Openbare werken ter discussie Pleidooi voor een modern personeelsbeleid De S.P. en d vredes- problematiek Arrondissementeel SP-Congres Recht van antwoord is Z Erpe-Mere Geraardsbergen Binnen in SP-Arrondissem entsf ederatle Aalst SP- ArronAissementsfeileratie Aalst Vergadering Arrondissementen SP-üesturen Afdelingsvoorzitters en -secretarissen Op de laatste gemeenteraad van Erpe-Mere werden een hele reeks punten in verband met openbare werken goedge keurd. Zonder enige vorm van dis- kussie werd het stratentracé, voorgesteld ter verwezenlij king van een verkaveling langs de Martelaarsweg, goedgekeurd. Mere Sportinitiatielessen PMS-begeleiding In zitting dd. 15 december 1986 aanvaardde de gemeen teraad het principe voor het tewerkstellen van 137 werkne mers in het kader van het stelsel van de gesubsidieerde contractuelen. Tevens werd toestemming verleend om aan de Bestendige Deputatie toe lating te vragen om vanaf 1 januari 1987 te mogen be schikken over de kredieten voor de uitbetaling van de wedden van de GEKO's. Samen met het kader van de vastbenoemden en stagiairs beschikt het stadsbestuur al dus over een personeelsbe stand van ruim 300 personen. Stadsbestuur Ninove blijft stom, pag. 3 Meer dan 600 Natuurvrienden in de 7' ATB-Krakelingen Stertocht te Geraardsbergen, pag. 6 Zotte gem en het C.O.C. te Velzeke, pag. 7 Ontwerpresolutie van 't SP-Congres, pdg. 8 Jef Coeck en ons geëerd blad, pag. 4 Wat is personeelsbeleid? Modern Personeelsbeleid Personeelsplanning Zaterdag 28 februari 1987 om 14 uur Zaal "Germinal", Markt te Herzele Zaal "Marbol" (Volkshuls), Markt 15 te Geraardsbergen Algemene politieke werking en toestand Inleiding: Karei Van Miert Nationaal SP-voorzitter) Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 20 februari 1987 49° jaargang nr. 8 Weekblad van de S.P. De openbare verlichting wordt ver beterd langs de Oudenaardsesteen- weg aan de overweg station Erpe- Mere en in de Langestraat te Mere, waar een verkaveling en een verbe tering van de weg werd gerealiseerd vorig jaar. Voor de dienst openbare werken werd beslist asfaltprodukten, be- tontegels en grijze betonstraatste- nen aan te kopen. Deze jaarlijkse terugkerende aan koop bij beperkte prijsofferte-aan- vraag moet de gemeente in staat stellen onderhoud en kleine her stellingen van het gemeentelijk we gennet te waarborgen. In de gemeenteschool van Burst, een gebouw dat net voor de fusie van 1977 door het toenmalig ge meentebestuur werd verwezenlijkt, heeft men jarenlang gekampt met vochtproblemen, zodat de vinyl- vloerbekleding - een voor een school ongeschikte materie - sedert verschillende jaren losgekomen en verwijderd was. Nu de oorzaak van het vochtpro- bleem gevonden en verholpen werd, heeft het college in december bij hoogdringendheid 245 m2 vloer aangekocht, zodat de gemeen tewerklieden tijdens de nieuwjaars vakantie reeds 3 klassen hebben kunnen voorzien van een nieuwe bevloering. Deze beslissing van het College werd bekrachtigd en de raad beslis te unaniem nog 980 m2 van dezelfde vloer aan te kopen, zodat ook de overige klassen kunnen in orde ge bracht worden. Het voorstel tot uitvoeren van ver- beteringswerken aan de Holland straat werd door de raad gunstig onthaald. Deze drukbebouwde straat is im mers sedert jaren een probleem: rechts en links van de smalle beton weg zijn greppels en rioolontvan gers verzakt en de betonvakken vertonen niveauverschillen. Om deze gevaarlijke toestand te verhel pen en tegelijkertijd de waterover- lastproblemen op te lossen, zal de riolering en het wegdek vernieuwd worden, terwijl de trottoirs in deze smalle straat in betonklinkers zul len uitgevoerd worden. Omdat bij deze verbeteringswer- ken geen onteigeningen nodig zijn, blijft de kostprijs beperkt tot 2,6 miljoen frank. Over vrij analoge verbeterings- werken aan de Beekstraat ontspon zich echter een oeverloze diskussie. Vanuit de oppositie kwamen op merkingen als zou door deze verbe- teringswerken de Beekstraat omge toverd worden in een autosnelweg. Over het gedeelte in de woonzone kon men zich nog akkoord verkla ren, maar het gedeelte gelegen in de landbouwzone bleef een doorn in het oog. Wetende echter dat de voorgestel de verbeteringswerken geen ver breding met zich meebrengen - er moeten zelfs uitwijkstroken voor zien worden om grotere voertuigen te laten passeren - drukte de meer derheid haar zin door. Reeds vroeger werden sportinitia tielessen georganiseerd, doch se dert op de sportdienst een lerares lichamelijke opvoeding tewerkge steld is, werden deze lessenreeksen nog uitgebreid. Zo keurde de Ge meenteraad lessenreeksen goed voor rekreatieve gymnastiek voor de derde leeftijd, konditiegymnas- tiek voor dames, paardrijden be ginnelingen en gevorderden en sportkampen tijdens de paasvakan tie voor 7- tot 12-jarigen. Nadat eerder een beslissing werd genomen om het medisch onder zoek van de meer dan 500 leerlin gen van het gemeentelijk onderwijs toe te vertrouwen aan het Rijks- PMS-centrum Denderleeuw, stelde onderwijsschepen J. Van den Steen voor ook de psycho-sociale begelei ding aan hetzelfde centrum toe te vertrouwen. De CVP die eerder reeds had tegengestemd, bleef op zijn stand punt zodat het punt meerderheid tegen minderheid werd goedge keurd. (j.v.m.) ■HMMBI Na het O.C.M.W. is de stad dan ook de grootste lokale werkgever. Uiteraard kost deze tewerkstelling een hele bom geld aan de bevol king. Zo bedragen de totale perso neelskosten (raming 1987) 237 mil joen of 7.881 fr. per inwoner. 45,4% van de totale uitgaven van de stad moeten eraan worden ge spendeerd. Op het financiële vlak moet Geraardsbergen aldus wor den ingedeeld bij de plattelandsge meenten m.a.w. 10 jaar na de fusie is onze stad niet een Groot-Ge- raardsbergen maar een Groot-Via- ne of Groot-Idegem geworden. Maar laat ons het begrotingsdebat, niet heropenen en onze aandacht toespitsen op het zo nuttig mogelijk aanwenden van het personeelsbe stand. Hierbij wensen wij een theo retisch model te toetsen aan de Geraardsbergse realiteit. Naar onze mening is het een be dacht aanwenden van mensen en een bewust en doelmatig oriënteren van dat menselijk potentieel naar de objectieven van het gemeen tebestuur. Het personeelsbeleid op zichzelf heeft aldus een dubbele doelstelling: enerzijds wordt ge poogd de opties van het gemeen tebestuur te helpen verwezenlij ken, en anderzijds moet worden gezorgd dat het personeel zijn per soonlijke doelstellingen bereikt. Dit laatste biedt aldus een zekere relativering op de eerder economi sche definitie van personeelsbeleid hierboven vermeld. In verband met de individuele doel stellingen onderscheiden wij een 5- tal behoeften: loon, zekerheid, so ciale behoeften en sfeer, achting en zelfverwezenlij king Freddy De Chou: "Modern per soneelsbeleid is meer dan vriendjespolitiek en familierela ties" Om de dubbele doelstelling die het personeelsbeleid zich voorhoudt te realiseren staan een aantal midde len ter beschikking: - het opbouwen van een aangepas te organisatiestruktuur - een aantal geldende instrumen ten die binnen de organisatie struktuur kunnen worden gehan teerd: personeelsplanning, wer ving, selektie, introduktie, ver gelding, vorming, promotie, beoordeling, syndikale relaties en personeelsbeheer. Een modern personeelsbeleid kan enkel worden gerealiseerd door het gepast hanteren van hogervermelde instrumenten. Hieronder verstaan wij het voor zien van het aantal en de aard van de personeelsleden die nodig zijn om de objectieven van het gemeen tebestuur optimaal te kunnen ver wezenlijken. Hiertoe is het nodig dat de stad een inventaris opmaakt van het perso neel en een beschrijving geeft van het werk. Bij het opstellen van een perso- neelsinventaris kan worden gebruik gemaakt van een personeelsfiche waarop naast een aantal persoonlij ke gegevens ook de technisché be kwaamheid, de interesse en de in zet kunnen worden vermeld. Bo vendien is het noodzakelijk te we ten welke taken precies dienen te worden uitgevoerd m.a.w. er dient eveneens een taakinventaris te wor den opgesteld met o.a. een vol doende aflijning van de onderschei den taken zodanig dat geen over lappingen ontstaan, en met een specifikatie van de bekwaamheid van de uitvoerders. Het weze nog opgemerkt dat perso neelsplanning geen eenmalige orga nisatie is maar een bestendige op dracht die kan aanleiding geven tot kaderaanpassingen. Dit laatste lijkt ons trouwens nuttiger en eerlijker dan al de thans bestaande stelsels van Geko, DAC, BTK,... Lees door pag. 6 CfNTtAif Het V.A.K.A. plant een nieuwe vredesbetoging op 25 oktober te Brussel, manifestatie waaraan onze partij haar volle steun en medewerking zal verlenen. Bovendien zal op zaterdag 14 maart een nationale aktiedag tegen de kernraketten doorgaan in Gent. Het is dan precies 2 jaar geleden dat de eerste 16 kruisraketten of bommen geplaatst werden in Florennes. Hoofddoel is de nieuwe plaatsing van de 32 bijkomende tuigen te verhinderen via het uitoefenen van een nieuwe, hopelijk succesvolle druk op het huidige centrum-rechtse kabinet van Martens VI. Normalerwijze zal de regering immers op het einde van dit jaar tot deze beslissing van al dan niet plaatsing overgaan. De S. P. zet bijgevolg konsekwent zijn standpunt tegen de raketten verder zoals dit geformuleerd werd in juni 1985 en herbevestigd op ons laatste politiek kongres van 25 oktober van vorig jaar via een erg duidelijke resolutietekst. Uiteraard zien wij de problemen van vrede en veiligheid veel ruimer dan louter het belangrijke anti-rakettenstandpunt: er zijn nog de problemen rond het starwars-projekt, de alsmaar toenemende nucleaire en conventionele bewapeningswedloop van de 2 grootmachten en uiteraard voor de alsmaar toenemende uitgaven voor bewapening in heel de wereld. Ter herinnering: meer dan 1.000 miljard F. per jaar, of 112 miljoen per uur wordt momenteel in de wereld uitgegeven voor deze krankzinnige bewapeningswedloop. Wij zullen dan ook als SP al onze mogelijkheden aanwenden, op politiek vlak, om samen met de vredesbeweging (V.A.K.A., O.C. V. en C.N.A.P.D.) op nationaal vlak te pogen een politieke macht op te bouwen om deze standpunten hard te maken. Tevens wordt onderhandeld met de andere socialistische partijen uit Europa om tesamen op te treden t.o.v. de Westeuropese regeringen om aktiever op te treden in het NAVO-overleg over wapenbeheersing. Vanzelfsprekend zullen wij nog uitgebreid terugkomen naarmate deze uitermate belangrijke, voor ons socialisten en vredesaktivisten, problematiek evolueert als aanloop naar een hopelijk nieuwe suksesvolle massale betoging tegen de raketten. Chris Vancoppenolle Federaal Secretaris ter voorbereiding van het tweejaarlijks nationaal SP- werkingscongres) Agenda 1. Statutair gedeelte: Federaal mandaat D. Baita 2. Werkingsgedeelte: - toelichting nationaal werkingsverslag door Mare Galle - bespreking ontwerpresolutie (zie pag. 8) - kandidaturen Partijbureau en Administratieve Commissie De Voorzitter, De Secretaris, Willy Vernimmen Chris Vancoppenolle Op het eerste blad van Voor Allen van 6 februari verscheen een ver slag van de gemeenteraad in Aalst van 27 januari 1987 onder de titel: «Woelige nieuwjaarszitting in ge meenteraad» ondertekend door LDM. Wie het artikel geschreven heeft weet ik niet, want LDM was niet aanwezig tijdens deze raadszitting. In dit artikel wordt ook kort verslag gegeven van mijn tussenkomst i.v.m. de fraude van het Kabinet van de Schepen van Jeugd waarbij door de stad, betoelagingsdossiers werden samengesteld voor niet-be- staande verenigingen. Hierbij werden door het kontrole- rende stadsniveau zelf handteke ningen nagemaakt, bewijsstukken vervalst, rekeningnummers geopend en doorgegeven aan de stad om de subsidies van niet-be- staande verenigingen te laten op storten. Ik heb op geen enkel ogen blik de genoemde verenigingen aangeklaagd. Ik heb wel de stad aangeklaagd die zonder medeweten van de opgegeven personen, de vervalsing en fraude organiseerde. Er is dus geknoeid, maar niet, zoals Voor Allen schrijft, door «beide verenigingen». Nadat alle, reeds vroeger gegeven onweerlegbare bewijzen van de fraude door de stad, genegeerd ble ven, heb ik op de gemeenteraad gezegd dat ik bovendien beschikte over getuigenissen onder de vorm van op band opgenomen verkla ringen. Ik heb op de gemeenteraad gezegd dat deze getuigenissen slechts zou den vrijgegeven worden na een uit drukkelijke toestemming van de betrokkenen, d.w.z. van mijzelf en van de geïnterviewden. Deze enkele (3) getuigenissen op band heb ik met de volledige toestemming van de 3 betrokkenen opgenomen. Het is dus totaal onjuist te bewe ren, zoals in Voor Allen van 6/2/'87 staat: de registratie van ge sprekken, zonder toestemming van de betrokkenen.» Ik betreur ten zeerste deze onjuiste verslaggeving. Alle diskussies op de gemeenteraad worden door de administratie op band opgenomen. Deze band kan getuigen dat noch ik, noch iemand anders op de gemeenteraad zou gezegd hebben dat ik telefoonge sprekken had opgenomen zonder toestemming van de betrokkenen. Ikzelf wens ook niet dat wij als gemeenteraadsleden dulden, dat deze fraude, niet begaan door de verenigingen, maar wel door de stad, zonder gevolg kan verderge- zet worden. Dolores Baita. afdehngsverantwoordelyken van u. op deze belangrijke bijeenkomst, welke ook in het teken staat van het komend werkingseongres, zouden aanwezig zijn.

Voor Allen | 1987 | | pagina 1