Geraardsbergse SP-fractie in de aanval tegen de verkrotting van het stadscentrum Gezonde gemeentefinanciën door een gezonde aanpak 1.500 prijzen olkswagen 15 videos en kl^^ev.s«sten omslag^t) Trèkkïng:16 september 1983 Arrondissemente informatieronde Het sociaal-ekori SP-alternatief IMSBttNll Binne SP-Arrondissementsfederatie Aalst CSC-Studiekring Geraardsbergen CSC Studiekring Zottegem CSC Denderleeuw CSC Erpe-Mere i.s.m. De Rank Lede CSC Zandbergen i.s.m. CSC Studiekring Geraardsbergen WILLY CLAES De laatste jaren moet men vaststellen dat er een groeiend aantal verkrotte woningen het stadsbeeld ontsieren. Wie zich per soonlijk wil vergewissen van de ernst van de kwaal kan even een kijkje wer pen op volgende wonin gen: Nieuwstraat 17, Gentsestraat 176, Oude- naardsestraat 72 en 441, Watermolenstraat 19, Wa terloosstraat 36, Vrijheid straat 32, Steenstraat 22, Deze lijst is zeker niet limitatief. Patrick met Jean een der socialisti jeugdwer Intervie Schan boomk Aaige Bewijz Nieuw stati Zotte verschi geme Denderleeuw Geraardsbergen en Herzele. Zie onder resp. rubrieken Emile De Nauw rin de arrondissementele ekonomische anno 1886, meer 1. Ontsiering van het stadsbeeld 2. Schade aan de aanpalende woningen 3. Gevaar voor instorting Zondag laatstleden liep op de BRT de uitzending «Konfrontatie» met als on derwerp de zorgwekkende financiële situatie van de steden en gemeenten. voor: 1. De voorzitters en sekretarissen der hoofdafde lingen 2. De leden van het Uitvoerend Bestuur 3. De leden van de Feestkommissie In dit debat kreeg minister Mare Galle niet minder dan 2 vice-premiers van de nationale regering als tegenspelers. Zowel De Clercq als Nothomb wer den uitgestuurd om Mare Galle van wederwoord te dienen. Een mooier eresaluut kon men zich moeilijk inden ken, vooral daar na de uitzending bleek dat de meerderheid het had laten afweten tegen de minder heid. Een nabeschouwing. Donderdag 19 mei 1983 om 20 uur Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Dinsdag 24 mei 1983 om 20 uur Volkshuis, Markt te Zottegem Zaal Achturenhuis, Stationsstraat te Denderleeuw Donderdag 26 mei 1983 om 20 uur Vrijdag 27 mei 1983 om 20 uur Volkshuis, Nieuwstraat te Lede AANDACHT!!! Maandag 6 juni 1983 om 20 uur Koetsenhuis van Abdij te Geraardsbergen over zelfde onderwerp vri£*t dp fwpp nlipcipikc mei uc InCC uiicsjciivs waarvan 1 i1POlDC omsiagb.net Dioununkt Kedaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt I te 9300 AALST Tel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. - Jaarabonnement: 450 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt I. 9300 Aalst Vrijdag 20 mei 1983 45* jaargang nr. 20 Weekblad van de S.P Het vorige college waarin ook de SP zetelde was zich bewust van de ernst van deze kwaal en had een belasting op de krotwoningen of verwaarloosde panden ingevoerd. Door de nieuwe coalitie werd deze belasting echter spoedig opge heven. Op de gemeenteraadszitting van 9 mei laatstleden heb ik het college van Burgemeester en Schepenen omtrent deze onrustwekkende ont wikkeling geïnterpelleerd en aan de hand van een concreet voorbeeld, verzocht om een dringend in grijpen. Als voorbeeld heb ik de woning nou ja dat is veel gezegd voor die paar muren die nog overeind geble ven zijn gelegen aan de Steen straat nummer 22 genomen. Vier goede redenen werden aange voerd om een spoedig ingrijpen te verantwoorden. Voor een stad met toeristische am bities is het onaanvaardbaar dat men het stadsbeeld laat verstoren door dergelijke verkrotte woningen (foto in bijlage). De Steenstraat is een straat met een sterke hellingsgraad wat o.m. voor gevolg heeft dat de verschillende woningen in grote mate op elkaar steunen. De verwaarlozing van be doelde woning heeft dergelijke vor men aangenomen dat zijmuren ge deeltelijk ingestort zijn en bijge volg niet voldoende steun geven aan de hoger liggende woningen. Gevolg van dit alles is dat een viertal hoger liggende woningen diepe scheuren vertonen, niet al leen in de gevel maar over de ganse diepte van het huis. Op maandag 28 augustus 1978 heeft reeds een instorting plaatsgevon den met als gevolg zware schade aan één van de aangrenzende wo ningen. Men moet echt geen specialist zijn om te voorspellen dat binnen af- Dirk Van Der Maelen Gemeenteraadslid Lees door pag. 7 Waar ratten zich thuis voelen... Huis nr. 22 aan de Steenstraat: reeds meer dan 20 jaar aan verkrotting toe. Mare Galle maakte in «Confrontatie» een uitstekende beurt. Maandag 30 mei 1983 om 20 uur Arrondissementele bijeenkomst Agenda: bespreking organisatie tombola en feestavond «Voor Allen» Ontmoetingscentrum (oude gemeenteschool) op het Dorps plein te Erondegem (Erpe-Mere) De gemeenten hebben het finan cieel moeilijk en ook de onmid dellijke toekomst laat weinig be terschap voorspelen. Nochtans dient dit zo vlug moge lijk verholpen te worden. De versterking van de gemeentelij ke autonomie veronderstelt een gezonde financiële basis zonder dewelke geen sprake kan zijn van onafhankelijkheid en zelf standigheid. Via zijn beleidsopties heeft Mare Galle, in de Vlaamse Regering bevoegd voor Binnenlandse Aangelegenheden, de moeilijke taak om de gemeenten door deze moeilijke periode te loodsen. Ve le socialistische opties werden reeds genomen, nieuwe zaken staan op stapel. Een gesprek over oorzaken, ge volg en remedies. De gemeentelijke financiën in krisis. Een harde realiteit? Spijtig genoeg, ja. Einde 1982 waren 138 gemeenten deficitair voor een totaal bedrag van 46,5 miljard. Verdeeld over de drie ge westen geeft dit volgend beeld: in Vlaanderen zijn er 63 gemeenten deficitair voor een totaal van 8,7 miljard, waarin ook het grote pak ket van Antwerpen 5,7 miljard ver leden jaar. In Wallonië bedraagt het deficit 24,7 miljard, dat is bijna drie keer zoveel. Brussel heeft 14 miljard deficit. Het is misschien goed dat we dat even omrekenen per inwoner. In Vlaanderen bete kent dat 1.500 fr. per inwoner, in Wallonië 7.600 fr. en in Brussel 14.000 fr. Vlaanderen staat er dus, relatief althans, het best voor. Doch dit is op zichzelf geen reden om de ernst van de huidige finan ciële krisis te ontveinzen. Enkel een aanwijzing dat er ver schillen bestaan tussen de verschil lende gewesten en dat de oplossin gen en maatregelen niet voor ieder een dezelfde hoeven te zijn. Freddy VERKRUYSSEN CTf.'TB ALE Onderstaande informatiebijeenkomsten staan reeds vast Uiteenzettingen: Harry Knooren (SEVI) Arrondissementele parlementairen De afdelingen Aalst, Haaltert en Herzele Sint-Lievens- Houtem) worden verzocht zo spoedig mogelijk gewestelijk CSC-sekretaris Chris Vancoppenolle (053/70.51.51 of 054/ 33.00.00) melding te maken van de voorgestelde data. Lees door pag. 5 Met een ludieke stunt heeft het Westvlaams orkest vorige vrijdag in de Sporthal te Denderhoutem ter gelegenheid van het benefietoptre den aandacht gevraagd voor de rampzalige financiële toestand Waarin Uc symfuniavliv oiKcatvii in België zich momenteel bevinden. Na de pauze verscheen immers ge legenheidsdirigent Willy Claes, om ringd door twee leden van het or kest, die evenwel hun klassieke rok hadden omgewisseld voor een ara- bisch plunje. Namens alle symfonische orkesten deed volksvertegenwoordiger, en oud-minister Claes een oproep om de subsidiekraan opnieuw te ope nen, zoniet zullen alle orkesten bin nen korte termijn hun boeken moe ten neerleggen. Deze noodoproep lijkt meer dan gegrond, vooral daar o.m. in het recente verleden, onder impuls van de CVP, een paar honderd miljoen frank werd gepompt in luxe-projek- ten zoals de «Brakke Grond» te Amsterdam, waarvan de kulturele uitstraling eerder gering is. Waar om dan ook geen paar miljoenen steun voor een orkest dat meer dan zestig optredens per jaar verzorgt? De organisatie van dit Beethoven en J. Strauss Concert is een groot succes geworden en dit op alle gebied. De publieke belangstelling (ruim 300 aanwezigen waaronder min. M. Galle) was meer dan be vredigend, de akkomodatie even eens, en de muziek zelf bracht de (wllVWl Q. *1- siasme Lieven Matthieu verwelkomde als voorzitter van de Kultuurraad de aanwezigen en legde er de nadruk op dat de organisatie een dubbel doel had: de muziek dichter bij de mensen te brengen en de mensen dichter bij elkaar, daar de op brengst ten goede komt aan de gezinsvervangende tehuizen Karre- kol en Schoonderhage. Vóór de pauze werd werk gebracht van Ludwig Van Beethoven (de eerste symfonie en de Egmontou- verture), terwijl na de pauze werk van J. Strauss junior aan bod kwam (met o.a. ouverture tot «Die Fle- dermaus. Pizzicato-polka en na tuurlijk het onvergetelijke An der Schónen Blauen Donau). De staan de ovatie die aan dirigent Willy Claes en het orkest werd gebracht kwam dan ook recht uit het hart. Hopelijk is hiermee slechts de basis gelegd van een lange serie concer ten in Haaltert. Rudy Eeckhout

Voor Allen | 1983 | | pagina 1