AARDS SP/CSC Overboelare: Het jaarlijks kerstfeest A 7> Geraardsbergse sportsprekkels Wandelen in Ninove Vierde uitgave van de gezellige SP- "Nieuwjaarszitting" Jazz te Ninove •4: n mint» 1 Jaarlijkse algemene statutaire ledenvergadering Ninovleters naar Egypte r - samengesteld door Jonny Lampens i.s.m. Roger Prové Basketbal BBC Wezenvrienden (kadetten) enige uitschieter in mager basketbal weekend Derde Sportnacht van Geraardsbergen Vierde eetfestijn van de Geraardsbergse Wielerschool CSC Zandbergen-Grimminge Jaarlijkse prijskaartlng manlllen Zoals de meeste gemeenten in Vlaanderen wordt Ninove door een netwerk van voetpa den en veldwegeltjes door kruist. Deze hadden tot voor kort een essentiële funktie: de voetganger - en vrijwel ieder een ging vóór de Tweede Wereldoorlog te voet - de kortst mogelijke verbinding tussen twee wijken te bieden. Genoemde funktie verloor de laatste dertig jaar systema tisch terrein en logischerwijze ging dat gepaard met een hand over hand toenemende aftakeling van de paadjes en wegels. Een en ander werd nog versterkt door de mecha nisatie in de landbouw, waar bij er geen plaats meer was (en is) voor kleinere kavels. Talrijke veldwegels werden dan ook omgeploegd. Denderwindeke C.S.C. Ninove SP Groot-Ninove Vergadering partijbestuur Socialistische Gepensioneerdenhond Afdeling Ninove C.S.C. Ninove Dienst thuisverpleging Bond Moyson Weekend van 17.1 en 18.1.1987 ft 6 - 16 januari 1987 - «Voor Allen» Zoals elk jaar zal het kerstfeest van onze SP-afdeling gevierd worden met wei luister dankzij de inzet van al onze leden. Allen zullen hun beste beentje voorzetten om al on ze vorige SP-kerstfeesten zoniet te overtreffen, dan toch minstens te evenaren. Wie herinnert zich niet ons kerstfeest van verleden jaar met veel gezang en veel plezier tot in de late uurtjes?! Het deed goed aan het hart om nog eens in een gemoedelijke en kameraadschap pelijke sfeer samen te zitten aan een feestelijke tafel en te smullen van allerlei lekkere dingen. Zoals onze Kd-Europarlementair Willy Vernimmen tijdens zijn speech bij de vrouwen van het S.V.V. onlangs vroeg om talrijk naar het SP-kerstfeest van Over boelare te komen, zo doet het SP- bestuur van onze afdeling ook een warme oproep aan allen om talrijk aanwezig te zijn. Op het menu staan zeer lekkere brokjes: Aperitief Koude forel Tomatensoep Kalfsteak «Orloff» - Kroketten IJsroom Koffie; dat alles voor de demokratische prijs van: 350 F. Als spreker krijgen wij deze keer Kd. Roger Van der Putten. Wij mogen er ons aan verwachten dat deze vriend enkele interessante dingen zal vertellen. U wordt allen verwacht op zondag 25 januari a.s. om 12 u. in de goed verwarmde Zaal Van Malder, Grote Weg 204 te (Overboelare-Centrum) Ge- raardsbergen. Inschrijven kan bij alle bestuurs leden. Gezien de herenploegen slechts volgende week hun wedstrijd tegen Krypton Zottegem afwerken en de damesploeg ook al zonder kompeti tiematch was opgeschreven, bleven alleen de jeugdploegen over voor het nieuwsverslag. De miniemen en kadetten waren uitgenodigd bij Bavi Gent, maar de kleinsten lieten het al van bij de start afweten, want met 4 miniemen werd de verplaatsing niet aange vangen, zodat wij ons aan een for faitscore en boetes mogen 'ver wachten. De kadetten stonden paraat en met een volledige basisploeg werd er naar Gent afgereisd. In een goed verwarmde zaal was er echter van een werkelijke strijd geen sprake, want er liep maar een goedafwer- kende ploeg op het veld en dat waren onze kadetten, die met snel heid en stugge verdediging de eer ste 5 minuten afwerkten met een 0- 13 stand. De thuisploeg kreeg maar geen kans om zijn wil op te dringen en door zenuwen en ordeloos over en weer geloop verloren zij dan nog hun beste afwerker, die zich bij een val bezeerde en uitgeschakeld werd. Bij een 7-38 liet de coach de reservebank wat oefenen en dit vijftal sloot bij de rust af met een 14-41 score. Daar de honderd pun ten in het verschiet lagen werd er opnieuw gestart met het basiselftal en deze lieten Bavi Gent dan ook de kans om in de wedstrijd te komen en hun totaal wat aan te dikken. Het werd 25-55 na de vijfde minuut en halverwege de tweede periode kregen wij 36-73 op het bord. Nu viel de thuisploeg volledig stil en klom Wezenvrienden naar een 38-89 voorsprong. Met de 100 punten in hun bereik, werd er wel gewisseld bij Geraardsbergen, maar dat was om reden van de foutenlast bij Duwyn A. en pas na 100 punten kreeg de reservebank volledige vrijheid om de wedstrijd af te ronden, en zij draaiend mee naar de 115 punten, die een re cordscore wordt van dit seizoen bij de kadetten. Het honderdste punt werd gescoord door Wim Goes- sens, die een algemene drink aan zijn been kreeg. Einduitslag: Bavi Gent 51-Wezen- vrienden Geraardsbergen 115. Viane speelde thuis in die sporthal en moest de leider White Stars van zich afhouden. De uitslag 20-107 zegt genoeg en het verschil tussen leider en laatstgerangschikte wordt ook hier in het puntenverschil let terlijk blootgeled. De leidersploeg White Stars heeft alleen nog maar de komst van Leiedal af te wachten en goed af te werken om het kam pioenschap binnen te halen en onze ploeg op de tweede plaats te hou den. Dat zien wij wel bij de afsluit- ronde op 14 maart e.k. Voor volgend weekend is er niets te melden op basketbalgebied in onze stedelijke sporthal, want de heren en damesploegen reizen respektie- velijk naar Zottegem en Baasrode. Viane is vrij en de jeugdploegen nemen ook een weekend vrijaf. Wij zien elkaar terug op 24 januari, wanneer Leiedal Sint-Lievens- Houtem op bezoek komt en dan wordt het menens voor Wezen- vrienden, want verder verlies is ook het einde van een droom om nog te kunnen stijgen naar 2de provincia le. Dus, dat zien wij dan maar op de gepaste tijd. Intussen beraden de bestuursleden zich op het vieren van hun 35-jarig bestaan en worden de eerste kon takten gelegd om het programma op papier te krijgen. Wij geven hier de namen en telefoonnummers van de bestuursleden waarmee kontakt kan opgenomen worden voor deel name of steun aan deze aktiviteit. De Voorzitter, K. De Turck tel.: 41.53.46, sekretaris R. Prové 41.84.32, penningmeester Luc De Vos 41.73.89. Verder de bestuurs leden L. Roman, L. Romeyns, F. V.d. Putten, E. D'Herder, A. De Backer, R. Van Droogenbroeck en Chr. D'Hooghe. Alle oud-spelers en sympathisanten worden voor de ze sportmanifestatie uitgenodigd. Gelieve ons tijdig te verwittigen. Op zaterdag 17 januari 1987 organi seert de Wielerschool Geraardsber gen voor de derde maal de "Sport nacht van Geraardsbergen" in de feestzalen Manneken-Pis, Gaver straat 37 te Geraardsbergen. Aan vang om 19.30 u. Op het programma: verkiezingen trofee Sportverdien- stelijke, trofee Wielerprins en Miss Sport. Verder vraaggesprekken met wiel renners Willem Wijnant, Dirk Du- rant, Rudy Van der Haegen, oud- renner Remi Van Vreckom, wiel- renster Christine Van de Ville en als bijzonder gast de lange afstands wandelaar uit Ninove Georges Houtijzer samen met zijn trainer. Als omlijsting krijgen we ook nog het optreden van turnkring Ge raardsbergen (turnsters, keurgroep turnsters en turnsters) en van de dansgroep Falldess. Supporters, al len op post! Op zondag 18 januari 1987 nodigt het bestuur van de Wielerschool Geraardsbergen U allen uit op haar vierde eetfestijn in de feestzaal Manneken Pis, Gaverstraat 37, Ge raardsbergen, vanaf 11.30 u. tot 15 u. Op het menu: Biefstukfestival, rundstongfestival en wildmenu. Allen daarheen voor een smakelij ke feestdis! Vrijdag 30 januari 1987 om 20 uur Denderhof, Zandbergenplein 14 te Zandbergen 5.000fr. prijzen trofeeën -I- verrassingen Inleg: 50 frank Noteer alvast deze datum: 4 5 april 1987: groot eetfestijn SP-CSC Zandbergen Nu voeren deze paden en wegels ons langs de mooiste plekjes van Ninove. Ze vormen bijgevolg een attraktiepunt bij het toeristisch pro moten van onze gemeente. Een wandeling door de beemden en velden gekombineerd met een ver kenning van de voornaamste be zienswaardigheden mag zonder meer een ideale manier genoemd worden om Ninove te ontdekken. Precies deze doelstelling motiveer de het, stadsbestuur om in het kader van een BTK-projekt in elk van de deelgemeenten een wandelroute uit te stippelen. Dat trajekt werd na derhand besproken in een Werk groep Wandelwegen, die ook de begeleidende tekst nazat en bij stuurde. Voor elk van de twaalf deelge meenten werd een wandelbrochure uitgewerkt. Momenteel zijn er in die reeks "Wandelen in Ninove" vier boekjes verschenen, met name Ninove, Neigem en Neigembos, Ou ter en (pas van de pers) Denderwin- deke. Deze boekjes zijn steeds volgens eenzelfde stramien opgebouwd. Voor elke wandeling wordt een korte beschrijving opgesteld waar bij gebruik makend van verschillen de lettertypes een onderscheid wordt gemaakt tussen de zuivere routebeschrijving en de weder waardigheden, waarbij de tekst wordt ondersteund door funktione- le illustratie. Het geheel is gevat in een stevige kaft. Op de linker bin nenflap wordt een grondplan van Groot-Ninove afgedrukt, met aan duiding van de vroegere gemeen tegrenzen en van het trajekt van de twaalf wandelwegen. De rechter binnenflap bevat een kaartje van de betreffende deelgemeente met aan duiding van het wandeltrajekt en van de (in de. tekst besproken) bezienswaardigheden Zopas verscheen dus het vierde boekje in de reeks "Wandelen in Ninove", met name Denderwinde ke. De ruim 8 km lange wandeling voert ons ondermeer, vertrekkend aan de kerk, via de "Wegom" naar de stenen molen. Het wandelbrochuurtje telt 12 blz. en is rijkelijk geïllustreerd. "Wandelen in Denderwindeke" kan, evenals de vorige wandelbro chures, bekomen worden op de Dienst Toerisme en Informatie, Oudstrijdersplein 6 te 9400 Ninove. Tel.: 054/33.78.57. Bij deze nodig ik U graag uit tot het bijwonen van de jaarlijkse algemene statutaire ledenvergadering die plaatsheeft op maandag 19 januari 1987 om 20 u. in het lokaal Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. DAGORDE - Verslag werkingsjaar 1986 - Financieel verslag - Aanduiding leden uitvoerend bestuur (voorzitter, ondervoorzitter, sekretaris, penningmeester) - Programma tie 1987 - Allerlei (Kwistornooi 1987, Aktie voor "De Morgen",...) Urbain Verckens N.B.: Wie belang stelt in de werking van C. S. C. -Ninove en die nog geen lid is, kan zich op deze vergadering nog als dusdanig aanbieden. Alle C.S.C.-leden zijn in principe welkom op al de bestuursvergaderingen. Op zaterdag 24 januari 1987 wordt voor de vierde maal de gezellige "Nieuwjaarszitting" georganiseerd. Zoals vorige jaren is het de bedoe ling alle socialistische verantwoor delijken, militanten en medewer kers in een informeel-gezellig on deronsje bij elkaar te brengen. In een goede sfeer, bij een demokra- tisch etentje en een drankje kan nagekaart worden over 1986 en reeds plannen voor de toekomst gesmeed worden. Uiteraard mag zoals voorheen een dansje - zelfs meerdere - geplaatst worden. Voor de luttele prijs van 250 frank wordt gezorgd voor aperitief, soep en naar keuze krokante frietjes met stoverij of vol-au-vent, een glas wijn en een geurende kop koffie toe. Dat alles in een sfeervolle en goed verwarmde zaal van het Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove, met aangename en passende muziek verzorgd door een DJ. Begin om 19.30 u. stipt. Men dient echter wel vooraf in te schrijven bij één der volgende ka meraden: Jean-Luc Franchet, Jac ques Timmermans, Louis De Bis schop, Manfred Janssens of Urbain Verckens. De kameraden die er de vorige uitgaven bij waren zullen deze avond zeker niet willen mis sen, voor andere sympathisanten is het een must! (c.v.) «The Jeggpap New Orleans Jazz Band» uit Dendermonde, hoeft nog nauwelijks aan het publiek te wor den voorgesteld. Wie kent immers niet de grote bezielers van het jaar lijks Internationaal Jazzfestival te Dendermonde? Reeds gedurende 25 jaar (in 1987 viert Jeggpap zijn 25-jarig jubi leum) geniet de band, naast bin nenlandse waardering, grote bijval tijdens concerten in wereldsteden zoals Londen, Amsterdam, Keu len, Frankfurt, Hannover. De band concerteerde in 1980 in Nashville, Memphis, en last but not least, in New Orleans, waar de leden van de band ereburger van de jazz-stad benoemd werden. Voor die gele genheid werd een Jeggpapnummer door de televisieketen CBS de Amerikaanse huiskamers ingejaagd en in de beroemde Preservation Hall kregen zij een optreden aange boden, iets dat niet voor iedereen is weggelegd. Bert Heuvinck (1943-1985) stichtte in 1962 de band die was samenge steld uit zijn drie broers en Emiel Leybaert (de naam Jeggpap is ge- Vormd uit de voornaam-initialen van de eerste zes bandleden). De band zou nog heel wat mutaties ondergaan en omstreeks 1967 kwam de definitieve doorbraak. Jeggpap werd het begeleidingsor kest bij uitstek van de allergroot sten: Jeggpap met Albert Nicholas (1966-1967), met Bill Coleman (1967), met Nelson «Snaps» Wil liams (1967, 1969 en 1970), met Alton Purnell (1971), met Louis Nelson (1972), met Sunnyland Slim (1973), met George Probert (1975, 1978), met legende Kid Thomas Valentine en Emmanuel Paul (1976), met Kid Sheik Colar, Bud Freeman, Sammy Rimington en John Defferary. Het repertorium van Jeggpap is breed: klassieke New Orleans blues, gospels, spirituals, ragtime, boogie woogie, rhythm and blues, swing, rock and roll... dit alles in de pluralistische stijl van de New Or- leans-muziek. Dit toporkest, dat bij de beste New Orleans-orkesten van Europa mag gerekend worden, nodigt U uit ten dans op het bal van de Rijksscholen gemeenschap Ninove, op zaterdag 31 januari 1987 in zaal «Roosevelt», Oudstrijdersplein te Ninove, vanaf 21.00 u. (deuren 20.30 u.). Vrijdag 16 januari 1987 om 20 u. Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Agenda: - goedkeuring verslag 15.12.1986 - samenstelling partijbestuur - verkiezing Uitvoerend Bestuur en vastleggen andere verantwoordelijke funkties - Nieuwjaarszitting SP (24.01.87) - actie "De Morgen" - gemeentebeleid: verslagen fraktieleiders - allerlei De aanwezigheid van elk lid wordt verwacht. Op dinsdag 20 januari wordt onze eerste koffietafel gehouden in het café te 14.30 uur. Wij rekenen op uw aanwezigheid. In vorige berichten hebben wij U reeds gemeld dat volgende zomer (12 tot en met 24 juli) een groep "Ninovieters" doorheen Egypte zal trekken op zoek naar de bekende overblijfsels van het roemrijke verleden van dat land. Volgende vrijdag 16 januari a.s. organiseren de verenigingen C.S.C., Masereelfonds en Volkstoerisme-Ninove in het Buurthuis van Pollare (Hoog straat) vanaf 20 u. een tweede Info-avond omtrent deze reis. Aan de hand van een viertal films zullen de kandidaat-mede reizigers nog meer vertrouwd worden gemaakt met de be zienswaardigheden die de reis hen zal bieden. Alle belangstellenden uit de streek (men hoeft niet noodza kelijk van Ninove zelf te zijn), zijn welkom. Bent U die avond belet dan sturen wij graag op uw vraag de nodige informatie om trent de reis. Onze adressen: Volkstoerisme, Geraardsberg sestraat 71, 9400 Ninove 054/ 33.27.73 - Michel Vander- borght, Beukendreef 15, 9401 Pollare 054/33.47.56 - Urbain Verckens (reisbegeleider), Groeneweg 43, 9400 Ninove 054/33.92.79 of 02/210.51.60 tij dens de kantooruren. Sektor Aalst dag- en avonddienst: verpleegster Jenny De Moor Tel.: 053/78.08.97 Sektor Brakel dagdienst op zaterdag 17.1 en zondag 18.1.1987 verpleegster Serlippens Mariette Tel.: 055/42.20.17 verpleegster Lafort Myranda Tel.: 055/42.18.07 avondverzorging op zaterdag 17.1.1987: verpleegster Mariette Serlip pens Tel.: 055/42.20.17 avondverzorging op zondag 18.1.1987 verpleegster Myranda Lafort Tel.: 055/42.18.07 Sektor Denderleeuw dag- en avonddienst: verpleegster Christel D'Hoker Tel.: 053/66.10.53 Sektor Erembodegem dag- en avonddienst: verpleegster Mireille Van de Wiele Tel.: 053/78.61.09 Sektor Geraardsbergen dag- en avonddienst: verpleegster Jeanine Sienaert Tel.: 054/41.54.48 Sektor Herzele dag- en avonddienst: verpleegster Martine Dierickx Tel.: 053/62.43.19 Sektor Ninove dag- en avonddienst: verpleegster Marleen De Cremer Tel.: 054/32.14.34 Sektor Zottegem dag- en avonddienst: verpleegster Nadine Stalpaert Tel.: 091/60.30.78

Voor Allen | 1987 | | pagina 6