Minister van Openbare Werken laat op zich wachten ALLEN NAAR BRUSSEL koop- Ook citroenen hebben tanden... Slechte eetgewoonten en roken oorzaken van kanker Binnen in Rijksweg. werk sociale zekerheid openbare diensfen 1986 Uurregeling autocars Ultieme oproep aan alle partijleden en sympathisanten II SP-Arrondissementsfederatie Aalst Tweejaarlijks Administratief SP-Conyres Reeds in 1985 konden wij in ons blad met genoegen mee delen dat niet alleen de brug aan de Buke, maar ook die van Erwetegem ter hoogte van de Kloosterstraat en Smissenhoek, zal gemoderni seerd worden. In het ruime kader om van Zottegem een verkeersveilige stad te maken, buigt de huidi ge Zottegemse bewindsploeg zich nu o.m. ook over een ander levensgevaarlijk knel- stuk, meer bepaald de Rijke straat, die op Zottegems grondgebied een onderdeel vormt van de rijksweg nr. 354 Zottegem-Oudenaarde en die precies aldaar tussen de kerk te Strijpen en de spoorwego vergang te Roborst er in zijn oude erbarmelijke staat is blijven bijliggen. Te Zottegem wordt immers alles in het werk gesteld om van de bevoeg de overheid zo spoedig mogelijk te verkrijgen dat het genoemde weg- vak wordt verbeterd en gemoderni- zeerd. Rllksweg nr. 354 Zottegem- Horebeke (-Oudenaarde) Reeds vroeger was rijksweg nr. 354 Zottegem-Horebeke in de belang stelling gekomen. Nadat het ge deelte van deze weg op het grond gebied van Zwalm gemoderniseerd was, bleef immers gedurende een zestal jaren een klein stukje van dat gedeelte onafgewerkt. Onteigeningsbetwistingen hadden ervoor gezorgd dat geen overeen komst kon worden bereikt zodat het verkeer er zowel 's zomers als 's winters vaak in de knoei zat en zodat bovendien de dichtbij wonen de gezinnen zich allerlei ongemak ken dienden te laten welgevallen. Op 4 juni 1982 slaagde Herman De Loor er na veel inspanningen in van de bevoegde minister te verkrijgen dat het nodige zou worden gedaan om het genoemde probleemgeval uit de wereld te helpen. Reeds vóór de winterperiode 1982 waren inderdaad alle werken voltooid. De rechttrekking en modernisering van de Rijksweg nr. 354 eindigde aan de grens Zwalm-Zottegem. Het moderniseren en aanpassen van het gedeelte van de rijksweg nr. 354 op het grondgebied van Zottegem St.-Maria-Oudenhove 7u50 Erwetegem, Station 7u55 Velzeke, Romeinsplein 7u55 Velzeke, COC, Provincie- baan 8u05 Zottegem, Volkshuis Markt 8u05 Elene, Kerk 8ul5 Hillegem, café Coppie 8ul5 Herzele St.-Lievens-Esse, Volkshuis 7u50 Herzele, Germinal Markt 7u55 Borsbeke, "De Brug" 8u20 Sint-Lievens-Houtem St-Lievens-Houtem plein Erpe-Mere Burst, Station Dorps- 8ul5 8u25 Bambrugge, "De Fijnen", Steenw. 8u30 Mere, Dorpsplein 8u30 Erpe, Oud-Gemeentehuis 8u35 Ninove Ninove, Volkshuis 8u05 Ninove, Parking GB Maxi 8ul0 Denderhoutem, Volkshuis 8u20 Haaltert Heldergem, Gemeentehuis 8u25 Kerksken, café Simonne, Dorp 8u30 Haaltert, Dorp 8u35 Ede, café "Olympia" 8u40 Denderleeuw Denderleeuw, Strokapel 8u05 Denderleeuw, Achturenhuis 8ul5 Welle, Café "Het Sportwiel" 8u25 Geraardsbergen Goeferdinge, café Wy- meersch 7u55 Overboelare, café Forum 8u00 Geraardsbergen, Volkshuis 8ul0 Onkerzele, Volkshuis 8u20 Schendelbeke, Kerk 8u20 Zandbergen, café Denderhof 8u25 Appelterre, Dorpsplein 8u25 Voorde, café Bij Yvonne 8u30 Idegem, Zaal "Paraplu" 8u30 Lede Lede, Markt Lede, Volkshuis 8u20 8u25 Aalst Hofstade, Volkshuis 7u55 Herdersem, "Klein Dorp" 8ul5 Gijzegem, café Royal 8u30 Erembodegem, café Forum 8u40 Nieuwerkeren, café Liars Pub 8u.45 Aalst, Houtmarkt 8u50 De SP-arrondlssementslederatle Aalst sluit zlclt In het kader van de Socialistische Gemeenschappelllke Actie volledig aan bil de Nationale ABW-betoglng van morgen, zaterdag 31 mei. Samen maken wil een sterke vuist tegen de politiek van sociale afbraak en eenzlldige Inlevering van de regering. GEEN ENKEL PARTIJLID NOCH SYMPATHISANT MAG OP DEZE ACTIEDAG ONTDREKEN Zwalm zoals hierboven uiteenge zet, was een grote stap voorwaarts. Het trajekt te Strllpen blijft een gevaar Al gauw bleek evenwel dat het probleem van de gebruikers van rijksweg nr. 354 slechts voor een deel was opgelost. Talloze nieuwe klachten liepen im mers binnen, alweer werd boven dien een ketting van ongevallen gesignaleerd. Tientallen autobestuurders beland den met hun voertuig in de gracht, nadat zij op het bevroren wegdek aan het slippen waren gegaan. Vooral het knelpunt ter hoogte van de Strijpense wijk "Kleie" bleek een echt waagstuk voor weggebrui kers te zijn. In 1984 en 1985 publi ceerde de lokale pers o.a. foto's van spektakulaire ongevallen aldaar. lees door pag. 8 "Ook citroenen hebben tanden", inderdaad een der meest geslaagde én veelbetekenende slogans van het laatste decennium. Door de nieuwe besparingsmaatregelen, uitgedokterd na veel politiek gehakketak tussen katholieken en liberalen tijdens het zgn. begrotingsconclaaf in de Sint-Anna- priorij, worden er weeom zo'n slordige 200 miljard méér uit de mensen geperst. Blinde besparingen op de rug van de kleine man. Daartegenover zijn de inspanningen die aan het grootkapitaal, de banken, de bedrijfswereld enz. worden gevraagd louter gebaseerd op vrijwilligheid en vertegenwoordigen slechts een fractie van wat aan de werkende bevolking wordt opgelegd. De besparingen in het onderwijs, de rijksuniversiteiten, de werkloosheidsvergoedingen, de brugpensioenen, de ziekenhuizen, de ziekte- en invaliditeitsvergoedingen, de openbare besturen en openbare bedrijven en de lasten opgelegd aan de schoolverlaters en dienstplichtigen zullen eens te meer de koopkracht van de werkende bevolking aantasten en steeds minder diensten voor steeds méér geld leveren. Door de verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd worden de vrouwen bijzonder geviseerd en de vermindering van overheidsbestellingen en investeringen zal daarbij nog een grotere werkloosheid met zich meebrengen. En alhoewel theoretisch er geen belastingsverhoging komt, zal dat in de praktijk toch gebeuren, enkel al door het leggen van grotere lasten op gemeenten en provincies, wat uiteraard op termijn tot verhoging van de gemeentelijke personenlasten en diverse opcentiemen zal leiden. Gefopt wordt men in ieder geval. De ACV-basismilitanten zijn trouwens ook, en met reden natuurlijk, ontstemd over de begrotingsmaatregelen, maar hun protest wordt overduidelijk opnieuw het in de woestijn huilen van de niet bijtende coyote. Op het congres van enkele dagen terug werden de radikalere militanten, welke samen met het ABVV actie wilden, reeds in de rug geschoten door het bureau, Lucien Fruru van de christelijke textielcentrale op kop. Hoe kan het anders, goed beseffende dat de nationale ACV-leiding niet langer - niettegenstaande alle mooie beloften en intentieverklaringen - als prioriteit heeft de werkende mens te verdedigen, maar slaafs deze regering te ondersteunen en de arbeidersklasse te verdelen. Wij hopen dat de ogen van de christelijke werknemers, bedienden, gepensioneerden, enz. nu eindelijk eens zullen opengaan... Martens, Gol, Verhofstadt en tutti quanti hebben hun lange en grote tanden gezet in onze portemonnee en gretig gehapt in het pakket sociale verworvenheden, slechts bereikt na jaren onverdroten politieke en syndikale socialistische strijd. Laat ons nu op onze beurt met nog grotere wellust ons gebit zetten in dat gedrocht van een roomsblauwe regering. Ook citroenen hebben tanden gekregen.ze zullen ze morgen in de nationale ABW-betöging uitgebreid laten zien en er efficiënt gebruik van maken. PAUL VAN DER NIEPEN Senator Zaterdag 14 juni 1986 om 9u30 Houd deze datum vrij Circa een kwart van de Euro peanen sterft aan kanker. In ongeveer een derde van de gevallen ligt de oorzaak in een slechte eetgewoonte of, overmatig alkoholgebruik, terwijl roken een ander derde van de slachtoffers opeist. In vele gevallen wordt de ziekte te laat ontdekt om nog op doeltreffende wijze bestreden te kunnen worden. Het is dui delijk dat ook hier voorko men beter is dan genezen en dat kanker door betere pre ventieve maatregelen terugge drongen kan worden. Dit is in het kort het voorstel van de Europese Commissie aan de lidstaten. De Commissie wenst een vijfjarig gemeenschappelijk actieprogram ma op te zetten gericht op een betere preventie van kanker en in samen werking met de bestaande nationale akties. De kosten van het Europese pibgramma zullen 6,3 miljoen Ecu bedragen (1 Ecu 44,80 BF). De Commissie acht het noodzake lijk de drie belangrijkste oorzaken van de ziekte aan te pakken, te weten de eetgewoonten, het roken en het te laat ontdekken. Op het gebied van de voeding beperken de verschillende nationale beleidsvor men zich gewoonlijk tot kwantitatie ve aspekten, met andere woorden overdaad schaadt. In het aktiepro- gramma is voorzien dat de Commis sie regelmatig de nationale beleids vormen en hun gevolgen op de verspreiding van kanker onder zoekt en dat de Gemeenschap een soort van anti-kankerdieet samen stelt. Reeds lang is bekend dat een overdaad aan calorieën, zwaarlij vigheid, alkohol en het tot zich ne men van kankerverwekkende stof fen het risiko van kanker verhogen. Roken, en dan in het bijzonder het roken van sigaretten, kan verschil lende soorten van kanker verwek ken zoals mond-, blaas-, keel- en longkanker alsmede kanker aan de slokdarm en de alvleesklier. In ver schillende lidstaten zijn er anti rookmaatregelen genomen maar er is tussen deze maatregelen weinig samenhang. De Commissie is van plan de resultaten van deze maatre gelen te onderzoeken om dan een harmonisatie van maatregelen voor te stellen. In verschillende lidstaten is de laat ste jaren een systematisch onder zoek van vrouwen op borst- of baar moederhalskanker ontwikkeld maar de wijze waarop dit gebeurt loopt van land tot land nogal uiteen. Aangezien door dit onderzoek het sterftecijfer is teruggelopen stelt de Commissie voor om een centraal Europees bureau op te richten voor de uitwisseling van gegevens tussen de nationale geneeskundige dien sten. De Commissie wenst tevens de diverse nationale methoden te on derzoeken op hun kosten/doeltref- fendheidsfaktor. Het aktieprogramma voorziet even eens in het aanleggen van vergelij kende statistieken op Europees ni veau over mensen die aan kanker lijden teneinde de kennis van de oorzaken en de behandeling van de ziekte te verbeteren. Tenslotte stelt de Commissie zich voor de nationa le akties op het gebied van het onderwijs te koördineren en Euro pese akties te lanceren. Katanga maakt radiovuist te Aalst, pag. 2 Aqua-art, pag. 2 Vlaginhuldiging Goeferdinge, pag. 6 Miele en band te Zottegem, pag. 8 SP-Algemene Vergadering niet van een leien dakje te Herzele, pag. 8 SV-Vooruit op goede weg te Ninove, pag. 7 Er gebeurt iets te Lede, pag. 3 Het chagrijn van de CVP te Denderleeuw, Pag. 3 -\ iHm mm Üi_.ÉMM Euro focus 41/ss

Voor Allen | 1986 | | pagina 1