Plannen voor meer dan 100 miljoen Verkeersproblemen in Erembodegem Komt er nog wel een hete herfst Kampagne verkeersveiligheid Schooljaar 1986-1987 't is toch logise* met de in de stad Denderleeuw SP-Arrondissementsfederatie Aalst Arrondissementeel SP-bestuur Aalst Zottegem Ninove Oudervereniging RBS Ninove wil veiligere Dreefstraat! M Op dinsdag 23 september a.s. vergadert de Gemeenteraad voor de eerste keer na het vakantie. Op de gewone dag orde staan er respectievelijk 29 punten in openbare en 14 punten in geheime zitting. Wolfgracht en administra- tiefcentrum ■<V.0r<' *3 HEEL HET RAD AR WERK STAAT STIL ALS UW MACHTIGE ARM HET WIL! Aanvullende dagorde Op de verkeerscommissie van 11 september zijn een aantal problemen besproken die be trekking hebben op Erembo degem. Zo was er een vraag om in de Scherrestraat op nieuw tweerichtingsverkeer in te voeren. Herman De Loor V olksvertegenwoordiger Het Stadsbestuur heeft in sa menwerking met de Stedelijke Politie een kampagne gestart voor de verkeersveiligheid van onze schoolgaande jeugd welk als zwakste schakel in het verkeer maar al te dikwijls het slachtoffer wordt van aan rijdingen met gekwetsten en soms met dodelijke afloop. Om dat te verhelpen wordt aan de bestuurders gevraagd hun snelheid te minderen in de bebouwde kom men en vooral in de omgeving van scholen alwaar een snelheid van 60 km/u. zeker nog veel te hoog ligt. Opdfacht werd gegeven tot het sup plementair aanbrengen van het te ken C 43 - 60 km/u. als wegmarke ring bij het binnenrijden van de bebouwde kommen, wegmarkering die op de meest gevaarlijke plaat sen nog zal herhaald worden; en van het teken A 23, plaats waar speciaal veel kinderen komen, wel ke aangebracht en herhaald wordt in de onmiddellijke omgeving van de scholen. Kontrole op de snel heid wordt overwogen. Aansluitend op de Week van de Verkeersveiligheid, en in het licht van de heraanpassing van de verkeerssituatie in de Ninoofse binnenstad, wijdde onze Oudervereniging ver schillende vergaderingen aan dit probleem. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt vrijdag 19 september 1986 48* jaargang nr. 36 Weekblad van de S.P. 9300 Aalst Naast het adviseren van een aantal begrotingswijzigingen betreffende een aantal kerkfabrieken en het aangaan van een aantal kleinere leningen voor een aantal nutsvoor zieningen (aankoop materiaal aan leg verbindingsweg Oude Molen weg - Sportpark, uitbreiding water- bedelingsnet Kloosterstraat, uit breiding openbare verlichting Marktweg) en een aantal princieps beslissingen (aanleg hoek Parochie straat - Klarestraat, aanleg hoek Landuitstraat - Veldekensweg) zit er vooral stof in de bespreking van het dossier Wolfsgracht het voor ontwerp van het administratiefcen- trum en de aanvullende dagorde. Zoals bekend liggen de plannen voor het bouwrijp maken van de Wolfsgracht de gronden tussen pakweg de kerk van Huissegem, de spoorlijn Aalst - Geraardsbergen en de Lindestraat al jaren in de la. Sito presto willen CVP en VU -*1 4*7 •-». OOSTlTlt POLlTlEkt^S" Vrijdag 19 september 1986 om 20 uur Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove AGENDA: 1. Goedkeuring verslag vergadering dd. 05/07/1986. 2. Politieke toestand (inleiding: M. GALLE). 3. Voorbereiding politiek actualiteitscongres dd. 25/10/1986 te Gent. 4. Evaluatie feest «Voor Allen». 5. Reorganisatie SP-lidmaatschap. 6. Dendervervuiling: federale SP-actie. 7. Allerlei-rondvraag. De Voorzitter, De Secretaris, W. VERNIMMEN C. VANCOPPENOLLE Leden die wegens een of andere omstandigheid geen uitnodiging zouden ontvangen, worden verzocht bovenstaande als zodanig te beschouwen. N.B.: Federaal Congres: zondag 19 oktober in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem om 9.30 u. nu blijkbaar het onteigeningsdos sier ter realisatie van het BPA Wolfsgracht en het onteigenings dossier betreffende de realisatie van de moerriool Scherpstraat - Vaartgracht - Wolfsgracht er door jagen. Bekend is dat er betreffende de aanleg van deze moerriool van uit milieuhoek heel wat protest is. Bovendien zou de ganse operatie naar een eerste berekening een paar tientallen miljoenen kosten. Belangrijke financiële implicaties zijn er ook bij het goedkeuren van het voorontwerp bouw Administra tief Centrum. Zoals bekend plant de gemeente de bouw van een nieuw administratief complex op het dorp. Aan het bestaande ge meentehuis zou daartoe aange bouwd worden tot aan het waren huis. Prima, naar achteren toe zou den de gebouwen van de PMS (vroegere gemeenteschool) aange kocht worden en zou de doorsteek gerealiseerd worden naar de par king van de Middenstraat. De ra ming van de bouw zelf beloopt 70 miljoen. Hierbij moeten bijgeteld worden een aantal onteigenings- en inrichtingskosten zodat men zeer vlug tot een investering van 100 miljoen komt. Ter vergelijking: voor de gewone begroting 1986 is voorzien aan de kant van de uitgaven 228.082.537 frank en aan de kant van de ont vangsten 216.295.803 frank. M.a.w. op de gewone begroting is er eigen aan het dienstjaar een negatief saldo van bijna 12 miljoen. Op de buitengewone begroting is er aan de kant van de uitgaven een bedrag voorzien van 61.930.000, aan de kant van de ontvangsten 61.154.820. M.a.w. de beslissing en de optie die men in verband met de Wolfsgracht en de bouw van een nieuw admini stratief complex neemt zullen voor de gemeentefinanciën verstrekkende gevolgen hebben. Het zal er op aan komen prioriteiten te leggen, met een toekomstvisie te werken en op voorhand een aantal financiële simulaties te maken. Op financieel vlak wordt het dus hoe dan ook een belangrijke gemeenteraad. Peper en zout van de raad is eens te meer de aanvullende dagorde. Van de kant van raadslid Coppens zijn er vragen betreffende de arbeids omstandigheden van de grafmaker op het kerkhof van Iddergem (per manente wateroverlast) en de vie ring van de oud-strijders. Van raadslid Van den Stockt tenslotte zijn er verschillende vragen betref fende het toezicht op openbare werken en een vraag betreffende de financiële weerslag van de St.- Annamaatregelen op het vlak van de tewerkstelling. Verwacht wordt dat de aanvullende dagorde nog verder uitgebreid wordt. Stof ge noeg dus voor pennelikkers en pen- neridders. Werner Van den Stockt Een en ander was het gevolg van het feit dat op de hoek Scherre- straat-Brusselbaan huizen zijn afge broken. De nieuw op te richten woningen moeten in de toekomst de rooilijn respekteren, ze moeten dus 3 meter achteruit tegenover de rijbaan. De rijbaan heeft aan de huizenrijen een breedte van 4,70 m. wat volgens het advies te weinig is voor tweerichtingsverkeer als men rekening houd met zwaar ver keer. Het probleem kan worden opgelost als de boordsteen wordt verlegt ingevolge het respekteren van de rooilijn. Rekening houdend met een trottoir breedte van 1,70 m. blijft er nog 1,30 m. over van de 3 meter welke kan gewonnen wor den door het respekteren van de rooilijn. De commissie zal een nieuw onderzoek openen. Voorlo pig blijft dus alles bij het oude in de Scherrestraat. Er was ook een vraag om wegmar keringen aan te brengen ter hoogte van huisnummer 26F in de Kromme Elleboogstraat. Deze straat is inge richt voor het éénrichtingsverkeer. Ter hoogte van het huisnummer maakt de rijbaan een bocht naar links. Er is een rijbaanverbreding aan de binnenkant van de bocht die als parkeergelegenheid zou kunnen worden gebruikt. Door het eenrich tingsverkeer hebben de automobilisten echter de neiging om de bocht af te snijden. Om aan de verkeersveiligheid van de voet gangers ten goede te komen wordt gevraagd om een doorlopende wit te streep aan te brengen die een denkbeeldige rand van de rijbaan moet aanduiden en aldus een licht spoor wordt voor de weggebrui kers. het tracé van de rijbaan zal zodoen de beter uitkomen en in de bocht kan parkeergelegenheid ontstaan. Dit voorstel werd door de commis sie in princiepe weerhouden maar anderzijds samen het de Scherre straat verdaagd. Beide punten zul len het ontwerp uitmaken van een nieuwe bespreking. De commissie behandelde ook de vraag om in de Kapellestraat, Dom Modest van Asschelaan, Kleistraat en Resschebeke halfmaandelijks beurtelings parkeren in te voeren. De commissie stelt vast dat uitge zonderd de Kapellestraat (6,5 me ter) al deze woonstraten een be trekkelijk smalle (5 m.) rijbaan hebben. De vraag van een Hekel- gemse vrachtfirma werd afgewezen omdat de vrees gegrond is dat de snelheid van deze wagens zal toene men. Nu zijn ze door de tweezijdi ge geparkeerde auto's verplicht hun snelheid af te remmen. Dit bevor derd in feite de verkeersleefbaar- heid. Deze beslissing is geheel in het belang van de bewoners van deze straten. Tenslotte behandelde de commissie ook een vraag om in de Ronsevaaldreef een verkeerssas aan te leggen en zodoende het snelverkeer te verhinderen. Dit punt werd goedgekeurd. Het sas zal worden aangebracht tegenover de huisnummers 22 en 24. In het sas zal maar 1 voertuig tegelijk kunnen passeren. Wagens komende uit de richting Brusselbaan krijgen voor rang. Het verkeerssas, een soort vluchtheuvels, zal uitgerust worden met reflektoren. De gemeenteraadsleden Freddy Pyck en Roger D'Hondt zijn steeds bereid alle mogelijke details te ver schaffen nopens deze verkeerspro blemen. Wie opmerkingen heeft of oplossingen in petto heeft voor de voorgestelde punten kan stéeds reageren: Ronsevaaldreef 16, tel. 77.94.03. Het is uiteraard zo dat alle in de commissie gunstig geadviseerde punten bevestigd moeten worden door een beslissing van de gemeen teraad. Roger D'Hondt Toen het parlement begin augustus met reces ging, voorspetdéj men van vele kanten een hete herfst voor Martens VI. De besparingsmaatregelen vervat in het St.-Annaplan zouden zich weldra laten gevoelen en sommige bevolkingsgroepen zouden dan wel in actie komen, zo werd bij de aanvang van het parlementaire verlof algemeen verwacht. Inmiddels hebben niet onbelangrijke instanties hun houding duidelijk geprecizeerd, en blijven andere gewoon op de vlakte, waardoor thans de vraag kan worden gesteld of er nog wel een hete herfst komt? Van A.B.V. V.-zijde werd en dit met overschot van gelijk door André Van Den Broucke bekend gemaakt dat de socialistische vakbond zijn troepen niet in de vuurlijn zou sturen indien het A.C.V. afzijdig zou blijven, zoals het tot nog toe gedaan heeft. De kristelijke vakbond schuift een beslissing inzake het St.- Annaplan steeds voor zich uit en zou, als er opnieuw geen verdaging komt, einde deze maand zijn standpunt bepalen. In de onderwijssector, die nog zwaarder getroffen wordt dan oorspronkelijk werd verwacht, staat men evenmin te trappelen van ongeduld om er in te vliegen. Ook hier zijn het de kristelijke organisaties die remmend werken. Het interprofessioneel voorakkoord dat vorige week tot stand kwam, en waarover de vakbonden hun mandaatgevers nog dienen te raadplegen, zal wellicht door het A.C.V. worden aangegrepen om, daar waar er nog wat vuur vonkt, de gemoederen te bedaren. Wordt het dan enkel nog de afzetting van burgemeester Nappart van Voeren die Martens VI in moeilijkheden kan brengen? Hoewel de Happart-affaire niet onbelangrijk is, voor ons socialisten blijft het sociaal economisch beleid van deze regering, het bij prioriteit te stoppen doel. Jammer dat een groot deel van de arbeidende klasse in ons land dat ook zo niet aanvoelt. Anderzijds zal ook het rijgedrag van de fietsende scholieren van dichtbij gevolgd worden. Maar al te dikwijls wordt er met twee en drie naast mekaar gereden waarbij de helft van de weg ingenomen wordt met alle mogelijke gevolgen van dien. Ook de fiets van de scholier wordt nagezien. Bij het vaststellen van bepaalde tekorten wordt hiervan nota geno men en een schrijven gericht aan de ouders aan wie vriendelijk ge vraagd wordt het nodige te doen om dat te verhelpen. Bij flagrante onwil zal er bij een tweede vaststel ling overgegaan worden tot het op stellen van een proces-verbaal. Men vergeet hierbij niet dat het rijden met een niet-verlichte fiets een zware overtreding uitmaakt waarop een minimum boete van 3.000 fr. dient toegepast te worden. In het belang van de veiligheid van onze kinderen vragen wij aan de ouders al het mogelijke te doen opdat de kinderen de komende donkere wintermaanden zouden opgemerkt worden in het verkeer. Hierbij dient vooral aandacht be steed aan lichten en reflektoren van de fietsen. En wat de voetgangers betreft kan er gezorgd worden voor lichte (liever dan donkere) kledij en verder voor het plaatsen van reflecterende strips op boekentas sen en vesten en het dragen van reflecterende armbanden. Alle suggesties in verband met deze verkeerskampagne kunnen gericht worden aan de Stedelijke Politie. De plannen om van de Dreefstraat één der belangrijkste verkeersaders van de stad te willen maken, heb ben ons daarbij erg verontrust. Pre cies in de Dreefstraat - waar die bovendien op haar smalst is - be vindt zich de ingang van de kleuter- én lagere afdeling (eerste 3 leerja ren) van onze school. De veiligheid van onze kinderen lijkt ons in deze omstandigheden niet optimaal gewaarborgd. Daarom worden door ons volgende suggesties aan het stadsbestuur gedaan: - het invoeren van enkelrichting- verkeer in de Dreefstraat, die voor al onderaan erg smal uitvalt; - een strenge beperking van de maximum-snelheid in deze straat, in de praktijk slechts te realiseren door het plaatsen van verkeers drempels (zoals b.v. in de stad Aalst); - het kreëren van voldoende ruim te om de kinderen op een veilige manier te laten in- en uitstappen. Jean-Luc FRANCHET

Voor Allen | 1986 | | pagina 1