1 MEI BEELD HÜHQtH ELKE MARC GALLE INSTALLEERT DE VLAAMSE HOGE JACHTRAAD ER KOMT STEEDS MEER DRUK OP ORDE VAN GENEESHEREN! Arrondissementeel congres over eventuele regeringsdeelname DRIE PARTIJENREGERING OF VERKIEZINGEN? Wees aanwezig op de Algemene ledenvergadering van uw afdeling omtrent eventuele regeringsdeelname Oproep aan alle militanten - S.P.-leden n Het nationaal congres Interview met Laurent Stalpaert Wijziging straatnamen te Erpe-Mere Autovrije zones te Aalst! Woensdag 14 mei 1980 om 20 uur Deze week in Voor Allen Vrijdag 9 mei 1980 42* jaargang nr. 19 Weekblad van de S.P. De 1 mei vieringen in het arrondissement op pag. 6 en 7. Dringende oproep aan ai onze partijmilitanten Ninove Geraardsbergen Denderleeuw Herzele Zottegem Erpe-Mere Lede Aalst Haaltert St.-Lievens-Houtem RedaktieAdministratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 9300AALST TEL. 053-70.51.51 - Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F - Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen. Houtmarkt 1,9300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT iiaw MILJARD VERI De Vlaamse Hoge Jachtraad wordt opgericht omdat de jacht een gere gionaliseerde materie is geworden en de Minister van het Vlaamse Gewest dus behoefte geeft aan een eigen advieslichaam, in de plaats van de bestaande Hoge Jachtraad die destijds werd inge steld als advieslichaam voor de Minister van Landbouw. De Vlaamse Hoge Jachtraad be staat uit 24 leden en werd zo sa mengesteld dat naast vertegen woordigers van de jachtbeoefe- naars ook personen werden opge nomen op grond van hun bevoegd heid inzake natuurbehoud en wild- biologie. Voorzitter wordt de Heer De Kinder, Gouverneur van Oost- Vlaanderen. Naar aanleiding van de installatie vergadering schetste Mare Galle ook de krachtlijnen van het jachtbe- leid in het Vlaamse Gewest. Hij zegde dat de jacht een eenzijdi ge ingreep van de mens in de natuur is en dat een jachtbeleid moet rekening houden met de bio logische wetmatigheden, de eer bied voor het leven en de wensen van de jager. Minister Galle ontwikkelde in zijn verder betoog dan deze driehoek waarop zijn ganse beleid steunt, waarbij hij weer op de onderlinge tegenstelling tussen deze 3 zaken en de nadruk legde op zijn streven naar een weidelijke jacht. Mare Galle wees tevens op de internationale verdragen die de jacht regelen en op het groeiena internationaal overleg over de jachtproblematiek. Zo meende hij dat in de toekomst het recht tot bejagen van bepaalde diersoorten niet noodzakelijkerwijs het recht op verhandelen van deze soort moet meebrengen. Hij zegde tevens dat de wetgever in de toekomst zal moeten voorzien in een afschotplan voor bepaalde bedreigde diersoorten. Mare Galle wees tevens op het groot belang van de kontrole op jachtmisdrijven en een goede voor bereiding van de jagers. Iedere afgestudeerde in de ge neeskunde moet in ons land toetre den tot de Orde van Geneesheren, vooraleer hij als dokter een praktijk mag uitoefenen. In theorie moet de Orde toezien op de beroepsplichten van de arts. In de praktijk loopt het anders. Als patiënt of patiëntenraad kan je met klachten over de dokters naar Dinsdag 13 mei 1980 om 20 uur. Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119, Ninove. Inleider: Jacques Timmermans. Dinsdag 13 mei 1980 om 20 uur. Volkshuis, Markt, Geraardsbergen. Inleider: Senator Willy Vernimmen. Dinsdag 13 mei 1980 om 20 uur. 8-urenhuis, Stationsstraat, Denderleeuw. Inleider: Paul Van der Niepen. Maandag 12 mei 1980 om 20 uur. Germinal, Markt, Herzele. Inleider: Mare Galle. Dinsdag 13 mei 1980 om 20 uur. Volkshuis, Markt 17, Zottegem. Inleider: A. Van den Bossche. Maandag 12 mei 1980 om 20 uur. Rozenhof, Kerkhofstraat, Mere. Inleider: Paul Van der Nieoen. Maandag 12 mei 1980 om 20 uur. Volkshuis, Nieuwstraat, Lede. Inleider: A. Van den Bossche. Dinsdag 13 mei 1980 om 20 uur. Huis der Socialisten, Houtmarkt, Aalst (Congreszaal) Inleider: Minister Mare Galle. Maandag 12 mei 1980 om 20 uur. Café Olympia, Huytstraat, Haaltert. Inleider: Jacques Timmermans. Maandag 12 mei 1980 om 20 uur. Café De Nieuwe Put, Uilenbroek, Vlierzele. Inleider: Walter Vanderswaelmen. Belangrijk: Elk lid van de respectievelijke onderafdelingen wordt mits vertoning van zijn lidboekje toegelaten De teksten van het regeerakkoord zullen maandag 12.5.80 in «De Morgen» verschijnen. de Orde. In het beste geval krijg je dan een beleefd briefje dat de zaak onderzocht zal worden en dat men je wel een antwoord zal laten ge worden. Op dat antwoord kan je evenwel nog jaren wachten, het komt er niet: de Orde is er duidelijk niet om de belangen van de patiënt te behartigen. Uit verschillende feiten in het verle den blijkt de rare opvatting die de Orde heeft over de medische plich tenleer. Zo werden progressieve dokters uit Merelbeke en uit Hobo ken veroordeeld door de Orde, (de Orde heeft een tucht-rechterlijke macht, het is een soort van uitzon deringsrechtbank) en zelfs ge schorst omdat ze het aandurfden tegen terugbetalingstarieven te werken. Dat was volgens de Orde een vorm van reclame, waartegen het medisch beroep beschermd moest worden. Later gaf de Werk groep Gezondheidsvoorlichting verschillende brochures uit. De medewerkende artsen aan die brochure werden ook weer door de Orde gestraft. Nu stappen er ineens 300 artsen uit de Orde. Waarom? Rechtstreekse aanlei ding hiertoe was de houding van de Orde bij de laatste artsenstaking van Wijnen. Nu zijn de banden tussen de artsenkamer van Wijnen al lang duidelijk. Bij deze staking bleek weer eens de rare opvatting die de Orde heeft over de «medi sche plichtenleer». De Orde heeft haar zegen gegeven aan de sta king als geoorloofd aktiemiddel van de artsen tegen de aanvallen op de medische plichtenleer. We hebben wel voldoende aangetoond in vori ge nummers dat deze staking er alleen maar was om de financiële belangen van de dokters vrij te stellen. Lees door pag. 7 In het Volkshuis te Ninove Geraardsbergsestraat 119 Inleiders: Mare Galle en Jacques Timmermans. Belangrijk: Alle S.P.-leden uit het arrondissement worden toege laten. De teksten van het regeerakkoord zullen in «De Morgen» ver- gaat door op donderdag 15 mei om 10 uur in Passage 44, Kruidtuinlaan te Brussel. Lees pagina 2 Lees pagina 4 Lees pagina 5 Sedert de val van de regering Martens, uitgelokt door de C.V.P., is de evolutie van het politiek klimaat in ons land van dien aard dat de volgende analyse van de politieke toestand zeker door elk rechtgeaard burger kan bijgetreden worden. 1. De C.V.P. en zij alleen draagt de volle verantwoordelijkheid voor de huidige regeringscrisis met, wat misschien nog erger is, de daar aan verbonden nefaste gevolgen. Haar schrik voor verkiezingen is een teken aan de wand dat ze het oordeel van de kiezer vreest; beroep doen op hem betekent onvermijdelijk een veroordeling van haar tweeslachtigheid en onbetrouw baarheid. De tegenstellingen Martens-Tindemans, zo handig uitgespeeld bij voorgaande gelegenheden, moet die partij op langere termijn duur te staan komen. 2. Een steeds groter wordende apathie van de gemiddelde burger én voor het Brussels politiek geknoei én voor het jarenlang communautair geploeter. 3. Offensief pp alle fronten van de verenigde rechtse krachten met meer in het bijzonder een regelrechte aanval op de zo moeizaam verworven sociale zekerheid. 4. De benarde economische, monetaire en financiële toestand met daaraan gekoppeld een massale werkloosheid dwingt de overheid in elk geval tot ingrijpende verregaande maatregelen. Vraag blijft dewelke? 5. Het francofoon landsgedeelte, verenigd over de partijgren- zen heen, wil bijna ten allen prijze de gewestvorming. Vlaamse en Waalse socialisten traditioneel verbonden door het principe van solidariteit benaderen ook de staatshervorming en de werking van de gewesten op verschillende wijze. 6. De aanwezigheid van de liberalen in het formatieberaad stuit op verzet in de meest brede lagen van de socialistische militanten en syndicalisten. Hiervoor zorgt in de eerste plaats de liberale demagogie met betrekking tot de belastingsverla gingen, midderwijl gepromoveerd tot belastingsverschuivin gen, die in de grond de gekende theorie is van «neem met de ene hand terug wat met de andere werd gegeven». In hun filosofie is het geven hoofdzakelijk bestemd voor de financieel sterken, het terugnemen daarentegen moet in de eerste plaats komen uit de zak van de financieel zwakke. 7. Het verslijten van alle mogelijke regeringsformules op de staatshervorming, waarvoor een twee-derde meerderheid in Kamer en Senaat vereist is, bracht informateur W. Claes tot het uittesten van de regering van de laatste kans: de «triparte» formule. 8. De informatie opdracht van W. Claes en de daarop volgende formatieopdracht van W. Martens zijn in de huidige stand van zaken in zoverre verhelderend dat zij zelfs op een zeer uitdrukkelijke wijze de nadruk leggen op enerzijds de uiterst dramatische financiële en economische toestand van het land en anderzijds op een mogelijk faillissement van de staat. Dit is de spoorslag voor alle verantwoordelijke politici tot «rege- ringswil». 9. Bij mogelijke verkiezingen zullen de verschuivingen niet van die aard zijn dat wij na de verkiezingen allicht niet met dezelfde problemen opgescheept zitten. 10. In de oppositie gaan voor Vlaamse socialisten kan niet indien wij hierin niet gevolgd worden door onze Waalse kameraden. Zonder socialisten in de regering wordt het recht se element in 's lands bestuur dermate versterkt dat de vraag in elk geval moet gesteld worden of de mogelijke partijverster king die wij verhopen na een oppositie opweegt tegen het op de been brengen van een ultra rechtse regering. Conclusie: de strategie van de S.P. in dit formatieberaad is en moet blijven de belangen van de werknemer zoveel in zijn recht op arbeid als in zijn recht op bestaanszekerheid bij werkloos heid, ziekte of pensioen te beveiligen. De wekelijkse bijeen komsten van de parlementsfracties, bureauleden, federale voorzitters en secretarissen waarbij onze toponderhandelaars K. Van Miert en W. Claes samen met de commissieleden telkens verslag uitbrengen over de stand van zaken schept vertrouwen in onze partijleiding. De indicatieve stemmingen na deze informatiebijeenkomsten met steeds dezelfde vraag «mo gen wij verder doen of niet?» Synoniem van «is het bereikte voldoende of niet?» ontwricht in elk geval reeds die kritiek dat het enkel een paar partijvoorzitters zijn die beslissen over het lot van zovelen. Het uiteindelijk oordeel, indien de formateur slaagt in zijn opdracht, wordt geveld door de federaties en het nationaal congres m.a.w. door de basis. Indien de formateur niet slaagt zijn wij S.P.-ers zeker niet bevreesd voor het oordeel van de kiezer. A. Van den Bossche Federaal voorzitter

Voor Allen | 1980 | | pagina 1