Karei Van Miert: "Heropleving Volkshuizen gaat santen met vernieuwde SP-aktie" Nazi-bijeenkomsten Draag uw steentje bij! SP-Congres: Kiesplatform Vernieuwde feestzaal «De Redding» Ninove onder zeer grote belangstelling heropend Tombola Emile Vandervelde Bericht aan de afdelingen/ verkopers Stort uw bijdrage op p.r. 000-0525448-96 van de SP- Federatle Aalst, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst WlLLY VERNIMMEN Federaal Voorzitter Persmededeling KP-Dender 1.v.m. SS-manifestaties Zondag 8 september 1985 van 10 tot 13 u. Auditorium Passage 44, Kruidtuinlaan te Brussel Sprekers: Karei Van Miert, Wllly Claes, Louis Tobback en Joz Wijninckx Kedaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 6 september 1985 47* jaargang nr. 34 Weekblad van de S.P. Gezinsfeest "Voor Allen": een voltreffer van formaat Het feest van Voor Allen lok te vorige week zondag onge veer 1700 belangstellenden naar het Egmontpark te Zot- tegem. In een aangenaam ka der werd zowat alles georga niseerd. Het minder goede weer zou het entoesiasme niet drukken. Zaterdag heerste er in het Egmont park reeds een drukte van jewelste. Tenten werden opgezet. Bier ge lost, tafels geschrobd... Medewerkers maakten het parken omgeving onveilig. Sommigen on der hen zouden we in de loop van de dag meermaals ontmoeten. Zondag werd het de grote dag. Iedereen hield zijn hart vast omwil le van de mogelijke regen. Rond 11 uur kwamen de eerste feestvierders er door. De ingang was volge stouwd met infostands. De chef van de fanfare De Verbroedering uit Geraardsbergen deed ondertussen alle moeite om het materiaal over eind te houden op het podium. Uiteindelijk lukte dit toch en kon den zij de dag inzetten. De barbe cue ging van start en daar stonden de ganse dag door tientallen men sen aan te schuiven. Als eerste eters bemerkten we de wielertoeris ten die in de voormiddag reeds hun ronde van Zottegem al afgewerkt hadden. Sommigen van ons zouden het zonder eten moeten stellen die dag. De barbecue was rond 19 uur reeds uitverkocht. De kaarten in ruilen voor drankbonnetjes bleek ,,1^ een goede oplossing. Het Kiddie Kastle begaf het. Een grote scheur die door de deskundige kunsten van een Geraardsbergse bedwon gen werd. Mooi opgeblazen was anders, maar kom, de meeste kin deren hadden er nog meer lol in nadien. De stand van de volksspe len had minder sukses. Voor de rest werd het een onmetelijke zee van biertenten en stands met streekspe- cialiteiten. Die verkochten meestal ook goed, en degenen die iets min der waar aan de man brachten kochten hun sigaren zelf op om ze de dag nadien aan de thuisblijvers kado te doen. Het Aalsters trom melkorps marcheerde het terrein door. Vanop de stand met ballon wedstrijd zagen we eerlijk gezegd niet veel opstijgen, misschien had de plaats van de stand daar ook iets mee te maken. Dansgroep Yuna bezig gezien. Ze mogen er zijn, die Yunezen, ze mogen dansen ook. Play-backwedstrijd. Na verschillen de wisselingen in de jury kon die dan toch doorgaan met geslaagde en minder geslaagde impressies, maar kom. Het feest liep naar zijn einde. Het was gelukt, voor een groot stuk dank zij de grote schare medewer kers uit Zottegem. Rond 22 uur 's avonds waren de meesten al terug naar huis met een tevreden dag achter de rug. Als het iets warmer was geweest, hadden we nog wat langer kunnen blijven -ook. O ja, dan was er nog de wijnkelder. (f.d.b.) Fotoreportage pagina s Zaterdag 31 augustus jl. wer den door de SP-Groot-Nino- ve en de Coöperatieve Voor uit Ninove de passende aktivi- teiten ingericht naar aanlei ding van de openstelling van de vernieuwde feestzaal "De Redding". Het regenweer schrikte de in richters niet af en de korte feestoptocht onder leiding van de harmonie en de majo- retten "De Voorwacht" in het stadscentrum, werd toch ge houden. Deze optocht bewees nog eens de enorm grote sympathie die Voorzit ter Karei Van Miert bij de bevol king geniet: overal entoesiaste in woners en in de arbeiderswijken kreeg Karei bloemen aangeboden van partijgenoten. Erevoorzitter Edward De Smet van de Coöperatieve, verheugde zich in zijn welkomstwoord over de aan wezigheid van de verschillende ver antwoordelijken uit de socialisti sche beweging: naast voorzitter Ka- rel Van Miert, waren er eveneens: Willy Vernimmen, arrondissemen teel voorzitter SP en Europees Par lementslid, Minister Mare Galle, de parlementsleden Paul Van der Nie- pen en Herman De Loor, evenals E. Monsieur, gewestelijk sekretaris van de Algemene Centrale (ABW), Emiel Milo, ereburge- meester en ondervoorzitter van de federatie van Bond Moyson en Laurent Stalpaert, adjunkt-sekreta- ris van Bond Moyson. Wij verontschuldigen ons bij kame- Kiespropaganda voeren kost geld. Kost veel geld. Waar andere partijen met miljoenen goochelen, moeten wij het met beperkte middelen stellen. Voor een efficiënte campagne en overbrenging van onze eisen is Uw financiële steun broodnodig. Kameraden, elke steun - hoe klein ook - is welkom in de strijd! raad Herman Van Herzeele, voor zitter van het ABW, die bij spijti ge vergetelheid geen uitnodiging ontving! Schematisch refereerde de inleider naar wat reeds werd gepresteerd en dankte hiervoor eveneens alle me dewerkers, waarbij de ere-voorzit- ter officieel het gebruik van de gebouwen aan de socialistische ver enigingen overdroeg. Karei Van Miert verklaarde hierop zeer verheugd te zijn te kunnen ingaan op het verzoek van de afde ling Ninove, omdat de inspannin gen die hier in het Volkshuis wer den geleverd de aanduiding zijn dat ook de SP met al haar zuster-en nevenorganisaties bergop aan het marcheren zijn. De stagnatie en zelfs de achteruit gang van de SP werd immers ge stopt sedert de verkiezingen van 1981 en sindsdien gaat het steeds beter, bij zoverre dat bij de laatste Europese verkiezingen de CVP flink op de hielen werd gezeten. Bij de aanstaande verkiezingen is het dus ook niet onmogelijk dat de socialistische partijen in België de sterkste fraktie vormen. Aan de hand van konkrete cijfers verduidelijkte hij het nefaste beleid van CVP en PW voor diegenen die met werken hun brood moeten verdienen: arbeiders, bedienden, zelfstandigen. Enkel de meer be- goeden, de "beleggers" werden be ter van deze konservatieve politiek. De werkloosheid, de staatsschuld en de belastingen waren nooit zo hoog. Hij riep de talrijke aanwezigen dan ook op aktie te voeren tegen deze Lees door pag. 7 Geen officiële inhuldiging zonder een aantal passende gelegenheids toespraken en die kwamen van resp. Edward De Smet, erevoorzitter van de Coöperatieve, SP-voorzitter Karei Van Miert, Europarle mentair Willy Vernimmen en Jean-Luc Franchet, Ninoofs SP- voorzitter Oef... en daar gaat Martens Maandagavond is zij verdwenen.de meest rechtse regering die sedert de Tweede Wereldoorlog aan het roer stond. Een Regering die iedere gewone man deed afdokken, de koopkracht naar beneden haalde en die met de hulp van de ACV-leiding iedere weerbaarheid van de werkende mensen teniet deed. Een Regering met een PW-partij, die vier jaar geleden liet noteren dat "Niet U maar de Staat boven zijn stand leefde" en nadien ieders geldbeugel platter maakte. Een Regering die nieuwe methodes ging uitdokteren voor de betaling van het staatspersoneel en eenvoudig de mensen een maandloon ontfutselde. En mijnheer Waltniel is nu de eerste om hun stem te vragen. Laat ons lachen. Een Regering die niets deed aan het economisch herstel en de werkloosheid, die allerlei zinloze statuten uitvond en de werkloosheidsstatistieken vervalste. Een Regering ook, die met de h. Coens er steeds op uit was een nieuwe schooloorlog te ontketenen, en waarvoor de PW gelaten de ogen ging sluiten. Een Regering die zelfs de minstbedeelden en vooral de gehandicapten niet ontzag. Een Regering die zonder blikken noch blozen de kernwapens installeerde niettegenstaande het protest van honderdduizenden. Een Regering tenslotte die de staatsschuld steeds maar liet stijgen, onze frank liet devalueren en hem tot een der zwakste munten liet maken. En dan zegt de CVP."geen ommekeer". In mensentaal wil dat zeggen.verder de gewone mens pluimen tot een levensniveau dat voor ons ondenkbaar is. IJ wil dat het verandert.welnu, dat is slechts mogelijk wanneer de SP flink vooruitgaat. De mensen hebben gedurende vier jaar kunnen waarnemen waar men naartoe wil. Zij zullen het deze regering onmogelijk maken verder het land te besturen. Wie er op rekent dat jan-met-de-pet zich nog eens zal laten bedotten, vergist zich schromelijk. De SP zal de verkiezingen van 13 oktober winnen! Zoals wij vorige week meldden or ganiseren ex-SS-ers zaterdag aan staande een bijeenkomst te Aalst, om 15 uur aan café De IJzer. Voor Allen roept zijn lezers op deel te nemen aan de tegenmanifestatie die door anti-fascisten en oud- weerstanders georganiseerd wordt. Deze tegenmanifestatie heeft plaats op dezelfde dag orn 14u30 op het Vredesplein te Aalst en bestaat 0.m. uit een bloemenhulde. De dag nadien verzamelen de fas cisten in hun erepark te Stekene. Ook daar wordt een tegenbetoging georganiseerd die om 12u30 ver trekt aan het monument van de oud-weerstanders. Voor deze ma nifestatie vertrekken bussen om 10 uur aan het oud-stadhuis te Ninove, om 10u20 op het Vredesplein te Aalst, om 10u35 op het Tweebrug- genplein te Hamme en om 11 uur aan het Stedelijk Zwembad, Park laan te Sint-Niklaas. Volgens de laatste berichten zou den de SS-ers ondertussen besloten hebben hun bijeenkomst te Aalst te annuleren. Om alle maneuvers van hun kant te kunnen onderschep pen, wordt de tegenaktie alleszins behouden. (a.d.) De militantenvergadering van de KP-Dender in vergadering bijeen te Aalst op 26 augustus 1985, sluit zich eenparig aan bij het protest van het Onafhankelijkheidsfront en vele andere verenigingen van poli tieke gevangenen, oudstrijders en oud-weerstanders, tegen de door oud-oostfrontstrijders en SS-ers ge plande manifestaties tot "eerher stel" te Aalst en te Stekene, resp. op 7 en 8 september e.k. Deze geplande "eerherstel-aktivi- teiten" zijn een onaanvaardbare provokatie vanwege mensen die bij het oorlogsgebeuren de kant heb ben gekozen van de bezetter en van de vijanden van ons volk, en die zich hebben schuldig gemaakt aan onnoemlijke misdaden tegen de mensheid. Ook vele kommunisten en anderen uit onze streek zijn het slachtoffer geworden van de fascistische on derdrukkers en hun handlangers. In hun naam en in naam van alle strijders tegen het fascisme vroeger en nu vragen wij met klem dat deze zogeheten "eerherstelmanifesta- ties" door de bevoegde overheden radikaal zouden worden verboden. De militanten van de KP-Dender sluiten zich tevens aan bij de op roep van het Onafhankelijkheids front tot een bloemenhulde te Aalst op het Vredeplein op zaterdag 7.9.1985 om 14u30 en te Stekene op zondag 8.9.1985 te 12 uur. Elke rechtgeaarde demokraat kan niet anders dan deze fascistische provokatie veroordelen. Wij reke nen er dan ook op dat de bevoegde overheid deze schandalige manifes taties zal verbieden. De aanwezigheid van zoveel mogelijk militanten uit onze federatie is een must! :x:: «y: Alle onverkochte loten dienen ten laatste op maandag 9 september e.k. voor 16 u. terugbezorgd op het sekretariaat van de SP-federatie Aalst, Houtmarkt 1 te Aalst. Niet tijdig ingeleverde boekjes zullen integraal aangerekend worden. Wat betreft de verkochte loten verzoek ik U vriendelijk het verschuldigde bedrag (80 frper boekje - de afdeling/verkoper behoudt dus 20 frank) zo spoedig mogelijk over te schrijven op rekeningnummer 870- 0001030-26 van CSC-Vormingswerk, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst, met de vermelding "Tombola Vandervelde x-aantal boekjes".

Voor Allen | 1985 | | pagina 1