Lede I (hieuwebkebken) TECHNISCH INGENIEUR OPENBARE WERKEN GESCHOOLD METSER GEOEFEND METSER ZIEKEN OF 3 X 20-ers VOOR VERVOER HERDERSEM C M00RSEL MELDEBT BAABDEGEM VERKIEZINGSMEETING TE M00RSEL GESPREKSAVOND HOFSTADE GIJZEGEM Bel zondag 21.48.69 tussen 8.30 u. en 13 u. JEUGDKLUB TANU UZERENWEGSTRAAT 1 9300 AALST AKTIVITEITEN VAN 15-12 tot 24-12-1978 C.S.C.-B.S.P. WUKKLUB DRIEVELDEN RODE BALLADE HOBBYCLUB KERSTFEESTEN Bond 3e Leeftijd Kerstfeest Overvloedige regenval veroorzaakte zaterdag jl. overstroming aan de brug van de Dendermondse Steenweg zodat bet verkeer moest omgeleid worden. Er bleken echter echter problemen te zijn met de zuigpomp zodat het wel even duurde vooraleer het verkeer terug door de tunnel kon. In bet lokaal «De Rode Roos» waren heel wat militanten opgekomen om naar de redevoeringen van Volksvertegenwoordiger Galle en Vander Niepen en Senator Vernimmen te luisteren. Op de foto het bestuur en de kandidaten. Spoedig herstel Dienstbetoon Kerstfeest Verkiezingen VERKIEZINGEN KERSTFEEST S.V.V. OVERLIJDENS ALWEER EEN VROUW? S.V.V. OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZUN AALST De Raad van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van de Stad Aalst, heeft bij het administratief personeel een betrekking opengesteld van en bij het werkliedenpersoneel een betrekking van en een betrekking van De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden ge stuurd aan de voorzitter van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, 9300 Aalst, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk op woensdag 20 december 1978 ter bestemming te zijn. Overeenkomstig de bepalingen van titel V van de wet tot economische heroriëntering van 4.8.1978, genaamd anticrisiswet, zijn de openge stelde betrekkingen toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitaruKKeiijK anaers is voorzien. Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen op de perso neelsdienst (tel. 053-21.23.93 - binnenpost 401). C.S.C. DE RANK LEDE Karei Van Miert had een druk programma af te werken, tijdens zijn bezoek aan onze Karei Van Miert werd bij zijn aankomst begroet door Mare Galle, Alois Van Den Bossche en J. Timmermans 15-12-1978: Gezellig samenzijn Kaderdag Ideologie en toepassing van de socialist, en kapitalist, landen Instuif van 18u. tot 24 uur. 16-12-1978: Jeugdatelier van 14u tot 17 uur. Instuif van 13u. tot 24 uur. 17-12-1978: Autotocht naar Beemem - Provinciaal domein - vertrek te 14 uur. Instuif van 13u. tot 24 uur 18-12-1978: Training jongens- en meisjesvolleybal van 18u. tot 20 uur. Redactie Noetjes van 19 u. tot 21 u. 19-12-1978: Bibliotheek van 19 u. tot 21 uur. Instuif van 18 u. tot 22 uur. 20-12-1978: Ping-pongtornooi 1978 (Intern) van 19 u. tot 21 uur. Fotoclub van 20u. tot 22 uur. Training voetbal van 17 u. tot 19 u. Instuif van 18 u. tot 22 uur. 21-12-1978: Kickertornooi 1978 (Intern) van 19 u. tot 21 uur. Instuif van 18 u. tot 22 uur. 22-12-1978: Gezellig samenzijn. Vergadering Jongerenraad te 20 uur. Instuif van 18u. tot 24 uur. 23-12-1978: Jeugdatelier van 14 u. tot 17 uur. Israë- listische avond 20 uur met als gastspre ker R Debuyck, m.m.v. de A.T.B. Retrospektieve Hits 1978 van 14u. tot 18 uur. Instuif van 13u. tot 24 uur. 24-12-1978: Viering Kerstavond - Gezelschapsspe len van 14u. tot 18 uur. Kerstmaal aan demokratische prijs (zoals steeds) te 20 uur. Instuif van 13u. tot 24 uur. De tafels in ons lokaal Groenstraat 232 waren aan kant gezet om plaats te win nen voor de munt en postzegeltentoon stelling van onze wijkleden Jan Wau- ters, Breckpot Richard en Heyndrickx Constant. We mochten ons verheugen in een ge meende belangstelling, van de talrijke bezoekers. Het deed ons genoegen dat we ook de kd. Mare Galle - Martin Van der Speeten en echtgenote Martin Hut- sebaut en Fons Schorreel mochten be groeten De munt tentoonstelling van Jan bestond uit stukken van de Olympi sche spelen in Montreal 1976 inzuivere dollars. Proof munten van de toekom stige Olympische spelen 1980 te Mos kou, een serie van Frankrijk «Fleur de coin», munten uitgegeven onder Ko ning Albert 1 en Leopold3, verder mun ten uit Amerika, Yougoslavië, Tjechos- lovakije, Bulgarije, Turkije enz. Het was slechts een gedeelte van Jans ver zameling wegens plaatsgebrek kon niet alles tentoongesteld worden. Een greep uit de postzegelverzameling liet ons kennis maken met de Wereld tentoonstelling Expo 1958 - Expo- Osaka Japan 1970 - Ruimtevaart 1970 Haiti-Manama-Jemen. Een tema van Schepenbouw uit Polen 1965. Uit België waren er varr «Orbal 1941 de Gentse Floraliën - het Rubensjaar 1977 - Apollo XI van 1969 - en nog vele prachtige kostbare seriën. Dat er enorme belangstelling was bij de bezoekers merkten we op door de vele vragen die gesteld werden waarop met kennis van zaken door de verzamelaars werd geantwoord. We danken hierbij van ganser harte de exposanten, de bezoekers en de uitba ters van ons lokaal. Voor ons was het een geslaagd en zeer leerrijk even ement. Oproep aan de leden van onze wijkklub. Op zaterdag 16.12.1978 te 20 u stipt gaat onze laatste kaarting van het jaar door. Belotters en wipsters op post er zijn talrijke geldprijzen. U wordt er har telijk verwelkomd door het bestuur en vriendelijke lokaalhoudster. Hierbij laten we weten dat ons jaarlijks banket doorgaat op zaterdag 17 februari 1979 te 19 uur stipt. Gelieve deze datum vrij te houden. Geschiedenis wordt steeds geschreven in het rood, waar onrechtvaardigheid verknechting brengt in wetten, wijl gro ten rijker leven armen kennen nood, waar onderdrukten zich verenigen ver zetten tegen de rijken en hun vuige listen: daar staan altijd vooraan socialisten!. Het was een reuzestrijd een jarenlang gevecht: om toch die uitbuiting der kleinen af te remmen moest elk verkrijgen 't grote onont- vreemdbaar recht om voor zijn eigen kandidaten te gaan stemmen, omdat zij 't beter wensten, beter wisten: daar stonden steeds vooraan socialisten! Toen kwam de achturendag en 't werd een harde eis! Een «staakt het werk» zou alle bazen verontrusten. Het was een werkersvuist op tafel, geen gekrijs; de werkman zou voortaan per dag acht uren rusten: Al wou men later 't resultaat betwisten: het waren weer vooraan socialisten! Wie vroeg er ooit betaald verlof: «zes dagen vrij»? Wie weet nog hoe wij samen werkten, samen staakten? en alleen saam de straat opliepen, zij aan zij? Zo veertien dagen, veertien nachten strijd doormaakten en zonder dat wij 't einde ervan wisten: wij waren allen één socialisten! Zo heb ik het gehoord, zo heb ik het gekend: de strijd gaat immer voort in felle, rode kleuren. Want telkens is 't een rode vlag die voorop rent! Blijft niet afzijdig, staat naast ons in 't groot gebeuren trots tegenstand van al kapitalisten, worden wij groter saam socialisten! 4 december 1978. Frans Beeckman Het bestuur der vrijetijdsbesteding dankt al degenen die geholpen hebben, om hun tentoonstelling te doen slagen. De opbrengst van deze aktiviteit was geweldig. Daarom wordt aan het steunfonds van de afdeling Aalst de som geschonken van 10.000 F voor de verkiezingen. Het bestuur Door de verkiezingen werden de kerst- aktiviteiten een beetje in de schaduw gesteld. In de loop van volgende week, zullen de leden Bond Moyson een per soonlijke uitnodiging ontvangen. Dit om hen te melden dat de kinderen tot 12 jaar van de leden van Bond Moyson een kerstpakket krijgen. Wij onderstrepen nog eens duidelijk: alleen kinderen van leden van onze mu tualiteit Bond Moyson krijgen een pak ket. Vanzelfsprekend is iedereen welkom tijdens het kinderfeest 's namiddags en zeker voor het avondfeest waar we weer de prinsencaemere op bezoek krijgen. Op kerstdag allen naar Zaal Rio. De Voorzitter Traditiegetrouw zal ons jaarlijks Kerstfeest met uitreiking van het Kerstpakket, voorafgegaan met een diner, op zaterdag 23 december 1978 om 16 u., doorgaan in ons lokaal zaal RIO, Dorpstraat 16. Zoals ieder jaar zal ieder lid in orde met zijn lidkaart 1978 zijn kerstpak ket ontvangen. Deelname in de on kosten 50 F op voorhand te betalen aan de leden van het bestuur tot dinsdag 19 december. Laat U dus inschrijven a.u.b. Dus allen op post. Namens het bestuur Het lokaal 't Gemeentehuis zat dinsdag avond nokvol naar aanleiding van een gespreksavond met onze kandidaten voor de verkiezingen. KdVan Steen Johny (6e kandidaat voor de provincie) gaf een overzicht van de heroprichting van de BSP-afdeling BaardegemOp enkele maanden is deze uitgegroeid tot een van de aktiefste van Groot-Aalst. De Vlaamse Socialisten hebben hier de wind in de zeilen. Willy Vernimmen analyseerde de politieke si tuatie, Mare Galle sprak over het belang van deze verkiezingen, A. Van den Bossche en P. Pijck over de provinciale verkiezingen. De Coninck Benoit Kd. Marcoen Henri bestuurslid BSP en BSG en BSG-lid Bonaerens Henri wer den opgenomen in de kliniek. Wij wen sen hen een spoedig en volledig herstel toe. Op zaterdag 16.12.1978 van 10 u. tot 10.30 u. houden kd. De Sutter Tuur en Pieters a. hun maandelijkse zitdag in 't lokaal. Iedereen is welkom en geheim houding verzekerd. Op zaterdag 16 december gaat het jaar lijks kerstfeest door in 't lokaal bij Wwe. Rubbrecht - Schepens. Pro gramma is als volgt: Om 14 u. jeugdfilm waarop wij ieder kind van de gemeente uitnodigen. Na de film zal het kerstmannetje kerstpakket ten uitdelen aan ieder aanwezig kind. Om 18 u. koffietafel voor ieder lid van de gemeenschappelijke aktie BSP - BSG - SVV. Op deze koffietafel wer den de lijsttrekkers uitgenodigd nl. Volksvertegenwoordiger Mare Galle. Senator Willy Vernimmen en onze ^plaatselijke kandidaat provincieraadslid Alois Van den Bossche. Het feest wordt opgeluisterd door D.J. Portier Freddy. Aan ieder aanwezig lid van de gemeen schappelijke aktie zal een gratis kerst geschenk aangeboden worden. Zondag a.s. is het de grote dag. Wij moeten opnieuw naar vervroegde ver kiezingen ons opgedrongen door de CVP. Laten wij allen eendrachtig achter onze kandidaten staan en op 17 april massaal stemmen op nr. 8, en vergeet onze plaatselijke kandidaat niet! Indien er zieken zijn die zich niet kun nen verplaatsen, en die wensen dat hun stem niet verloren gaat, deze kunnen volmachten bekomen bij de bestuursle den of in 't lokaal aan de kapel. Ouderen of gebrekkigen kunnen beroep doen op vervoermiddelen. Naam en ad res opgeven eveneens bij de bestuursle den of in 't lokaal. Pieters Albert Langs deze weg doe ik een dringende oproep aan de partijleden en sympati- santen om deel te nemen aan volgende aktiviteiten: Op vrijdag 15.12.1978 betoging met fakkels te Aalst aan het Volkshuis. Verzameling: Café Wilskracht te 19.30 uur. Op zaterdag 13.12.1978 autocaravan door het gewest. Verzameling te 13 uur aan de Ael- brechtlaan (slachthuis) te Aalst. Op zondag 17.12.1978 dag verkiezin gen. Het partijbestuur komt samen tegen 10 uur aan de Jongensschool. Op zaterdag 23.12.1978 gaat het Jaar lijks Kerstfeest van S.V.V. - Hofstade door in de zaal Welkom. Allen op post. Van den Eeckhout Jean, Blektestraat, Hofstade. Rombaut Maria, Achterstraat 14, Hof stade. Blondeel Maria, Leopoldstraat 1Hof stade. Daelman Cordyla, P. De Coninck- straat, Roeselare. Het kaartkampioenschap van de socia listische gepensioneerdenbond wordt momenteel gekenmerkt door een machtsgreep door de dames. De eerste twee uitgaven werden ge wonnen door de heren, maar sedert vo rig jaar bijten de vrouwen -hevig van zich af met de kampioene 1977, Elvire De Wilde, aan het hoofd. Ook het kampioenschap 1978 zal bijna zeker door een vrouw worden gewon nen. De novemberbeurt werd gewon nen door Cecile Lowie vóór Constant Willems. De uitslag 1Loewie Cecile 324 2. Willems Const. 323 3. Berger Chr. 318 4. Cornu Adolf 300 5. Vereecken E. 287 In de rangschikking zoals reeds aange raakt hierboven de dames vooraan en zelfs Oranje boven! Twee punten voorsprong behoudt Christine Berger op een andere vrouwe lijke deelnemer: Lucienne Roelandt. De rangschikking 1Berger Chr. 2834 2. Roelandt L, 2832 3. Vereecken E. 2799 4. Vergucht R. 2761 5. De Wilde E. 2755 Het is beschamend voor de mannen (sterke geslacht?) dat slechts hun ou derdomsdeken Emiel Vereecken, nog een waterkansje maakt op de titel. Op te merken dat Elvire De Wilde de vijfde plaats bezet wat wel een bewijs is dat haar kampioenstitel vorig jaar geen toeval was en zij bij het kaartspel wat meer kan dan «haar mannetje staan». Wie wordt kampioen(e) op zaterdag 16 december 1978? Willy Zoals ieder jaar hebben we het genoe gen u, uw echtgenoot en uw kinderen uit te nodigen op ons Kerstfeest dat doorgaat op zaterdag 23 december te 18 uur in de zaal Welkom, Hoogstraat 70 te Hofstade. Onze vriend Dierickx Eddy, O.C.M.W. raadslid,zal u allen verwel komen en zal tevens het genoegen heb ben u de gastvedetten van deze avond te kunnen voorstellen namelijk De Hof- staadse Gaston en Leo. Het Kerstmannetje zal uiteraard ook van de partij zijn om de kinderen tot en met 12 jaar met veel lekkers te beden ken. Om dit Kerstfeest te financieren zal de S.V.V. een tombola organiseren en eerstdaags zullen u dan ook door de S.V.V.-bestuursleden en de bode van Bond Moyson tombolakaarten worden aangeboden. Er zijn talrijke mooie prijzen: 1" prijs: bedsprei Iedereen is van harte welkom op deze fantastische avond, het spreekt vanzelf dat enkel de kinderen van de leden een Kerstpakket krijgen. Daarom dienen de leden die kinderen hebben tot 12 jaar in te schrijven voor 13 december bij één van onderstaande bestuursleden. De beste groeten namens S.V.V. Blanckaert Monique: G. Gezellestraat 48. Merckx Julienne, Rozenstraat 30. Maesschalck Cecile: Blektestraat 26B. Govaert Diane: Hof te Wachenestraat 2 Creutz Marina: Anjerstraat 39. Jacobs Emilienne: St. Annastraat 22. Op een algemene ledenvergadering van de partij werden verscheidene bestuurs leden van de Centrale voor Socialistisch Cultuurbeleid «De Rank» verkozen tot partijbestuurslid. De kameraden vertegenwoordigen dan ook de kulturele centrale in het B.S.P. partijbestuur van Lede, wat niet wil zeg gen dat zij uit louter kulturele opinies tot het nieuwe bestuur zijn toegetreden, ook op politiek vlak zullen zij hun beste beentje voorzetten. Doch hun hoofddoel is de partij nader te betrekken bij de kulturele initiatieven genomen door het C.S.C. bestuur, dat het vorige jaar fantastisch goed funktio- neerde. Voor de komende maanden staat reeds op het programma: Gespreksavond «Waarom ik als christen overtuigd socialist ben»! Film- en gespreksavonden. nitiatiecursus over fotografie. Gespreksavond over homeopathie. Gespreksavond over «Kanker» door een vermaand chirurg. Zin en onzin van antiek. Bezoek aan het planetarium. Gastronomisch weekend, en derge lijke meer. Dus een leerrijk en ontspan nend programma. Kameraden wij doen een dringende op roep! Bent u al lid! Nee, wacht er dan niet mee! Voor slechts 100 fr. per jaar bent u lid van onze afdeling en dan ontvangt u ook nog ons driemaandelijks tijdschrift en kaderblad van onze afdeling: «Rand- nieuws». U ontvangt ook voor elke aktiviteit een uitnodiging en een programmabeschrij ving. En op al onze aktiviteiten gratis toegang op vertoon van lidkaart! Wij reiken u de hand... neem ze aan. C.S.C. Lede Brantegem Edwin Secretaris verslaggever foriafalio

Voor Allen | 1978 | | pagina 4