Denderleeuwse Vlamoven blijft heet hangijzer Vaarwel eindejaarspremie Aalsters stadspersoneel... Dubieus optimisme EDITORIAAL SP-ARRONDISSEMENTSFEDERATIE AALST ARRONDISSEMENTEEL STATUTAIR KONGRES /C2»y~-b Beslissing ligt bij Geens Tot vorige week kon er bij de Voorzitter van de Vlaamse Exekutieve, Gas ton Geens, beroep aange-' tekend worden tegen de beslissing van de Bestendi ge Deputatie van 22 april 1983 waarbi j aan de firma een vergunning werd toe gestaan om de Vlamoven om te vormen tot een stortplaats klasse II. toestand anno 1886 en Abraham Ruiz laat de «Marianne» spreken over de revoluties; zie pag. 4 Nine iad startte 1, maar hoe? U weeter meer van op pag. 6 Er wordt opnieuw met scherp geschoten, steken onder water gegeven en met de loupe gegoocheld. Raadpleeg vlug de keihard leuke rubrieken van «Scherpschutter» en «K. Ritikaster» op pagina's 6 en 7 Voor de gemeenteraadsle den (van de oppositie al thans) was het een volsla gen verrassing toen de aanwezige leden op de fi nanciële kommissie van 16 mei 1983 van de CVP- schepen van Personeel, de h. De Pauw, konden ver nemen dat voor 1983 alle personeelsleden geen ein dejaarspremie zouden ont vangen. Toen bleek dat de uitgave-posten van het te bespreken ontwerp van stadsbegroting 1983 inder daad niet de nodige gelden voorzagen, werd meteen duidelijk dat her personeel hun eindejaarspremie voor de toekomst kon ver geten. Woensdag 15 juni 1983 om 20 uur VOLKSHUIS, HOUTMARKT 1 TE AALST Agenda: Nieuwe statuten SP-Arrondissementsfederatie Aalst «Voor Allen» (lezerswervingskampagne, feest, tombola) Eddie Monsieur CSC-Zandbergen i.s.m. CSC Studiekring Geraardsbergen Maandag 6 juni 1983 om 20 uur Willy Claes over het SP-Sociaal- Economisch Alternatief Inleiding: Willy Vernimmen Koetsenhuis van de Abdij te Geraardsbergen SP/CSC-Aalst Vrijdag 10 juni om 20 uur Congreszaal Volkshuis Houtmarkt 1, Aalst Algemene informatievergadering met Freddy Willockx en Marc Galle over het «SP-alternatief» Kedaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1 te 9300 AALS'I Iel.: 053/70.51.51 - Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 40 fr. - Jaarabonnement: 450 fr. Verantwoordelijke uitgever: V\ills Verniminen. Houtmarkt I, 9300 Aalst vrijdag 3 juni 1983 45* jaargang nr. 22 Weekblad van de S.P In afwachting dat er een beslissing komt van de Vlaamse Exekutieve lijkt het ons interessant de belang rijkste argumenten, die in de talrij ke bezwaarschriften naar voor kwa men, nog eens op een rijtje te zetten: - op 25 augustus 1976 werd aan de p.v.b.a. De Simpel een vergun ning verleend om gedurende de termijn van één jaar de Vlana- ovenputten uit te graven. Na het uitgraven moesten deze weer op gevuld worden met gronden. De bovenste 20 cm. diende goede teelaarde te zijn zodzt de betrok ken percelen binnen de zes maanden terug gebruikt konden worden als landbouwgrond. De firma De Simpel heeft zoals be kend deze voorwaarden nooit nageleefd. Lees door pag. 8 m De Vlamovenbinnenkort het grootste stort van Vlaanderen Daar waar kon vermoed worden dat het Schepenkollege deze be langrijke ingreep van circa 25 mil joen met de vakbonden grondig zou uitgediskussieerd hebben, bleek echter bij nazicht dat het hier een hoogst ongebruikelijke en ver werpelijke procedure betrof. Reeds op een syndikale kommissie van 16 maart 1983 verzocht de h. De Pauw op het einde van de vergadering alle vakbonden na te denken over mogelijke besparingen in de personeelslast. Kd. Van der Spiegel Roger, voorzitter van de ACOD, verklaarde onmiddellijk dat dergelijke voorstellen van het Schepenkollege zelf moesten uit gaan. Deze verklaring weerhield echter CCOD en VSOA niet om een besparingsprojekt in te dienen, na goedkeuring op algemene leden vergadering Of hoe in Aalst verantwoordelijkheden op zijn kop gezet worden en de kristelijke en liberale overheidsvakbonden zich lenen als waterdragers van de CVP- PVV-meerderheid. Voor alle duidelijkheid dient aan gestipt dat nog andere kleinere be sparingen voorgesteld werden, die echter niet weer te vinden zijn in de stadsbegroting. In de gemeenteraad met de begro ting op de dagorde, aarzelde ik dan ook niet de medeplichtigheid van CCOD en VSOA streng te véroor delen. evenals de houding van de Personeelsschepen De Pauw te la ken, die het zelfs niet nodig vond aan deze belangrijke ingreep op het inkomen van het ganse personeel een «officieuze» Personeelskom- missie bijeen te roepen (de officiële moest nog geïnstalleerd worden...). Graag herinnerde ik aan de voor bije bestuursperiode, waar het be stuur het nog ernstig nam met de inspraak van het personeel, door bijvoorbeeld niet te aarzelen een referendum te organiseren over toetreding tot de gemeenschappe lijke sociale dienst of het oprichten van een eigen sociale dienst. Vooral dient onderstreept dat de socialistische overheidsvakbond, de ACOD, konsekwent weigerde dit akkoord te ondertekenen, want de CCOD en VSOA wel deden. De Voorzitter A. Van den Bossche De Sekretaris C. Vancoppenollf. duidelijk zonder opnieuw hun basis te raadplegen. Zouden sommige vakbondsleiders zich misschien nu meer politieker dan syndikalist voelen? Volledigheidshalve dient ook nog vermeld dat bij de reeds goedge keurde begrotingen der Regieën (waaronder de Waterdienst) de ein dejaarspremies wel nog ingekalku- leerd werden. Terzake meende het college dat voorziene bedragen niet noodzakelijk moesten uitgeput worden... Of deze voorziene uitga ven geen gevolgen zouden hebben op het uiteindelijk resultaat van de stadsbegroting 1983. Tot slot meende ik het voorstel te moeten formuleren indien einde van het jaar toch zou blijken dat een zeker overschot op de wedden- last zich zou vertonen, over te gaan tot de uitkering van een partiële eindejaarspremie; voorstel dat ech ter niet weerhouden werd door de CVP-PVV-ploeg. Aldus kan het voltallige stadsperso neel zijn nieuwe bestuurders naar waarde schatten. Einde 1983 zullen bij velen de ogen pas eerst open gaan. Aan allen die geloven in de werking van een echte syndikale organisa tie, die stoelt op haar leden, sugge reren wij nu reeds de passende stappen te zetten. Sommige financiële en ekonomische middens laten momenteel allerlei optimistische geluiden horen omtrent de vooruitzich ten van de huidige krisis. Zij baseren zich hiervoor op het feit dat de werkloosheid op 15 mei opnieuw onder de drempel van de 500.000 daalde. Volgens de RVA-statistieken telde men op deze datum 499.284 volledig uitkeringsgerechtigde werklozen, of een vermindering van 2.669 eenheden ten overstaan van einde april. Zij vergeten er echter bij te zeggen dat deze daling grotendeels toe te schrijven is aan het strenger optreden van de RVA-diensten, inzake het uitsluiten van werklozen op grond van langdurige werkloosheid en andere redenen. Is er een lichte werkhervat ting bij de jongeren onder de 25 jaar merkbaar, evenals in de horecasektor en de metaalbouw, dan gaat de tewerkstelling verder achteruit in vele andere sektoren, doch vooral in de bouwsektor, waar de werkloosheid dramatische vormen aan neemt. Voorts baseren bedoelde middens hun optimisme ook op de stijging van investeringen in 1982. Deze stijging bedraagt in vergelijking met 1981 circa 11,4 procent. Het is vooral de fabrieksindustrie die van goede investeringen kon genieten, circa 29 procent vergeleken bij 1981, alhoewel de daling zich verder doorzet in de bouw- en energiesektor. Zij vergeten er echter aan toe te voegen dat deze investeringen slechts mogelijk waren, dank zij de forse inleveringen van de werkende bevolking, welke haar door de volmachtsbesluiten van de regering Martens V werden opgelegd, zonder dat dit evenwel verhoging van'de tewerkstelling in de bedrijven met zich bracht. Is het niet zo dat de ondernemingen hun voordeel bovendien gehaald hebben uit de devaluatie om hun winstmarge op te trekken en hun eigen financiële situatie te verbeteren. Tenslotte beweren deze kringen dat de konjunktuur heel zeker gaat verbeteren omdat het deficit van de betalingsbalans, dat in 1982 op 120 miljard geraamd werd, zou kunnen omslaan in een overschot van 15 miljard in 1984, als gevolg van een exportgericht ekonomisch herstel; dat voor dit en volgend jaar verwacht wordt, maar vooral als gevolg van de vermindering van de oliefaktuur, wegens de verdere daling van de olieprijs op de wereldmarkt. Maar zij verzwijgen hierbij angstvallig dat financieminister Willy De Clercq daarenboven de aksijnzen op de benzine en op de andere brandstof gevoelig heeft verhoogd. Als dit optimisme gegrond is verwondert het ons ten zeerste dat de huidige CVP-PVV-regering hemel en aarde blijft verzetten om nieuwe volmachten te bekomen, en dan nog liefst tot het einde van haar legislatuur, met de bedoeling de gewone burger nog meer doen in te leveren, nog meer te treffen maar dat ten koste van zijn welvaart en ten gunste van het zogezegd verhoopte ekonomisch herstel. Het PVV-kongres van vorige zondag te Oostende laat hierom trent ook geen twijfels bestaan. Volgens voorzitter Verhof- stadt wil de PVV de overheidsdiensten verder ontmantelen, de winstgevende sektaren ervan privatiseren, de werkloosheid verder opdrijven. Hoe dan ook, wat sommigen als optimistische vooruitzichten vooropstellen, zal voor de meesten onder de bevolking een verdere algemene verarming tot gevolg hebben. Precies om dit te voorkomen staan de Vlaamse Socialisten klaar met hun Alternatief Plan het reddingsplan bij uitstek voor de gewone man. Laat er ons allemaal werk van maken!! Paul Van der Niepen Senator Iedereen is van harte welkom, inkom gratis Deze vergadering staat open voor alle partijleden en militanten van de socialistische organisaties. Gezien de belangri jkheid van het onderwerp voor de socialistische beweging in het algemeen rekenen wij op uw aanwezigheid.

Voor Allen | 1983 | | pagina 1