DE WERKENDE VROÜWEN... MIKPUNT VAN DE REGERING ARRONDISSEMENTEN VROUWEN- BETOGING TE AALST De vrouwen in rouw VRIJDAG 20 JUNI ALGEMENE STAKING ■SSffÊ 'üchuis Herzele: villa in de bossen van Steenhuize moet weg Eerste vergadering Cemeenschappelijke aktie Erpe-Mere geslaagd Antwoord Roger Van Cauwenberge SP-gemeenteraadslid- fraktieleider 31 CEMTRALE Yi\ Vrijdag 13 juni 1986 48* jaargang nr. 24 Weekblad van de S.P Vorige week woensdag had in het Hof van Oranje te Zotte- gem een CVP-vergadering plaats, waar de volksverte genwoordigers Van Wambe ke, Tant en Van Hecke het Spaarplan en de CVP-hou- ding i.v.m. de chemische wa pens kwam toelichten. Door een 60-tal SP-militanten werd een betoging gehouden aan de ingang van de zaal waarbij zij hun ongenoegen scandeerden aan het adres van de huidige CVP-PW- regering en meer bepaald be treffende de maatregelen voorzien in het Spaarplan. Ook te Geraardsbergen, waar De Croo op bezoek was, werd geprotesteerd. Ordehandhaver Vrouwen laat niet begaan!! Strildt voor de volledige gelijkwaardigheid tussen mannen en vrouwen Socialistisch Vrouwenfront ABW - ACOD - SV - SVV Zaterdag 14 juni 1986 om 14.30 u. Samenkomst Volkshuis (Houtmarkt) te Aalst Vrouwen, wees erliil op 14 Juni Busregelim Da Croo in de zoo nn zaterdag 74 Juni stellen wil onze kolommen open voor een •gastedltorlaal* van de arrondlssementele SU-stuurgroep Vanuit het ganse arrondissement komen alle stakers samen te Aalst aan Het Volkshuls, Houtmarkt om 9.45 u. Vertrek met autocars om 10 uur naar Gent voor de Provinciale ABW-betoglng Terug rond 12.30 u. n„rp,p,^^? ».«5 u. Een hele tijd terug trouwe lezers van «Voor Allen» zul len zich dat wel herinneren berichtten wij U van een van- dalenstreek waarbij een aan nemer uit Geraardsbergen het presteerde om in het parkbos in Steenhuize zonder enige vergunning een villa neer te ploffen: zonder meer een aanslag op het prachtige na tuurgebied. Ter Informatie Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst ittwatraot 17 j n, Betogen tegen Spaarplan Deze manifestatie, die men in het Zottegemse niet gewoon is, was niet naar de zin van Van Wambeke die er de rijkswacht bijhaalde. Ook in het weekblad De Beiaard deed hij een aanval op burgemeester De Loor, die deel uitmaakte van de manifestanten. Hieronder publice ren wij het antwoord van Roger Van Cauwenberge, SP-fraktielei- der in de gemeenteraad en van Herman De Loor zelf op deze ge mene uitlatingen van Van Wambeke. De protestaktie van de SP-afdeling Zottegem, ter gelegenheid van de CVP-bijeenkomst in het Hof van Oranje over het spaarplan en het plaatsen van chemische wapens moet op u toch een diepe indruk gemaakt hebben. Het moet u zeker pijn gedaan heb ben te moeten vaststellen dat er meer SP-militanten aanwezig wa ren op de protestaktie dan sympa thisanten op uw bijeenkomst, het geen bewijst hoe men in uw eigen rangen reageert op de nefaste poli tiek van de regering Martens VI. Het voortdurend kiesbedrog dat uw partij pleegt tegenover de bevol- De manifestanten voor de ingang van het Hof van Oranje. king nemen uw eigen kiezers trou wens ook niet in dank af. U hebt het lef in de betoging tegen de plaatsing van kernwapens op ons grondgebied mee te stappen, zelfs in de voorste gelederen, en deze plaatsing nadien goed te keuren. Dezelfde hypokriete houding neemt u nu aan inzake de plaatsing van chemische wapens. Hoe kan u een spaarplan dat de bevolking zo hard treft met niets ontziende maatregelen tegenover de werklo zen, de gepensioneerden, de zieken en de invaliden in overeenstem ming brengen met uw kristelijke moraal? Het is toch logisch dat we als verde digers van de arbeidende klasse op alle mogelijke manieren reageren tegen de verderfelijke politiek van Martens VI. We nemen het niet dat uw partij de bevolking zo voorliegt en het is ons grondwettelijk recht dit op een vreedzame wijze te tonen. In uw eigen rangen toont men zijn misnoegdheid op een minder vreedzame wijze. U zal zich toch wel herinneren toen uw eigen ACW-militanten u in de katholieke kring kwamen storen en met aller lei leuzen uw lokaal en de straat ontsierden. U hebt het nodig geacht de rijkswacht op te roepen tegen vreedzame betogers (3 combi's). Dit bewijst uw gebrek aan mensen kennis en hoezeer u zich vergist en misrekent. Wij dachten dat de rijkswacht andere taken te vervul len heeft. Indien de burgemeester-volksverte genwoordiger zich onder óns be vond strekt het hem tot eer en bewijst het dat hij zich de noden van de bevolking ter harte neemt hetgeen van u niet kan gezegd worden. Niet zonder enige deernis moet ik andermaal konstateren dat mijn achtbare kollega-volksverte- De vrouwen kennen de grootste werkloosheid. De vrouwen worden het vlugst uitgesloten van de werkloosheidsvergoedingen. Men heeft de werkloosheidsvergoedingen van de vrouwen feitelijk verlaagd. Nu brengt men de pensioengerechtigde leeftijd van de vrouwen op 65 jaar... niet zozeer omdat men de vrouwen wil doen werken tot 65 jaar... de meeste vrouwen zullen daar niet eens de kans toe krijgen, maar om een voorwendsel te hebben om de pensioenen van de vrouwen drastisch te verlagen!!! Om het protest te onderstrepen wordt gevraagd in donkere kledij bij voorkeur in het zwart) te betogen. Het wordt een stille optocht met rode en zwarte vlaggen. Door onze vrienden van het ABW wordt voor gratis busvervoer naar deze manifestatie gezorgd; uiteraard wordt U eveneens terug gebracht, maak dus efficiënt gebruik van deze mogelijkheid. BUS 1 St.-Maria,-Oudenhove, Volkshuis 13.30 uur Zottegem, Volkshuis, Markt 13.35 uur Elene, kerk 13.40 uur Velzeke, Romeinsplein 13.45 uur Herzele, Germinal, Markt 12 13.50 uur Burst, Station 13.55 uur Bambrugge, Steenweg, café «De Fijnen» 14.00 uur Aalst, Volkshuis, Houtmarkt 14.15 uur BUS 2 Geraardsbergen, Volkshuis, Gr. Markt 13.00 uur Onkerzele, Volkshuis 13.05 uur Zandbergen, café «Denderhof» 13.10 uur Appelterre-EichemDorp 13.20 uur Voorde, café «By Yvonne» Steenweg 13.25 uur Ninove, Volkshuis, Geraardsbergsestr. 13.35 uur Denderleeuw, Strokapel 13.55 uur Denderleeuw, Volkshuis 14.00 uur Welle, café «Het Sportwiel» 14.05 uur Aalst, Volkshuis, Houtmarkt 14.15 uur genwoordiger Hubert Van Wambe ke nog steeds niet lijkt te weten dat de 'dorpspolitiek van vroeger' zich precies kenmerkte door aanvallen op personen (en niet op beleidsop ties, zoals vandaag de dag door het politiek fatsoen wordt voorgeschre ven). Voor de zoveelste maal richt hij immers zijn raketjes van eigen fabrikaat op mijn persoon en be schuldigt er mij op de koop toe van dat ik mij gedraag als een burge meester van de oubollige garde. Hieruit kan ik alleen maar afleiden dat het hem te enen male aan logica ontbreekt, terwijl hij zelf genoeg zaam weet dat de bevolking daar helemaal anders over oordeelt. Indien hij er evenwel op aanstuurt dat ik van mijn kant naar hem uithaal, dan valt mij dat niet zwaar: - ten eerste kan ik hem met de hand op het hart bevestigen dat ik 'mijn verleden (wat een woord!) van vakbondsmilitant' nooit zal verloochenen (en dus ook nu niet als burgemeester van Zottegem), maar integendeel de belangen van de arbeidende klasse wens te verde digen overal waar ik dit kan; - ten tweede moet ik opmerken dat ik Hubert Van Wambeke daar entegen nog niet vaak de ACW- belangen heb weten te verdedigen, door wiens steun hij nochtans par lementslid is geworden. Zou hij derhalve niet beter in alle talen zwijgen en in de toekomst van zijn lelijke aantijgingen afzien? Ook leugenachtige berichtgeving kan een man van zijn rang moeilijk sieren: in tegenstrijd met wat hij schrijft, is de 'openbare orde' in onze stad op geen enkel ogenblik in het gedrang gekomen, daar stond ik trouwens borg voor! Het was bijgevolg van zijn kant totaal onge past een beroep te doen op de rijkswacht! Herman De Loor Zaterdag 11. kwam verkeersmi nister De Croo op bezoek naar Geraardsbergen. Hij kwam er een perskonferentie geven over de elektrifikatie van de lijn Edingen-Denderleeuw en de nieuwe uurregeling die daar mee verbonden is. De Croo werd aan het station opgewacht door een vijftigtal vakbondsmi litanten van ACOD en ABW die hem opwachten met bordjes waarop hij naar andere oorden wenst werd. De man reageer- ietwat verbaasd maar toch beheerst. Het Stakerskomitee Geraardsbergen en de ACOD- spoor deelden een gezamenlijk pamflet uit waarin de besparin gen van het St.-Annaplan nog maals aangeklaagd werden. Het komitee staat klaar voor de vol gende aktie: de interprofessio nele staking van het ABW op 20 juni, eindelijk. FDB Onder de regering Martens V werden we allemaal reeds bijna kaal geplukt: per duizend frank pakten ze van de werknemer honderddertig frank af, terwijl de winsten van de patroons bleven stijgen. Van nieuwe jobs in ruil voor «onze solidariteit» kwam niets in huis. De huidige regering Martens VI duwt ons verder in een schier eindeloze tunnel van miserie. Opnieuw is het massaal inleve ren geblazen, maar deze keer worden de vrouwen bijkomend extra geviseerd. Zo is het onbegrijpelijk dat op de zwangerschapsvergoeding dient «ingeleverd» te worden, vrouwen met bvb. een inkomen van 34.000 frank bruto zullen ongeveer 6.750 frank verliezen. Evenmin is te verstaan dat de pensioenleeftijd voor vrouwen verhoogt tot 65 jaar, dat in een periode waarin honderdduizen den jonge vrouwen werkloos zijn. En hierdoor verminderen trouwens de toch al karige vrouwenpensioenen met zo'n 11%. Het Socialistisch Vrouwenfront ABB - SV - SW) reageert ook scherp tegen de verlaging van de werkloosheidsuitkering voor alle samenwonenden. Bovendien worden 50.000 vrou wen onmiddellijk en definitief van het recht op werkloosheids uitkering uitgesloten, niettegenstaande ze jarenlang dezelfde bijdragen voor de sociale zekerheid betaalden als de mannen. Nogmaals zullen duizenden vrouwen hun job verliezen, in het onderwijs, de gezondheidszorg, de textielsector, de BTK- en DAC-projecten, enz. De blinde besparingswoede van de regering treft vooral hen die slecht georganiseerd zijn.dus ook de vrouwen. Martens VI huldigt daarbij de filosofie dat vrouwen slechts een arbeidsreserve vormen, welke bij crisistijden naar de haard dient teruggestuurd. Wij, vrouwen, die jarenlang een dubbele taak hebben vervuld, treuren omdat we onverdiend gestraft worden... Ten teken van rouw organiseert het Socialistisch Vrouwenfront een stille betoging op zaterdag 14 juni om 14.30 u. (verzameling aan het Volkshuis op de Houtmarktte Aalst. Mannen die de vrouweneisen steunen zijn uiteraard meer dan welkom in de optocht. Wij verwachten dan ook elke vrouwelij ke militante en sympathisante. Lieve DE RO Federale SV-ondervoorzitter Uitbetaling van de stakersvergoedingen in het Volkshuis te Aalst, onmiddellijk na de terugkeer uit Gent. AUTOCARS: Ww\^D^«GEN:jVolkshn|s 8 4s o Het gemeentebestuur van Herzele nam dit niet, liet de werken stilleg gen en er werd proces-verbaal op gesteld. De rechtbank van Oude naarde heeft nu uitspraak gedaan in deze zaak: binnen de 6 maand moet de fameuze villa afgebroken worden. Het mag wel even onderstreept worden dat het ferme optreden van het Herzeels college gebeurd is on der impuls van de SP: niet alleen omdat natuur- en milieubescher ming geen loze woorden zijn voor de socialisten (tot spijt van wie het benijdt, maar ook omdat dergelijke flagrante bouwovertredingen fun damenteel onrechtvaardig zijn tegenover wie de wet naleeft.) We maken het immers maar al te dik wijls mee dat kapitaalkrachtigen zich dergelijke streken permitteren en er met een paar 10.000 frank van afkomen als regularisatietaks. Red. Onder het impuls van het hoofdbe stuur van de SP van Erpe-Mere werd er vergaderd te Mere met alle afgevaardigden van de verscheide ne socialistische verenigingen. Het eigenlijk doel van deze verga dering was in de eerste plaats een verruiming van het hoofdbestuur te bewerkstelligen en een degelijke doorstroming te bezorgen van daar uit naar alle afdelingen en vereni gingen. Na de verwelkoming van onze Voorzitster A.I. Léger Colette, was het schepen Johan De Wolf die over beide punten de nodige uitleg verstrekt. De talrijke aanwezigen brachten op hun beurt hun ver scheidene ideeën naar voor zodat men kon afronden naar een ge meenschappelijk standpunt. Volgende vergadering op 24 juni te 20 uur in het SP lokaal van Erpe Sevecootstraat. Worden verwacht op deze vergade ring de leden van het Hoofdbestuur samen met de afgevaardigden aan geduid door de besturen van de verscheidene afdelingen en vereni gingen. Ghijsens Eric

Voor Allen | 1986 | | pagina 1