GEMEENTELIJKE PERSONEELSLEDEN VAN DENDERLEEUW STAAKTEN MASSAAL VOOR ZOMERUURREGELING DE OPENBARE SCHOOL: EEN GOEDE KEUZE Vlaamse gemeenteschool te Komen één van tie vele hete hangijzers voor de regering TEWERKSTELLINGSBELEID DE OPENBARE SECTOR AALST: HOE GERAAKT MEN UIT VERKEERSKNOOP! yt FAMILIEFEEST VOOR ALLEN STICKERS «VOOR ALLEN» *9*9+ t'.HMl 7 september op de terreinen van «De Gavers» te Geraardsbergen *S: ml m Redaktie Administratie Publiciteit: Houtmarkt, nr. 1 9300 AALST TEL. 053-70.51.51 - Postrekening nr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 F Jaarabonnement: 450 F Verantwoordelijke uitgever: Willie Vernimmen, Houtmarkt 1,9300 AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Vrijdag 22 augustus 1980 42* jaargang nr. 32 Weekblad van de S.P. i tti Er was sfeer, maandagvoormiddag (18.8) op het dorpsplein van Den derleeuw. De marktgangers en werklozen, die hun stempeltje kwa men halen, kregen op het dorps plein het gezelschap van het sta kende gemeentepersoneel. De op roep van het gemeenschappelijk vakbondsfront (ACOD-CCOD) werd immers door kwasi alle perso neelsleden beantwoord: van de werklieden was niemand aan het werk gegaan, van de bedienden werkten enkel een paar reaktionai- ren en de familieleden van burge meester en schepenen. 46 stakers Het stakende gemeentepersoneel op het dorpsplein, maandagvoor middag 18 augustus. G. Couck, fraktieleider S.P., kwam zijn steun betuigen. «We komen in verweer voor zomerdienst zoals weleer», staat op het bord geschreven. De afdelingen en kabinetsmedewerkers worden verzocht hun stickers van het Familiefeest Voor Allen af te rekenen vóór 1 september a.s. teneinde over voldoende middelen te beschikken om de eerste onkosten te kunnen dekken. De afrekening dient te gebeuren op rekeningnummer: 000-525448- 96 van de S.P.-Federatie Aalst, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst; met vermelding «Stickers Familiefeest Voor Allen». Terwijl onze kinderen genieten van de laatste dagen vakantie, denken vele ouders reeds terug aan de school en de toekomst van hun kinderen. Een moeilijke keuze De keuze van de school is voor de toekomst van de leerlingen van enorm belang, zeker voor diegenen die voor het eerst naar school zullen gaan. Wij beweren niet dat de vrije scholen minder goed zouden zijn of dat het onderricht er niet op hetzelfde peil zou staan, maar dat de ouders zelf bewust de keuze moeten maken in welke atmosfeer hun kinderen onder wijs zullen volgen. Bij de keuze voor de Openbare school laten wij ons zeker niet leiden door godsdienstige overwegingen, in de openbare school wordt immers de vrije keuze gelaten tussen godsdienst of moraal. Ouders die wensen dat hun kinderen godsdienst volgen, weten dat dit gegeven wordt door mensen die door de kerkelijke overheid werden aangeduid. Anderzijds is er de tweede keuze, lekenmoraal. De aanvragen voor beiden zijn mogelijk in elke openbare school. Ouders die wensen dat hun kinderen opgroeien en onderwezen worden hetzij in de moraal van de katholieke kerk of in de lekenmoraal, maar in een geest van vrijheid en verdraagzaamheid vertrouwen hun kinderen toe aan de open bare school. Beroepskeuze De beroepskeuze is momenteel beslist niet gemakkelijk zowel voor de ouders als voor de kinderen. Een goede keuze moet aan de mogelijkheden en interesse van de leerling voldoen. Dat betekent dat de ouders geen keuze mogen opleggen waar het kind niets voor voelt of boven zijn capaciteiten ligt. Een technische opleiding kan in sommige gevallen een oplossing bieden, zowel voor meisjes als jongens. Een bezoek aan een centrum voor beroepsopleiding is hierbij evenwel aan te raden. werden geteld. Een aantal politieke mandatarissen kwamen hun steun betuigen: onder hen SP-fraktielei- der G. Couck en OCMW-voorzitter J. De Bruyn. Vorige week berichtten we reeds over het dreigende konflikt tussen gemeentebestuur en haar perso neel. Een klonflikt dat uiteindelijk de staking van maandagvoormid dag als gevolg had. A.C.O.D.-man De Wilde: «Reeds sinds 1971 ge niet het personeel van een zomer uurregeling, in den beginne gedu rende 3 maanden achteraf gedu rende 2 maanden, juli en augustus. Normaal moet hierover een over eenkomst bestaan in den beginne van het jaar, zodat de personeels leden hiermede rekening kunnen houden». Zo hoort het ook opdat er geen discriminatie tussen personeelsle den kan ontstaan wanneer op het allerlaatste moment wordt beslist welke periode de zomeruurregeling van toepassing zal zijn. De vakan ties zijn dan immers reeds gepland. Lees door pag. 7 In deze windstille periode op politiek vlak is vandaag enkel de al dan niet oprichting van een Vlaamse school te Komen op 1 september a.s. een heet hangijzer. Nochtans zou dit geen probleem mogen zijn, omdat feitelijk alle wettelijke voorwaarden vervult zijn, om tegemoet te komen aan een gerechtvaardigd verzoek om faciliteiten, voor de eerste maal gevraagd door de Vlamingen. In elk geval moet de regering hier haar verantwoordelijkheid nemen. Onze Vlaamse socialistische ministers moeten eisen dat alle maatregelen worden genomen tot oprichting van een Vlaamse school te Komen. Waar onze ministers wel last zullen meehebben, zijn de beslissingen op de laatste kabinetsraad voor het verlof, waar- bi] o.a. een prijsverhoging voor de huisbrandolie en een bijkomende afhouding van 2 voor het pensioen van het overheidspersoneel werden beslist. Dat er moet gesnoeid worden in de overheidsuitgaven zal wel niemand betwisten doch: daartegenover werd de begroting van defensie met onge veer 9 verhoogd; worden de indirecte belastingen nogmaals verhoogd en dan nog op gewone verbruiksgoederen, in plaats van op weeldeprodukten is het zeker een politieke fout om als werkgever van het overheidspersoneel eenzijdig beslissingen te nemen, zonder enige vorm van overleg. Doch alle kastanjes zijn nog niet uit het vuur gehaald. De hervorming van de sociale zekerheid, de verdere uitwerking van de begroting 1981 en de installatie van de kernraketten kunnen evenveel breekpunten betekenen voor de regering. De Vlaamse socialisten zullen op het politiek congres van 5 oktober a.s. beslissen over de verdere regeringsdeelname. Indien de regering haar beslissingen van begin augustus niet herziet, mag verwacht worden dat onze militanten een duidelijk halt zullen toeroepen aan het kabinet Martens. Jacques Timmermans In het advies, uitgebracht door ae Centrale Raad voor het Bedrijfsle ven, betreffende de economische toestand midden 1980, werd breedvoerig het probleem behan deld van het door de overheid ge voerde beleid van tijdelijke tewerk stelling in de openbare sector. Gelet op het huidige werkloos heidspeil en de weinig bemoedi gende vooruitzichten ter zake op middelmatige termijn, acht de Raad het noodzakelijk dat het hui dige tewerkstellingspeil in de over heidssector gehandhaafd blijft en dat tergelijkertijd de kwaliteit van de aan de gemeenschap bewezen diensten verbeterd wordt. Sedert de crisis genomen maat regelen De Centrale Raad voor het Be drijfsleven stelt vast dat het recht streeks door de overheidssector gevoerde beleid van tijdelijke te werkstelling in de openbare sector er in belangrijke mate heeft toe bijgedragen het werkloosheids vraagstuk te handhaven op een peil dat zo weinig mogelijk pijnlijk is in zijn sociale gevolgen. Zowel de vertegenwoordigers van werkgevers als van werknemers zijn er zich derhalve van bewust dat, zelfs Indien de in dit raam aangeboden betrekkingen van voorlopige aard zijn of niet vol doende bijdragen tot de produktie of beantwoorden aan solvente vraag in de economie, het sociaal ondraaglijk zou zijn er de afschaf fing van te overwegen zolang de huidige moeilijkheden blijven voort duren. Op 30 april 1980 waren de cijfers van dè tijdelijke tewerkstelling in de openbare sector de volgende: door openbare besturen tewerkgestelde werklozen: 36.502 personen waar van 22.205 mannen en 14.297 vrouwen; bijzonder tijdelijk kader: 28.765 eenheden hetzij 14.427 mannen en 14.338 vrouwen; sta giair: 1109 waaronder 517 mannen en 592 vrouwen. De Centrale Raad voor het Be drijfsleven is van oordeel dat de ter zake geleverde inspanningen die nen te worden voortgezet en dat het behoud van een arsenaal van diverse maatregelen, bestemd om aan verschillende werkloosheids toestanden tegemoet te komen noodzakelijk blijkt, in afwachting dat een meer fundamenteel beleid dat in ieder geval zelfs indien zich over enkele jaren een algemeen herstel van de werkgelegenheid zou voordoen, dankzij een herne ming van de economische groei, dit -herstel niet het probleem van som mige categorieën van werklozen zou oplossen, wier herplaatsings kansen mettertijd kleiner worden. Kritische beschouwingen Men doet opmerken dat de maatre gelen die tot op heden werden genomen om het grootst mogelijke aantal personen tewerk te stellen werden toegepast zonder werkelijk rekening te houden met de struc tuur van de werkloosheid uit het oogpunt van het geslacht en van de kwalificatie en zonder dat werd nagegaan of de verwezenlijkingen effectief beantwoorden aan de fina- liteiten die hen werden toebedeeld. In zijn advies stelt de Centrale Raad voor het bedrijfsleven vast dat tal van jonge universiteiten wor den gebezigd bij projecten tijdelijk kader, daar waar dit laatste precies was opgevat met het oog op de tewerkstelling van wegens hun ge brek aan kwalificatie moeilijk te herplaatsen personen die de grote meerderheid van het werklozenbe- stand uitmaken Lees door pag. 6 IMS J)* Het Aalsters stadscentrum ondervond de laatste tijd nogal wat last van een steeds maar toenemende verkeersdrukte. Vooral binnen de kleine ring, ook wel «city-ring» genoemd stapelde het verkeer zich op. Het idee om het verkeer in één enkele richting rond het centrum te laten cirkelen heeft wat van zijn karakter verloren. We moeten nu eenmaal met de beide voeten op de grond blijven. Aalst is en blijft (gelukkig!) een provinciale stad, gebouwd op een oude structuur. Daarbij moet men theorie onderscheiden van praktijk. De kleine ring is geen boulevard. Er bestaat nu een plan om het verkeer terug in de twee rijrichtingen te organiseren op de zogenaamde ring en tevens de rijrichtingen in enkele centrumstraten te wijzigingen. Over dit project en zijn toekomst een reportage op blz. 3.

Voor Allen | 1980 | | pagina 1