Geen prijsverhoging in rustoorden Nieuw Volkshuis "Waar blijft alom gewaardeerde Aalsterse kreativiteit" O.C.M.W.-Aalst Motie afdeling Aalst Nieuwe bevolkingsdaling Verkiezingsshow Prins Karnaval Winterse nieuwsjes van de Werkgroep Leefmilieu Aalst Toeristische Voordracht over De Griekse Eilanden Een wedstrijd die er geen was Teater Tentoonstelling Eddy Dierickx Zoals u vorige week in Voor Allen hebt kunnen lezen, werd op zondag 1 februari het café van het Volkshuis van Aalst heropend. Toespraak C.S.C. De Rank-Aalst "Een ontdekkingstocht door een bijna afgewerkt complex" De 48-jarige zelfstandige be hanger-stoffeerder Paul Ki- noo, alias Popoll, is uitgeroe pen tot Prins Karnaval 1987 na een voor Aalsterse maat staven middelmatige verkie zingsshow. De avond werd gered door de levensechte Keizer Kamiel Sergant en de ex-prinsen. Zij troonden hoog boven het playback-for- maat van hun kandidaat-op volgers. De zaal was tot in de nok gevuld door een bij mo menten hysterische menigte. Underdog Show Roger D'Hondt Praatavond Groot eetfestijn F.C. Rode Roos Wijkklub «Drievelden» SP onderafdeling Aalst Daguitstap naar Keulen Vredeshuis 2-13 februari 1987 - «Voor Allen» I Naar aanleiding van de bespreking van de begroting 1987 werd door de CVP-PW-meerderheid een voor stel geformuleerd waarbij men de dagprijzen in de rustoorden zou verhogen met 75 fr. per dag (van 650 fr. naar 725 fr.) voor al leenstaanden en met 200 fr. per dag (van 1.100 fr. naar 1.300 fr.) voor een echtpaar. Reeds op het comité rustoorden van september 1986 werd meerder heid tegen minderheid het principe van de prijsverhoging weerhouden. Het dient onderstreept dat de OCMW-voorzitter niet achter deze verhoging stond en ze hem in feite opgedrongen werd tijdens de over legvergadering met het College van Burgemeester en Schepenen. Ondertussen werd een schrijven ge richt aan het Ministerie van Ekono- mische Zaken om genoemde prijs verhoging aan te vragen. Recentelijk kwam hierop een nega tief antwoord binnen bij het OCMW. Volgens Ekonomische Zaken mag er geen prijsverhoging worden toegepast in de rustoorden omdat er geen enkel nieuw kost prijselement zou kunnen worden aangehaald die een eventuele prijs verhoging zou kunnen verantwoor den. Op de laatste raadszitting van het OCMW werd door SP-raadslid Lemaitre en mezelf hierover geïnter pelleerd en werd het feit aange klaagd dat de OCMW-Voorzitter tijdens de nieuwjaarsreceptie in de rustoorden viktorie kraaide omdat de dagprijzen niet worden ver hoogd en dit op een ogenblik dat hij reeds kennis had van de brief van Ekonomische Zaken, waarbij een prijsverhoging werd afge wezen. Al bij al toch goed nieuws voor de ingezetenen van de rustoorden. We kijken nu uit en volgen op de voet het dossier voor de nieuw bouw van een nieuw rustoord ter vervanging van Sint-Lieven. Het hoeft zeker geen betoog dat dit een dringende noodzaak is, want de toestand van Sint-Lieven is werke lijk mensonwaardig. Er werd terzake reeds te veel tijd verloren, ingevolge een slechte coördinatie tussen het Stadsbestuur en het OCMW: onze oudjes verdie nen beter! De Algemene Ledenvergadering van de Afdeling Aalst in zitting bijeen op 10 februari 1987 heeft volgende motie goedgekeurd: De Algemene Vergadering van de SP-Afdeling Aalst betreurt de weigering van eerste minister W. Martens financiële steun te verlenen aan de N.V. DE NIEUWE MORGEN in tegenstelling tot vroegere verklaringen die refereerden naar steun aan andere persbedrijven in het verleden. Daarenboven vindt de SP-Afdeling Aalst het onaanvaardbaar dat de uitgeversgroep De Standaard/Het Nieuwblad straffeloos een reklame- campagne met een eerste-minister en het staatshoofd meent te mogen voeren. De vermeende politieke binding tussen regering, staatshoofd, uitge ver en patronaat horen niet thuis in een democratische en pluralisti sche samenleving. De Voorzitter M.GALLE De Secretaris D. DE MEERLEER Totaal vernieuwd, geeft ons lokaal een zeer moderne indruk. Ter gele genheid van deze toch memorabele heropening heeft Christiane Roe- landt, als voorzitter van het "Huis der Socialisten" volgende toe spraak gehouden. Het Volkshuis - of anders gezegd "het huis van het volk" - heeft in de sociale strijd voor de ontvoog ding van de kleine man steeds cen traal gestaan. In de cele decennia - nu reeds meer dan honderd jaar - werd en wordt, zowel in Wallonië als in Vlaande ren, in de Volkshuizen deze strijd gepland en voorbereid. Als ik zoeven Wallonië heb ver noemd, dan is dit om in herinnering te brengen dat het eerste Volkshuis te Jolimont bij Charleroi werd op gericht in 1871. Dit gebeurde, zoals dit trouwens het geval was met alle latere Volks huizen, met de inbreng van de centen (cent in de letterlijke bete kenis van het woord) met de centen zeg ik van het proletariaat dat met een hongerloon, als er loon was, met moeite in staat was de dagelijk se beet brood te verwerven. Kameraden, het is met dit indachtig dat wij nu gelukkig zijn en fier ons vernieuwd Volkshuis te kunnen openen en dat wij er allen moeten naar streven van ons Volkshuis als het ware een tweede thuis te maken. Daarom hopen wij dat de uitbaters, Georgette en Miel, niets onverlet zullen laten om een gezellige en aangename sfeer, die in een Volks huis moet heersen, optimaal te be werkstelligen. Kameraden, het past hier even dat ik, als voorzitter van het "Huis der Socialisten", in uw aller naam wel gemeend hulde breng aan de man die een onverdroten gevecht heeft geleverd met de tijd en de finan ciën, om het resultaat te bereiken dat u hier te aanschouwen krijgt - ik noem kd. Herman Van Her- zeele. Terloops feliciteer en dank ik de ontwerper, architekt-ingenieur Hu- go De Moor. Want, ik geloof, waarde vrienden, dat u allemaal aangenaam verrast bent door de prachtige metamorfose die het café "Ons Volkshuis" heeft ondergaan. Laat het ons in de letterlijke en figuurlijke zin in ere houden. Tot besluit wil ik vader Anseele citeren die op 11 juni 1914 in zijn "Vooruit" schreef: "Het socialisme moet ook zijn tempels hebben, waar het recht op leven en op welstand wordt gepredikt en verde digd, waar het evangelie van de vrede en de solidariteit wordt ge leerd aan alle mensen die van goe den wiLzijn." nodigt V uit op zaterdag 21 februari 1987 voor een geleid bezoek aan het Kultureel Centrum in de Molenstraat om 10.00 uur Verwelkoming: Mare Galle, voorzitter C.S.C. De Rank Kommentaar bij de rondgang: - Hugo Van Steenberge en Ulrik Deshommes, stadsambtenaren - Roger D'Hondt, gemeenteraadslid, lid Raad van Bestuur K.C. Op 1 januari 1987 telde Groot- Aalst 77.113 inwoners, hetzij een nieuwe vermindering van het be volkingsaantal met 180 tegenover 1986. Volgens het jaaroverzicht van de burgerlijke stand bedraagt het negatief migratiesaldo 105 eenhe den, hetzij 2177 uitwijkingen tegen over 2072 aankomsten. Daarnaast overtrof het sterftecijfer (839) het aantal geboorten (764) met 75 een heden. Vorig jaar werden er in Aalst 510 huwelijken voltrokken en 172 echtscheidingen ingeschreven. Tenslotte werden 13 kinderen ge wettigd door adoptie en 8 kinderen bij huwelijk gewettigd. Delegaties van Nieuwpoort tot Limburg werden verwelkomd. Spandoeken, loeiende sirenes, re genschermen, claxons, terraspara sols, sweaters, tromgeroffel, zonne- kleppen en honderden foto-affiches behoren tot de attributen van de supporters. Tafels werden tot dans- platform gemaakt. Een oorverdo vend lawaai steeg op toen de kandi daten Benny Roggeman en Paul Kinoo zich een eerste maal op het podium vertoonden. Eerst dienden ze de identiteit te achterhalen van negen Aalsterse figuren in domino-kostuum. Ben haalde het met twee tegen nul voor Popoll die een wat schuchtere en tree doormaakte. Het evenement blijft evenwel de verkiezingsshow die de kandidaten individueel op voeren. Ben speelde zijn rol als underdog. Hij pakte uit met een sound-mix- show inspelend op het populaire Nederlandse tv-programma. Na een medley van Aalsterse karnaval- liedjes lukte het hem de zaal te doen rechtveren voor zijn imitatie van "de zangeres zonder naam". Hij besloot live met een liedje waarin hij zijn liefde voor Aalst uitstortte. De playback-show van Popoll draaide rond spilfiguur Happart. Twee vedetten van de Prinsenverkiezing: Loeken Tatjen en Jean-Paul De Boitselier, presenteerden hun nieuwste karnavalsingle "Een Floitjeskonseir"een meedreuner van formaat. De Voerense burgemeester werd op de tonen van de Vlaamse hymne ten tonele gevoerd. "Ik spreek ABN omdat Aalsters dialekt boven mijn verstand gaat", en om zijn aanwezigheid in de verf te zetten beloofde hij Waals geld voor een "Eurovisieoiljst", met een knipoog naar de Waalse eersteminister en zijn Vlaamse propagandatocht. Plaatselijke politieke toestanden werden over de kam gehaald. De stembussen werden geopend. Bij de jury haalde Ben 85 punten en Popoll 105. Opvallend was de stem van de eminente juryvoorzit ter, Dolf Van den Bergh, die 9 voor Ben en 5 voor Popoll gaf en daar mee de playbackshow van Popoll afstrafte. De zaaluitslag bleek een overdonderend sukses voor Popoll die 1249 stemmen achter zijn naam verzamelde tegen 554 voor Ben. Popoll werd tot laureaat uitgeroe pen in een zaal die op haar grond vesten daverde. Gewoontegetrouw bezorgden ex- prinsen en karnavalisten Aalst een dolle avond. Kamiel Sergant en 12 van zijn Dansmariekes, allen in Madonna-plunje, rekende af met de Dallas-kuituur op televisie, An- toine begroet elke morgen De Nieuwe Morgen, de Prinsencaeme- re defileerde met een reeks liedjes uit het Aalsterse repertoire en de afzwaaiende prins Patrick deed de zaal nog eens rephtveren met zijn "olee olee olee, we zijn Ajuinen". Johnny Cooman besloot met een levenslied over zijn Aalst. Voor en op het podium drumden verkleed de en andere tisten zich een weg in een karnavalesk en chaotisch slot zoals alleen in Aalst mogelijk is. A.T.B. De Natuurvrienden nodigt op deze koude winteravonden alle geïnteresseerden uit op zaterdag 14 februari te komen genieten van het zonnige Griekenland. Zij vroegen hiervoor Lode Janssens, die met een in vele middens gewaardeerde gesonoriseerde diamontage uit pakt. «Eilanden in de zon» is slechts een greep uit de ongeveer 2500 eilan den die tot Griekenland behoren. De Aegeïsche eilanden waaronder Kreta, de Dodekaneseosgroep en de Cycladenarchipel behoren zeker tot de meest representatieve. Hier kruisten, na de klassieken, diverse kuituren uit het Westen met deze uit het Oosten. De landschap pen kontrasteren er zoals bij ons winter en zomer. Demonische vul kanische eilanden wisselen af met lieflijke exotische. Bergen en stran den nodigen uit tot wandelen en dolce farniente. Slechts de eilander zelf blijft steeds gelijk, blijmoedig, charmant en gastvrij. Hij gaat er trots op meer te geven dan te ontvangen zodat de toerist, zelfs de meest argeloze, praktisch nooit te veel betaalt. En dan is er nog iets dat de eilan den kenmerkt, het Griekse licht dat als een god is, de oorsprong van alle dingen. Dat licht dat alles be zielt en mooi maakt is hier anders dan elders. De avond die men nooit zal verge ten gaat door in de Touring Pub, Burgemeestersplein 18 (aan 't park) om 20 u. De inkom bedraagt 50 fr. en kinde ren onder de twaalf jaar betalen de helft. Vermelden we nog dat een week end voor twee personen verloot wordt onder de aanwezigen met een gratis tombola op de ingangs- kaarten. Iedereen welkom. Een or ganisatie van A.T.B. De Natuur vrienden Afdeling Aalst. De komende weekends op 14, 15, 16, 21, 22 en 23 februari speelt de Aalsterse teatergroep "De Scha kel" in het Netwerkcentrum aan De Ridderstraat 28 "The Elephant- man", het schrijnend levensverhaal van Joseph Carrey Merrick en zijn moeizame reïntegratie in de Londen se maatschappij op het einde van de vorige eeuw. De toegangsprij zen bedragen 150 fr. aan de kassa, 140 fr. in voorverkoop en 130 fr. met korting. ...Wij ontvangen een bericht van een verbolgen Moorselaar die mid den de salvo's van de jagers leven moet. Ondanks zijn verwittiging dat er kinderen in de buurt zijn blijven ze gewoon doorknallen in zijn onmiddellijk omgeving. Hun arrogantie blijkt bovendien nog zo sterk dat ze zelfs over zijn afsluiting klimmen. Net als in de politiek: de arrogantie van de macht. Pas op, ik heb een geweer, een uniform, een mandaat... ...Groot-Aalst wordt lelijker van jaar tot jaar. De buitengemeenten worden tot in den treure verkaveld, verloederd en versteedst, dit terwijl de Aalsterse binnenstad tot schroot- en steenhoop dreigt te ver krotten. Wordt Groot-Aalst tegen 2000 één steenoven? Aalst schildert ons ne schone pater. ...Ook al opgemerkt hoe smerig er de Aalsterse straten bijliggen. Wordt Aalst dan toch de vuilste stad van Oost-Vlaanderen? Moet er nog milieubelasting zijn? ...Staaltje van milieuplanning: een zuiveringsstation te Hofstade bou wen - en naar sommige kranten beweren - geen geld meer hebben voor de nodige groenschermen er rond. Alsof wilgen, populieren, ka stanjes niet zelf kunnen gekweekt worden. Of moeten dure firma's een lepel in de pap krijgen? ...Aan het Smetsbeeksken, schei ding Moorsel-Herdersem, werden alle populieren gerooid. Hopelijk komen er jonge in de plaats. De pilonen van de hoogspanningslijn en hun leidingen komen nu heerlijk goed tot hun recht. Hoeveel bomen verdwijnen jaarlijks? Toch is er in Herdersem en in Meldert veel jong groen. De rest van Groot-Aalst staat er kaal bij te blozen. ...Het Rendapart-Stinkkot heeft zijn voorlopige vergunning, maar voorlopig stinkt het er nog niet. Afwachten blijft de boodschap. Hier en daar blijven de affiches nog zichtbaar als een waarschuwing: Geen stinkkot te Aalst. Als aanloop tot de jaarlijkse karna- valfeesten wordt op donderdag 19 februari a.s. in de Bathyscaaf aan de Meuleschettestraat 74 de karna- valstad Aalst gezien door de bril van Keizer Kamiel. De toegang is gratis. Rode Roos - Starboys 7-0 (stopgezet aan de rust) Op een moerassig veld dat enkel in de doelgebieden en aan de zijstro ken bepeelbaar was, heeft Rode Roos geen enkele moeite gehad met een slechts 7-koppige Starboys- ploeg. Via doelpunten van tweemaal Ben ny Schalek, Guy Cornand en een maal René Schoneel, Geert Bom- beeck en Johnny Verhofstadt werd het reeds 7-0 aan de rust. Starboys moedig in het verweer geraakte in deze speelhelft niet bij doelman Van Den Steen die zelfs geen was beurt verdiende na de wedstrijd. Aan de rust was echter het verweer van Starboys gebroken en werd de wedstrijd gestaakt. Een spijtig terugval van een tegen strever die ons in de heenronde nog met 2-1 wist te verslaan. Volgende wedstrijd Zondag 8.3.'87 te 10 u. Rode Roos - Sportkring terrein: Blauw-wit Dit op zaterdag 14 februari 1987 van 17 tot 21 u. en op zondag 15 februari 1987 van 11.30 tot 18 u. Op het menu: Soep Gegarnierd runds- varkensge braad met jagersaus en frieten EEN GRATIS CONSUMATIE. Restaurant RIBSO - Molendreef, Aalst. Prijs: 250 fr. Onze 6de kaarting zal doorgaan op zaterdag 21 februari 1987 om 20 u. Let op het uur a.u.b. Er wordt gespeeld naar de prijs geschonken door onze voorzitter en de maande lijkse schenkers, waarvoor van har te dank. Iedereen is van harte welkom, dus tot dan. Ter voorbereiding van het bal van de SP-mandatarissen Aalst-cen- trum op zaterdag 28 maart 1987 in het vernieuwd Volkshuis te Aalst, wordt op VRIJDAG 13 FEBRUARI 1987 te 20 uur een voorbereidende ver gadering gepland van het balco mité. Alle mandatarissen en bestuursle den worden hierbij uitgenodigd. Van zondag 15 februari tot en met 1 maart a.s. loopt in het Oud-Hospi taalmuseum aan de Oude Vismarkt 13 te Aalst een tentoonstelling van de vereniging van Vlaamse ontwer pers van architektuur, fotografie, juwelen, meubelen, toegepaste gra fiek, tuinarchitektuur, vrij beel dend werk in het museum. De tentoonstelling wordt geopend op zaterdag 14 februari om 20 uur met een inleiding door de Aalsterse kui tuurschepen en een spreekbeurt door de heer Walter Lerouge, di- rekteur van het Vlaams Cultureel Centrum "De Brakke Grond" te Amsterdam. De tentoonstelling is dagelijks te zien op weekdagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Op zondag van 10.30 tot 12.30 en van 14 tot 18 uur. Op zaterdag 7 maart aanstaande organiseert de vriendenkring van de Stedelijke Akademie voor Scho ne Kunsten een ééndagsuitstap naar Keulen met op het programma een bezoek aan het nieuwe Wahlr- af-Richartzmuseum en het Ludwig- museum. Het Wahlraf-Richartzmu- seum toont een overzicht van de kunst van de veertiende tot en met de negentiende eeuw. De moderne en hedendaagse kunst wordt belicht in het Ludwigsmuseum. Naast de museabezoeken kunnen de deelne mers de Dom bezichtigen of een stadswandeling houden. De bus vertrekt om 6 uur aan de Oude Vismarkt 13 te Aalst met terugkeer in Aalst omstreeks middernacht. Inschrijvingen tot 26 februari a.s. door kontante betaling van 550 fr. per persoon tijdens de schooluren op het sekretariaat van de Stedelij ke Akademie voor Schone Kunsten aan de Oude Vismarkt 13 te Aalst. In het kader van de zondagse aperi- tiefgesprekken in het Aalsterse Vredeshuis aan de Esplanadestraat 8 spreekt EEG-juriste Lieve Van den Bossche op zondag 15 februari om 11 uur over assertiviteit in de opvoeding en hoe omgaan met geweld. Het Aalsterse Vredeshuis is open van maandag tot donderdag van 11 tot 19 uur, op vrijdag van 11 tot 24 uur, zaterdag van 15 tot 24 uur en zondag van 11 tot 16 uur. Tel.: 053/ 77.03.29.

Voor Allen | 1987 | | pagina 2