Minister Coens en het gehandicaptenbeleid .UiW Demokratie Dag Jan Morgen ïrgën Vooruit 130 kranten meer op 6 maand tijd Een oproep voor «De Morgen» ideratie Motie 1 Geraardsbergen Editoriaal fi dei 1 de AANDACHT - AANDACHT - AANDACHT Hoe er gesold wordt met de gehandicapten in het Bijzon der Onderwijs, werd opnieuw gedemonstreerd door de hui dige C.V.P.-P.V.V. regering. Eenieder die met de wetgeving van het Bijzonder Onderwijs vertrouwd is, zal onmiddel lijk de lachwekkende toestand begrijpen. Het betreft hier de wet die bepaalt dat eens een leerling in het B.Ó. 21 jaar wordt in de loop van het schooljaar een verzoekschrift moet indienen ingeval hij of zij nog wenst verder naar school te gaan. Dit verzoekschrift moet gericht wor den aan een bestaande commissie, C.A.B.O. genaamd. Deze commissie moet zich uitspre ken over elk individueel geval en geeft eventueel nog een jaar afwij king. Op welk criterium dat die commissie zich steunt om die afwij king al dan niet toe te staan, blijft een open vraag. Sommige leerlingen krijgen wel toelating en anderen niet, zonder een gemotiveerde reden. Dit lolleken duurt al een paar jaar, doch tijdens het huidige schooljaar heeft zich een nieuw feit voorge daan. Verschillende leerlingen kre- Coens kan er nog mee lachen, de gehandikapten niet gen voor het schooljaar 1985-1986 formeel geen afwijking, met als ge volg dat zij sinds september 1985 moesten thuisblijven, doch in de maand februari 1986 kregen die zelfde leerlingen tóch een afwijking zodat zij opnieuw naar school mochten gaan. Deze afwijking werd toegestaan zonder enig woordje uitleg. Dit schijnt op het eerste zicht een tegemoetkoming tegenover de be trokken leerlingen. Men vergeet echter dat de leerlingen reeds een zestal maanden niet regelmatig inge schreven zijn. Nu is het lesurenpak- ket waarover de school beschikt afhankelijk van het aantal regelma tig ingeschreven leerlingen op 30 september 1985. Dus krijgt de school geen toelagen voor die leer lingen. Bovendien komt hierdoor ook de werkzekerheid van één of meerdere personeelsleden in het gedrang, daar het personeelsbe stand berekend wordt op het aantal ingerichte uren. Het krankzinnige van heel deze situatie is dat ingeval dat de leerlingen zouden terugkeren naar school, zij onmiddellijk een nieuw verzoekschrift moeten indie nen om een nieuwe afwijking te verkrijgen voor het schooljaar 1986-1987; met het risico dat het in september opnieuw wordt gewei gerd. Volgens mij is de ware toedracht van dit alles een vorm van bespa ring op de rug van de minder- validen en de onderwijsmensen. H. Callebaut In Geraardsbergen mogen we artikel 19 van de Universele verklaring van de Rechten van de Mens wel vergeten. Voor de tweede keer in amper een jaar tijd werd in de stad een radiowagen niet toege staan voor een progressieve vereniging. De willekeur viert hoogtij. «Een ieder heeft het recht op vrij heid van mening en meningsuiting. Dit recht omvat de vrijheid, zonder inmenging een mening te koesteren en door alle middelen en ongeacht grenzen, inlichtingen en denkbeel den op te sporen, te ontvangen en door te geven». Een mooi artikel nietwaar, dat ook gegarandeerd wordt door de Belgische grondwet. Wat het verspreiden van die mening betreft, het doorgeven, neemt men het in onze stad niet de nauw. Voor de tweede keer in één jaar tijd werd een radiowagen geweigerd, nu aan het Scholierenkomitee, dat hiermee zijn betoging van woensdag 11. wou opfleuren. Het is niet de eerste keer. Vorig jaar vroeg VAKA een geluidswagen aan om de betoging van 15 mei te begeleiden. Burge meester De Munter was toen ziek en de geluidswagen werd geweigerd door Eerste Schepen De Troyer. Vroeger kon je die vergunningen mits betaling van een takszegel ge woon meenemen op het stadhuis, zoals dit ook in omliggende ge meenten het geval is. Plots was een persoonlijke toestemming van de burgemeester nodig. Toen werd door de SP geïnterpelleerd op de gemeenteraad over deze gang van zaken. Schepen De Troyer maakte er zich van af met het belachelijke ant woord dat een toeristische stad rust nodig heeft? Toen reeds vreesden een aantal mensen dat die maatregel progressief Geraardsbergen nog parten zou spelen. Terecht. Scholleren Sindsdien werden radiowagens te rug toegestaan en verschillende ver enigingen konden er gebruik van maken. In die tussenperiode vroeg geen enkele progressieve vereni ging nog een radiowagen aan. Vori ge week kreeg het scholierenkomi tee de koude douche. 'Niet toege staan'. Hiermee bevestigt het stads bestuur de éénzijdigheid van haar maatregel. Gezien dit de tweede keer is kunnen we gerust stellen dat de persoonlijke goedkeuring door de burgemeester enkel moet dienen om een kontrole in te stellen op wat er mag omgeroepen werden naar de Geraardsbergenaars toe. Aan vragen worden toegestaan tot toeval lig weer een progressieve aktie- groep het woord wil richten tot de stadsbewoners. De burgemeester zou op eigen houtje gehandeld heb ben en is dus verantwoordelijk voor deze inbreuk op de elementaire rechten van de burgers. De tot twee maal toe negatieve besüssing wijst erop dat men hier in Geraardsber gen welbewust een bepaalde kriti sche stroming van aktiegerichte in woners van de straat wil houden. Betogen mogen ze, als ze niet teveel lawaai maken, als niet teveel men sen het horen. Dergelijke beper kende reakties zou men eerder ver wachten in Zuid-Afrika, Rusland of Chili. Wat is de volgende stap He ren en Dames van het stadsbestuur, het verbieden van 'ünkse betogin gen'? Samenscholingsverbod zoals in Florennes? Huizoekingen naar 'slechte propaganda' Hoe enggees- tig! Sommigen hebben een eige naardige dunk over de Plaatselijke Vrijheid en de Vooruitgang. FDB Inderdaad, De Morgen ver koopt volgens de recente cij fers die ons door de abonne- mentsdienst ter beschikking werden gesteld 130 kranten meer in het arrondissement Aalst in vergelijking met sep tember 1985. Een stijging die meest opvalt in de gemeenten Aalst, Lede, Haaltert en Denderleeuw, waar de verkoop in het station fel is gestegen. Een aantal andere gemeenten verliezen lezers. Het bijgaande overzicht spreekt voor zichzelf. Donderdag 3 april 1986 om 20 u. VORMINGSDAG VAN CSC-VORMINGSWERK GEWEST AALST: -NIEUWE ARMOEDE IN HET ARRONDISSEMENT AALST- Met o.a. diamontage, uiteenzetting door Werner Van Den Stockt, uitgebreid documentatiepakket. Houd deze datum vrij!!! In absolute cijfers verkoopt Aalst het meest kranten, in verhouding tot de bevolking Geraardsbergen. Op vallend is de vooruitgang in Lede met 1/3. Haaltert haalt meer dan een verdubbeling. Denderleeuw stijgt sterk maar de vooruitgang is voor eerst te wijten aan de stationsver koop voor pendelaars. Qua abon nementen zit Denderleeuw daaren tegen sterk onder het niveau van gemeenten van vergelijkbare groot te. Erpe-Mere gaat achteruit. Ook Herzele realiseert een vooruitgang van één derde. Ninove gaat er ver der op achteruit en staat ver onder het niveau van vergelijkbare steden. Zottegem krijgt een serieuze klop en in Sint-Lievens-Houtem worden we bijna niet meer gelezen. Ge raardsbergen gaat stilletjes aan ver der vooruit en realiseert de grootste stijging van het aantal abonnemen ten. Zonder de verliescijfers in sommige gemeenten had De Mor gen reeds dicht tegen de 1400 ver kochte exempalren gezeten. Een in spanning op dat vlak van promotie, reklame en werving dringt zich aan de vooravond van de doorbraak op. Propagandamateriaal is te bekomen op het federaal sekretariaat. Daar kan je ook wervingskaarten krijgen voor abonnees. Per nieuwe abon nee krijg je van ons vierhonderd frank. ML De bijeenkomst met het federaal bestuur en vertegenwoordigers van het dagblad «De Morgen» is uitgegroeid tot een vruchtbaar en hoopvol gesprek. De verkoopcijfers voor ons arrondisse ment liggen trouwens aan de goede kant en alle narigheden met de distributie schijnen stilaan tot het verleden te behoren. Redaktioneel komt ons gewest steeds beter naar voor, met nog een kleine inspanning naar de regionale sport toe kunnen wij het best stellen. Opvallend trouwens is de algemene lof over de inhoud en de opmaak van de krant, bijzonder ook de vaststelling dat alle kranten hun lezersaantal zien slinken en «De Morgen» besten dig - zij het mininiem - haar lezerskliënteel ziet stijgen. Hoop vol voor onze regio is ook de vaststelling dat onze lezers tot een vrij jonge leeftijdsgroep behoren; het grootste aantal lezers behoort tot de kategorie tussen de 20 en 40 jaar. Een ietwat minder gunstig voorkomen is dat de krant blijkbaar zeer in trek is bij bedienden en kaderleden, dat betekent meteen dat «gazetten» bij wie de zwaartekracht nog steeds ligt op «moor den en branden» en «algemene sensatie» zich bij de grote massa nog eventjes kunnen rechthouden. Maar dat schijnt mij toch van voorbijgaande aard te zijn en zeker niet toekomstge richt. Blijft dan de vraag hoe men een progressieve krant, die in hoofdzaak moet leven van haar lezers, leefbaar kan houden. Alle struktuurwijzigingen die men aanbrengt, zijn wellicht een verbetering van de financiële draagkracht, maar toch... Daarom is onze conclusie vrij eenvoudig, en dit is een oproep niet alleen tot onze lezers «Voor Allen», maar ook tot mandatarissen, bestuursleden allerhande: «Het is onze ver doemde plicht er voor te zorgen dat een progressief dagblad zoals «De Morgen» ook in de toekomst een garantie is voor onze demokratie». Willy Vernimmen Europees parlementslid Inlichtingen: 053/70.51.51 ondisse 27 februari 1986: ndere volmachten door m ongen van de nt, waardoor de normale Het bestuur van de SP- vergadering bijeen op do - verwerpt kategoriek de regering Mariens VI Mbeerderheid in het na democratische werking van deze instelling wordt ver kracht, - protesteert met klem tegen de nieuwe besparingsmaatre gelen die de regering zinnens is in te voeren in de sector van de sociale zekerheid, - klaagt de stijging aan van de nieuwe armoede waar door het aantal hulpbehoevenden sterk toeneemt, - eist de onmiddellijke afschaffing van het K.B. 244 inzake de terugvorderingsplicht door de OCMW's, - drukt de hoop uit dat het sociaal overleg tussen de regering, vakbonden en patronaat in de eerste plaats de werkgelegenheid ten goede zal komen, - benadrukt andermaal de nefaste politiek van minister D. Coens t.a.v. het Rijksonderwijs, welke leidt tot de stelselmatige afbouw ervan, - eist de onmiddellijke vrijlating van Mevr. Héiène Pastoors in Zuid-Afrika en dringt er by de minister van Buitenlandse Betrekkingen op aan alles in het werk te stellen om deze vrijlating zo vlug mogelijk te bekomen, - roept alle militanten en sympathisanten op deel te nemen aan de nationale op 8 maart 1986 te B «Dwarsboom de Bom» ging van de en aan de maart 1986 te Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt Vrijdag 7 maart 1986 48' jaargang nr. 10 Weekblad van de S.P 9300 Aalst -"Huil Fusiegemeente Abonnee: Verschil tov. 1985 Losse verkoop Versch. Tot. Versch. Aalst 138 4 359 54 497 59 Lede 23 3 10 7 33 10 Haaltert 19 4 24 19 43 23 Denderleeuw 20 - 3 141 108 161 105 Erpe-Mere 32 4 9 - 6 41 - 2 Herzele 34 2 13 10 47 12 Ninove 34 4 103 - 18 137 - 14 Zottegem 52 - 3 51 - 51 103 - 54 St.-L.-Houtem 7 - 8 0 - 1 7 - 9 Geraardsbergen 61 6 165 1 226 7 Totaal 420 7 877 123 1297 130 A

Voor Allen | 1986 | | pagina 1