Tarzan achterna Harry Pinky schrijft nu ook verhalen... f Bio-ethanol nog niet voor morgen Hoeveel is dat In franken? Binnen in zJSSSSSg^ SP/CSC Federatie Aalst i.s.m. alle SP/C.S.C.-afdelingen ZONDAG 31 AUGUSTUS 1986 Domein "Bevegemse Vijvers" (Zwembad) te Zottegem Edito Doorlopende Vrijdag 15 augustus 1986 48' jaargang nr. 31 Weekblad van de S.P. Zondag 11. werd onder ruime belangstelling Harry Pinky's eerste boek aan de pers voor gesteld. De vier gebundelde kerstavonturen werden onder auspiciën van CSC De Rank uitgegeven. Geïnteresseerden kunnen het boek aankopen te Aalst, Rustoordstraat 20, prijs 290 fr. Voorzitter Mare Galle noem de Harry het zonnetje in onze grote familie en benadrukte zijn veelzijdigheid op artistiek gebied. Gracienne Van Nieu- wenborgh las voor uit de wer ken en Patrick De Smedt leid de het boek in. Hierna drukken wij deze in leiding integraal af. Hendrik De Smedt, want zo noemt Harry Pinky eigenlijk, voorstellen aan zovele gekende gezichten is zeker niet nodig. In de streek ver wierf hij reeds voldoende bekend heid. Niet alleen als vriend, maar ook als een veelzijdig amateur-kunstenaar kennen vele Aalstenaars hem. Er zijn immers weinig kunstuitingen die hij nog niet aktief beoefende. Zo was en is hij welgekend als orkestleider, als showman en ani mator, als toondichter, als teke- rm Gracienne, Marc en Patrick enthousiast luisterend naar de Tarzankreet (zoals deze voorkomt in het boek) van Harry Pinky naar, als karnavaüst, als boeiend verteller, als dichter... en misschien in de toekomst nu ook als schrijver. In tegenstelling tot zijn tekeningen en muziek, waarmee hij reeds meermaals naar buiten trad - wie hier aanwezig heeft er nog geen tekening - in tegenstelling dus tot zijn tekeningen en muziek bleven zijn gedichten en verhalen tot op heden opgeborgen in één of andere lade. Toch heeft de gedachte om op één of andere wijze deze werken aan het grote publiek voor te stel len, hem nooit losgelaten. Het voorlezen van deze kerstverha- Lees door pag. 2 Het is opnieuw kalm geworden in de Wetstraat. Het eerste politieke jaar van Martens VI zit erop. Het liep, weliswaar tegen de zin van deze CVP-PW-regering, zelfs uit tot 1 augustus en dit ingevolge de lange palabers die in de schoot van de meerderheid dienden gevoerd om tot een vergelijk te komen, rond de volmachten, de rijksmiddelenbegroting 1986 en het Sint-Annaspaarplan. Nochtans mocht de bevolking er zich aan verwachten dat na de parlementsverkiezing van 13 oktober 1985, welke dezelfde koalitie aan het roer bracht, alles van een leien dakje ging lopen. Wilfried Martens himself had trouwens tijdens de verkiezingskampagne verklaard dat 95% van de tunnel achter de rug was en dat bijgevolg nog slechts 5% diende afgelegd te worden. En het mag gezegd dat het precies met die verklaring en belofte is geweest dat de CVP er in geslaagd is op 13 oktober 1985 zeer veel goedgelovige kiezers naar zich toe te halen. Nadien bleek al vlug dat Wilfried Martens aan pure volksmisleiding had gedaan, want het is inmiddels opnieuw zwaar inleveren geblazen via de volmachtsbesluiten die uit het Pinksterspaarplan voortvloeien, voor die kategorie van de bevolking die het ook onder Martens V al zeer hard te verduren kreeg. Thans spreekt Wilfried Martens met geen woord meer over een "tunnel". Waarom zou hij? Zijn haring heeft op 13 oktober 1985 bij een groot deel van de kiezers gebraden en hij rekent er op dat zij zich bij de eerstvolgende stembeurt alweer te grazen zullen laten nemen. Hopelijk nochtans zullen deze kiezers zich geen tweede maal aan dezelfde steen stoten! Herman De Loor V olksvertegenwoordiger Tijdens de plenaire zitting van het E. P. van juli '86 werd de problematiek m.b.t. bio- ethanol uit weer aangroeiende grondstoffen besproken. De produktie van bio-ethanol uit bepaalde landbouwprodukten (zoals suikerbiet, melasse, tarwe, maïsaardappelenzetmeel wordt vaak gezien als één van de alternatieve energiebronnen voor de toekomst. Meer specifiek wordt hierbij gedacht aan het gebruik van bio-ethanol als komponent van mo torbrandstoffen. In het verslag-Linkohr (D, Soc.) werden de mogelijkheden van energiewinning uit biomassa nage gaan. Zo zou met een landbouwa reaal van 9 miljoen ha in de EEG 35 miljoen ton ethanol kunnen wor den geproduceerd. Dit is genoeg om te voorzien in een kwart van het brandstofgebruik van het autover keer in de Gemeenschap. De Energiekommissie van het E.P. keerde zich radikaal tegen een grootschalige produktie van bio-ethanol een gesubsidieerde ethanol-pro- duktie een koppeling tussen het bio- ethanolprogramma en de landbou woverschotten. Wel opteerde zij voor een voorzich tige aanpak waarbij financiële steun wordt gegeven aan proefpro- jekten. Ook dient er fundamenteel onderzoek te worden verricht op het vlak van nieuwe energierijke gewassen en verbeterde technieken voor de omzetting en scheiding van bio-ethanol. Het debat terzake In het debat terzake heeft Willy Vernimmen zich globaal aangeslo ten bij het verslag Linkohr, waarin aangedrongen wordt op een voor zichtige aanpak. Een verantwoorde stellingname die ons toelaat om eventueel later op het juiste ogen blik te kunnen reageren. Meer in het bijzonder heeft Willy Vernimmen de aandacht gevestigd op enkele belangrijke cijfers hier over. Men heeft inderdaad nogal vlug de neiging om te diskussiëren op basis van allerhande slogans zonder zich evenwel af te vragen wat er hier werkelijk op het spel staat. Hierna de cijfers voor wat betreft de kostprijs van bio-ethanol (pro- duktiekosten): 1. uit suikerbiet per liter bio-ethanol 21,33 BF suiker: per liter b.e. 50,00 BF melasse: per liter b.e. 20,70 BF 2. Uit tarwe per liter b.e. 29,70 BF zetmeel: per liter b.e. 40,00 BF minderwaardig zetmeel: per liter b.e. 15è20BF Rekening houdend met de kostprijs van investering en kommercialisa- tie dienen deze cijfers nog met 2,4 vermenigvuldigd te worden. Subsidie Per liter bio-ethanol is er een subsi die nodig van 13 14 BF, wil men de produktie hiervan ekonomisch haalbaar maken. Bij grondig nazicht van deze cijfers is Willy Vernimmen dan ook van oordeel dat diegenen die vandaag de dag de produktie van bio-etha nol propageren aan de realiteit voorbijgaan. Mensen die in het buitenland reizen zijn voortdurend aan het rekenen. De vraag die zij zich altijd stellen is: «Hoeveel kost dit of dat in ons geld?» Maar prijzen zijn zelden te vergelijken ook al kent men de wisselkoersen van buiten. Met an dere woorden, in sommige landen kan men meer met zijn geld doen dan in andere. Om precies te weten hoeveel meer of minder uw geld waard is in dat andere land kunt u een eenvoudige tabel raadplegen die door Eurostat, het statistisch bureau van de Gemeenschap, werd gepubliceerd onder de geleerde ti tel «Koopkrachtpariteiten en wis selkoersen». Uit deze tabel blijkt dat u meer met uw frank kunt doen in de Middellandse Zeelanden dan in Duitsland of Denemarken. Het prijspeil in Griekenland ligt ruim 30% onder dat van België. De tabel bevestigt wat de meeste toeristen allang wisten nl. dat het prijspeil in Zuid-Europa lager ligt dan in het noorden. Maar het laat ook zien dat het prijspeil in Europa relatief laag is in vergelijking met de Vere nigde Staten en Japan. Zo lagen de prijzen in maart in Portugal 46% onder die van de VS maar in Dene marken waren ze bijna 6% hoger dan in Amerika. Eurofocus 21186 Harmonie Hand aan Hand te gast te Brussel, pag. 2 11 juli 1303, pag. 2 15' Savooifeesten, pag. 4 Munkbos: deel 2, pag. 5 Herzele van nabij bekeken, pag. 3 Peepshow op handelsbeurs, pag. 3 Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst I J* i n 1 volksmisleiding "Voor Allen"

Voor Allen | 1986 | | pagina 1