X r;x3 ERPE-MERE Modderballet FC Ede-FC Mere Gouden Bruiloft Informatieavond 1987 Europees Jaar Leefmilieu» e Trouwe leden Bond Moyson kregen jaarlilks geschenk Bewonnen door bezoekers 0-2 Gouden bruiloft te Welle Kleine Ganzenbaan wordt gerenoveerd HERDERSEM GIJZEGEM Albert Pieters NiEUWERKERKEN Eric Ghysens LEDE Praatgroep Jonge Ouders Verkiezing Ajuinprins Roemeense avond 5e Kinderkarnavalparty Belottersklub "De Boskanters" Gijzegem - Met verse krachten Belottersklub Sint- Antoniusvrienden Bond Moyson Gepensioneerdenbond Sociaal dienstbetoon EUROPEES JAAR VAN HET LEEFMILIEU <*0ENE «fc Wervingsaktie "Voor Allen" te Nieuwerkerken Yopiazi r* Mededeling SP-Haaltert Bestuursvergadering «Voor Allen» - 13 februari 1987 -3 Op dinsdag 24 februari a.s. om 20 uur start hte C.G.S.O.-Aalst met een nieuwe praatgroep voor ouders in het eerste jaar na de bevalling. Tijdens de maandelijkse praat avonden krijgen de jonge ouders informatie over borstvoering, kin dervoeding en -verzorging, kinder opvang, postnatale depressie enz... De deelnameprijs bedraagt 50 fr. per persoon of per koppel. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men tijdens de kantooruren terecht op het sekretariaat van het C.G.S.O., Cumontstraat 3, 9300 Aalst op tel. 053/21.75.13 Na de prinsenverkiezing volgt op zaterdag 14 februari a.s. vanaf 19.30 u. in de Aalsterse Keizershal- len het Ajuinbal met verkiezing van de Ajuinprins, Ajuinprinses en Ajuinkoningin. De punten worden toegekend door een jury van niet- Aalstenaars. De toegangsprijzen bedragen 100 fr. aan de kassa en 80 fr. in voorverkoop voor karnaval- groepen. Wegens onvoorziene omstandighe den werd de Roemeense avond in de Aalsterse Mikisklub aan de Nieuwbeekstraat 35 verschoven naar zaterdag 14 februari om 20 uur. De avond brengt een beeld van leven en werk in Roemenië met diabeelden, Roemeense wijnen en specialiteiten. De toegang is gratis. Jeugdatelier «Arend» organiseert op zondag 22 februari 1987 vanaf 15 u., 5e Kinderkarnavalparty - met optreden van bekende figu ren uit de Aalsterse Karnavalwe- reld en met medewerking van Mr. Miss Jeugdatelier Arend. Dit alles gaat door in het Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelstraat 51, 9300 Aalst en de inkom is in voor verkoop: 30 fr., aan de kassa: 40 fr. Kandidaten voor deelname verkie zing Mr. Miss dienen hun aan vraag te richten aan Quiters Eddy, Geraardsbergsestr. 25, 9300 Aalst, voor 21.2. De voorwaarden zijn: in Aalst wo nen, 14 jaar of jonger zijn en een karnavalshow(tje) brengen op het podium (min. 5 min./max. 10 min.). Uitslag 7.2.1987 1. Dierickx Jozef 3240 2. Van den Abbeele Valery 3212 3. Jansegers Gaston 3152 4. Jansegers Frans 3085 5. Pieters Albert 3084 6. De Meersman Frans 3083 7. De Wolf Achiel 3065 8. Van de Meirsche Frans 2890 9. Van de Velde Jos 2874 10. Van de Meirsche Suzanne 2819 Algemene klassering na 5 wed strijden 1. Van de Meirsche Frans 14.826 2. De Meersman Louis 14.514 3. Pieters Albert 14.493 4. De Meersman André 14.401 5. Dierickx Jozef 14.264 6. Eeskens Theo 14.220 7. De Meersman Remy 14.214 8. SaeysRoza 14.113 9. De Meersman Edw. 14.024 10. Van Cottem Marcel 13.810 Volgende en laatste wedstrijd op zaterdag 7 maart te 20 uur. Tijdens de eerste bijeenkomst van de gepensioneerdenbond in het nieuwe jaar werden enige nieuwe leden welkom geheten door de voorzitter in naam van alle leden. Na een drink te hebben uitgebracht op het nieuwe jaar werd overge gaan tot het traditionele pro gramma. Onder meer werd gestart met de nieuwe kaart- en bakschietings- kampioenschappen. Reeds van bij deze eerste beurt werden er zeer hoge cijfers verwezenlijkt. Kaarting 1. Roels Louis 352 p. 2. Vercauteren Christiane 324 p. 3. De Wilde Elvire 320 p. 4. Coreman Valentin 308 p. 5. De Cremer Georges en Roelandt Lucienne 302 p. 970 p. 820 p. 730 p. Bakschieting 1. Van Zande Christiane 2. Coen Ida 3. Van Sande Christiane 4. Van De Meersche Agnes 650 p. 5. De Meersman Elisa 620 p. Op te merken is dat de beide kam pioenen van 1986 in hun kampioen schap 1987 starten met een derde plaats. De echtelingen Camu Gustaaf (23.9.1914) en De Wilde Maria (8.2.1913), jaren partijlid en wonende te Aalst, Immerzeeldreef, vierden hun gouden bruiloft. Schepen Remi Van Vaerenbergh en raadslid Freddi Pyck kwamen de jubilarissen feliciteren en overhandigden het geschenk van het stadsbestuur en de brief van de Koning. Het betreft een oom en tante van Freddi. 1. Jansegers Gaston 3317 j 2. Van Keer Marcel 3311 3. Saeys Remi 3304 4. Peirlinck Frans 3266 5. DeBruckerJos 3264 6. Van der Jeught Walter 3241 7. Lagaert Omer 3214 8. Put Frans 3155 9. Meert Cornelis 3109 10. De Wolf Malvina 3104 Iedere week op maandag van 15 tot 16 u. is de bode ter beschikking voor allerhande formaliteiten wat de ziekenbond aangaat. Men kan er ook terecht voor de betaling van de maandelijkse bijdrage. Maak zo veel mogelijk gebruik van deze zitdag. Op de laatste bijeenkomst van het partijbestuur werd de uittredende voorzitter Henri Marcoen verkozen tot ere-voorzitter van de bond der gepensioneerden. Kd. Marcoen is sinds het ontstaan van de socialisti sche bond der gepensioneerden on afgebroken voorzitter geweest. In naam van het partijbestuur en van alle leden Henri, hartelijk bedankt voor de vele inspanningen ten voor dele van de bond en onze gepensio neerden. Als opvolger werd Hubert De Neef aangesteld. Wij wensen hem veel sukses in zijn nieuwe funktie. Op woensdag 4 maart is er een koffie tafel voorzien. De uitnodigingen volgen. Op zaterdag 14 februari en telkens op de tweede zaterdag van de maand houdt volksvertegenwoordi ger Mare Galle zitdag in het lokaal, Kapelleommegang 10 en dit vanaf 11 u. Iedereen is welkom en geheimhou ding is verzekerd. Woensdag 4 februari 1987 waren er een 40-tal aanwezigen op de eerste informatievergadering ingericht door het Aalsterse Stadsbestuur met betrekking tot «1987 Europees Jaar Leefmilieu» dat begint op 21 maart 1987 en eindigt op 21 maart 1988 en waarde medewerking wordt gevraagd van gans de bevol king. Volgens spreker gaat het bar slecht met ons leefmilieu, of wij dat niet wisten, en staat de milieuproblema tiek hoog op de hitlijst, hij denkt eveneens dat de reeks milieuram pen zoals SEVESO - BOPHAL - CHERNOBYL en de RIJNRAMP bij de E.G. autoriteiten vlug in de vergeethoek zullen belanden. De vervuiling van de oppervlakte wateren met in het bijzonder de bezoedeling van het Denderwater wat respektievelijk veroorzaakt wordt door: landbouw 67% - indus trie 18% en het huishoudelijk afval water 15%, luchtbezoedeling die soms zo bijeen gepakt zit met als resultaat «SMOGALARM», zure regen, geluidshinder van de bedrij ven, inrichtingen en het verkeer, burenlawaai enz... wat door de E.G. eindelijk begrepen schijnt te zijn en ook door de stad Aalst, daar de alarmsignalen op rood staan. bebloemings cn beplantigs actie praktische tips en informatie Het grote probleem volgens spre ker is het afvalprobleem, het opha len van het huisvuil kost aan de stad Aalst jaarlijks meer dan 50 mil joen, terwijl de opbrengst van de huisvuilbelasting in 1986 slechts 44 miljoen bedroeg. Het huisvuil bestaat gemiddeld uit 45% organische afval, 22% papier en karton, 11% glas, 5,5% plastiek, 4% blik en 12,5% diversen. Een selektieve ophaling voor pa pier, glas enz... zou in samenwer king met de bevolking de afvalberg met 3/4 doen verkleinen wat het aantal stortkosten zou verminde ren. In de loop van dit jaar zal er een containerpark geopend wor den, waar de inwoners alle recy cleerbare afval zullen kwijt kunnen. Als 2de doelstelling is de aktie groene straten, waarbij iedereen zal betrokken worden en er een duidelijke uiteenzetting gebeurde met diavertoning (met meestal voorbeelden van onze buurlanden). Er worden nog verschillende akties gepland, waaronder: de officiële opening op 21 maart, de milieudag op 8 mei, een boomplantactie ge koppeld aan een tekenwedstrijd voor de kinderen van de basis school, oktober als milieumaand waar de medewerking wordt ge vraagd van de verenigingen, een uitgebreide informatiecampagne, een preventieve actie om de lawaai hinder aan banden te leggen, en alles zal besloten worden met een grootscheepse boomplantactie, wellicht in samenwerking met de B.R.T. aan de nieuwe zwemkom te Aalst waar een groenpark zal aan gelegd worden. Iedereen werd er ook op gewezen dat informatie kan bekomen wor den bij de dienst Leefmilieu - Ka- pellestraat 8, te Aalst en er iedere eerste zondagvoormiddag van de maand een mogelijkheid is om deel te nemen aan een begeleide wande ling met gids in de Osbroek te Aalst. Wat spreker niet vermelde in ver band met Gijzegem: - dat de gedane akties in voorgaan de jaren niet onderhouden wor den door de Stad Aalst (zie bloembakken op de pleintjes hoek Kerkstraat - Steenweg). - de voetpaden eerst deftig dienen aangelegd te worden, dat de voet gangers niet op straat dienen te lopen. - de Meirsbeek dringend dient ge kuist te worden. - er geen rustbanken voorzien zijn bij het bewandelen van de Gijze- gemse voetwegen. - er geen autobuswachthuisjes ge plaatst zijn. - het onderhoud van de voetwegen te wensen overlaat. - de voetpaden op sommige plaat sen zelfs geen 50 cm. breed zijn aan de huizen. - enz.... Volgens ons dient het goede voor beeld gegeven te worden van bo venaan, wat een stimulans zou zijn voor de inwoners, maar wat wilt m'n als de stadsdiensten niets doen, dat de bevolking wel iets doet, laat ons nog zwijgen over het regelma tig onderhoud dat dergelijke in plantingen vragen en niet gebeurt door de Stad Aalst. De inventarisatie van de Gijzegem- se voetwegen alsmede de brochure «Actie groene straten» (met druk fout op de voorpagina: beplanting) kunnen bekomen worden op de dienst leefmilieu. Op het einde van het actie jaar zullen wij als S.P. Gijzegem het eindresultaat opmaken van de ver wezenlijkte projekten van de Stad Aalst in Gijzegem. Wij wachten af en zijn benieuwd! F.D.R. Tijdens de bestuursvergadering van dinsdag 2 februari werd de aan dacht gevestigd op het lezerspoten- tieel van ons weekblad "Voor Allen". Het is de bedoeling dat elk be stuurslid een inspanning zou leve ren om lezers te winnen voor ons blad. Tevens werd dezelfde gedachten- gang gevolgd voor het dagblad "De Morgen". Onder de kundige leiding van Re- dant Oscar vertrokken de vrijwilli gers naar de rustoorden van Erpe- Mere om hun jaarlijks nieuwjaars geschenk te overhandigen. Camilla, Kamiel, Oscar, Annie, Pierre en Eric verdeelden de pakjes die door Yvonne klaar waren ge maakt. Die namiddag zagen wij op vele plaatsen een lach maar soms ook een traan en op enkele kamers mocht Camilleken direkt blijven, maar ze zat rap terug in de auto, waar Yvonne nooit is ingeraakt. (Ra Ra Ra Marcel jong ge zult er iets moeten aan doen zelle). Ook de moeder van Mare Galle werd niet vergeten. Nadien stapten wij eens af om al die spanning te ver werken. Langs deze weg danken wij de besturen van S.V.V., S.G.B., F.G.B. en S.P. die de nodige gel den bij elkaar legden om de pakjes aan te kopen. Voor de vrijwilligers hartelijk dank en tot volgend jaar. Ghijsens Eric Op de foto Weduwe De Doncker Zoë, omringt door Camilla, Oscar en Pierre. Deze wedstrijd kunnen wij best maar vlug vergeten, de doelpunten vielen één in de eerste helft op de 34ste minuut, een center van Karei Van Wilder was zo sekuur geplaatst dat de doelman van Ede alleen de bal uit zijn netten kon halen. Ver melden wij nog dat Pat. Van Vae renbergh gekwetst werd rond het halfuur en dat juist door deze Karei Van Wilder. In de tweede helft was het Ludwijn die de 38ste minuut het tweede doelpunt verzilverde, via Mare Coppens die de bal uit de modder haalde en doorgaf op links, eens bij Ludwijn was de doelwachter van Ede op voorhand verslagen want van zo dichtbij mist Ludwijn zelden of nooit. Dat Eli in zijn dagje was dat moe ten wij ook nog neerpennen want op drie gevaarlijke aanvallen liet hij geen enkel steekje vallen, af en toe geholpen door trainer-speler Paul Van der Haegen. Al bij al een verdiende overwinning voor een kollektief sterk FC Mere. Hier kontroleerde de scheids rechter het schoeisel van doel wachter Eli De Maertelaere (fo to p. clarisse) Vijftig jaar geleden traden August Bert en Ethel Verbeiren in het huwelijk te Welle. Op de foto zien we de gevierden met zoon Frans en familie. Achter hen heeft zijn neef Fons Bert samen met onze raadsleden Van Isterdael, Couck, Van Den Stockt, Van Der Weeën en Van Schandevijl plaatsgenomen. Verder bemerkt men bestuurslid De Pelsmaeker en een aantal vrienden. August Bert werkte 13 jaar bij de stad Brussel en is tevens een gekend duivenliefhebber. We wensen beide gevierden nog vele jaren samen en maken nu al afspraak voor de diamanten bruiloft. De Kleine Ganzenbaan is een doodlopend zijstraatje van de Re gen tiestraat. Deze weg ligt er in een zeer bedenkelijke staat bij en moet zowat de slechtste straat van onze gemeente zijn. Om die reden vroeg raadslid Van Den Stockt hier de nodige herstel- lings- en verbeteringswerken uit te voeren. Het SP-raadslid vroeg hier bij het woonkarakter van de straat te respekteren. «Grote werken zijn hier overbodig - Wat nodig is is een beperkte verharding en afwatering. De werken kunnen door eigen per soneel uitgevoerd worden en de kostprijs ervan kan beperkt blijven «aldus Van Den Stockt, die vooraf contact opgenomen had met een aantal bewoners van de straat en de situatie ter plaatse grondig bekeken had. Dit was duidelijk niet naar de zin van schepen Van Der Poorten, die de Kleine Ganzenbaan meteen wilde doortrekken naar de Vooruit gangstraat, waardoor de weg voor een groot stuk zijn zuiver woonka rakter zou verliezen en bijkomende onteigeningen noodzakelijk worden. Raadslid Coppens waarschuwde hierbij voor verhaalbelasting aan gezien het hier om maagdelijke gronden gaat. Na discussie besliste de meerder heid te stemmen over het punt zoals het voorgesteld werd en werd beslist werk te maken van de ver harding en afwatering van de Kleine Ganzenbaan. Het telefoonnummer van lokaal Ri- va te Lede is op de jaarkalenders van volksvertegenwoordiger kd. Mare Galle verkeerdelijk vermeld. Het juiste nummer is 053/77.48.71. Dus lokaal Riva te Lede, telefoon nummer 053/77.48.71. Hierbij nodigen wij alle bestuursleden vriendelijk uit op de vergadering die doorgaat op dinsdag 17 februari 1987 om 20 uur stipt in café Slech te Terjoden. Agenda 1. Goedkeuring verslag vorige vergadering 2. Progressistisch Feest 87 3. Verslag federaal bestuur 11.2.1987 4. Verslag G.R. 26.1.1987 5. Steunaktie De Morgen 6. Werkgroep afdelingsstatuten 7. Varia Een talrijke opkomst wordt nog altijd bijzonder gewaardeerd.

Voor Allen | 1987 | | pagina 3