Willy Vernimmen en de SP-federatie Aalst danken... Willy Vernimmen krijgt beloning van jarenlange inzet SP in drie van de vijf kantons sterkste partij -Uitschieters: Geraardsbergen en Zottegem De SP-federatie Aalst huldigt Europarlementslid Willy Vernimmen ff. Binnen in s.v.v. SP scoort hoog in arrondissement Aalst Heden vrijdag 22 juniallen naar Geraardsbergen! 'Cl Nieuwe weg Aalst-Ninove Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 22 juni 1984 46' jaargang nr. 25 Weekblad van de S.P Uittredend en herkozen Europarlementslid Willy Vernimmen en het bestuur van de SP- arrondissementsfederatie Aalst houden eraan elkeen (militanten, kiezers, medewerkers, enz.) te danken die het prachtresultaat van de SP in het arrondissement hebben mogelijk gemaakt. Moge hun inzet van die aard zijn dat de eerstvolgende verkiezingen voor het nationaal parlement een zelfde sukses ople veren. 17 juni 1984 is onbetwistbaar voor het Socialisme in Vlaanderen een historische dag geworden. Op die dag hebben de Vlaamse kiezers de S.P. tot de tweede grootste politieke partij van Vlaanderen gepromoveerd, zelfs zeer dicht doen naderen op de nummer één of de C.V.P. De uitgesproken duidelijkheid van onze standpunten, de verjonging en vernieuwing hebben de kiezers overtuigd, dit schitterend resultaat moet ons verder stuwen in deze richting. De Vlaamse regeringspartijen gingen beide achteruit in vergelijking met de Euroverkiezingen van '79, in vergelijking met de parlementsverkiezingen van '81 zou met dit stemmental de P.V.V. zelfs een opdonderd van formaat hebben gekregen. Al f ifl Jef Ulburghs, Karei Van Miert, Marijke Van Hemeldonck en Willy Vernimmen. het bochtengewring van de regeringsleiders ten spijt hebben de vlaamse kiezers de neo-liberale politiek van de regering Martens-De Clercq duidelijk afgewezen. De kiezers hebben op 17 juli het niet enkel gestemd voor de samenstelling van een Europees parlement maar ook, en in grote mate zelfs Toen zondagavond om streeks halftwaalf de eerste voorlopige resultaten van de stembusuitslag binnenliepen, dacht men direkt aan min of meer grove telfouten (er werd wel vooruitgang ver wacht, maar toch...), maar naarmate meer cijfers be kend werden van andere af delingen uit ons arrondisse ment, werd de verbazing groter. Het liep allemaal prima op het arrondissementeel centraal ver- kiezings- en prognosecentrum, voor de gelegenheid (ter ere van onze Europese parlemen tair Willy Vernimmen?) onder gebracht in een lokaal op de bovenverdieping van het Ge- raardsbergse Volkshuis. Alle afdelingen stonden zo met el kaar in verbinding, er werd overal - of toch bijna overal - Minister Mare Galle kreeg volgend antwoord van het Ministerie van Openbare Werken omtrent de openstelling van de nieuwe weg Aalst-Ninove: Ingevolge ons recent onderhoud be treffende hogergenoemde aangele genheid, heb ik de eer U te laten weten dat de openstelling van hoger- genoemd wegvak waarschijnlijk nog voor het betaald verlof zal kunnen doorgaan. Zo stemde men in Vlaanderen, Wallonië en arrondissement Aalst, pag. 5 Informatiedag omtrent 'Struktuurplanning' te Lede, pag. 3 Het OCMW- dienstencentrum te Okegem, pag. 6 Villa te Herzele, pag. 6 Zomerfeesten in Zottegem,pag. 3 Willy Vernimmen opnieuw in het Europees Parlement pijlsnel en uitstekend gerekend, ondergetekende en OCMW-se- kretaris Roger Van de Putte zorgden ervoor dat het reken machientje bijna uit de voegen sprong en de federale sekretaris niet eens de tijd had die zondag avond (lees: nacht) in kontakt te treden met het alom gegeerd donkerbruin hopnat van West- vlaamse afkomst, en dat heeft heel wat te betekenen. Zottegem leverde als eerste kanton de uitslag volledig af, meteen roos, en ook voor Ge- raardsbergen bleken de resulta ten onvoorstelbaar goed, én voor de SP én voor onze kandi daat Willy Vernimmen. Het was dan ook een glunderende Willy Vernimmen die om streeks drie uur bij de logistieke dienst binnenviel, terwijl inmid dels het café de ambiance van de grote socialistische dagen vertoonde. We kunnen ons trouwens voorstellen dat de lo kalen in andere kantonhoofd plaatsen (Aalst, Zottegem, Ni- nove en Herzele) dezelfde over winningssfeer demonstreerden. De ernst en de inzet waarmee Willy Vernimmen zijn taak heeft waargenomen in «Euro pa», heeft dan toch een ruime weerklank gevonden in de ver kiezingsresultaten. Na een zeer lange lokale en nationale poli tieke loopbaan, zonder zijn syn- dikale aktiviteiten te vergeten, heeft «het harde duiveltje uit het arrondissement Aalst» zich met hart en ziel op de Europese problemen gegooid, onver moeibaar, rotsvast overtuigd en met liefde voor de socialistische beweging. Een socialistische beweging waar vele mensen opnieuw zijn gaan achterstaan, die op deze gedenkwaardige 17de juni een fameuze sprong vooruit heeft gemaakt, waardoor er voor honderdduizenden Vlamingen weer hoop is, hoop op een bete re toekomst. Guido Breynaert De Socialistische Vooruitziende Vrouwen zijn ten zeerste verbaasd en verontwaardigd over de aanhou ding van dokter Wildemeersch we gens zwangerschapsonderbreking. Te meer dat het de eerste maal is sinds de arrestatie van dokter Peers in 1973, dat een arts op beschuldi ging van abortus in voorarrest werd geplaatst. De Socialistische Vooruitziende Vrouwen verklaren zich solidair met dokter Wildemeersch en ver oordelen ten zeerste de intimidatie pogingen die elders tegen bepaalde centra gevoerd worden. De S.V.V. zal blijven streven om de zwangerschapsonderbreking uit het strafrecht te halen en bereidt zich voor op verdere aktievoering! de politiek van de huidige regering geëvalueerd. Dat de C. V.P.weliswaar tien procent prijs gevend t.o.v. '79, t.o.v. 81 zelfs een lichte winst boekt heeft ze te danken aan de P.V.V. van wie ze een aantal kiezers uit '81 afsnoepte n.l. die middenstanders die toen geloof hechtten aan de demagogie van de grootsprakerige Verhofstadt maar die hebben ingezien dat die harde rechtlijnige inleveringspolitiek van deze liberaal geïnspireerde regering niet alleen de werknemers treft maar ook uiteindelijk hen doet boeten. Het ontbindingsproces van de regering Martens is begonnen en parallel hiermee de herverdeling van de politieke krachten in Vlaanderen. Het tweede verschijnsel lijkt al even belangrijk zo niet belangrijker dan het eerste, de C.V.P.-staat behoort nu wel tot het verleden. Wij zijn voor de niet-liberaal geïnspireerden uit de C.V.P. het enig alternatief, de CVP heeft jaren dubbelzinnigheid gezaaid, de rechtlijnigheid van de S.P. heeft hieruit kunnen oogsten. Dat 17 juni voor ons geen eindpunt is lijkt ons evident, het wordingsproces dat ook Christelijke werknemers zich bij ons thuis voelen moet verder ontwikkeld en aangemoedigd worden. Het aangekondigd congres over de «Doorbraak gedachte» is door de feiten reeds achterhaald. Het opmerkenswaardig succes van de Groenen bewijst tenslotte dat de politiek toendertijd ingezet in onze beweging door Minister Galle zo mogelijk nog uitgesprokener moet aan bod komen, ook voor hen is er plaats in onze rangen. A. Van den Bossche Arrondissementieel S. P. -voorzitter Een beschouwing bij de stembusuitslagen neerschrij ven is steeds een moeilijke zaak. Moet men in de euforie van de verkiezingsoverwin ning enkel jubelen over de procentuele winst van de SP, het behalen van een vierde zetel, het aantal voorkeur stemmen van die en die? Of zijn er daarentegen nog an dere zaken die ook van be lang zijn in de totale reke ning van winst en verlies, potentiële gewichtjes in de balans voor de volgende ver kiezingen. Een en ander op een rijtje. Uiteraard kon de SP-federatie Aalst niet anders dan ten zeerste verheugd zijn over de uitslagen in het arrondissement. De partij maakt een fikse sprong vooruit, dé" uittredende kandidaat Willy Ver nimmen werd opnieuw verkozen en alhoewel bij het neerpennen van dit artikel het exacte cijfer nog niet gekend was, laten de fragmentaire voorhanden zijnde gegevens toch toe dat hij het aantal voorkeur stemmen van vóór vijf jaar wellicht zal overtreffen. Belangrijker nog voor de socialistische beweging bin nen het geheel van het arrondisse ment, en deze uitdrukking zal kd. Vernimmen ons geenszins kwalijk nemen, is het feit dat de SP in niet minder dan drie van de vijf kies kantons, met name Geraardsber gen, Ninove en Zottegem, de sterk ste politieke formatie wordt. Dat dit resultaat, net als de vooruitgang in de twee overige kantons Herzele en Aalst, mogelijk werd door een goed georkestreerde nationale en federale verkiezingskampagne (nogmaals dank alan de 10 fusieaf delingen en de diverse onderafde lingen voor hun inspanningen, hoe verschillend ook van aanpak en middelen) met o.m. het inschake len van Johan Verminnen en Wim De Craene en groep, marktbezoek, en de verdere typische aktie- en propagandamiddelen als daar zijn affiches, gadgets, pamfletten enz. Niettegenstaande zal er voor de toekomst over een aantal propa gandistische zaken en het bereiken van de bevolking van gedachten moeten gewisseld worden. Elders in ons weekblad vindt U gedetailleerde overzichten van de uitslagen op nationaal, arrondisse menteel en kantonaal vlak. Hoewel de cijfers voor zichzelf spreken toch nog een woordje kommentaar. Daar waar de SP in Vlaanderen 7,2% vooruitgaat in vergelijking met de score van 1979, is dit voor het arrondissement Aalst 5,8%. Het percentage van de Socialisti sche aanwezigheid in Vlaanderen (28,1%) wordt bij ons wel met 0,5% overtroffen en bedraagt thans 28,6%. In vergelijking met de na tionale parlementsverkiezingen van november 1981 (essentieel voor volgend jaar, of, wie weet, mis schien reeds vroeger) wordt het aandeel van de SP in het arrondis sement met 5,1% groter. Andere belangrijke vaststelling: ten opzich te van 1979 krijgt de CVP een enorme afstraffing, maar herstelt zich ietwat in vergelijking met 1981. Chris Vancoppenolle Federaal sekretaris Lees door pag. 5 19.30 uur: Optocht begeleid door harmonie «Hand aan Hand» Aalst, fanfare «De Verbroedering» Ge raardsbergen en de socialistische trommelkorp sen van Aalst en Geraardsbergen Met deelname van: Karei Van Miert, Willy Vernimmen, Marijke Van Hemeldonck, Jef Ul burghs Samenkomst aan het Volkshuis 21 u.: Huldiging gevolgd door gezellig samenzijn Feestzaal «De Marbol», Markt 15 te Geraardsbergen Doorbraak van de Vlaamse Socialisten >vï;:'

Voor Allen | 1984 | | pagina 1