fj- Moeilijkheden in Ledebergstraat weldra van de baan 1 Een knal-avond 1 José Happart brengt Belgische socialisten in problemen Extreem rechts in België: met film 'Het zwarte orkest' ■v Zottegem: Bewoners stellen zeil oplossing voor Editoriaai Uil Europa van morgen üti. 5.10.1984 C.S.C.-Vormlngswerk Aalst Kaderavond Aalstberm: Denderleeuws landschap opnieuw bedreigd Gemeentebestuur organiseert enquête Verzuchtingen en voorstellen Ruime gedachtenwisseling De oplossingen Mare GALLE Minister Dinsdag 23 oktober 1984 om 20 uur Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen José Happart de Franstalige burgemeester in de Belgische voerstreek die officieel tot een Vlaamse provincie be hoort, is lid geworden van de Waalse socialistische partij. Dit heeft opzien gebaard om dat Happart, weliswaar in ju ni op een socialistische lijst gekozen voor het Europees parlement, altijd gezegd heeft geen socialist te zijn en dus ook geen lid van een socialistische partij te willen worden. Maar veel belangrij ker is dat Happart nu lid kan worden van de socialistische fractie in het Europees parle ment. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1 9300 AALST Tel.: 053/70 51 51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst. Vrijdag 19 oktober 1984 46° jaargang nr. 40 Weekblad van de S.P Vorig jaar kregen de bewoners van de Ledebergstraat de mogelijkheid zich via een enquête uit te spreken over het invoeren van beurtelings parkeren en van parkeerverbod in hun straat. De Ledebergstraat is een gezellig steegje van vroeger, smal en ietwat geklemd tussen de huizenrijen. In de ongeveer.90 woningen vinden een 200-tal personen het leuk om wonen. De plaatsgesteldheid was al gerui me tijd de aanleiding van klachten over verkeersopstoppingen, verhit te diskussies, allerlei moeilijkheden om het eigen erf te betreden en te verlaten, ja zelfs nu en dan ook over een nukkige chauffeur die zijn wagen niet vlug wilde verplaatsen. Om al deze redenen werd in op dracht van het huidige bestuur de bovengenoemde enquête ge houden. Elk huisgezin kreeg een formulier waarop men zich over een aantal keuzemogelijkheden kon uit spreken. Niet minder dan 56 gezinnen rea geerden en stuurden de ant- woordstrook ingevuld terug. Welke verzuchtingen zijn hier zoal uit gebleken? Zeven gezinnen verkozen beurte lings parkeren, 2 waren daar volle dig tegen, 31 wilden parkeerver bod, terwijl 9 dit met klem verwier pen. Een zevental gezinnen tenslot te liet een vrij onduidelijke mening blijken. Er werden ook heel wat open voor stellen geformuleerd. Men opteerde voor de aanleg van ruime parkeerplaatsen op de par king aan de Wolvenstraat alsmede voor het toelaten van fietsen in de beide richtingen. Deze twee laatste voorstellen bleken na onderzoek evenwel onwettelijk en tot op grote hoogte zelfs onuitvoerbaar. Volledig in de lijn van het gevoerde open beleid nodigde het bestuur de betrokken bewoners uit op een voorlichtingsvergadering op don derdag 20 september 1984 om 19.30 uur in de vergaderzaal van het brandweerarsenaal. Burgemeester Herman De Loor bracht eerst een heldere analyse van het onderzoek. De adjunct-politiecommissaris be nadrukte vervolgens dat het Ko ninklijk Besluit van 1.12.1975 (wegkode) het parkeren op de rij weg verbiedt, wanneer de vrije doorgang tot minder dan 3 meter afneemt (art. 25.1.7°). Dan werd het woord verleend aan de aanwe zigen die op hun beurt gretig op het hen aldus door de gemeentelijke overheid gedane aanbod ingingen. Eerst werden bovengenoemde voorstellen nogmaals naar voren gebracht. Een nieuw en alleszins Ledebergstraat dit beeld behoort weldra tot het verleden. aktueel voorstel behelsde het plaat sen van verkeersdrempels. Hiervan werd echter uiteindelijk afgezien, omdat verscheidene bewoners en niet in het minst de bejaarden en minder-validen teveel hinder zou den ondervinden. De diverse tussenkomsten werdei>. door Burgemeester Herman De Loor dan samengevat in een aantal besluiten die ook prompt het fiat van de vergadering meekregen. Zo werd geopteerd voor parkeer verbod langs beide kanten in de Ledebergstraat tot aan de Wolven- Opnieuw groeide het Bal van Marc Galle in Aalst uit tot een groot socialistisch feest. Veel volk, laaiend enthousiasme en gezellige sfeer, wat wil je meer. Een woord van dank aan allen die dit sukses hielpen waar maken en afspraak voor volgend jaar. straat behalve vanaf de hoek Mei- re-Ledeberstraat zijde café Van Laethem, tot aan de woning nr. 94. Verder moet de parking aan de Wolvenstraat (Aldi) beperkte par keertijd ingevoerd worden en het wegje dat de Ledebergstraat en de Meire verbindt, zal enkel mogen ingereden worden vanuit de Lede bergstraat', richting Meire. Op maandag 8 oktober keurde de gemeenteraad de door de inwoners van de Ledebergstraat zelf gekozen oplossing goed. Kansen mt morgen Het politiek moeras waarin de huidige regeringscoalitie is terecht gekomen dreigt steeds meer en dramatischer gevolgen te hebben. Hoe men het nu ook draait of keert: de manipulaties van de index, de verdere ontrafeling van de Pégard-affaire, het instellen van een franchise in de gezondheidszorg, duiden hoe langer hoe meer op het feit dat de C. V.P. en P. V. V. wegzinken in een oeverloos geknoei dat echter steeds door de gewone man wordt betaald. En te midden van deze afgang wordt ook nog duidelijker dal deze neo-liberale regeringsploeg het parlement verder een raa voor de ogen blijft draaien. Terwijl met de B. R. T. subjectivi teit verwijt, doen Martens en zijn Ministers niets anders dan halve waarheden verkondigen of wat nog erger is gewoon fundamentele elementen uit bepaalde dossiers achterhouden. Op die wijze ondergraaft men de pijlers van de rechtstaat. Het is trouwens de laatste tijd merkbaar dat ook in ons land het terrorisme de kop opsteekt. In perioden van krisis is het zeer gemakkelijk af te glijden naar een pro-fascistische mentaliteit. De destabilisatie van de demokratische structuren is het doel, de terreur het middel. En laat ons hierin zeer duidelijk zijn: of het geweld nu komt van extreem-rechts of extreem-links het blijft even verwerpelijk en even gevaarlijk en we moeten er ons met evenveel kracht blijven tegen verzetten. Het is echter ook zo dat dit oer-conservatieve beleid van de nationale regering op hoe langer hoe meer weerstand stuit bij de burgers. Iedereen is het eens dat inspanningen moeten geleverd worden om gezamelijk uit de krisis te geraken. Doch, de manier waarop dit gebaurt moet rekening houden met een rechtvaar dig verdelen van de lasten. Tot op heden heeft de bevolking stank voor dank gekregen voor haar inspanningen en dit kan niet blijven duren. Daarom is voor de S. P. in haar totaliteit het komend nationaal kongres zo belangrijk. Wij hebben aan de bevolking een geloofwaardig alternatief aangeboden, zowel op sociaal-eco nomisch vlak als op het terrein van de veiligheid. Wij zijn er ook in geslaagd ons te profileren als een open partij, waar eenieder zich kan terugvinden zonder zijn eigenheid te moeten prijs geven. Het kongres moet de verdere stimulans geven om in deze geest verder te ijveren voor een nog sterkere uitbouw tijdens de komende jaren. Daarom is het noodzakelijk dat elke militant, elk partijlid zijn visie naar voor brengt op de afdelingsvergaderingen en op het federaal kongres. Het verwoorden van wat onder de basis leeft is van uitermate groot belang willen we blijven groeien als politieke beweging. Niet in termen van tegengestelden, maar in eensgezindheid moeten alle progressieve krachten in Vlaande ren, die zich onder de socialistische vlag willen scharen, verder gaan met de uitbouw van een socialistische maatschappij. En dit niet als utopie voor een verre toekomst, doch voor morgen. De Vlaamse socialisten nemen daarmee geen genoegen. Wij zullen niet deelnemen, heeft de voorzitter van de Vlaamse socialistische partij Karei Van Miert laten weten, aan een fractievergadering waar Hap part aanwezig zal zijn. Dit stand punt wordt geheel onderschreven door een andere Vlaamse socialist in het Europees parlement Willy Vernimmen, die ons zijn beweegre denen uiteenzette. Vernimmen: Wij hebben vóór de verkiezingen voor het Europees parlement van juni laten weten niet bereid te zijn met Happart in de zelfde politieke banken te gaan zit ten. Vorige week vrijdag (21 sep tember) hebben wij daarover ge sproken in ons partijbureau (van de Vlaamse socialistische partij) met als resultaat dat we niet politiek met Happart gaan zetelen. Dit betekent dat we niet aanwezig zullen zijn in vergaderingen van politiek karakter waaraan Happart deel neemt. Wij wensen met hem geen politiek debat aan te gaan. We blijven dus weg uit de fractie van de socialisten in het Europees parle ment. Alleen als wij rapporten die we in opdracht van de parlementaire commissies schrijven moeten ver dedigen, dan zullen wij dat doen. Europa van Morgen: Het zag er aanvankelijk naar uit dat Happart nooit in de socialistische fractie zou opduiken omdat hij geen lid was van een socialistische partij. Voelt u zich door de nieuwe situatie in het nauw gedreven? Vernimmen: Wij voelen dit niet als een nederlaag. De naderlaag is aan Happart die, om in de fractie te kunnen komen, lid moest worden van de PS terwijl hij veertien dagen geleden nog zei, nooit lid van de PS te zullen worden. Nu hebben wij geen enkel middel meer om de binnenkomst van Happart in de fractie tegen te houden. Er is name lijk geen'enkel statuut dat iemand kan verbieden in de socialistische fractie plaats te nemen als de be trokkene lid is van een socialisti sche partij. Lees door pag. 4 Onze medewerkers Werner Van der Stockt en Jan De Bie waren terplaatse, leas meer hierover blz.5

Voor Allen | 1984 | | pagina 1