Is dit een grap of is het om te huilen? Het A.C.V. snelt Martens alweer ter hulp Jacques Timmermans hekelt politie optreden tijdens Europese verkiezingen en Savooi feesten Willy's Euro-bal en show-avond met optreden van de meest populaire Nederlandse zanger André Hazes, The Strangers, Paul Roelandt, Sylviane en Andy Zaal Velina, Geraardsbergen 22 september 1984 - 21 u Ëditoriaal Heilig Hartkliniek Geraardsbergen 1. Voorgeschiedenis 2. Politieke koehandel 3. Heeft Geraards bergen de gebouwen van de Heilig Hartkliniek echt nodig? CSC-VORMINGSWERK GEWEST AALST KADERVORMINGSAVOND 4. Verkwisten of... belastingen verlagen? 5. Enkele vragen, enkele bedenkingen In onze stad doet sinds een paar dagen het gerucht de ronde dat in het schepencol lege van vorige week maan dag een belangrijke beslis sing getroffen is inzake de Heilig Hartkliniek. Als we goed ingelicht zijn is een paar dagen geleden een brief bij het provinciaal gouverne ment aangekomen waarin het College aandringt op een gunstig advies over de over name en waarbij, als bes temming voor de gebouwen van de Heilig Hartkliniek, voorgesteld wordt om er de administratieve diensten van de stad en de stedelijke bib- lioteek in onder te brengen. Bij navraag op de gemeentelijke diensten hebben we niemand ge vonden die bereid was het gerucht te bevestigen maar gezien niemand het formeel heeft willen logenstraf fen nemen we maar aan dat... waar rook is er ook vuur is. In de veron derstelling dat het Kollege inder daad bovenbedoelde beslissing zou genomen hebben willen wij van de gelegenheid gebruik maken om on ze visie aangaande dit dossier te geven. Vooraf nog even kort de stand van het dossier geven. De standpunten van de CVP en PW enerzijds en de SP anderzijds kunnen kort als volgt samengevat worden. CVP en PVV: pro overname van de bedden en de gebouwen door het OCMW tegen de prijs van 57 miljoen frank afkomstig uit de stadskas. SP: pro overname van de be dden (niet de gebouwen!) maar met staatssubsidies zodat het de stad geen frank zou kosten. Klaarblijkelijk werd hier een poli tieke hoehandel van het allerlaag ste niveau gevoerd: Van Heuvers- wyn krijgt de bedden, schepen Ver- naillen krijgt een stedelijke biblio- teek en schepen Rens (bevoegd voor het onderhoud van de ge meentelijke gebouwen) krijgt een supergroot administratief complex. Het zou ons zelfs niet verwonderen dat laatstgenoemde schepen de in spirator van deze koehandel is want op een door de meerderheid sa mengeroepen werkgroepvergade ring hebben wij schepen Rens de idee al horen opperen dat de ge bouwen overbodig waren voor het OCMW maar dat wel kon onder zocht worden of de gebouwen geen gemeentelijke bestemming konden krijgen. Bij de talrijke discussies over het dossier van de Heilig Hartkliniek hebben wij meermaals betoogd dat het OCMW deze gebouwen hele maal niet nodig heeft. Het schepen college geeft ons nu laattijdig gelijk door het gebouw niet in handen te laten van het OCMW. Naar ons oordeel heeft echter de stad even min behoefte aan die gebouwen. Onze stedelijke administratie is ac tueel toch behoorlijk gehuisvest? Npg zeer recent werden verbete- ringswerken uitgevoerd waardoor Dinsdag 2 oktober 1984 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst VORMINGSWERK ROND HET ECONOMISCH SP-ALTERNATIEF Met de medewerking van: Martine Lemonnier (nationaal secretaris CSC-Vormingswerk) Frank Beke (directeur H. Vos-instituut) de technische dienst die inder daad te eng gehuisvest was iets ruimer komt te zitten. Wat betreft de stedelijke biblioteek hebben wij altijd verdedigd dat die het best ondergebracht wordt in de gebouwen van het oud hospitaal nadat de daar-aanwezige bejaarden overgebracht zijn naar het huidig stedelijk ziekenhuis. Dit is inderdaad de keuze waar de CVP-PW-meerderheid zich voor geplaatst ziet. Wie dacht dat De Munter, Rens en ja zelfs Van Heu- verswyn hun kiesbelofte van... be lastingsverlaging zouden nako men wordt een tweede maal bedro gen. Amper aan het bestuur voer den deze dame en deze heren de belastingen fors omhoog met de plechtige belofte om door zuinig omspringen met uw belastingsgeld op korte termijn de belastingen te verlagen. Vandaag wordt het langzaamaan duidelijk dat deze CVP-ers en PVV-ers ook deze belofte niet gaan houden. Gezien de huidige finan ciële toestand kan men ons inziens niet tegelijk 50 miljoen frank ver kwisten aan overbodige gebouwen en tegelijk de belastingen verlagen. Moest er voor de komende jaren toch een belastingsverlaging inzit ten dan zouden de belastingen, zonder de verkwisting van 50 mil joen frank, alleszins veel sterker kunnen verlaagd worden. Of niet soms heren van de CVP en PVV? Op de gronden waar het com plex Flamant staat (Denderstraat Edingsestraat) werd de oprichting gepland van een stedelijk admini stratief centrum. Wat wordt na de afbraak van het complex Flamant de bestemming van deze gronden? Wordt hierop misschien een tweede administratief centrum geplaatst? Als de stedelijke administratie verhuist naar de gebouwen van de Heilig Hartkliniek wat wordt dan de bestemming van het stadhuis en de aanpalende gebouwen waar nu de stedelijke administratie in ge huisvest is? Naar aanleiding van de discus sies rond de afbraak van het oud gemeentehuis van Nederboelare werd ons meegedeeld dat zou ge probeerd worden om door verkoop of afbraak hét aantal gemeentelijke gebouwen te verlagen. Hoe komt het dat amper een paar maanden later een mastodont van een nieuw gemeentelijk gebouw aangekocht wordt? Heeft het kollege een ernstig onderzoek ingesteld naar de nood zakelijke aanpassingen die aan het gebouw dienen aangebracht te wor den. Heeft het kollege onderzocht wat dit gaat kosten? Als men deze kritiek, de gestelde vragen de gemaakte bedenkin gen... in overweging neemt dan moet elk redelijk begaafd mens toegeven dat de beslissing tot aan koop van de gebouwen van de Heilig Hartkliniek een allesbehalve verstandige beslissing is. Ik was aanvankelijk zelfs geneigd om te geloven dat het hier een vals ge rucht betrof dat door één of andere flauwe grapjas de wereld inge stuurd werd. Gezien het gerucht echter van verschillende kanten op dook en het niet geloochenstraft werd door insiders groeide de over tuiging dat het geen loos gerucht maar wel een trieste waarheid be trof. Zekerheid hieromtrent zullen we krijgen door op de gemeente raad van maandag aanstaande het kollege hierover te interpelleren. Maandag weten we of we hierom moeten lachen of huilen. In het laatste geval zullen we samen beta len, willen of niet! Dirk VAN DER MAELEN Gemeenteraadslid Al begint het politieke jaar nog maar pas op dreef te komen toch werden er vorige week reeds belangrijke beslissingen getroffen door de syndicale organisaties, waarvan de weerslag op het politieke vlak nog niet kan worden voorzien. De twee grote vakbonden, alsook hun klein liberale broertje, spraken zich uit over het ontwerp van interprofessioneel akkoord vóór de periode 1985-1986. Voor het ABVV werd het een onvoorwaardelijk neen, terwijl zowel het ACV als de ACLVB er hun zegen hebben aan gegeven. Men zal zich herinneren dat vóór tien jaar regelmatig interprofessionele akkoorden tot stand kwamen tussen de werkgevers- en de werknemersorganisaties die heel wat beter schap hebben gebracht aan de loon- en arbeidsvoorwaarden van de werknemers en ontegensprekelijk veel hebben bijgedra gen tot een gezond sociaal klimaat in de sectoren en de bedrijven. Nadat het laatste decennium geen dergelijke overeenkomsten meer werden gesloten, bereikten de sociale partners op 11 juli 11. opnieuw overeenstemming over een ontwerp van interpro fessioneel akkoord. Met de vakantieperiode voor da boeg werd overeengekomen te wachten tot in de maand september alvorens zowel de vakbonden als de patroons, na raadpleging van hun basis, uitspraak zouden doen over dit ontwerpak koord. Voor de syndicaten gebeurde dit op 14 september en voor het Verbond van Belgische Ondernemers zal dit op 27 september het geval zijn. Het is algemeen geweten dat de regering uitermate begaan was met de goedkeuring van deze interpro fessionele overeenkomst. Vandaar dat premier Martens op 13 september 's avonds, dus daags voor de vakbondsuitspraken, de syndicaten nog ontving teneinde in een ultieme poging enkele onduidelijkheben uit de weg te ruimen, in de hoop de^ instemming van de drie vakbonden voor dit akkoord te kunnen bekomen. Echter heeft het niet mogen baten want met dergelijke praktij ken laat de socialistische vakbond A.B.V.V. zich niet te grazen nemen. Zoals te verwachten en zoals we dit trouwens de laatste jaren al gewoon zijn geworden, heeft het ACV gedwee aan de oproep van Houthuys en Martens gehoor gegeven en het ontwerp van centraal akkoord goedgekeurd, hierbij de belangen van zijn aangesloten leden uit het oog varliezend en negerend. Dat de liberale vakbond verder in het gareel van het patronaat loopt en eveneens zijn instemming betuigt met dit ontwerp verbaast uiteraard niemand. Deze belangrijke en totaal tegenstrijdige syndicale standpunten en uitspraken van de twee grote vakbonden zijn de zoveelste doorn in het oog van Wilfried Martens, die tegen elke prijs vier jaar lang .deze regering boven water wil houden. Niemand zal ontkennen dat het ACV hem hierbij reeds meer dan eens ter hulp is gesneld! Herman DE LOOR Volksvertegenwoordiger In de gemeenteraad van don derdag 6 september 11. hield SP-fractieleider Jacques Timmermans een rake tus senkomst i.v.m. het politie optreden in casu het verdon keremanen van publiciteits- panelen, tijdens de Europese verkiezingen en de Savooi feesten. Tijdens de gemeenteraadszitting van 21 juni protesteerde hij reeds met klem tegen het optreden van de politie bij het wegnemen van de SP-verkiezingspanelen voor de Eu ropese verkiezingen. Ten opzichte van het verslag van de politiecommissaris bleven twee fei ten gecontesteerd 1. Panelen, geplaatst op privé-do- mein, werden weggenomen en erger nog totaal vernield; 2. Indien voor rijkswegen ook in verkiezingsperioden een ver gunning noodzakelijk blijft van het Bestuur der Wegen, waarom werden dan enkel de SP-borden weggenomen? Gelet op deze belangrijke princi piële aangelegenheid vroeg Kd. Timmermans de burgemeester om een verder onderzoek. Thans vroeg hij, drie maand na de feiten, de besluiten van dit onderzoek met zo nodig een voorstel van sanctie bij vastgesteld machtsmisbruik, maar tevens met het noodzakelijk vastleggen van maatregelen en af spraken om dergelijk optreden voor de toekomst te vermijden. Dit incident en het protest in de gemeenteraad moet blijkbaar nog niet veel effekt hebben gehad, want recentelijk werden opnieuw publi- citeitspanelen op een wederrechte lijke manier weggenomen door de politie. Lees door pag. 7 Hoe bereikt u zaal Velina P A Kaarten te bekomen aan 250 fr. in het Info-kantoor Willy Vernimmen, Brugstraat 9, 9500 Geraardsbergen. Tel.: 054/41.32.28 Reservatie: 50 fr. per tafel van 4 personen. Tel. 054/41.32.28 Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1 Vrijdag 21 september 1984 46* jaargang nr. 36 Weekblad van de S.P 9300 Aalst. VEUNA UimiMB SMUK OKI g UTMUUUi Zool Vollna op 1 Km vanaf Astridlaan richting Zartardlngo

Voor Allen | 1984 | | pagina 1