ninwe A 4 fa i' 7> Kwismasters nemen leiding opnieuw over Racisme en het eenrichtings verkeer i Geraardsbergse sportsprokkels Twee ploegen verbeteren wedstrijdrekord Centrumlaan 100 Ninove Neem een abonnement op "VOOR ALLEN" •k Basketbal BBC De Wezenvrienden: winst over gans de llln ATB Sportfederatie bestaat tien laar Bakschletlng CSC-ldegem CSC Idegem Info- en gespreksavond: "Erfenisrechten" CSC Schendelbeke Traditionele kermlskaarting manlllen CSC Geraardsbergen Prljskaartlng Manlllen Traditioneel is de derde avond op het Ninoofs Kwis- tornooi, door de meeste ploe gen nogal gevreesd. De "in spanningen", de stress ook, begint stilaan te wegen. Spek- takulaire inzinkingen waren in het verleden dan ook legio. Fietsers en verboden richting Majorettenkorps "De Voorwacht" Ninove Stand na drie weken CSC Voorde Gespreksavond: "AIDS, nieuwe pest of mythe?" V.F.G. Afdeling Ninove V.F.G. Afdeling Ninove ■Ill 4 13 februari 1987 - «Voor Allen» Samengesteld doorJonny Lampens i.s.m. Roger Prové Het basketbalgebeuren dit week end zette in met onze kadetten- ploeg en gezien de goede resultaten van de vorige weken, zou het op eigen terrein even goed moeten aflopen. De bezoekers Oostakker Gent ondervonden dit al bij de start, want waar zij de goede op stelling zochten voor de strijd tegen de thuisploeg, was de aanvalslijn van onze kadettenploeg al bezig met de score te openen en namen zij de wedstrijd in handen. Na en kele minuten was het al 14-2 en bij de rust haalden onze spelers een 51- 10 voorsprong. De 100 punten haal den zij net niet en bleven hangen op 99-28. Het ergste van deze wed strijd is dat Gunter Segers van het veld werd gestuurd en dit kan een staartje krijgen. De miniemen moesten zelf niet starten want reeds enkele weken geraakten zij niet aan het nodige vijftal om de strijd aan te binden met hun tegenstanders. Het be stuur besloot dus wijselijk forfait te geven voor de nog lopende ont moetingen om zo de wekelijkse boetes te vermijden. In de late namiddag maakten de reserven zich klaar om Apollo Astene te ontvangen en hier ont brak de motivatie volledig, want alhoewel het openingspunt door hen werd gescoord, bleven zij daar na hangen in trage opbouw en de afwerking onder peil, zodat Apollo gemakkelijk voor kwam met 2-6, 7- 11 en 11-15. Pas na de 10de minuut geraakte de reserveploeg op gelijke hoogte 16-16 en was de afwerking wat beter verzorgd, maar in verde diging was het nog wat rommelig zodat de voorsprong van 20-16 vlug verdween en beide ploegen met 24- 24 de laatste minuten voor de rust inzetten. Onze spelers maakten ge bruik van de vrije worpen om de rust te bereiken met 29-24, daar de bezoekers deze gelegenheid niet hadden benut en dus op achter stand geplaatst werden. Bij de her neming kontroleerden de thuisspe- lers de wedstrijd, maar konden de bezoekers niet van zich afschudden zodat het een evenwichtige partij bleef met licht voordeel voor de onzen met 33-30, 39-37 en 43-41. Apollo kreeg opnieuw de kans We zenvrienden achter zich te laten langs de vrije worpen maar lieten de kans liggen en geraakten 55-51 achter. Dat was voldoende voor Wezenvrienden om zelf na ver scheidene missers nog het eindsig naal te bereiken met een 57-55 winst. Nu was de 1ste ploeg op het terrein gekomen en met een bijna voltalli ge basisploeg werd dit treffen ge start met als doel: de tegenstander onder de voeten te lopen en zo de kaap van 100 punten te behalen. Zij liepen wel van de ene kant naar de andere maar daarbij liepen zij zichzelf in de voeten, want scoren zag men niet veel, wel een holder debolder, waar de ene speler de andere niet vond en zomaar lu kraak de bal wegwerkte, maar waar hij belandde, dat was een ander paar mouwen. Meestal kwam de bal terecht bij de tegenstrever die er gelukkig voor ons ook al niet veel van terecht bracht. Zo kregen wij na 8 volle minuten een 16-13 spel op het scorebord en daarmee waren wij al vlug tevreden. Toen uiteindelijk het samenspel wat tot stand kwam, was Apollo vlug op een achterstand geplaatst van 30-13 en 44-23 om bij de rust op een 48-28 stand te moeten kijken. In de twee de helft was er opnieuw snelheid op het menu en daar de passen nu bij de rechte man geraakten, bleef de voorsprong tot 65-33 en 65-39 aan groeien. Toen schakelde de coach enkele bankzitters in en begon Apollo aan de achterstand te kna gen, maar verder dan 68-48 geraak ten zij niet, want ook hun bobijntje was af. Wezenvrienden geraakte zo tot 86-56 bij de laatste minuten. Er was verder van enige strijd geen sprake meer en de wedstrijd doofde stilletjes uit. Iedereen was tevreden met het eindsignaal van een matte en niet genietbare basketbalwed strijd. Alhoewel, voor de winnaars en hun supporters tellen wel de punten en komt het schouwspel maar op de tweede plaats, met een gemakkelijke overwinning als eind punt. In al dat geharrewar heeft er maar één speler de kansen optimaal kun nen benutten en dat was L. Ro- meyns. De overige kregen ook ge noeg kansen maar faalden in de afwerking door overhaasting en slordigheid. Dit systeem moet eerst wat op punt gezet worden om volle dig te renderen. De damesploeg haalde ook de pun ten binnen teen Laarne met 55-32 en deze overwinning mag ook eens in de bloemen gezet worden. De vaste trainingen beginnen vruchten af te werpen. ATB Sportfederatie is het koepel orgaan voor alles wat er leeft om de sport binnen de ATB De Natuur vrienden Geraardsbergen. Nadat reeds in 1976 binnen de struktuur van de ATB De Natuur vriendenbeweging te Geraardsber gen gestart werd met een wielertoe ristenafdeling, volgden vlug na el kaar ook nog afdelingen voor mini voetbal, tafeltennis, tennis en jiu jitsu. Een overkoepelend orgaan om dit alles in goede banen te leiden was er absoluut noodzakelijk en zo ont stond er de ATB-Sportfederatie Geraardsbergen welke dit jaar zijn 10de verjaardag zal vieren. Tal van feestelijkheden worden ge pland waaronder het Internationaal Tennistornooi tijdens de kermis- week einde augustus en het Sport- salon begin oktober van dit jaar ongetwijfeld de hoogtepunten worden. Via de Sportsprokkels zullen we regelmatig terug komen op deze gebeurtenissen van de ATB Sport federatie. De SP-CSC-Idegem organiseert op 20, 21 en 22 februari 1987 een bakschieting naar panklare hanen en koteletten in café 't Anker in de Ankerstraat. Om te onthouden: op 11 april 1987 zesde SP-bal in zaal Die Crone. Zaterdag 28 februari 1987 om 18 uur Zaal "Paraplu", Bareelstraat te Idegem Inleiding: Dirk Van der Maelen (jurist) Inkom gratis! Zaterdag 14 februari 1987 om 20 uur JAM-Clubhuis, Pijlekaartstraat te Schendelbeke 5.000fr. prijzen trofee Inleg: 60 fr. Iedereen is van harte welkom. Vrijdag 13 februari 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen 5.000fr. prijzen inleg 10 naturaprijzen. Inleg: 60 fr. Tradities zijn er echter om gebro ken te worden. Dit bleek ook de mening van de deelnemers aan -de editie 1987 te zijn. De ploegen uit het laagste derde van de rangschik king, zij dus die iedere avond het eerst aan bod komen, verbaasden. De Vlaamse kunstenaar Panama- renko bleek haast voor niemand een probleem. Aardrijkskunde daarentegen viel wat tegen. Slechts de Misteeks wisten én een portu- laan-kaart én een Mercator-projek- tie thuis te brengen. Goed dus voor een begeerde "solo". Toch werd er sterk gepresteerd met Het Vermoe den (waar blijft toch Betty Mel- laerts, jongens?) na 5 rubrieken aan de leiding. Perte Totale zette dan een fikse remonte in, maar verzwakte fel op het einde. De Bouworde deed het juist omge keerd en won met 21 punten, 3 meer dan Perte Totale en De Mi steeks. Hoe vergankelijk soms roem en bekendheid kunnen zijn werd in deze reeks op toch wel sprekende wijze geïllustreerd. De Russische dissident Andrei Amal- rik was slechts aan één enkele ploeg bekend (VTB Ninove), zijn belang rijkste werk "Haalt de Sovjetunie 1984?" zelfs aan niemand. Inmiddels begon de zaal Roosevelt opnieuw overvol te lopen, toen om kwart voor tien de "middenmoters" hun plaatsen op het podium gingen innemen. Ook hier weer enorm sterke prestaties. Waar is trouwens de tijd gebleven dat er regelmatig ploegen met slechts 5 en 6 punten (of minder) hun avond afsloten. Slechts twee vragen waren hier ech te struikelstenen: in de rubriek Eu ropa was Sicco Mansholt wel niet zo'n probleem, maar zijn "Memo randum 80" kreeg niemand op het antwoordblad. Aardrijkskunde stelde ook opnieuw problemen. Het stafkaart-symbool voor "fa briek" en dat voor "terril" leverde Rapid Haaltert een solo op. De Ninovieters van Graffiti vochten een verbeten strijd uit met De Bet weters (sic!) uit Oudenaarde. Bei den finishten met een bijzonder eervolle 26 punten, maar De Bet weters moesten de reeksoverwin ning laten aan Graffiti dat meer punten Varia wist bijeen te sprok kelen. Plaats tekort toen om 11 uur de 16 topteams van start gingen. Dat zij niet toevallig vooraan geklasseerd staan, bleek dadelijk. Nooit werd op het Ninoofs tornooi dergelijk hoog peil bereikt. Jarenlang was Wemmet absoluut rekordhouder met 29 punten op 32 tot De Kwis masters tijdens de 9de editie 30 scoorden. Bob en Paul De Mulder en hun maats moeten zich nogal staossekiwi**5 RAADSZA" Vervolg pag. 1 Het heeft geen zin om hier telkens fragmentarisch het dossier in vraag te stellen. Hij stelde even eens voor om de evaluatie af te wachten die zal gehouden worden in de maand mei. Uit het slot van deze diskussie bleek ook dat de Verkeerskommis- sie nog altijd zonder voorzitter is (schepen Durant gaf ontslag n.a.v. de Stationsstraat-Biezenstraat- kwestie). N.B.: Met betrekking nog tot het "éénrichtingsregime" in de binnen stad stuurde U. Verekens een le- zersbrief naar het Nieuwsblad van Touring Wegenhulp. Hieronder zijn vraag en het antwoord van T.W. Sedert een goede maand werd in de binnenstad van Ninove het éénrich tingsverkeer ingevoerd. In een eerste faze brengt deze maat regel uiteraard een aantal ongemak ken mee voor het gehele verkeer, doch men kan aannemen dat de meeste gemotoriseerde weggebrui kers spoedig hun "draai" zullen vinden. Een probleem zal zich vermoedelijk blijven manifesteren met betrekking tot de fietsers, die zich voor soms aanzienlijke omwegen geplaatst zien. Hoewel ik vermoed dat het antwoord negatief zal zijn, wil ik niettemin de vraag stellen of er af wijkingen mogelijk zijn op het bord Cl voor fietsers, en onder welke voorwaarden of omstandigheden. Ik dank U bij voorbaat voor uw oordeel terzake. U.V. Ninove In het verkeersreglement is het bord Cl vergezeld van volgende legende: "Verboden richting voor iedere be stuurder" (art. 28.3) Dit bord is dus uiteraard ook toe passelijk op de fietsers, die bestuur ders zijn in de zin van de bepaling gegeven in artikel 2.12 van het verkeersreglement: "al wie een voertuig bestuurt of trek-, last- en rijdieren of vee geleidt of be waakt." Welnu, de fiets is ongetwij feld een voertuig van zodra hij bereden wordt; alleen de niet-bere- den fiets wordt niet als voertuig beschouwd (artikel 2.14). En indien anderzijds artikel 65.2 van het verkeersreglement voor schrijft dat de betekenis van een verkeersbord kan worden aange vuld, nader bepaald of beperkt door een wit opschrift of symbool op een rechthoekig onderbord met blauwe achtergrond dat onder het teken bevestigd is, wordt deze be schikking evenwel beperkt, voor wat het bord Cl betreft, door arti kel 9 van het ministerieel besluit dd. 11 oktober 1976 (reglement voor de wegbeheerders). Dit arti kel zegt inderdaad dat geen enkel bijkomend opschrift de betekenis van het verkeersbord Cl mag be perken behoudens, indien de plaatsgesteldheid het toelaat, in het voordeel van de autobussen voor het gemeenschappelijk vervoer. Het is dus ontegensprekelijk dat de fietsers het verbod opgelegd door een bord Cl moeten naleven het geen velen blijkbaar niet doen, het zij uit onwetendheid, hetzij omdat ze de voorschriften aan hun laarzen vegen, aldus meermaals hun veilig heid in het gedrang brengend. Doet een oproep tot alle meisjes vanaf 10 jaar. Hoor je graag muziek, heb je ge voel voor ritme, dans je graag, kom dan eens langs. Wij repeteren elke zaterdag van 14 tot 16 uur in ons lokaal Volkshuis, Geraardsbergse- straat 119, 9400 Ninove. Van harte welkom. hebben opgewonden over het ver lies van hun leidersplaats, want wat zij ons nu voor het voetlicht brach ten was echt uniek, ware het niet dat de nieuwelingen van Kanner- nieopkommen hen wisten te evena ren. Beide ploegen presteerden het van slechts één punt te laten liggen! In de rubriek Europa was Aristide Briand geen probleem, maar de Paneuropabeweging uit de jaren 1920 deed hen - de énige keer - struikelen. Kannernieopkommen deed zijn naam beslist geen eer aan. Slechts op de gemeente die in 1921 samen met Laken en Neder- over-Heembeek gefusioneerd werd met de stad Brussel (Haren) kon den zij "niet op komen". Dus twee ploegen met het haast ongelooflijke totaal van 31 op 32! Voor wanneer een foutloos parkoers? De inrich ters zullen vanzelfsprekend die prestatie met een bijzondere prijs weten te belonen. Volgend Jaar Beter speelde even eens uiterst sterk en eindigde met 28 punten samen met Fiasco op een gedeelde derde plaats. De 3 punten die ze moesten toegeven aan De Kwismasters kostte hen echter de leiding in de totaalstand. Maar met pleogen die tot deze dingen in staat zijn, zijn voorspellingen voor wat het eindresultaat betreft, natuurlijk onmogelijk te maken. Er zijn al erg spannende laatste avonden ge speeld in het Ninoofse Kwistor- nooi, maar zij kunnen toch nu al stellen dat wat vrijdagavond vanaf 20 uur voor het meer dan duizend koppig publiek zal worden opge voerd, Hitchcock waardig zal zijn. 1. Kwismasters 2. Volgend Jaar Beter 82 81 3. Kannernieopkommen 76 4. Watismedatte 74 5. VTB Roosdaal 73 6. Flapuit 72 7. Karaad 72 8. Eureka 72 9. Meesterlingen 72 10. Fiasco 71 11. Vilain XIV 69 12. Boeroes 69 13. Davidsfonds Ninove 68 14. Bedweters 66 15. Speelhol 10 66 16. Graffiti 66 17. Winnik 66 18. CSC Ninove 65 19. Underdogs 64 20. Doeloep 63 21. De Grijze Cel 63 22. Tomme Toch 61 23. Kopspel 61 24. Hopduvel 60 25. All Right VIII 60 26. Het Ei 59 27. Rapid 59 28. Speleoklub Ideon 54 29. Tien Twen 54 30. Jongsocialisten 53 31. Bad 86 52 32. Bouworde 52 33. Absolute Beginners 52 34. Misteeks 47 35. Kwispel 47 36. Wemmet 46 37. Perte Totale 46 38. Klokzjiël 46 39. A-Front 44 40. Het Vermoeden 42 41. Willemsfonds 41 42. Pole Position 40 43. VTB Ninove 38 44. Vondelhof 36 45. Hoedoemet 34 46. The New Ones 34 47. Picobello 33 Jean-Luc Franchet Vrijdag 6 maart 1987 om 20 uur Café "Amerika", Lepelstraat 7 te Voorde Met: inleiding doorDr. LucDe Turck videofilm verwelkoming door André Van Eesbeke (gemeenteraadslid) Inkom gratis - Iedereen van harte welkom. Op zaterdag 21 februari gaat in de oude lokalen Bond Moyson, Ge- raardsbergsestraat 119, een voor dracht door over volgende thema's. Ie Deel Pensioensparen, 2e deel Stress wat doe ik er aan door de heer Dr. De Coninck P. Deze on derwerpen zijn van groot belang voor mensen die een oude zorgelo ze dag in goede gezondheid willen beleven. Deze voordracht is voor iedereen de toegang is gratis. Begin om 14 u. Op zaterdag 4.4.'87 gaat in de Zaal De Redding, Geraardsbergsestraat 119, een dia-avond door met als thema's Alpensymphonie in de Reis rond de Wereld in 80 minuten. Dit wordt ons gebracht door de Heer August Ghijsbrecht. Dit gaat door in de feestzaal, begin om 19u30. Inkom 30 fr. als steun. Houd deze dag vrij. KR. Voor een jaarabonnement 600 fr. door storting op 000-0962464-21 van Voor Allen, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst, of inschrijvingsformulier insturen naar hetzelfde adres: Naam Adres wenst een abonnement op "VOOR ALLEN" O ik stort op rek. nr. 000-0952464-21 O de plaatselijke bode mag komen ontvangen.

Voor Allen | 1987 | | pagina 4