jjX Stadsherwaardering uit het slop Binnen in De SP-federatie Aalst in de bres voor "De Morgen" 1. Arrondissementeel SP-steunfonds 1 2. Arrondissementeel Eetfestijn Van de ene moeilijkheid in de andere Motie Arrondissementeel SP- Bestuur Opnieuw populieren») langs de Dender Draag uw steentje bij voor de SP-participatie Eten voor "De Morgen" Geraardsbergen itoriaal Na en jarenlange lijdensweg komt de Aalsterse stadsher waardering eindelijk van de grond. Om begrotingsrede nen worden enige dringende wegen- en herstellingswerken verdaagd tot volgend jaar. Anderzijds volgt voor het ein de van het jaar een tweede evaluatie van het nieuwe ver keersplan op de Wallenring. De toeristische akkomodatie in Aalst is vrij beperkt. Stadsherwaardering Herstellingswerken O.C.M.W.-Aalst: geknoei met begroting Stedelijk Ziekenhuis, pag. 2 Oplossen verkeersproblematiek Landuitstraat te Denderleeuw: een noodzaak, pag. 3 Hoogdag voor de natuur in de Vlaamse Ardennen, pag. 6 Gemeentebelasting op fietsplaten afgeschaft te Zottegem, pag. 7 Wintersport 86-87, een pagina vol sneeuw, pag. 8 Verkeersplan Toeristische infrastruktuur Volg hun voorbeeld Onze vier parlementairen (Willy Vernimmen, Mare Galle, Herman De Looren Paul Van der Niepenl deden inmiddels een belangrijke storting in bet arrondissementeel steunfonds Stort uw bijdrage op p.r. 000-0525448-96 van de SP-Federatie Aalst, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst. Kameraden, elke steun - hoe klein ook - Is welkom. Zaterdag 13 december 1986 van 18 u. tot 21.30 u. Zondag 14 december 1986 van 11.30 u. tot 15 u. Zaal "De Redding" (Volkshuls), Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Naar keuze rundslong mei champignons ol gegarneerde kip, belde met frietjes. Deelname: 250 tr. (kindermenu: 150 fr.) Kaarten vanaf 1 december bij de afdelingsverantwoordelijken. Volksvertegenwoordiger Midden november werd nu eindelijk de bomenrij langs de Dender, welke eind de jaren '60 werd geveld, heraange- plant. Gerooid, maar nooit heraangeplant Het voorstel tot heraanplanten Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 28 november 1986 48* jaargang nr. 46 Weekblad van de S.P. Aalst heeft thans twee erkende her waarderingsgebieden op Aalst-Lin- keroever (De Ridderstraat en de Keyserstraat) en Aalst-Rechteroe- ver (omgeving Varkensmarkt, Mo lendries en Hovenierstraat). Een aanvraag tot erkenning van een derde hefwaardreingsgebied in Hofstade-Dorp wordt momenteel onderzocht door de Vlaamse Executieve. Sinds 1984 wordt in de gemeenteraad om de haverklap verwezen naar renovatieprojekten in de Aalsterse herwaarderingsge bieden zonder merkbaar resultaat voor de inwoners. Op de jongste perskonferentie van het Aalsters schepenkollege stelde de bevoegde schepen voor ruimtelijke ordening de opstarting van enige projekten in het vooruitzicht. Medio decem ber wordt overgegaan tot de aanbe steding van renovatiewerken aan de Hovenierstraat en Varkens- markt. Binnenkort volgt voor het herwaarderingsgebied Aalst-Lin- keroever de aanbesteding voor de oprichting van enige woningen aan De Ridderstraat. De overige reno vatieprojekten zoals de heraanleg van de Molendries, woonuitbrei- ding Hoge Vesten, uitbreiding par king "oud stadhuis", verfraaiing woningen De Ridderstraat zitten voorlopig in het slop bij gebrek aan overheidssubsidies. Overigens zijn er volgens de schepen totnogtoe weinig partikuliere initiatieven tot renovatie, wellicht omwille van de hoge kostprijs. Nadat op de gemeenteraadszitting van 28 oktober jl. reeds heel wat projekten werden uitgesteld beves tigde het stadsbestuur dat de riole- rings- en wegenwerken aan de Moorselbaan pas volgende zomer worden aangevat. De werken aan de Kokeij, Dorpsstraat en Hoog straat in Meldert zullen volgens de schepen van openbare werken te gen einde december beëindigd zijn. De voorziene betonklinkers in de Kokerij worden vervangen door ge- rekupereerde kasseien. Voor de tweede faze van de werken tussen de Kokerij en de rijksweg Aalst- Vilvoorde en een gedeelte van de Dorpsstraat blijft het wachten op de vaste belofte van staatstoelage. In de Meldertse Klaarhaag wordt kasseisteen gelegd en in de Dorps straat betonstenen. De vervallen stadsboerderij aan het dorpsplein in Baardegem, ooit voorzien voor een kleinschalig kuituurcentrum ty pe D en nadien voor een "kinder boerderij" wordt gesloopt voor de aanleg van een parkeerterrein. Te gelijk wordt de heraanleg van het dorpsplein voortgezet. Ook wordt met het Aalsterse OCMW onder handeld over de oprichting van een dienstencentrum voor bejaarden op het vrijgekomen terrein van de ge sloopte boerderij. De dringende herstellingswerken aan het dak van het rekreatiecentrum "Dender- galm" in Gijzegem worden slechts in de zomer van 1987 gepland. Midderwijl wordt vóór het einde van het jaar een voorlopige herstel ling aan het dak uitgevoerd. Ten slotte worden de werken aan de erbarmelijke Aalsterse Dreef en Affligemdreef om begrotingsrede nen alweer verdaagd tot volgend jaar tot grote ergernis van vele dagelijkse weggebruikers van deze belangrijke invalsweg. Op 26 augustus 1985 werd op de Aalstese wallenring een nieuwe verkeersregeling van kracht. Vol gens de burgemeester beantwoordt het nieuwe verkeersplan aan de doelstellingen behalve tijdens de piekuren. Op 6 februari 1986 werd een eerste evaluatie van de nieuwe verkeersreglementering gehouden door de verenigde kommissies van de gemeenteraad. Een tweede eva luatie volgt nog dit jaar. Naast de aktualisering van het verkeersplan zullen de gemeenteraadsleden zich alsdan ook buigen over de her- strukturering van de verkeerssigna- lisatie aan het kruispunt van het Keizerlijk Plein, Vlaanderenstraat, Nieuwstraat en Vredeplein. Voorts zal aandacht worden besteed aan de verbetering van de verkeersvei ligheid en verkeersleefbaarheid voor fietsers en voetgangers. Ondanks zijn gunstige ligging en zijn toeristische bezienswaardighe den (oudste schepenhuis der Ne derlanden, geklasseerde stadszich- ten, stadspoorten, Daensmuseum) laat de toeristische akkomodatie van Aalst te wensen over. Aalst heeft geen kampings en toeristen (trekkers, fietstoeristen, jongeren) worden verwezen naar nabijgele gen kampeergelegenheden in Ber- lare en Denderhoutem. Voor jeugdherbergen wordt verwezen naar Geraardsbergen en Brussel. Aalst heeft zeven hotels, waarvan zes nabij het Stationsplein en één aan de Grote Markt. Uit de voorge legde cijfers blijkt dat de bezet tingsgraad van de hotels eerder ma tig is. Tijdens de eerste tien maan den van dit jaar werden in Aalst 5.284 overnachtingen genoteerd, hetzij een maandgemiddelde van 528. Groepen kunnen uitsluitend tijdens de vakantiemaanden voor overnachting terecht in een Aal sters kloosterhome en in het jeugd- heem van de abdij van Affligem. De aanleg van het natuuredukatief centrum aan de Osbroek met wan delpaden door natuurgebieden werd op de jongste emeenteraads- zitting om budgettaire redenen eveneens verdaagd tot volgend jaar. (l.d.m.) steun orgen Ondanks het feit dat de parlementsverkiezingen reeds meer dan één jaar achter de rug zijn en Martens VI enkele maanden nadien effektief van start is gegaan, heeft deze CVPIPW- regering nog steeds haar eerste adem niet gevonden. Zij zwalpt als een stuurloos schip van de ene moeilijkheid naar de andere. Het ontbreekt de bewindsploeg duidelijk aan een kordate aanpak van de vroegere en aktuele problemen. Het moest natuurlijk zover komen als men weet dat Martens V en VI de problemen in het verleden steeds maar voor zich heeft uitgeschoven en ze niet daadwerkelijk ter hand durfde nemen. Moeilijkheden uit de weg gaan kan af en toe wel een tijdelijke redding zijn, maar op lange termijn is dit nooit een renderende houding en moet dit falikant aflopen. Vandaar dat alles wat de huidige en de vroegere regering op de lange baan geschoven heeft, nu op het punt staat te ontploffen! Dat is ook de reden waarom het thans erg rommelt in de CVP. Het feit dat zij bakzeil heeft gehaald met haar standpunt inzake de Voerense burgemeester en haar stelling "Happart ontslag of regeringskrisis" niet heeft waargemaakt heeft bij een groot deel van de CVP kwaad bloed gezet. Ook het uitblijven van een oplossing voor de financiering van de gewesten en de gemeenschappen heeft de spannig nog doen toenemen. Het wordt alsmaar duidelijker dat Martens VI thans in nauwe schoenen komt te zitten en dat zijn geloofwaardigheid bij de publieke opinie een flinke deuk gekregen heeft. Ware het niet dat de schrik voor de kiezer er bij de CVP dik in zit, dan had premier Martens zich wellicht al een tweede maal tot de koning gewend om het ontslag van zijn regering aan te bieden. Hoelang hij dit nog zal kunnen vermijden, blijft natuurlijk een open vraag. Herman De Loor Het Bestuur van de SP-Arrondissementsfederatie Aalst, in vergadering van vrijdag 21.11.1986 in lokaal "Forum" te Erembodegem: - neemt akte van de politieke malaise en van het immobilisme van de regering-Martens VI door de latente communautaire conflicten als daar zijn de lopende Happart-mallemolen, de gebrekkige uitvoering van de gewestvorming van 1980 en de bevriezing van het Brussels probleem; - uit zijn verontwaardiging over de plotse en spektakulaire toename van de werkloosheid, vooral in Vlaanderen als gevolg van de uitvoering van het nefaste Sint-Annaplan; - laakt het cynisch en dubbelzinnig optreden van de regering om de enorme werkloosheid tegen te gaan, hetgeen andermaal het failliet van het beleid van Martens VI qua tewerkstelling aan toont; - veroordeelt het in allerijl afgekondigd banenplan van de regering dat eerder een ontwrichting van de arbeidsmarkt zal teweegbren gen door het invoeren van een "super-nepstatuut"; stelt vast dat dit in veel gemeenten gepaard zal gaan met bijkomende afvloeiin gen en dat het plan anderzijds de gemeentefinanciën bijkomend zal bezwaren, waardoor de krisis eens te meer op de gemeenten wordt afgewenteld; - keurt het invoeren van het fiskaal aftrekbare pensioensparen af op het ogenblik dat de normale, zo reeds lage werknemerspen sioenen verder worden aangetast; betreurt dat hierbij opnieuw een stap werd gezet voor de verdere afbouw van de sociale zekerheid; - verwerpt de invoering van het arbeidsdividend daar het geen oplossing biedt om de hoge belastingsdruk op de inkomens uit arbeid fundamenteel te verzachten; - betreurt de onterechte verwijten aan het adres van de SP bij het faillissement van "De Morgen" en dat nadat zij gedurende negen jaar zovele miljoenen in de krant heeft geïnvesteerd; - doet een warme oproep aan alle partij-afdelingen, mandatarissen, militanten, leden en sympathisanten om zich in te zetten voor het verder bestaan van een links progressieve krant in Vlaanderen, en dringt aan om alle middelen te storten in het arrondissementeel SP-steunfonds. Op het weiland, gelegen tussen de Denderbrug van de Paul Guille- minlaan en het zwemdok aan Den Beek stond tot voor 20 jaar een prachtige rij zware populieren. Van deze bomenrij werden destijds heel wat foto's genomen. Men had er een prachtig panoramisch uitzicht op de oude bovenstad: de hoofd kerk, het stadhuis en de Oudenberg op de achtergrond, samen met de Dender en de populierenrij op het voorplan. Eens de foto's genomen werden de bomen geveld en sindsdien niet meer heraangeplant. Nochtans heeft dit beeld met bomenrij tot op heden nog bestaan, op fotopapier weliswaar. Vooral toeristische fol ders en zelfs politieke propaganda- brochures werden opgesmukt met dit oude stadszicht. Hoe men soms met de werkelijkheid een loopje neemt! Reeds geruime tijd had de werk groep Leefmilieu Geraardsbergen v.z.w. een voorstel geformuleerd tot herstel van dit landschappelijk en toeristisch patrimonium langs de Denderoever. Om tot een heraan- planting van een nieuwe bomenrij te komen, zijn wel tal van brieven verstuurd. Zowel het stadsbestuur als het OCMW werd verscheidene malen aangeschreven, teneinde de ware eigenaar van het betreffende perceel te vinden. Uiteindelijk bleek het weiland in het bezit van de stad Geraardsbergen. Lees door pag. 6

Voor Allen | 1986 | | pagina 1