LEDE 100 Jaar Socialistische Partij te Aalst 1885-1895 Kunstschilder GUZEGEM M00RSEL H0FSTADE ERSE Jongsocialisten -projekt I C.S.C. De Rank-Aalst Debatavond «Onze landbouwproblemen» Aalst, Grote Markt Zaal «De Nieuwe Madeion» 19 maart 1984 om 20 uur Socialistische Gepensioneerden Aalst Centrum Algemene Vergadering en uitstap PACT brengt een onverge telijke «La Cage aux Folies» CSC-Studiekring Aalst Werkgroep Leefmilieu en Ruimtelijke Ordenning Oproep aan alle geïnteresseerde jeugdverantwoordelijken. Monitors gevraagd Ik herinner mij. kursiefje door RJ. van de Mae le Dit jaar in 't Koerken: «Flanders' drinking»! Ommekeer! Er komt een nieuwe start! Rode Trommelkorps De Roos richt in: Grote Bakschieting ATB-Hoekje Socialistische Bond 3e Leeftijd Afdeling Nieuwerkerken Belottersclub «De Kapellevrienden» Herdersem Huldiging Schepen Maurice Minnebo 25 jaar ononderbroken gemeenteraadslid Op vrijdag 24 februari 1984 om 20 u in zaal Riva, Markt 19 te Lede Grote kaartprijskamp voor alle gepensioneerden van Groot-Lede Belotten «Voor Allen» - 24 februari 1984 -3 Studiebijeenkomsten «Sa men denken voor een sterke Socialistische Beweging te Aalst». Ter voorbereiding van de studie bijeenkomsten over de toekomstige werking van de Aalsterse SP. heb ben de Jongsocialisten een opi niepeiling georganiseerd bij circa 150 aktieve militanten, waaronder de leden van het partijbestuur van Groot-Aalst en van de onderafde lingen, de mandatarissen van ge meenteraad en OCMW, de socialis tische afgevaardigden in de stedelij ke adviesraden, de leden van de SP-werkgroepen en een aantal vooraanstaande partijleden aktief in de socialistische gemeenschappe lijke aktie. Deze opiniepeiling kende een grote respons. Wij danken dan ook allen voor hun bereidwillige medewer king! Het grootste deel van de vragenlijsten is binnen; we wachten echter nog op een aantal laatko mers. Ten laatste zondag 26 februa ri worden deze formulieren ver wacht bij de secretaris Emmie Van Malderen, Spoelstraat 15 - 9300 Aalst - tel. 70.33.03. De resultaten van dit opinieonder zoek zullen de gespreksstof leveren voor de volgende studiebijeenkom sten: lste bijeenkomst: Maandag 26 maart 1984 te 19.30 u. in het Volkshuis te Aalst. De Publieke opstelling van de SP. (Propaganda, standpunten, door braak, enz...) 2de bijeenkomst: Maandag 9 april 1984 te 19.30 u. in het Volkshuis te Aalst; De Administratief-Organisatorische werking. (Ledenadministratie, sociale dienstverlening, infrastructuur, fi nanciering enz...). 3de bijeenkomst: Maandag 14 mei 1984 te 19.30 u in het Volkshuis. De interne besluitvorming. (De werking van de partijgele dingen). Elke bijeenkomst zal bestaan uit 3 delen: toelichting van de resultaten van het opinieonderzoek ontleding van de bestaande situatie bespreking met voorstellen tot verbetering. Wij doen dan ook beroep op alle medewerkers aan de opiniepeiling en op andere geïnteresseerden om aan de diskussie deel te nemen! Inleider: voorzitter Mare Galle Sprekers: K. De Gucht, Europarlementslid P. Marck, Europarlementslid W. Vernimmen, Europarlementslid Moderator: E. Baldewijns, volksvertegenwoordiger, lid van de landbouwkommissie Alle leden worden vriendelijk uit genodigd naar de bijeenkomst van 28 februari te 15 u. in het Volks huis. Op het programma staat kof fietafel en tombola, er zal een film worden afgedraaid van de reis naar Italië en van het kerstfeest en nieuwjaarsfeest in Andora door August Everaert. Koffietassen moeten de leden niet meer mee brengen, het bestuur heeft er aan gekocht. Men kan nog steeds in schrijven voor de koude schotel die zal worden aangeboden op het feest van 24 april aan de prijs van 25 fr. Er wordt een uitstap gepland naar «Linda's Zeepland» op 13 maart te St.-Katelijne-Waver. Het program ma ziet er uit als volgt: Vertrek om 9 u. Aankomst 10 u. Verwelkoming van de bezoeker, voor iedereen 1 Mechelse krenten- reus, 1 stuk luxezeep en 6 verse eieren. In de voormiddag leert men u bruine zeep maken. Om 12 u. een lekker warm middagmaal: soep en hoofdschotel (en genoeg), 's na middags bezoek aan een der groot ste veilingen van West-Europa voor glasgroenten, voor iedereen zal er gratis een bussc Mechelse prei worden aangeboden. In de late na middag worden wij verwacht in het sportcentrum van Mechelen-Zuid met een optreden van humorist «Carlos». Elke deelnemer krijgt er nu een gebak de «appelreus» genoemd, 's Avonds bezoek naar keuze van een dancing waar men gratis een belegde boterham zal kunnen bekomen. Prijs: 270 fr. - bus en alle eetmalen inbegrepen. Er wordt nog eens aan herinnerd dat men op iedere bij eenkomst zich in regel kan stellen met het lidboekje. De sekretaris, René VAN DEN BOSSCHE Show, toneel, totaalspektakel za gen we in «De Nieuwe Madeion» gebracht door PACT. Lachen van 't begin tot 't einde, met voor de goede verstaander toch wat méér dan dat alleen. Show? Ja zeker! Fijne travesty- nummers, van Tony De Naeyer, prachtige kostumes, schitterende inkleding van de zaal en een perfect decor. Toneel? Ja, zeker! Vertolkingen van een zéér hoog niveau, met een speciale pluim voor een sublieme Dirk V. Vaerenbergh en een groot se Odilon Mortier. Alle spelers op noemen zou ons te ver leiden (17!), maar stuk voor stuk zit hun rol hen als gegoten (Gerrit Buys bvb. is een revelatie!) Totaalspektakel? En of! Daar zorg de de regie van Francine De Bolle voor. Alles is af, tot in de details uitgewerkt. «La Cage aux Folies» is haar eerste regie, we hopen dat er nog vele volgen! Met zachte, maar vaste hand leidde ze de PACT- ploeg tot wat «La Cage aux Folies» geworden is; een onvergetelijk spektakel. p.G. Langs deze weg roepen wij de leden van de werkgroep op voor een «extra» vergade ring op maandag 27 maart om 20 uur in het Volkshuis Aalst. Een deskundige uitleg zal worden gegeven over de verkeerssituatie in Aalst. Op deze vergadering zijn alle partijleden uitgenodigd, er worden geen uitnodigingen verstuurd. Eerstdaags zal de v.z.w. Jeugdwerking Team van start gaan met een aantal nieuwe kindgerichte initiatieven. Het is de bedoeling op geregelde tijdstippen grootse kindernamiddagen te organiseren om op langere termijn tot een vernieuwde jeugdatelierwerking te komen. Ook naschoolse opvang en sociaal-pedagogische vormingsaktivitei- ten worden gepland. Ideeën genoeg... Alle geïnteresseerden zijn welkom op de startvergadering van woensdag 7 maart 1984 te 19u30 in de lokalen van het Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelstraat 51 te Aalst. Verdere informatie vooraf te bekomen tel.: 053/77 19 89. Midden in het landelijke groen van Hansbeke leerde ik jaren geleden Joe van Rossem kennen, kunstschilder en rare kwast. Als figuur, als mens palmde hij me onmiddellijk in, maar ik werd pas goed gek als ik op zijn slaapkamer, onmiddellijk onder de dakpannen van het oude hoevetje, in een grote stapel tekeningen en kleine schilderijen mocht gaan snuffelen. Ik vond meteen een schilderijtje dat nog steeds bij mij thuis aan de muur hangt: een boomgaard waarin het groen en blauw geschilderd zijn, doch waarin de bomen wit gebleven zijn, de zinkwitte achtergrond van het doek... Terwijl ik in de stapel zocht en met verwondering en grote voorzich tigheid de pasteltekeningen omdraaide, speelde Joe gitaar in de grote woonkamer met de grote open haard. Hij kon geen gitaar spelen, maar speelde toch, als een klassiek meester improviserend en wegglijdend in een zalig nirvana. Wellicht kende hij ook dat gevoel als hij aan het schilderen ging. Zijn doeken waren meestal kamergroot en daar inlijsten bij dergelijke formaten een haast onmogelijke taak was, schilderde hij het raam waarop het doek gespannen was mee. Het waren fantastische doeken, veelkleurig, bruisend van leven en beweging: Ensor in monumentaal formaat, Bosch met de ingrediën ten van onze samenleving, auto's, trams, fietsen, kermistaferelen, en zo veel meer dat ik me niet herinner. De doeken hingen als wandtapijten onder de lage zoldering, doek na doek. In het atelier hingen ze eveneens als Perzische koopwaar aan grote haken, of ze stonden op de zware ramen tegen de muur. Joe was echter meer dan een buitengewoon kunstenaar, hij was ook een entertainer niet met de gitaar... Aan tafel bij mijn eerste bezoek had Tilde, zijn vrouwtje, meivis klaar gemaakt diste hij de meest ongeloofwaardige verhalen op, om je gek te lachen. Nu en dan lichte hij ook een tipje van de sluier op die door cijferende lieden over de kunsthandel wordt uitgespreid. Begrijpelijk dat hij van Sint- Martens-Latem naar Hansbeke was gevlucht. Bij een tweede bezoek aten we in de tuin, waar de kippen tussen onze voeten kwamen scharrelen en Joe vertelde, lachte, gekscheerde. In een aanpalende weide hief een schaap een klaaglied aan. Onbegrijpelijk in dat vredig landschap, waarin mussen en merels, lijsters en vinken het hoogste woord hadden bijna toch, want onder de perelaar, of was het een appelaar, schaterde mijn vrouw en ik het uit als Joe het over zijn ervaring met een kontrabas had. Tilde bleef erg kalm, glimlachte even en wist dat Joe, of Jozef zoals zij hem noemde, kunstenaar tout court was en dankbaar om het stille begrip noemde hij haar heel teder Mathilde. Aalst is niet voor niets de stad van de eerste drukker. Binnenkort krij gen we in de Keizershallen ter zij ner ere de grafische beurs 'Flan ders' Drinking'. Is men echter ver geten waar de zwarte man steeds naar kijkt? 't Koerken (zelf gelegen aan het St.-Martensplein) doet er wat aan! Van karnavalzaterdag tot woens dagmorgen is er permanent binnen- luchttentoonstelling 'Flanders' Drinking', met mogelijkheid tot kreatief zelf meedrinken. 'Flan ders' Drinking'... een beurs die ook aan uw beurs denkt! Spotgoedkope drankjes, 25 fr voor een pintje! Meer dan 500 jaar Oilsterse drink- kunst, een hakbeurs overwaard. In de benedenzalen van 't Koerken doorlopend Martiaanse en eigen tijdse karnavaltaferelen, waarop de «drinks» nooit achterwege blijven. Boven worden U allerlei lekkere hapjes voorgezet uit de gloednieuw ingerichte keuken: Goelasj-soep met brood, boterhammen met kaas of hesp, spagetti, en nieuw voor dit jaar: friet met stoverij. Ook hier prijzen zoals in betovergrootvaders tijd. Net zoals vorig jaar wordt ook nu weer een (niet-bezoedelde) steun aan de erkende karnavalgroepen geboden. Wat die komen drinken op zondag krijgen ze maandag met 50% vermindering! Wat ze drinken op maandag krijgen ze dinsdag met 50% vermindering! Uiteraard die nen ze dit te vragen in echt Oilsjters (licht Engels aksent mag). Hiermee wil 't Koerken de ware karnavalis- ten een symbolisch steuntje in de rug geven. Anderzijds willen we aan de bezoekers van 'Flanders' Drinking' de typische Oilsjterse drinkwijze laten zien. De openingsuren zijn drastisch uit gebreid wegens het te verwachten sukses. Zondag en maandag reeds vanaf 12 u 's middags (kom er middagmalen!), dinsdag vanaf 15 u. De opbrengst van deze alternatieve vakbeurs gaat volledig naar de vzw HAK, met zijn drie initiatieven: Hulp-, Advies-, Kontakt- en In formatiecentrum (HAK), St.-Mar- tensplein 2, 9300 Aalst (70.38.88) De tweedehands-teleshops kle deren (Pontstraat 54, Aalst, 78.95.52) en meubelen (Verasten- straat 2, Aalst, 78.61.73) Krisisopvangcentrum Nie mandsland, Koolstraat 24, Aalst, (77.47.48). Steeds welkom, ook na karnaval! Inderdaad, de februari-beurt heeft reeds heel wat wijzigingen gebracht in de algemene klassering. Van de eerste vijf van vorige maand heb ben enkel Nelis Anna en Van de Meersche Yvonne zich kunnen handhaven. In februari was Alida Hertsens met duidelijk verschil de sterkste vóór Coen Yvonne. De kampioene van vorig jaar, Van Sande Christiane, die in januari sterk ontgoochelde, met slechts 280 punten, verbeterde deze maal ge voelig haar klassement ingevolge haar vijfde plaats met 530 punten. De uitslag: 1. Hertsens Alida 650 2. Coen Yvonne 600 3. Van Zande Christiane en Van de Velde Monique 540 5. Van Sande Christiana 530 Aan de leiding van de algemene klassering vindt men Anna Nelis terug die reeds meer dan 100 pun ten voorsprong telt op haar onmid dellijke achtetvolgster Coen Yvonne. De rangschikking: 1. Nelis Anna 1160 2. Coen Yvonne 1020 3. Hertsens Alida en Van de Meersche Yvonne 1000 5. Van de Velde Monique en Van Handenhove Cesarine 990 Zowel de inwoners van Gijzegem als deze van de omliggende ge meenten hebben gedurende zeer vele jaren op een of andere wijze kennis gemaakt met de bloeiende SP-afdeling Gijzegem. Regelmatig werden aktiviteiten in gericht die de belangstelling geno ten, niet alleen van de leden maar ook van vele sympatisanten en zelfs andersdenkenden. Hierbij denken wij aan geslaagde kaartavonden, kaatstornooien, mosselslagen, au- tocaruitstappen e.a. De leden wer den speciaal bedacht bij de 1 mei vieringen. Ten einde iedereen toe te laten van deze dag een feestdag te maken werd gezorgd voor een maaltijd tegen een demokratische prijs gevolgd door een gezellige namiddag en avond. Helaas, door bijzondere omstan digheden werd deze bloeiende wer king tijdens haar volle aktiviteit afgebroken. De redenen trachten uiteen te zetten die aan dit spijtig voorval ten grondslag liggen zou ons te ver leiden en wegens hun komplexiteit zijn ze onmogelijk uit een te zetten in het kader van deze rubriek. De leden van onze afdeling hebben tot hun grote spijt echter ondervon den dat de traditionele aktiviteiten, waaraan ze zo massaal deelnamen plots in het niet zijn opgegaan. Ook het lidgeld en het abonnementsgeld van ons blad «Voor Allen» werden niet opgehaald. Gelukkig werd de toezending van de Voor Allen voorlopig niet onderbroken. Een dringende regeling van de hangen de problemen is evenwel meer dan noodzakelijk. Onze leden mogen dan ook eerstdaags een bezoek ver wachten van onze afgevaardigde. Hiermee wordt dan meteen de start gegeven voor het herleven van onze afdeling. Op zaterdag 10 en zondag 11 maart Telkens vanaf 19 uur naar panklare kippen en pensen in lokaal de Rode Roos Exterkenstraat 9 Moorsel Iedereen is van harte welkom. Nu iedereen de mond vol heeft over de bescherming van ons mi lieu, het behoud van de natuur en waakzame «groene» verenigingen een oogje in 't zeil houden, leek het ons aangewezen als socio-kulturele vereniging, die het toerisme propa geert, een kijkje te geven op dit hete hangijzer. Na het geslaagde debat, georgani seerd door CSC De Rank in het begin van deze week, waar gekende professoren het onderwerp «Mi lieu» aanpakten en hun visie gaven op plaatselijke (mis)toestanden, is het misschien interessant een spre ker uit eigen midden aan het woord te laten. Hugo Van den Bossche, onder voorzitter van ATB Aalst en na- tuurgids, lid van de stedelijke mi lieuraad en van de werkgroep Leef milieu SP en tevens lid van de VW Denderstreek, zal proberen een antwoord te vinden opdat natuur, milieu en toerisme een samenhan gend geheel zouden vormen. Met behulp van uitgekozen dia's zal de voordrachtgever het bewijs leveren dat het ene niet kan zonder het andere: het toerisme kan het na tuurbehoud in de hand werken. Elke vorm van verontreiniging (bo dem, lucht, water, zee, lawaai) zal besproken worden en met gepaste beelden gedokumenteerd. Nadien volgt een debat tussen het publiek en de spreker. Natuur-Milieu-Toerisme gaat door op vrijdag 24 februari in de boven zaal (grote vergaderzaal) van het Trefcentrum, Driesleutelstraat, Aalst, begin om 20 uur. Met deze nodigen wij u vriendelijk uit voor de Koffietafel op zaterdag 3 maart om 17 u. (5 u.) in de Kantien van Eendracht Nieuwerkerken - Schoolstraat. Belegde broodjes met geurige kof fie zullen u aangeboden worden. Een tombola met waardevolle prij zen is eveneens voorzien. Op donderdag 26 april organiseren wij, in samenwerking met Zuivel handel Norbert Verhulst, een dag- uitstap. In de voormiddag worden wij verwacht te Borgloon in de Loozafabriek waar wij verwel komd worden met koffie en ge bak, aperitief en geschenk. 's Middags rijden wij naar Leu ven waar ons in het Thierbrau- hof een warme maaltijd wordt aangeboden (drank inbe grepen). Ih de namiddag bezoeken we nog een bezienswaardigheid in de streek om nadien af te zak ken naar een dansgelegenheid in het Aalsterse, waar we, bene vens amusement, nog een broodmaaltijd krijgen. Prijs: 400 F. (koffie - gebak - aperi tief - geschenk - warm maaltijd - drank - broodmaaltijd - vervoer en fooi chauffeur inbegrepen). Inschrijven bij de bestuursleden en op de koffietafel van zaterdag 3 maart ek. 1. Partij berichten: Naar aanleiding van het Feest van de Arbeid op dinsdag 1 mei 1984 zullen er in onze afdeling tal van activiteiten ingericht worden. Ten einde onze partij kas te spijzen zal opnieuw onze 1-Mei tombola georganiseerd worden met als lste prijs een fiets en als 2de prijs een arm bandhorloge. Op 1 mei zal er 's middags een feestmaaltijd aan geboden worden en 's avonds vindt onze traditionele 1 Mei- kaarting plaats. Op zaterdag 5 mei gaat een Kippenslag naar 100 panklare kippen door. Er kan naar harte lust gespeeld worden op den bak (bakschieten) en op de pit- jesbak. Over al deze activiteiten volgen later nog meer details. 2. 1 Mei-tombola: Militanten en sympathisanten die ons prijzen kunnen bezor gen voor onze 1 Mei-tombola, kunnen zich wenden tot onze bestuursleden en worden nu reeds bij voorbaat bedankt! 3. Standpunt: Het partijkrantje van de S.P.- Hofstade zal eind april 1984 voor de derde keer verschijnen. Voor het plaatsen van publici teit en eventuele mededelingen kan men steeds terecht bij Eddy Dierickx. De pol. secretaris Eddy DIERICKX Uitslag 3e beurt van het klassement 28.1.83 44 deelnemers 1. Van Leuven August 3411 2. Willems Pierre 3277 3. De Meersman Patrick 3272 4. Verdict Urbain 3247 5. Van Nieuwenborgh Kamiel 3209 6. Jansegers Gustaaf 3206 7. Dierickx Jozef 3198 8. Saeys Jos 3080 9. Meert Cornelis 3074 10. Pieters Paul 3056 11. De Meersman Frans 2984 12. De Meersman Edward-Aalst 2967 13. Bonnaerens Henri 2959 Rangschikking na 3 speelbeurten 1Willems Pierre 9330 2. Jansegers Emiel 9296 3. Dierickx Jozef 9290 4. Verdickt Urbain 9065 5. De Meersman Patrick 8979 6. Van Geit Frans 8892 7. De Wolf Malvina 8850 8. Van Leuven August 8767 9. Coppens Emma 8663 10. Coppieters Roger 8552 11Pieters Paul 8544 12. Lenssens Jozef 8454 13. Arts Paul 8332 14. Ledegen Emelie 8189 15. De Meersman Edw. (Aalst) 7986 16. De Leeuw Maurits 7984 17. Schuddinck Gilbert 7970 18. Vinck Pierre 7958 19. Everaert Albert 7903 20. Galle Isidoor 7761 Eerstvolgende belotting: zaterdag 25.2.1984. op woensdag 29 februari 1984 in de zaal «Riva» op de Markt te Lede. Inschrijving vanaf 14 uur, begin kaarting om 15 uur Vooruit: 1.500fr. Inleg: 30 fr. Deze kaarting wordt U aangeboden door de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden, afdeling Lede. Aan de overwinnaar zal een trofee worden overhandigd door schepen, de h. Rasschaert.

Voor Allen | 1984 | | pagina 3