SP/CSC Federatie Aalst ZONDAG 31 AUGUSTUS 1986 Het Gezinsfeest VOOR ALLEN, met steun van de SOCIALISTISCHE SPAARBANK cd CODEP En nog maar eens... het gezinsfeest "Voor Allen" Braadboter-aktie i.s.m. alle SP/C.S.C.- Domein "Bevegemse Vijvers (Zwemba dl te Schriftelijke vraag van Willy Vernimmen hij EEG-Kommissie Europa zonder grenzen en Kanaaltunnel SP In de kelder Editoriaal NAMIDDAG En vorder doorlopend vanat 10 uur BIJ SLECHTE mSBMSmi6HEBEH WOKDEH BE MEESTE iKTIVITEITEH BIHHEH SEOKSmEEKB. HoofdzetelGalileïlaan 5, bus 16, 1030 Brussel, tel. 02/214.9711 Raadpleeg het CODEP- kantoor in uw buurt Ronde van Zottegem voor Wielertoeristen vriie deelname - start om 8u45 aan het zwemDa VSlornooischiftingen,»«r.e w«d, Aperitiefkoncert door Harmonie Hand aan llu30) Voetbaltornooi vervolg (finale 17u30) Wedstrijd boogschieten (ca. 13u30) Kunstdans) Optredens SKVV-Trommelkorps Aalst, Kunstdans, Faldess Geraardsbergen, Harmonie De Voorwacht Oplaten luchtballon Playback-wedstrijd (ca. 17.30 u.) Kinderatelier, kinderspelen, info- en docuiw sneltombola. U^ustaS slrikfpNi»m,ilen uil hel LandIvane FaluintjesspecialiteitenFrituur. En natuurlllk niet te missen: (volwassenen 250 Ir. - kinderen 150 fr.) Op voorstel van de toenmalige arrondissementele SP-voorzit- ter Alois Van den Bossche nam de federatie in 1980 het gelukkige initiatief een gezinsfeest "Voor Allen" in te richten ten bate van onze socialistische weekbladpers. "Voor Allen" blijft immers een zorgenkind, ook al omdat wij sinds jaren de verhoogde kosten van druk en postabonnement weigeren door te rekenen aan onze lezers. Er wordt dus niet automatisch voor de gemakkelijkste oplossing geopteerd. Na een onderbreking in 1983 en 1984 - er werd ter vervanging wel een avondfeest met Johan Verminnen en een tombola georganiseerd - werd vorig jaar te Zottegem met de traditie heraangeknoopt. Dankzij de voorbereidende inspanningen van de arrondissementele feestcommissie en de medewerking van vele afdelingen en militanten werd de editie 1985 opnieuw een reuzesukses, zowel financieel als uit propagandistisch oogpunt. Ook dit jaar kondigt het feest zich suksesvol aan. Uiteraard dienen we de weermaker aan onze kant te hebben - hoogst waarschijnlijk is dat geen probleem en zelfs bij een regenbui kunnen we nu onze toevlucht zoeken in het cafetaria van het Zottegemse zwembad (met alle akkomodatie - maar de mede werking op allerlei vlak mag opnieuw als voorbeeld gesteld worden). Het zal opnieuw voor de verantwoordelijken van onze politie ke federatie het bewijs zijn dat met dynamisme en aktie door onze partij, zoals trouwens door de ganse socialistische beweging, heelwat kan bereikt worden. Is de financiële opbrengst inderdaad van enorm belang voor het bestendigen van ons weekblad, het besef te kunnen rekenen op honderden militanten en een paar duizend sympathisanten is het nog veel méér. Met hen kunnen wij bergen werk verzetten ten bate van ons socialistisch ideaal. Wij weten dat we tegenover de konservatieve pers in de verdrukking staan, maar onze aktie ten bate van "Voor Allen moet verder gaan en lonend worden. Ons arrondissementeel SP-weekblad, samen met de krant "De Morgen", is de onmisbare peiler waarop wij moeten bouwen. Onverdroten nieuwe lezers werven en onze federatie uitbou wen, ook inzake ledenaantal en afdelingsverwerking, is een dwingende opdracht. Het gezinsfeest 1986 is hiervoor opnieuw een eersteklasse stimulans. Afdelings- en federale verantwoor delijken, mandatarissen, leden en sympathisanten, u weet best waarom het draait, daarom blazen wij verzameling overmor gen, zondag 31 augustus in het domein Bevegemse Vijvers (Zwemkom) te Zottegem. Chris Vancoppenolle Federaal Sekretaris Zich bewust zijnde van de enorme voorraden in de bo- tersektor werd door de EEG- Kommissie een afzetstrategie vooropgesteld. In het raam van konkrete maatre gelen m.b.t. de afzet tegen ver hoogde prijs van interventie-boter bestemd voor onmiddellijk lver- bruik in de vorm van boterkoncen- traat werd eind november 1985 een braadboter-aktie ingesteld. Als antwoord op een schriftelijke vraag van Willy Vernimmen deelde de EEG-Kommissie mede dat tot nu toe op de EEG-markt voor 19.992 ton boter kontrakten voor verwerking tot boterkoncentraat werden afgesloten. De verdeling per lid-staat was als volgt: België 6.680 ton Denemarken 234 ton B.R. Duitsland 4.657 ton Frankrijk 2.824 ton Griekenland 42 ton Ierland 100 ton Nederland 4.312 ton Ver. Koninkrijk 1.133 ton De steun die hiervoor werd ver leend, bedroeg 224 Ecu per 100 kg. De totale kosten bedroegen m.a.w. 45 miljoen Ecu. De meerderheid van de inwoners van de Europese Gemeenschap stemt in met de twee grote toe komstprojecten, te weten het Euro pa zonder grenzen en de Kanaal tunnel die beide omstreeks 1992/93 gerealiseerd moeten worden. Een en ander blijkt uit de laatste uitsla gen van Eurobarometer, het opinieonderzoek dat afgelopen voorjaar voor rekening van de Eu ropese Commissie werd uitge voerd. Meer dan driekwart van de EG- burgers stemt ermee in dat vanaf 1993 personen, goederen, diensten en kapitaal vrij kunnen circuleren op het hele grondgebied van de EG zoals zij dat thans doen binnen de eigen landsgrenzen. Indien men de personen die geen mening hebben even buiten beschouwing laat dan komt men zelfs op 83% ja-stem mers. De antwoorden variëren van land tot land maar overal behaalt het «project» Europa zonder grenzen minstens 60% van de ja-stemmen. Ook in Denemarken waar het Par lement aanvankelijk nogal wat twij fels had, maar vergeleken met de andere lidstaten is dat percentage aan de lage kant. Zelfs de niet erg Europees-enthousiaste Britten doen het beter met 63%, gevolgd door de Grieken met 68%de Ieren met 72% en de Fransen met 77%. Nederland, België, Duitsland, Ita lië, Luxemburg en Spanje liggen allemaal rond de 80% en Portugal haalt zelfs 84%. Wat de Kanaaltunnel betreft vindt 58% van de ondervraagden in de EG het een goede zaak tegen 13% die er absoluut tegen zijn. In de hele Gemeenschap is het aantal ja- stemmers hoger dan het aantal tegenstanders behalve in het Vere nigd Koninkrijk, een van de twee landen die er direct bij betrokken is. Slechts 31% van de Britten zien iets in die tunnel tegen 46% die er niets in zien. Aan de andere kant van het Kanaal is 64% er voor en maar 6% er tegen. Opvallend is dat Britten die tegen het lidmaatschap van de EG zijn, ook tegen de tunnel zijn. Eurofocus 28186. De SP-Federatle Aalst Is tijdelijk ondergebracht In de kelder van het Volkshuls, Houtmarkt 1 te 9300Aalst. Het telefoonnummer blijft053/ 70.51.51. Wegens de verhuis de laatste weken Is de Voor Allen de laatste tijd slechts op een gering aantal pagina 's verschenen. met de oude formule. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnemerft: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 29 augustus 1986 48' jaargang nr. 33 Weekblad van de S.P. Vijfde Gezinsfeest "Voor Allen" 99 SPAARBANK C V

Voor Allen | 1986 | | pagina 1