Aalsterse gemeenteraad gedraagt zich Tweejaarlijks Administratief Congres Communautaire hoogspanning, een juridisch steekspel De huisvesting van de Civiele Bescherming te Ninove L 'MÉÉS® Editoriaal JS Federatie Aalst mmmrn CSC-Vormingswerk gewest Aalst rapeip Vrijdag 3 februari 1984 46' jaargang nr. 5 Weekblad van de S.P. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst. De gemeenteraad van dins dag 31 januari is, in tegen stelling met vorige gemeen teraden, tamelijk rustig ver lopen. De raadsleden behan delden elkaar met een gedis tingeerde vorm van beleefd heid. Hoelang zal dit duren? Ordemotie Na de goedkeuring van het verslag van de vorige zitting opende VU- raadslid Van Mossevelde per orde motie de eigenlijke vergadering. Hij stelde dat indien de OCMW- raad vroeger beslist had zich bur gerlijke partij te stellen er heel wat overbodige diskussies zouden ver meden zijn. Ook Dolores Baita stelde bij ordemotie een vraag i.v.m. het niet toevoegen van de personeelslijst bij de begroting zoals dit nu verplicht zou zijn. Over adviesraden, fotoaffiche en de Kwalestraat en Dorpsstraat te Nieuwerkerken De raad besliste dat voor volgend jaar er een foto-affiche zal gemaakt worden voor karnaval. Denaeyer vroeg of dit niet kon afgewisseld worden met een affiche zoals we die op het ogenblik kennen. Deze mogelijkheid werd volgens de bur gemeester reeds overwogen, maar het feestkomitee adviseert. Van Mossevelde greep deze gelegenheid aan om de politisering in het feest komitee aan te klagen. Schepen Vinck betreurde deze situatie, maar zei dat nu alles in kannen en kruiken was. Omdat alles van bo ven af beslist wordt, replikeerde Van Mossevelde. Toen het eenrichtingsverkeer in de Kwalestraat en de Dorpsstraat te Nieuwerkerken ter sprake kwam, vroege SP-fraktieleider Hooghuys de verdaging van dat punt. Hij vond het dossier onvolledig en daarbij eenzijdig gericht. Enkel het aspekt van het openbaar vervoer werd besproken. De burgemeester replikeerde dat alle aspekten in de verkeerskommissie aangehaald en besproken werden, maar dat men over deze materie niet emotioneel moest beslissen. Hooghuys voerde nog aan dat men het drukke ver keer door deze maatregel verlegt naar een rustige straat, waar kinde ren nog kunnen buiten spelen en waar er zelfs kaatsterreinen zijn. Nadat CVP-er Van den Sype nog gezegd had dat er geen ideale op lossing mogelijk is, stemde de bur gemeester ermee in om het pro bleem eerst nog eens in de ver keerskommissie te bespreken. SP en VU lijfelijk aanwezig maar geestelijk afwezig Toen werden de eerste punten aan geraakt in verband met financies. Edgard Hooghuys stelde dat de SP - en fraktieleider Caudron van de VU sloot zich hierbij aan - over al deze punten niet zou stemmen uit protest omdat de schepen van fi nancies hierover geen kommissie had gehouden, waardoor het kon- trolerecht van de gemeenteraadsle den beknot wordt. Bogaert rea geerde hierop dat het niet verplich tend is kommissies uit te betalen voor vergaderingen die onvoldoen de gestoffeerd zijn. «Bij de stem ming van die punten zijn wij hier niet» besloot Hooghuys de dis- kussie. Ondanks dit geestelijk afwezig zijn hielden zowel Gracienne Van Nieu- wenborgh als Martin Van der Spee- ten een tussenkomst met betrek king tot de begrotingswijziging van het OCMW. Raadslid Van Nieu- wenborgh reageerde op het feit dat in de OCMW-begroting de einde jaarspremie van het personeel ge schrapt werd. Om het OCMW-per- soneel gelijk te schakelen met het stadspersoneel replikeerde Bo gaert. Nochtans is het de burge meester zelf die gesteld heeft dat de eindejaarspremie in februari zou uitbetaald worden, zei Eddie Mon sieur en volgens zijn inlichtingen zou het niet gebeuren voor 1 april. «Ge hebt een toemaatje, februari telt 29 dagen,» spotte Hooghuys. Jan Caudron vroeg de verdaging van deze punten in verband met het OCMW, daar er een nieuw vol- machtsbesluit verschenen is waar door het dossier onvoldoende kon bestudeerd worden. Wij moeten nu stemmen, replikeerde Bogaert, an ders verliest het OCMW te veel inkomsten. Martin Van der Speeten had het over de drama's die zich nu in de ziekenhuizen afspelen door het ge deeltelijk invoeren van de onder houdsplicht. Hij haalde zelfs aan dat mensen die nu de rusthuizen verlieten een afrekening krijgen die gebaseerd waren op de nieuwe re geling, daar waar deze nog niet van kracht is en nog aangepast werd op de OCMW-raad van maandag 11. Toch werden deze punten door de meerderheid aanvaard. Tussendoor werd ook een reeks leningen, met een totaal van onge veer 20 miljoen, goedgekeurd. Lees door pag. 2 Zaterdag 18 februari 1984, om 18.30 uur in de grote zaal van het zwembad, Zwembadstraat 7, Zottegem: Agenda: verkiezing bestuur opstellen komende federale werking en richtlijnen, adm. verslag, en politiek verslag. Spreker: kd. Herman DE LOOR, burgemeester-volksverte genwoordiger. De afdelingen worden verzocht alle kandidaturen, bijkomen de agendapunten, etc. binnen te sturen bij de federaal sekretaris ten laatste op 31 januari e.k. Daniel Van 't Veld Dirk Van Herzeele Federaal Sekretaris Politiek Sekretaris EKEN BESPARINGEN A februari .1984 Magdalenazaal mmv Vuile Mong en Kopspel Om nderstrepen, en in pr tie die ons gehandi LBC de direktie, de g mitee, de ouders van ge de en andere centra op om met ons mee om de stem van de rechtstreeks betrokk Te Aalst leggen BBTK en LBC samen een bus in betoging. Deze bus vertrekt om 13u30 stipt op de Ho alst. met ons wil meegaan kan dit aan de symbolisch ank Vorige zondag werd in de bevoegde kamerkommissie het regeringsontwerp over de financiering van het Waalse staal meerderheid tegen minderheid goedgekeurd. Dit ondanks het feit dat de Raad van State voor de derde maal een negatief advies had verstrekt. De Regering heeft er zich gemakkelijk van afgemaakt door de uitspraak van het hoogste administratief rechtscollege van ons land als een vergissing te bestempelen. Voorwaar een bedenke lijke beslissing, die in de juridische en politieke middens nog veel stof tot diskussie zal doen opwaaien, en waarvan ze later misschien nog veel spijt zal hebben. Daar de meerderheidspartijen zich achter de regeringsziens wijze hebben geschaard, zal het ontwerp bij de bespreking in de openbare zitting van de Kamer waarschijnlijk weinig gevaar lopen. Zonder evenwel op de eindstemming te willen vooruitlopen, menen wij dat de debatten bijzonder verhelderend zullen zijn zowel op financieel als op communautair gebied. Inderdaad, de negatie van het advies van de Raad van State in deze aangelegenheid, zal niet zonder gevolg blijven; daar het als voorwendsel zal worden aangewend tot oplossing van de andere communautaire twistappels, die momenteel onze poli tieke wereld beroeren en beide gemeenschappen hartstochtelijk verdelen. Het wetsvoorstel Mare Galle, dat de zaak Happart in Voeren en de kwesties van de faciliteitsgemeenten rond Brussel en elders moet regelen, en waarover bij het verschijnen van dit artikel ook een uitspraak van de Raad van State zal gevallen zijn, zal ongetwijfeld op unaniem verzet stuiten vanwege de ganse frankofone gemeenschap. Al wie zondagmorgen de uitzending van «Konfrontatie» op de BRT zag met André Cools en op de RTBf met de eminente juristen Perin, Senelle, Delperee e.a. heeft gezien, hoeft zich op dit stuk geen illusies te maken. Wie daarbij vice-eerste minister Gol de dag voordien op de radio heeft gehoord, heeft al bij al kunnen ervaren dat er inderdaad wegens de juridische haarklieverij een zware kommunautaire storm op komst is, die zelf het bestaan van ons land kan in gevaar brengen. Of de gewone man in de huidige katastrofale sociaal-ekonomi- sche krisis met dergelijke gang van zaken gediend is, betwijfe len wij ten stelligste. De regering zou er dus beter aan doen klare en duidelijke afspraken te maken op kommunautair gebied, zodat er zich achteraf geen verwikkelingen meer zouden voordoen op dit gebied, waardoor haar verder bestaan bedreigd wordt. Verder zou zij zich meer moeten toeleggen op het bestrijden van de enorme werkloosheid, die thans als de maatschappelij ke kwaal bij uitstek het gevaar inhoudt van een algemene verarming van de bevolking en de afbouw van onze sociale welvaart. In de Senaat zal precies tijdens deze week van communautair tumult en spanning de begroting van tewerkstelling en arbeid op de korrel worden genomen... wat zeker niet van belang ontbloot is. Als Vlaamse socialisten menen wij dat onze bijzondere aandacht moet blijven gaan naar het kruciaal en levensbelang rijk probleem als de tewerkstelling van iedere burger in ons land. Het welzijn en de welvaart van de arbeidende bevolking moeten voor ons primordiaal zijn. Daarom zullen wij de regering Martens-De Clercq, die inzake haar tewerkstellingsbeleid deerlijk is mislukt, ontmaskeren wanneer zij denkt op grond van de communautaire perikelen vroegtijdige verkiezingen te moeten uitlokken. Kameraden, laten wij meer dan ooit op onze hoede zijn en ons stilaan mobiliseren voor de zware strijd, die ons weldra te wachten staat. Paul Van der Niepen Senator Tijdens de gemeenteraad van 26 januari 11. hield onze vriend Jacques Timmermans een interpellatie over het niet verder afwerken van het lokaal voor de Civiele Be scherming aan de Désiré de Bodtkaai. Kameraad Jacques Timmer mans stelde hetgeen volgt: «Onder de bezielende leiding van hun Pelotonchef Paul Coppens heeft de Civiele Bescherming, afde ling Ninove, zich weten te ontdoen van de traditionele kinderziekten en is deze meer dan 50-man sterke groep vrijwilligers uitgegroeid tot een aktieve en sociaal-noodzakelij ke hulpverlener binnen onze ge meenschap. Sedert de heroprichting méér dan 25 jaar geleden, is de huisvesting een quasi bestendig probleem ge bleven. Gestart op de Graanmarkt achter het politiekantoor in de oude ge bouwen van wasserij De Vos en later in het vroegere lokaal «van den elektriek» binnen het stadsma- gazijn openbare werken, vond men een ietwat betere huisvesting in een COO-eigendom, de voorlopers van het Vrouwenhuis, in de Burcht straat, om dan uiteindelijk te belan den binnen het inmiddels afgedank te schoolpaviljoen op de Groe- neweg. Bij de bouw van de laatste fase van 26 woningen in dit komplex werd noodgedwongen verhuisd naar een privé-lokaal dat achteraf opnieuw moest vrijgemaakt worden voor het betrekken door de firma Wachte- laer. Begin 1977 werd dan, weer tijde lijk, een oplossing gevonden bin nen de - weliswaar - oude lokalen van de vroegere fabriekseigendom Baeten, evenwel gratis ter beschik king gesteld door de heer Frans Sienaert van de firma Paraphar.e. Wanneer het ook daar niet meer doenbaar was, werd overgescha keld naar een gedeelte van de ruim te binnen de oud-slachthuisgebou- wen. Dit was slechts mogelijk na het overschakelen van de brand weer naar hun nieuwe brandweer kazerne en werd hierin ook een leslokaal ter beschikking gesteld van de Civiele Bescherming. Dit was dan weer een noodoplos sing tot wanneer de verbouwing zou klaarkomen binnen de ruimte van twee garages (ex-eigendom De Schepper), die door de Gemeente raad principieel werd beslist op 14 mei 1981 en een plan met raming ten bedrage van 775.577 fr. (btw inbegrepen) werd goedgekeurd op 22 april 1982. Deze plaats - dege lijk ingericht - zou dan de uiteinde lijke bestemming worden. Eind december 1982 was de binnenafwerking van dit gebouw praktisch voltooid, enkel de be vloering van de vergaderzaal en de afwerking van het sanitair gedeelte diende nog te gebeuren. De aan passing van de voorgevel was voor zien bij de eerste betere weersom standigheden in 1983. Verleden jaar werd evenwel niets meer gedaan aan de verdere afwer king en inrichting. Jacques Timmermans vroeg dan ook om ten spoedigste deze werken te voltooien, temeer daar dit bud gettair geen enkel probleem stelt, vermits hiervoor alle noodzakelijke materialen reeds werden aange kocht en voorhanden zijn sedert 1982. In zijn antwoord stelde schepen Desprets dat het om reden van enkele andere dringende wer ken niet mogelijk was dit werk verder te zetten in 1983. Hij beloof de ten spoedigste deze werken te laten hervatten. ■>ïev-" -- -.fc v'ü'/ - ffi) t'.' j

Voor Allen | 1984 | | pagina 1