li Groot Kunstconcert door Soc. Harmonie «Hand aan Bond Moyson viert jubilarissen Startmanifestatie Socialistische Café 1 Brughuis M00RSEL Wijkklub Vrijdag 23 januari te 20 u. in de Stadsfeestzaal te Aalst Natuurvrienden van Antwerpen op bezoek In Aalst Verkiezing sportlaureaten Rode Roos stopt Nieuwe Wijk «Hand aan Hand» concerteerde in Koekelberg Met de taaien van Hand aan Hand naar een pré carnaval te Denderwindeke Pablo Neruda In Vredeshuls Maurice Barrez Sekretaris Francois Saerens Maurice Barrez lp Patrick De Smedt Prenige en aangename muziek Alle muzikanten nodigen hun talrijke vrienden uit, om op die avond een muzikaal gebeuren mee te maken. ATB-Hoekje Jaarprogramma 1987 Vredeseilanden C.S.C. Olievelden Praatavond Nleuwjaarskoncert SP-Belotkamploenschap Florent Uyttersprot onbedreigd aan de leiding (A) Trommelkorps Moorsel Doktor met medische wachtdienst Proficiat Spoedig herstel S.K.V.V. Trommelkorps houdt Algemene Vergadering 2-16 januari 1987 - «Voor Allen» f 2 'M' rfllli ttMtl Mil Bff Cl*!»*, ■il»!*»! »i Zoals eerder reeds aangekondigd, werd onlangs een nieuwe socialistische wijkklub opgericht. Een startmanifestatie werd voorbereid. Op zaterdag 17 januari 1987 is het zover... Alle partijleden, vrienden en sympathisanten worden dan verwacht te 20 uur in café 't Brughuis bij Jeannine en Paul. Hoewel het vooral de bedoeling is "gezellig kennis te maken", worden toch ook een aantal verrassingen ingebouwd. In ieder geval worden de oude en hedendaagse café spelen bovengehaald. Er zullen ook versnaperingen worden aangeboden door Mare Galle. Maar er is meer. Wg rekenen op een talrijke opkomst, vooral de partijleden uit de buurt mogen niet ontbreken. Albert Tombeur en Louisa De Block uit Aalst. Op zondag 18 januari hebben wij het genoegen een "vreemde" afde ling te begroeten in onze stede. De Natuurvrienden van Antwerpen Linkeroever zijn echter geen onbe kenden, in het verleden werden steeds goede kontakten onderhou den met deze bloeiende ATB-afde- ling. Dank zij hen kende het ont spanningsweekend te Essen van vo rig jaar een groot sukses. Wij nodigen U allen uit om met deze mensen kennis te maken en hen wegwijs te maken in de plaatse lijke folklore en gebruiken. Het programma is echter ook de moeite waard: bezoek aan het Oud Hospitaal, geleide rondgang aan de nog toegelaten vertrekken van de Abdij van Affligem en wandeling langs het L.P. Boonpad. Wij vertrekken gezamenlijk rond 9.30 u. aan de Houtmarkt. Lunch pakket meebrengen. Inlichtingen in verband met reizen, aktiviteiten, aansluiting, voordelen enz... kunt u steeds krijgen via het sekretariaat Groenstraat 63 of tel.: 78.73.52. Zaterdag 24 januari: toeristische voordracht: "De onvoltooide dro men van Ludwig II". Begin 20 uur in de Touring Pub, Burgemeesters plein. Op vrijdag 30 januari 1987 om 20 uur worden in de feestzaal van het Aalsters stadhuis de sportlaureaten van 1986 bekendgemaakt. Voor de zevenentwintigste verkiezing wer den bij de kompetitieklubs de Aal- sterse badmintonclub, biljartclub Sint-Anna Aalst, voetbalclub SC Wilskracht Hofstade, volleybalclub VK Aalst, zwemclub Neptunus Aalst (waterpolo) en zaalvoétbal- club Koninklijk Atheneum Aalst geselekteerd. De verdienstelijke sportbeoefenaar in kompetitiever- band wordt dit jaar gekozen tussen Wilfried Chiau en Dirk Ledegen (atletiek), Van Den Meerssche Bart (judo), Jean-Pierre Meert (ka rate), Luc Van Damme (petanque) en Murielle Permentier (zwem men). Een derde titel wordt toege kend aan de persoon of de vereni ging die zich in 1986 uitzonderlijk verdienstelijk heeft gemaakt voor de promotie van de rekreatiesport hetzij door eigen beoefening of als inrichter. Op dezelfde avond wor den de trofeeën van de sportmaand 1986 en van de interscholenwed- strijd 1986 uitgereikt. Naast de overhandiging van de brevetten aan de sportlaureaten en van de herin neringen aan de eervol gerang- schikten worden tevens de verdien stelijke bestuursleden van sportver enigingen gehuldigd. Verder staan op het gevarieerd programma van deze sportavond nog toespraken en een videomontage "Parijs-Dakar" met interviews met Aalstenaars Paul Bellon en Mario Van Stuyven- dael. (l.d.m.) Tijdens het weekend van vrijdag 16 tot en met zondag 18 januari a.s. wordt de jaarlijkse kampagne voor "Vredeseilanden" opgezet. Deze niet-gouvernementele organisatie voor ontwikkelingssamenwerking wil met geïntegreerde projekten de zelfvoorziening in basisbehoeften van de plaatselijke bevolking in Derde Wereldlanden stimuleren. Wie meer wil weten over de wer king of wil meewerken aan de jaar lijkse kampagne van Vredeseilan den, kan terecht bij K. Thoolen, Overhammedreef 10, 9300 Aalst op (053)70.38.49. Zaterdag 14 februari: toeristische voordracht "Griekse eilanden". Begin 20 u. in de Touring Pub, Burgemeestersplein Bij deze prachtige diavoorstellin gen wordt steeds een weekend voor twee personen verloot onder de aanwezigen. Zondag 15 maart: nationale wan deldag A.T.B. te Lommei Zaterdag 25 april: Daguitstap naar Kalmthout met bezoek aan het Ar boretum en de heide. Zondag 10 mei: herinneringswan deling L.P. Boon Zaterdag 27 juni: Geleide natuur wandeling in de Faluintjes. 25, 26 en 27 september: Ontspan- nings- en wandelweekend in Na tuurvriendenhuis Schoolbergen te Kessel-Lo. Zondag 11 oktober: Geleide na tuurwandeling in de Hoge Venen Zaterdag 14 november: Dia-avond door de eigen leden Zondag 13 december: Algemene ledenvergadering met kerstfeest. Nieuwe Wijk Rode Roos Op donderdag 8 januari 11. gaf de Harmonie een namiddagconcert in het tehuis van het OCMW te Koe kelberg. Een programma vol deuntjes uit de tijd dat deze men sen jong waren, werd ten gehore gebracht. Het was voor ons allen zeer duidelijk dat de gasten van dit tehuis een fijne namiddag be leefden. Wie deze namiddag meemaakte be leefde niet alleen de pret van vro lijk musiceren met de vrienden, maar ging ook met een warm hart naar huis. Ja, we voelden dat we medemensen een beetje gelukkig gemaakt hadden. Op vrijdag 9 januari 11. waren enke le muzikanten van Hand aan Hand naar Ninove getrokken om er de vrienden van Ninove een handje toe te steken bij een avondlijke uitstap te Denderwindeke. Vanuit het Volkshuis te Ninove werd per wagen gezocht naar Denderwinde ke en wonder boven wonder, alle auto's verloren mekaar onderweg, maar vonden toch Denderwindeke. Naar ons werd verteld was het daar op die dag een soort pre-carnaval. Maar koud jongens, brrr! De poli tieagenten van het korps Ninove waren talrijk opgekomen: 4 agen ten en een overvalwagen. Zo een begeleiding hebben we in Aalst nog niet vaak meegemaakt. Het kan nu ook wel zijn dat die van Aalst in Ninove «gesignaleerd» waren. Het grote voordeel van een kleine dorpskern zoals in Denderwindeke is dan wel dat de herbergen allen met gulle kasteleins, wel zeer dicht bij mekaar liggen. En vrienden! Wat was het daarna in het Volkshuis te Ninove gezellig en warm. Er werden nog vele plannen gesmeed voor de samenwerking van beide korpsen. Daar zit muziek in!!! In de late uurtjes was er nog een wagen aan het zoeken naar het station van Denderleeuw: mis schien was daar nog een allerlaatste trein naar Schaarbeek voor de diri gent. Rode Roos heeft de zegereeks van leider Nieuwe Wijk gestopt. De ploeg die in maanden nog geen punt had verloren moest tegen Ro de Roos vrede nemen met één punt. En het had anders gekund. Indien Benny Schalck de bal in de eerste minuut twintig centimeter meer naar binnen trapt, indien een minuut later Rudy Steghers niet de paal treft, staat het na 5 minuten 0- 3, want op de 5de minuut scoort Walter Bracke na een persoonlijke uitbraak. Rode Roos, zonder Rivera, Ver- hofctadt, De Boeck, Bomon en met een gelegenheidsploeg domineert Nieuwe Wijk. Maar de leider zou de leider niet zijn moest hij zich niet herpakken. In de 25ste minuut komen zij ook langszij. Een mooi doorgekopte voorzet werd in één tijd overgenomen. In de tweede helft was Nieuwe Wijk de eerste 20 minuten de bete re ploeg, maar scoorde niet. In tegendeel, het waren Walter Bracke en Guy Cornand die nog het dichtst bij een doelpunt kwamen. In elk geval andermaal het bewijs dat Rode Roos het ook van de leider in zijn eigen huis kon halen en zeker met Nieuwe Wijk, Real en Amapola de absolute top van de reeks is. De Punt en D'Her de uit Aalst. Volgende wedstrijd: Zondag 18.1.1987: Sportief 81-Rode Roos Terrein Rozendreef Aalst, aanvang 10 u. Eetfestijn Rode Roos op 14 en 15 februari 1987, kaarten bfj bestuurs leden en spelers aan 250 fr. Onze vijfde kaarting (dus dan zijn we over de helft) zal doorgaan op zaterdag 17 januari 1987 om 20 uur, respekteer het aanvangsuur a.u.b. Er wordt gespeeld naar de prijs geschonken door Maurits Barrez en onze maandelijkse andere schen kers. Waarvoor dank. Iedereen is van harte welkom. Cesar Bauwens en Maria Aelbrecht uit Aalst. In het kader van de zondagse aperi- tiefgesprekken in het Aalsterse Vredeshuis aan de Esplanadestraat 8 houdt hispanologe prof. Elsa De- hennin, echtgenote van Mare Gal le, op zondag 18 januari aanstaande om 11 uur een lezing over leven en werk van de betreurde Chileense dichter Pablo Neruda. De in 1904 geboren Nobelprijswinnaar speelde in het land van Salvador Allende een vooraanstaande politieke rol. Als banneling of konsul verbleef hij vaak in het buitenland. Op 23 sep tember 1974, twaalf dagen na de moord op president Allende, stierf Pablo Neruda aan kanker. Leed en strijd, liefde en zang, succes en tegenslag waren zijn deel. De le zing wordt omkaderd met poëzie- evokatie door Francine De Bolle, Gracienne Van Nieuwenborgh en William De Bruyn. Het Aalsters Vredeshuis is open van maandag tot donderdag van 11 tot 19 uur, vrijdag van 11 tot 24 uur, zaterdag van 15 tot 24 uur en zondag van 11 tot 16 uur. Tel.: 053/ 77.03.39. In de reeks praatavonden in De Bathyscaaf, Meuleschettestraat 74 te Aalst spreekt voorzitter Simons van Lepra-België op donderdag 22 januari a.s. om 20 uur over leprabe strijding in de Derde Wereld. De toegang is gratis. Op maandag 19 januari a.s. om 20 uur is het Kamerorkest van Jeugd en Muziek Aalst te gast in de feest zaal van het stadhuis voor een nieuwjaarskoncert onder leiding van Franqois Schollaert met solis ten Carola Dierart (hobo), Lydia Rossignol (klarinet) en Bruno Van der Vorst (klarinet). De toegangs prijzen bedragen 150 fr. voor 30- plussers, 100 fr. voor -30-jarigen en gratis voor de leden van Jeugd en Muziek Aalst. Met spijt voor de afwezigen en met dank aan de nieuwkomers, konden wij met 52 kaarters de tweede en voorlaatste kaarting van het kam pioenschap 1986-87 ingaan. On danks de grote koude en de sneeuwvlagen van zaterdag laatstle den toch een gewenste ambiance om te strijden voor de punten en de trofee geschonken door Mare Gal le. In de vierde kaarting wist de lokaalhouder van 't Schroeverken met een reuzejump niet alleen de overwinning, maar ook de eerste plaats in de rangschikking te nemen met maar liefst 436 punten voor sprong. Het zal hard zijn in de laatste kaarting om hem met zijn ervaring van de kampioenstitel af te houden. Maar men weet maar nooit... Uitslag van de tweede kaarting 1. Uyttersprot Florent 4570 2. Van de Perre Hugo 4379 3. Aelbrecht René 4370 4. Beeckman Marcel 4295 5. Van den Eede Valère 4217 6. De Poorter Pierre 4156 7. Vrielinck Piet 4091 8. Coppens Benny 4086 9. Schelfhout Henri 4012 10. Aelbrecht Theo 3997 11. Wins Victor 3984 12. Cassiman Petrus 3954 13. Van den Eede Louis 3923 14. Vermeir Frans 3915 15. Barrez Pierre 3914 16. De Meyst Louis 3907 17. De Moor Herman 3855 18. Van Langenhove Florent 3816 19. Saerens Louis 3809 20. Van den Eede Constant 3775 52. De Plecker Firmin 2433 Klassement na twee wedstrijden 1. Uyttersprot Florent 8800 2. Aelbrecht René 8364 3. Schelfhout Henri 8339 4. Van den Eede Louis 8186 5. De Meyst Louis 8136 6. Beeckman Marcel 8123 7. Saerens Louis 8095 8. Vrielinck Petrus 8070 9. Braem Leon 8044 10. Wins Victor 8000 49. De Meyst Freddy 4387 We hopen dat op de volgende kaar ting het aanvangsuur in acht wordt gehouden daar er dan een eindklas sement dient opgemaakt te worden na de uitslag van de laatste kaar ting. Deze heeft plaats in het lokaal De Rode Roos, Exterkenstraat 9 te Moorsel op zaterdag 7 februari 1987 en begint STIPT OM 19 u. Wij houden er aan nu reeds allen te danken voor het schenken van prij zen voor de tombola gedurende dit kampioenschap, alsook speciale dank aan de uitbaters van ons lo kaal voor de milde steun om de vooruit mogelijk te maken. De volledige uitslag met het klasse ment is te bezichtigen in De Rode Roos te Moorsel. Tot spoedig. Beste trommelaar(ster). U wordt vriendelijk uitgenodigd op de alge mene vergadering en repetitie die zal doorgaan in het lokaal De Rode Roos, Exterken 9 te Moorsel, op 18 januari 1987 te 10.30 u. We reke nen op een zo groot mogelijke opkomst. Data om te noteren: Op zaterdag en zondag, 17 en 18 januari: Dr. Matthys, Nieuwstraat 26, Wie- ze. Tel.: 053/70.07.05. Op zaterdag en zondag 24 en 25 januari: Dr. Van den Berghe, Stw. op Aalst 26, Moorsel. Tel.: 053/21.14.23. Op zaterdag en zondag 31 januari en 1 februari: Dr. De Coster, Kloosterstraat, Moorsel. Tel.: 053/21.75.71 Op zaterdag en zondag 7 en 8 februari: Dr. Van Huffel, Kruisabeelstraat 7, Moorsel. Tel.: 053/78.92.75 Op zaterdag en zondag 14 en 15 februari: Dr. Van Mulders Bert, Klooster straat 14, Moorsel. Tel.: 053/ 78.27.27. Op zaterdag en zondag 21 en 22 februari: Dr. Muylaert, Stevensveldstraat 1, Meldert. Tel.: 052/35.43.40. Het bestuur van de SP Moorsel en de besturen van de nevenorganisa ties houden er aan een welgemeend proficiat te sturen aan hun beide partijleden, Danny Van Damme en Lieve Neulant bij de geboorte van hun dochtertje evenals aan de grootouders, onze lokaalhoudërs ALice en Clement Van Damme- Buyl. Wij wensen een spoedig en alge heel herstel toe aan kd. Marcel Roggeman die opgenomen werd in het hospitaal, maar die bij ons weten nu reeds opnieuw thuis is. «MJtblid Langs deze weg wensen we aan al onze leden, ouders en sympathisanten een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. De algemene vergadering met op de dagorde de herverkiezing van het bestuur zal doorgaan op vrijdag 23 januari 1987 (plaats en uur zullen later worden meegedeeld). Wie kan bestuurslid worden? Iedereen vanaf 16 jaar tot en met 50 jaar die minstens 1 jaar volledig lid is van het trommelkorps. De kandidaturen moeten uiterlijk binnen z(jn tegen 16 januari 1987 om 12 uur 's middags. De kandidaturen dienen gericht te worden aan de voorzitter van het SKVV Trommelkorps Paul Van De Meerssche De Schrjjverstraat 5, 9300 Aalst. V V

Voor Allen | 1987 | | pagina 2