WERK VREDE I MEI 1985. 1 mei-o, H uur: 17 uur: Ninove 1 Mei-feest: ook mobilisatie voor de komende strijd K 1.1 Politiek Toon de slagvaardigheid van de Socialistische beweging in ons arrondissement Alle leüi Bond Mi Ninove Binnenin 1 Editoriaal m\f Jacques Timmermans Sekretaris SP Groot-Ninove TfJr Volledig programma 1 mei-festiviteiten 1985 in alle fusiegemeenten van het arrondissement op pagina 8 "Vrede, werk en rechtvaar digheid" is het thema van het Feest van de Arbeid 1985. Een gelegenheid evenwel om onze militanten-partijgenoten samen te brengen en te mobi liseren voor een strijdbare so cialistische beweging. Een strijdbare, socialistische bewe ging, niet alleen en uitsluitend ge richt op en in funktie van de parle mentsverkiezingen van 8 december a.s. De socialistische beweging is het haar doelstelling verplicht om steeds aktief en dynamisch militant te zijn. Wij moeten bestendig onze stem laten horen en naar buiten treden inzake fundamentele maat schappelijke problemen. Zo ook in Groot-Ninove, waar on ze socialistische beweging eveneens in de lift zit en verder moet uitge breid worden tot een bredere, ak- tieve basis van militanten in de verschillende onderafdelingen het vlak van de vroegere meenten. Het SP-bestuur Groot-Ninove in de komende weken terzake nieu we initiatieven nemen. Een aantal nieuwe vrienden-militanten aan spreken om mee initiatief te nemen en de socialistische aktie te organi seren. Weerwerk moeten wij bieden aan CVP en PW, die op 8 december moeten afgestraft worden voor hun konservatieve beleid, gericht op de verrijking van de meest begoeden en besparen op de rug van de op ge- zal werknemers. Hun meerderheid van zes zetels in de Kamer van Volksvertegenwoor digers moet verijdeld worden, want in het andere geval hebben zij nu reeds beslist hetzelfde, voor de ar beiders en bedienden nefaste be leid, verder te zetten. Laten wij reeds met deze 1 mei feesten aantonen dat wij niet zullen laten begaan. Het mei-avondfeest in het Volkshuis en de betoging op 1 mei zelf, moeten het startsein zijn van een gemotiveerde en strijdende beweging. Onze socialistische beweging groeit, laten wij er mede ten strijde trekken tegen de onrechtvaardige regeringspolitiek en voor een alter natief beleid, op basis van een vooruitstrevende meerderheid in Vlaanderen: vrede, werk en recht vaardigheid. Als Reagan de waarheid heeft gesproken - en presidenten van de V.S.A. spreken altijd de waarheid, zoals Richard Nixon ooit zei -, dan heeft hij een mondelinge boodschap van de paus ontvangen waar in hij wordt aangemoedigd om zijn politieke wurgmoord op Zuid-Amerika voort te zetten. In Nicaragua doet men aan indoc trinatie en de kerk heeft het er moeilijk. Wie doet nu aan politiek: de paus of Leonardo Boff, of bei den? Zal de man in Rome weldra ook Jef Ulburghs op het matje roepen en in navolging van een van zijn voorgangers, die priester Daens het leven onmogelijk maak te, onze man in Europa hard op de vingers tikken? Ik kan slechts naar zijn bedoelingen raden, maar zijn "nieuws" in het "nieuws" onlangs, op het kleine scherm, bevatte hele maal geen nieuws en zijn rondreis in België zal wellicht alleen op de bekende standpunten steunen - je weet wel: de vakbond in Polen is gewettigd verzet, maar vakbonden in Zuid-Amerika zijn een kanker gezwel met marxistische Kopil "Voor Allen" Aangezien 1 mei op een woensdag valt dit iaar, dient alle kopij ten laatste maandag 29 april om 14 uur op het se- kretariaat, Houtmarkt 1 te Aalst, te zijn. Dank voor de medewerking. Onze Feestdag staat in het teken van de verkiezingen en is zelfs voor ons de inzet van onze verkiezingsstrijd. ALLE opiniepeilingen wijzen erop dat de SP niet alleen in Vlaanderen, maar ook in geheel België de grootste partij zal worden. Dit is het gevolg van onze dagelijkse werking en van onze aanpak van de belangrijke problemen waarvoor ons land staat. De bevolking heeft meer dan ooit vertrouwen in ons en in ons programmaen is duidelijk gekant tegen de averechtse verde ling van de inlevering, die enorm is voor de mensen die wij verdedigen, nl. degenen die leven van hun arbeid, de werklo zen, de gepensioneerden, middenstand, gehandicapten enz... De bevolking neemt het niet langer dat niets, maar dan ook niets, gedaan wordt om de tewerkstelling te bevorderen en dat vooral onze jonge mensen dreigen de armen te laten zakken. Dit zou rampzalig zijn! De bevolking heeft ten overvloede aangetoond dat ze RADI- KAAL tegen de installatie van raketten op ons grondgebied is en gekant is tegen de militaire wedloop tussen de USSR en de V.S.A., te land, te zee en in de ruimte, waarvan wij in Europa het slachtoffer dreigen te worden. Dat de SP tegelijk een oproep doet tot haar militanten om zich degelijk te organiseren, geen personen maar wel dossiers aan te vallen, en zoveel mogelijk mensen, die nog in de val van de CVP en de PW dreigen te lopen, te overtuigen dat deze beide partijen ons land naar de afgrond brengen. De CVP en de PVV zijn totaal verantwoordelijk én aansprakelijk voor wat gebeurt op financieel, sociaal, ekonomisch en kultureel gebied en voor de raketten. De leiding van deze partijen, bedoel ik, want de basis denkt er anders over. Kijk maar hoe de Katholieke Arbeidersjeugd reageert: "Weg met Martens-Gol""Weg met de raketten", "Het ACW uit de CVP", enz... In ons eigen arrondissement streven wij ernaar opnieuw een senaatszetel te bemachtigen en de twee kamerzetels, die wij sinds 1977 in de wacht hebben gesleept, veilig te stellen. Laten we de verkiezingen voor de Provincieraad niet onder schatten en ook daar onze beste kandidaten naar voor schuiven. Bij verkiezingen komt het in de eerste plaats op stemmen aan, die ons programma en onze kandidaten kunnen vergaren. Op 1 mei zullen we met de glimlach in onze stoet marcheren, overtuigd van ons recht en de toekomst van ons aller Partij! Marc GALLE SP-MInlster ziektesymptomen. Wie over indoctrinatie praat, doet er goed aan eerst voor eigen deur te vegen. Oberlin, een goedmenende, religieus geïnspireerde opvoeder, die ooit in de Elzas klassen voor straatlopertjes inrichtte, kon het ook niet laten de kinderen in naam van de schepper te indoctrineren, en wat moeten we vandaag denken van al die missionarissen die mis schien wel met goede bedoelingen naar andere werelddelen trokken, maar de "wilden" toch het Westers kleinburgerlijk en kapitalistische ideaal voorhielden. Zelfs de geschiedenisboekjes staan vol leugens om bestwil en toen ik nog op de schoolbanken zat waren er blijkbaar weinig onderwijzers die daarmee moeilijkheden had den, want een opvoedkundige boodschap heeft niets met politiek te maken nietwaar, of toch? Als Reagan met dergelijke argumenten komt aandraven, al dan niet op gezag van de paus, dan is er, zoals men in Nederland zegt "stront aan de knikker", want er is waarschijn lijk geen enkel land ter wereld dat zoveel investeert in indoctrinatie troepen als de V.S.A. Om de geheimagenten niet bij naam te noemen, kunnen enkele van hun aktiviteiten in herinnering gebracht worden: plannen voor de aanval op de Varkensbaai, handleidingen al lerhande en propaganda tegen de linkse krachten in Zuid-Amerika, "hulp bij opleiden van politie-offi- cieren"... Waar zouden ze het toch allemaal vandaan hebben? Hulp uit een ver oorlogsverleden waarin men bepaalde kruisen ook niet vreesde, maar er met gestrekte arm een groet voor uitbracht? Als Rome wil dat Boff en de men sen achter de bevrijdingstheologie zich niet met politiek bezighouden, dat men dan in Rome zelf het voorbeeld geeft. Politiek is immers een rekbaar begrip en het kan er bij mij niet zo goed in dat abortus een misdaad tegen de mensheid is en dat de installatie van kernwapens met veel meer terughoudendheid wordt besproken. Het kan er bij mij ook niet in dat de paus, zij het dan bij een publieke audiëntie, ui terst rechtse figuren te woord staat, om geen Franse namen te noe men... Mocht U er nog niet aan gedacht hebben, denk er dan eens aan als de paus zijn herderlijke zending in Vlaanderen volbrengt. Romain John van de Maele Kuituur te duur te Aalst, pag. 2 Week van het Vredeshuis, pag. 2 De folder "Actie" is er weer te Zottegem, pag. 5 1 Mei boodschap te Denderleeuw, pag. 6 Een progressieve krant.geen luxe, pag. 7 Mijn kleine oorlog.in vizier, pag. 4 Ok »M Cr Va*L- Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel. 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Federaal Bestuur S.P. arrondissement Aalst Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel. 053/70.51.51 ■EMBI Vrijdag 26 APRIL 1985 47' jaargang nr. 17 Weekblad van de S.P. Tegen de C.V.P.- P.V.V.-regering Tegen de volmachten Tegen de verrechtsing Tegen de raketten rechtvaardigheid 1 mei Ut 1 mei en ze zitten met een ei

Voor Allen | 1985 | | pagina 1