twee uur lang hebben zij zich geamuseerd met zang, dans en spelletjes dit op een fantastische wijze, begeleid door en met onze kameraden van de kinderanimatiegroep «Puzzel» uit Teralfene (warm aanbevolen voor alle S.V.V. kinderfeesten). Bravo S.V.V., doe zo voort. Even voorstellen: onze kandidaat voor de provincie, Johnny Van Sieen. Licenciaat ekonomie van de V.U.B., werkzaam bij de A.S.L.K. Als aktief jong-socialist heeft hij een paar maand geleden de B.S.P.-afdeling Baardegem terug opgericht en met suk ses want op die korte periode werden 14 nieuwe leden en een 10-tal lezers van «Voor Allen» aangesloten. Sommigen kennen hem misschien nog als ex-voetballer van de «vlugge jonge ren». Thans is hij een aktief atleet van de atletiekklub Eendracht Aalst. Er zijn talrijke mooie prijzen: le prijs: bedsprei. Iedereen is van harte welkom op deze fantastische avond, het spreekt van zelf dat enkel de kinderen van de leden een Kerstpakket krijgen. Daarom dienen de leden die kinderen hebben tot 12 jaar hun inschrijvings formulier voor 13 december af te geven aan één van onderstaande bestuursle den. Blanckaert Monique: G. Gezellestraat 48. Merckx Julienne: Rozenstraat 30. Maesschalck Cecile: Blektestraat 26B. Govaert Diane: Hof te Wachenestraat 2. Creutz Marina: Anjerstraat 39. Jacobs Emilienne: St. Annastraat 22. De beste groeten namens S.V.V. Op zaterdag 23.12.1978 vindt ons kin derkerstfeest plaats in het Volkshuis. Om 14 uur beginnen we onze filmver toning (tekenfilms). Kinderen van 3 tot 12 jaar kunnen een kerstpakje bekomen op vertoning van het lidboekje van de zieke nbond. Wie niet aanwezig is ontvangt in geen geval het kerstpakje nadien. De mensen van groot-Lede die zich moeilijk kunnen verplaatsen op de dag der verkiezingen kunnen afgehaald worden vanaf 8 uur. Gelieve hiervoor op voorhand telefo nisch of mondeling te verwittigen op volgende adressen: Christiaens Gentil, Papegem: 053- 77.73.74. De Coensel Alice, Vossedreef, Lede: 053-77.69.40. Minnebo Maurice, Meirveld Lede, 053-77.65.48. Volkshuis Lede - 053-70.39.33. Brantegem Edwin - Speurstraat, Oor- degem. De souper van onze spaarkas zal door gaan op 6 januari 1979 om 19 uur. Menu: Roomsoep - vol au vent met pu- rée - varkensfilet met groenten en kro ketten - taart met mokka. Prijs: leden: 250 fr. - niet-leden: 500 fr. Op zondag 10 december 1978 om 15 uur verwachten wij u allen op ons jaar lijks moederkesfeest. U zult er allen vergast worden op koffie met gebak en geschenk. Hiervoor kunt u zich laten inschrijven tot 8 december 1978 in het Volkshuis. Deelname in de onkosten: 30 fr. De eerstvolgende kaarting zal plaats vinden op 6 december 1978 te 14.30 u in het lokaal Germinal. Allen op post! B.S.P.-Lede. Op 25 december is er onze jaarlijkse «Grote Kersttombola» ten voordele van het kinderkerstfeest van de S.V.V. en het Socialistisch steunfonds. Er zijn prachtige prijzen te winnen, waaronder cassetterecorder, eetservice, koffiezetmachine, brood rooster en tal van waardevolle prijzen. Kaarten voor deze tombola zijn te ver krijgen bij de bestuursleden en in het lokaal «Volkshuis» Nieuwstraat 34, te Lede. Pol Secr. Christiaens G. VAN STEEN Jony Baardegem Het is een trouwe gewoonte van onze kd. van Oordegem tegen het einde van het jaar een gezellig samen te organise ren, die altijd tot in de puntjes verzorgd is door Godelieve en haar medewerk sters, en van het succes zijn zij altijd overtuigd, en dat succes was er nu ook weer, want de zaal van het lokaal zat vol wanneer de vriendelijke helpsters de geurige koffie en de smakelijke Oorde- gemse «koeken» ronddeelden. Het Ha ren niet alleen Oordegemse militanten en sympathisanten die aanwezig waren, maar er waren daar ook vrienden van Aalst en Mere en van Lede en vast en zeker van nog andere gemeenten, die hun vrienden een bezoek brachten. Onder de vele aanwezigen waren onze beide Volksvertegenwoordigers, Be stuursleden van B.M., Schepen Min nebo en Impens, Gezellin Alice De Co- ninck en nog veel andere militanten en bestuursleden van de Gém. actie uit de omgeving. Het was Vic Van Der Heyden die voor Bond Moyson als gastredenaar uitge nodigd was. Spreker pakte direct uit over de grap van het ontslag van Tindemans, die hij een goed voorbereide show noemde. Hij had het vooral over het probleem van de ziekteverzekering, die altijd een aan- valsplek blijft van de reactionaire krach ten, en hij wees terloops op de massale winsten die de farmaceutische bedrij ven boeken op de rug van ondemocrati sche maatregelen. Spreker behandelde vervolgens de politieke toestand, en wijst op het gevaar van een CVP die het in Vlaanderen voor het zeggen zou heb ben, en die het einde van vele vrijheden zou inluiden, alleen een socialistische vooruitgang zou dat kunnen verhinde ren. Vervolgens is het Volksvertegenwoor diger Dr. Mare Galle die het Partijpro gramma uiteenzet. Moedig beslissen en eerlijk verdelen is de slogan van de Vlaamse BSP. Er zal moed nodig zijn om gezonde beslissingen te nemen die de tewerkstelling moeten bevorderen. Hij wijst erop dat er nog veel groepen zijn die een zeer groot deel van de Na tionale koek in de wacht slepen, en veel meer anderen die een zeer klein deeltje krijgen. Hij wijst ook op de moed van de socia listische Ministers die met veel ijver in de regering gestreden hebben tegen af braakpogingen van sociale wetten De Vlaamse Socialisten gaan voor de eerste maal met een eigen programma en een eigen imago naar de verkiezing, en het is met veel hoop dat wij die uitslag die van belang zal zijn voor Vlaanderen en voor België tegemoet zien. Beide sprekers mochten op het einde een warm applaus in ontvangst nemen. Het was weer eens een goed geslaagde bijeenkomst waarop het bestuur en alle medewerkers fier mogen zijn. Voorzitter C. Berkmoes Pensioenaanvragen: zelfstandigen- en werknemerspen sionen, aanvragen om gewaarborgd in komen: opmaken en doorsturen van de pensioendossiers. opmaken model «Aanvraag om uit betaling» voor gerechtigde achterstal lige pensioenbedragen. Minder-validen: afleveren der geneeskundige attesten, opmaken en doorsturen van de bijho rende dokumenten (model 102, bege leidend schrijven)'. Sociaal telefoontarief: afleveren van aanvraagformulier (ver klaring op eer) en aansluitingsformu- lier. Gerechtigden: personen ouder dan 70 jaar. minder-validen met een blijvende gebrekkigheid van 80% Vrijstelling'van kijk- en luistergel afhalen van aanvraagformulier en ver strekken van bijkomende inlichtingen (minder-validen met een percentage van 80% en meer). Sociale gemeentelijke premies afleveren en ontvangen van de aan vraagformulieren bewijsstukken) van de volgende gemeentelijke pre mies: Teruggave kosten waterverbruik en elektriciteitsverbruik. Toelage opvoedster gehandikapten Geboortepremies Premie voorhuwelijkssparen Bouwpremie Saneringspremie Tussenkomst in begrafenis- en ver voerkosten oud-strijder. Staats- en provinciale saneringspre mie verstrekken van inlichtingen ter beko ming dezer premies. Plus-3-passen: afleveren dezer passen aan personen ouder dan 60 jaar; Hinderlijke inrichtingen V en 2' klasse le klasse: afleveren van aanvraagformu lieren en verstrekken van inlichtingen terzake. 2e klasse: omvat o.a. mazout- en gas tanken; afleveren der aanvraagformu lieren, ontvangen der dokumenten en uitwerken van de aanvragen. Kaarten leur- en ambulante handel opmaken aanvraagformulieren ter ver krijging van een leurkaart èn doorstu ring der aanvragen naar Ministerie van Middenstand. Achteraf afleveren jder kaarten. Handelsregisters aanleggen der registers en voorberei ding ter visering parafering en onderte kening door de Burgemeester. Taks op vermakelijkheden afleveren en ontvangen dezer stukken en geven van ontvangstbewijs terzake. Ijkverrichtingen: opmaken van lijsten en uitnodigen ter aanbieding op tweejaarlijkse ijkkon- trole. Slachtingsbewijzen opmaken en afleveren. Waterontleding afleveren van aanvraagformulieren. Gemeentegrondplannetjes afleveren van de plannetjes. Voor bijkomende inlichtingen kan u zich altijd aanmelden op mijn zitdag in het Gemeentehuis, Groenlaan 56, Her- zele, dienst sociale zaken. Van Hende Serge Schepen 8

Voor Allen | 1978 | | pagina 5