Prachtig najaarsweer zorgt voor unieke socialistische militantenconcentratie te Geraardsbergen BEI Een woord van dank Vlaamse socialisten HALT Verdiende beloning voor werk van SP- CSC Federatie Aalst Tombola gezinsfeest Voor Allen Galle protesteert voor Vlaamse gezinnen MIJN KUN JË" NIET AFPAK DIE IS VOOR DE Zondagochtend negen uur in het recreatiedomein «De Ga vers» te Geraardsbergen. De ochtendnevel trekt op en de eerste zonnestralen trachten door te priemen. Geen angs tige gezichten zoals vorig jaar, toen donkere wolken het gezinsfeest «Voor Allen» zwaar dreigden te hypotke- ren. En met reden, zoals la ter bleek. De derde editie had echter leukere tijden van weerman Armand Pien voorspeld gekregen en voor een maal werden zijn beweringen be vestigd. Dus geen grijze slierten aan het firmanent, geen druppels in het vooruitzicht. Reeds vroeg waren een tweehon derdtal wielertoeristen (veel meer dan vorig jaar) onder leiding van baankapitein Freddy De Chou ver trokken op verkenning van de we gen rond Geraardsbergen. En ter wijl de vissers zich groepeerden rond de vijver van het domein voor een wedstrijd georganiseerd in sa menwerking met «De Vismijn», de leuke club uit het Onkerzeelse volkshuis, met een paar prachtige trofeeën van Europarlementair Willy Vernimmen als inzet, organi seerden de vrienden de diverse in boedels van hun respectievelijke stand. Voorzitter Alois Van den Bossche geflankeerd door onderge tekende liepen het rijtje af. De laatste problemen werden opgelost, de tien speeltenten en de grote feesttent gevuld met het nodige materialen en drankvoorraden. Al les was vlug in orde, want de twee voorgaande dagen hadden een klein aantal vrijwillige medewer kers en het personeel van de fede ratie reeds een hele boel werk ver richt. Terloops, een grote foei voor die afdelingen die het niet de moei te vonden of deden iemand te stu ren. Daarentegen zagen we zelfs onze volksvertegenwoordiger Her man De Loor lustig tentpiketten in de grond drammen, en dat voor een zaterdagnamiddag. Terug over naar de zondag. Het feest kwam langzaam op dreef. «Den baard» Guido Breynaert zeulde met de laatste elektriciteitsdraden en de Vrouwenbond van Geraardsbergen en Overboelare begonnen plots te jongleren met koteletten, trippen, sausen en groenten. Voor de barbe- r cue natuurlijk. Alleen een aantal vrienden uit Ninove keken nog een wijle sip. Waar bleef toch verdomd dat frietkot. Inmiddels was het tegen de middag aangelopen. De koereurs en de hengelaars kwamen hun prijzen af halen: er waren bijna evenveel tro feeën als deelnemers (allez, bij wij ze van spreken natuurlijk) en daar van was er een flink gedeelte bij van gemeenschapsminister Mare Galle. Prijsje geven, handje schud den, het werd een krasse defilee voorbij de in rij opgestelde parle mentairen en onze voorzitter. Fanfare «De Verbroedering» uit Geraardsbergen mocht het aperi tief inblazen, de eerste geroosterde vleeslappen werden opgesmuld, de pakjes friet vlogen weg als hete broodjes (of beter als hete pakjes friet) en de reeds stilaan legenda risch geworden oliebollen van An- dré en Henry vlogen eveneens zak- vol het kraam uit. De winnende nummers van de tombola van de zelfklevers zullen verschijnen in het num mer van Voor Allen van volgende week. 4 - De SP-federatie Aalst dankt alle militanten voor hun inzet en daadwerkelijke hulp bij het welslagen van het derde gezinsfeest Voor Allen. De federatie hoopt dat hun inspanningen een succesvol verleng stuk mogen krijgen bij de gemeenteraadsverkiezin gen in de onderscheiden afdelingen. De voorzitter Alois V.D. Bossche De secretaris Chris Vancoppenolle «Hand aan Hand» uit Aalst en «De Voorwacht» uit Ninove speelden de zeilen van de tent en ook de trom melkorpsen sloegen er niet naast. Luc Bal en Co maakten ontelbare kinderen laaiend enthousiast met hun spelen- en prijzenpakket. Se nator Paul Van der Niepen kon daar eergisterend nog zo bewon derend over nakaarten. Onze sena tor tussen de stoeiende kinderen in zijn bretellen: sympathiek zicht. Even laaiend enthousiast werden de ouders van de kinderen ofwel de volwassenen, maar dan wel aan de volgende stand: Pollaarse historisch verantwoorde specialiteiten: Pater Witkap-bier en handgemaakte vlaaien. Ijlings moesten daar tafels en stoelen aangesjouwd worden om de massale klandizie aan een be hoorlijke plaats te helpen. Derge lijk «zwaar» gerstenat wordt im mers bij voorkeur in zittende toe stand genoten. De lekkere Geraardsbergse sigaren waren in een mum van tijd uitver kocht, mattetaarten en koffie gin gen lustig over de toonbank en menigeen verdrong zich voor de Denderleeuwse hesp (hoeveel woog die kanjer nu ook al weer?), de gooi- en smijtpartij naar de dozen en voor de sensatiemakende «rode madam». Vanaf omstreeks 14 uur tot bij valavond bleef het feestterrein ononderbroken bomvol. Later op de avond kon men nog swingen met het huisorkest «Voca tion. de Aalsterse, Leedse en de gecombineerde Herzeelse-Hou- temse kelners voerden pinten op en af dat het een lust was om zien. Ook de barbecue raakte door zijn voorraad heen zodat de hongerigen enkel aangewezen waren op de oliebollen, de melkbrood-met-vlaai en de frieten. Mensen, wat een volk voor dat frietkot, maar stouterik- ken zeggen dat er ook een hele pak samengetroept was om federaal secretaris Chris Vancoppenolle friet te zien maken. En het schijnt dat die frieten nog lekker waren ook, maar dat waren dan deze die door anderen gebakken waren. Omstreeks tien uur de meeste mensen waren dan al huistoe oordeelde Alois dat het zo welletje was geweest en dat er diende afge- vlagd. nog blijkbaar tegen de zin van een aantal thuisspelers, maar die vonden dan wel soelaas in het café bij Odette. De financiële ex- perten telden de centjes, Van den Bosch (Freddy) en Louis Bisschop sleurden met de resterende vaten en bakken en Breynaert begon zijn snoeren, stekkers en luidsprekers opnieuw binnen te rijven. De vrou- wentoog uit de grote tent serveerde de noeste werkers een laatste pint. Van goesting of van dorst (wie zal het zeggen) werd er in het Volks huis nog even nagepraat. Kortom, zoals de verstandige lezer zal opge merkt hebben uit bovenstaand pro za, een algemeen geslaagd feest. Alle belangloze medewerkers en ook de aanwezigen verdienen dank en een pluim. De afwezigen hadden zoals steeds dik ongelijk. Chris VANCOPPENOLLE Tijdens een bijeenkomst te Aalst verklaarde Minister Mare Galle in verband met de aangekondigde ac ties door de Vereniging van Belgi sche Steden en Gemeenten het vol gende: Sedert 10 maart 1982 hebben er tussen de Minister van Binnenland se Zaken en de Gewestministers waaronder Minister Mare Galle, besprekingen plaatsgehad om de slechte financiële toestand van de gemeenten te herstellen. Er werd een interministerieel her stelplan opgesteld dat in drie fasen zou gerealiseerd worden. De deelname tot de besprekingen werd uitgebreid met de Ministers van Financiën, Nationale Opvoe ding, Begroting, Economische Za ken en Sociale Zaken evenals tot de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten. Meerdere topvergaderingen had den in de Lambermontstraat plaats. Voor de gemeenten echter zonder tastbaar resultaat. Reeds op 19 mei 1982 heeft Mare Galle, Gemeenschapsminister van Binnenlandse Aangelegenheden, in de Commissie van Ondergeschikte Besturen, zijn standpunt in ver band met de financiële toestand van de Vlaamse gemeenten be kendgemaakt. Hij heeft vooral het feit aange klaagd dat de Centrale Regering haar verplichtingen ten aanzien van de gemeenten zoals voorzien in de wet van 5 januari 1976 niet naleef de. Deze verplichting houdt in dat de staat 7,65% van de totale ont vangsten van de staat moet beste den aan het spijzen van het Ge meentefonds. Alleen voor 1982 ontvingen de Vlaamse gemeenten 6,5 miljard te weinig. Dit bedrag alleen volstaat reeds om de gecu muleerde begrotingstekorten van de Vlaamse gemeenten weg te werken. Zijn wetsvoorstel om aan de ge meenten die fusioneren tot nieuw Antwerpen een consolidatielening toe te staan op basis van het totaal rekeningstekort werd, ondanks het positief advies van de Raad van State, evenmin aanvaard. Door de strakke en weigerachtige houding van de Centrale Regering om ook in 1983 aan de gemeenten te geven wat hun wettelijk toe komt, wordt hun financiële toe stand onhoudbaar. Minister Galle die er moet voor waken dat de gemeentebegrotingen in evenwicht afsluiten, heeft dan ook veel begrip voor het standpunt dat door de Vereniging van Belgi sche Steden en Gemeenten wordt ingenomen. Min Galle zich van 1030 BRUSSEL Tel. 02/217.58.00 Kedaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1 te 9300 AALST lel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. - Jaarabonnement: 450 fr. Verantwoordelijke uitgeser: Willj Yernimmen. Houtmarkt I. 9300 Aalst Vrijdag 17 september 1982 44* jaargang nr. 36 Weekblad van de S.P. jji^v IP Aangetrokken door het prachtige weer zakten een paar duizend mensen af naar «De Gavers»

Voor Allen | 1982 | | pagina 1