Spreekrecht voor ie be volking t Stadsbestuur verwacht uw voorstellen en suggesties I Binnen in De daadanclilkse nolilieke realiteit Geraardsbergen Wat men in Brussel zoal over onze burgemeester durft schrijven... Arrondissementeel SP-steunfonds SP-Federatie Aalst voor "De Morgen" SP-Arrondissementsfederalie Aalst Vergadering arrondissementeel SP-bestuur Draag uw steentje bij voor de SP-participatie! Kameraden, elke steun, hoe klein ook, is welkom De SP-participatie wordt konkreet Geen enkele mandataris, militant noch afdeling mag op de federale steunlijst ontbreken!!! Editoriaal GERFA Stort uw tJlJdrage op PR 000-0525448-96 van de SP-Federatie Aalst, V SP-steunfonds "De Morgen' Pioo Onze beleidsverklaring Inzake participatie Woorden omzetten In daden Efkens een vrije vertaling: Roomtaart ot mattetaart Gevraagd naar hierover wilde mentslid Wllly volgende kwijt: zijn Indrukken Kd. Europarle- Vernlmmen het OPGEPAST NIEUWE DATUM MAANDAG 26 JANUAR11987 OM 20 UUR VOLKSHUIS, MARKT 8 TE ZOTTEGEM Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1 vrijdag 16 januari 1987 49* jaargang nr. 3 Weekblad van de S.P 9300 Aalst GIN i Toen Herman De Loor, de eerste socialistische burge meester van de Egmontstede, ter gelegenheid van de verga dering van de gemeenteraad van 31 januari 1983 lezing gaf van de beleidsverklaring waarmee de nieuwe SP-VOP- ploeg de inwoners van Zotte gem van haar visies en opties op de hoogte bracht, was het duidelijk dat alleszins een nieuwe wind mocht verwacht worden. Centraal in dat be leidsprogramma stond meer bepaald: het saneren van de gemeentelijke financiën, het voeren van een aktieve te werkstellingspolitiek, het be ogen van een betere en meer toereikende tegemoetkoming aan de noden van de minstbe deelden en sociaal-zwakkeren en ruime aandacht voor kleinschalige, maatschappe lijk gerichte en arbeidsinten sieve projekten, uiteraard zo veel mogelijk in eigen beheer en met eigen stedelijk perso neel. De nieuwe koalitie trad evenwel al evenzeer aan met een programma punt waarvan ze blijkbaar een ere zaak wenste te maken: al de boven genoemde beleidsopties zouden ruimer geïntegreerd dienen te zijn in een beleid van openheid en open baarheid, dit met brede uitspraak mogelijkheden van elke Zottegem- naar. Natuurvrienden van Antwerpen op bezoek in Aalst, pag. 2 Parkeren blijft betaalbaar in Denderleeuw, pag. 7 Betere invalswegen voor Denderleeuw.nu het parkeren toch betaal baar blijft, pag. 7 De idee Louis Paul Boon, pag. 4 "~KLBINE PIET" Opdart mem kMn* PM noot! 4« sor!of»«ngit*ii k«niw. beloof mij to stemmon voor 40 SOCIALISTEN! Nieuwe reeks posters A.M.S.A.B., pag. 4 De eerste stempel, pag. 5 Loopbaanonderbreking in de privé-sektor, pag. 5 De Geko's of is het Gesko's of is het Frisko's... en dat allemaal in dit weer, pag. 5 «■UMHHMMBWHfl Konkreet luidde het in de reeds genoemde beleidsverklaring als volgt: "Wij zijn van plan ons beleid per manent te verwoorden ten overstaan van de bevolking. Het beleid dat we willen voeren zal dan ook in de eerste plaats aandacht besteden aan de kwaliteit, waarbij de zorg voor de mens, zijn gezin en omgeving cen traal staan. Omdat dit geen holle slogan zou blijven, wensen wij de burgers dichter bij het beleid te be trekken. Wij willen dit verwezenlijken door een grotere openbaarheid van het bestuur, een betere informatie, een herziening van de inspraak en de participatieorganen, alsmede door een betere dienstverlening aan de bevolking. Wij zullen in elk geval ijveren voor betere overleg- en informatiemoge lijkheden voor de bevolking, zoals hoorzittingen, open gemeenteraden met spreekrecht van de bevolking, en allerlei andere initiatieven die uit de bevolking zelf zouden groeien. De brede doorstroming van de in formatie menen wij zowel via de plaatselijke pers als via een eigen informatieblad te laten geschieden. En dat de SP-VOP-koalitie van plan was vaft meetafaan woord te houden, werd maar te gauw duide lijk voor zowat elkeen die het ge voerde beleid enigzins volgde: de hoorzittingen, de informatieavon den, de inspraakavonden kwamen er; de open gemeenteraden even eens, zelfs in die mate dat ze door de nationale pers een primeur in Vlaanderen werden genoemd. Het trimestrieel verschijnend stedelijk infoblad, de stedelijke aktiviteiten- kalender en de stedelijke infozuil bewezen op hun beurt uitstekende diensten op het vlak van de infor matieverspreiding. De ontoegankelijke en voor velen duistere burcht die het Zottegemse stadhuis vroeger was, werd plots een trefpunt waar elke ingezetene zich ging thuisvoelen, een plaats bovendien waar hij steeds met al zijn problemen terecht kon en waar bovendien op elk moment van de dag naar zijn verzuchtingen en zijn opvattingen geluisterd werd. Wij schrijven nu begin 1987, en met fierheid en met blij gemoed mogen wij konkluderen dat nog niets van die fundamentele optie afgezwakt is. Na ca. 4 jaar beleid moet het - nog zelfs veel meer dan in het begin - voor elke Zottegemnaar duidelijk zijn dat de huidige be- leidsploeg er zich inderdaad niet met enkele holle woorden heeft vanaf gemaakt, maar integendeel doelbewust en te allen tijd oor en oog heeft gehad voor wat bij de bevolking leeft en voor wat van de bevolking zelf uitgaat. Lees door pag. 3 Nude weken van het uitwisselen van allerhande wensen voor het nieuwe jaar stilaan voorbij zijn past het opnieuw oog te hebben voor de dagdagelijkse politieke beslommeringen en werking. Iedereen beseft allicht dat 1987 geen gemakkelijk jaar zal worden want pas nu zullen de gevolgen van het Sint-Annaplan echt aangevoeld worden: 195 miljard bezuinigingen en inleveringen zullen velen pijn doen. En zoals steeds ontsnappen de kapitaalkrachtigsten aan de maatregelen. Het liedje is niet nieuw, het wordt zelfs eentonig, vervelend en knarsetandend voor iedereen. De SP, zowel op nationaal, federaal als afdelingsvlak, evenals onze vrienden van het ABVVstaan dit jaar en uiteraard ook de volgende (verkiezings)jaren voor een enorme uitdaging. Daarom kennen we hopelijk een brede waaier van politieke en vormende aktiviteiten. De vooruitzichten op dat vlak zijn wel hoopvol te noemen. Te gepasten tijde verneemt U via ons weekblad wel meer hierover, maar hoe dan ook is de dynamiek en evolutie hoopgevende lichten in de politieke duisternis. Wij als socialisten zullen dan ook, via onze diverse mandatarissen, verder vechten voor meer gelijkheid, rechtvaardigheid en vrede. Niets nieuws natuurlijk, maar we kunnen ervan uitgaan dat met deze geestesgesteldheid wij beslist het tij zullen kunnen doen keren tegen dit centrumrechtse kabinet in. Tot slot nog een woordje over de krant "De Morgen", hopelijk dit jaar definitief uit de zorgen. Als federatie hebben wij de zaak van nabij gevolgd. Het is nu wel duidelijk dat de initiële zekere wrangheid binnen de SP over de informatieverstrekking rond de onterechte schuldvraag plaats gemaakt heeft voor een aktieve inzet om uiteindelijk toch te komen tot een positieve oplossing. De SP-participatie heeft onderhand werkelijke, konkrete vorm aangenomen en de steunaktie komt ook in de federatie Aalst van de grond. We zijn ervan overtuigd dat dit mogelijks bij sommige militanten en sympathisanten geen littekens zullen nagelaten hebben. Daarvoor staat inderdaad teveel op het spel. De diverse binnen het arrondissement opererende "onafhankelijke komitees" en individuelen hebben een maximale campagne voor "De Morgen" gevoerd. Het past nu ook dat in aansluiting hiermee ook de afdelingen en mandatarissen van de SP hun verantwoordelijkheid terzake effectief opnemen. Chris Vancoppenolle Federaal Secretaris Via via enz. dwarrelde op onze redaktie een leuk epistel binnen uitgaande van de Studiegroep voor de hervorming van het Openbaar Ambt. Niets abnormaals uiteraard, die nijvere mensen publiceren heel wat nogal kritische nota's, maar nu werd de circulaire van 15 december laatstleden heel wat interessanter omdat ook ons aller Agnes, burgemeester onzer stede, het voorwerp uitmaakte van hun niet al te brave beschouwingen. De lezer zal het ons allicht niet kwalijk nemen, de informatie heeft haar rechten; zodus vindt men hieronder de bewuste passage. ECHO- TARTE a ca groupe o-etude et DE REFORMS OE LA F0NCTI0N administrative CREME OU TARTE AU MATON de vraiment pas lade et res- tcavall mal tiples et foneticus che£" qu "commis-stenodacty comme a une dame) templl"" Dévi a» Grammont n'ont,,_ d .s attestée par de Incapacite, concerne pas médicaux modestes de is celles beaucoup plu tl s'agit Administration mul- ses Gene- d,une dafa Coopération haut destin. agent de 1' lil iKv, au Développement, ava nt "d'etre appe le rale de a un plu - rotte qênant be fait "éa""°^le physiquement personne ine p Administratl secrétaire dan ™*ulté des respons assumer sans ,.ommune importante. laisse la téte supposer service qu1une comtne contre car il assurer so* a.llitéfbien pms lourdes ion Section .G.C.D. du gerfa) De Geraardsbergse kiezers hebben echt geen geluk. Hun nauwelijks benoemde burgemeester wordt ziek en verkeert gedurende een vol jaar in de absolute onmogelijkheid tot werken. We leggen er echter de nadruk op dat deze werkonbekwaamheid, ge staafd door talrijke doktersattes ten, niet de burgemeestersfuncties betreft, maar wel de veel beschei dener job van hetgeenmen zou kunnen omschrijven als stenodacty- lo-hoofd van dienst bij het Alge meen Bestuur voor Ontwikkelings samenwerking, vooraleer zij tot de hogere politieke regionen werd ge roepen. Dit feit is in die mate ergerlijk dat het laat veronderstellen dat iemand voor wie het fysiek onmogelijk is de normale werkzaamheden als secre taresse in de Administratie uit te voeren, wel de veel zwaardere ta ken en verantwoordelijkheden als burgemeester van een belangrijke gemeente op zich kan nemen. Niemand mag eraan twijfelen dat Mevr. de Burgemeester onder moei lijke omstandigheden haar functie uitoefent. Dat Mevr. de Burgemees ter sukkelt met haar gezondheid is geen geheim en bijgevolg vraagt de efficiënte uitvoering van haar taak enorme - en wellicht teveel - in spanningen. Tevens - en ik weiger te geloven dat Mevr. de Burgemeester dit zou doen om financiële redenen - is het allicht op aandringen van haar partij, die zij trouwens reeds enorme diensten heeft bewezen, dat zij dit doet. Wat haar ambtelijke toestand betreft is het echter moeilijk een oordeel te vellen; dergelijke toestanden zijn niet alleenstaand, maar persoonlijk meen ik dat er nu toch mogelijkhe den genoeg zijn (verlof zonder wed de, loopbaanonderbreking,om aan dit soort kritiek te ontsnappen. Maar daar moet betrokkene zeker zelf over beslissen. Trouwens, ieder mens blijft beperkt in zijn fysieke mogelijkheden en een teveel aan opdrachten weegt zwaar op de ge zondheid. Agenda: 1. Nieuwjaarsboodschap federaal voorzitter 2. Goedkeuring verslagen en verslag Uitv. Bestuur 3. Vakantiecentrum "Den Blekkaard" (diamontage en toelichting medewerker) 4. Politieke toestand: provincie 5. Dagblad "De Morgen" 6. Financiële toestand 7. Allerlei-rondvraag Bestuursleden die wegens een of andere omstandigheid geen uitnodiging zouden ontvangen worden verzocht bovenstaande als dusdanig te aanzien.

Voor Allen | 1987 | | pagina 1