ÈPÊËPRÊ FFilW Prioriteitslijst verbeteringswerken HAAL tfët I bond moyson moorsel Pale Rider NiEÜWERKERKEN HOFSTADE ERPEMERE LEDE Jubilarissen Bond Moyson Gemeenteraad van 24 februari Overleden Dokter met medische wachtdienst Oprechte deelneming Bestuursvergadering Maurice Barrez Werf een partijlid aan Partijbericht SW-Hofstade Breugelfeest SW Hofstade bakt ze bruin Socialistische gepensioneerdenbond Maandelijkse kaarting Socialistische Gepensioneerdenbond Mere Uitnodiging Mededeling Op het einde van het begro tingsdebat werd door de nieu we meerderheid (SPI PW) het prioriteitenplan voorge legd aangaande de uit te voe ren kleinschalige projekten op het vlak van openbare werken. Een deel van deze projekten kwamen aan bod tijdens het begrotingsdebat zelf. Na voorlegging van de lijst werden nog een aantal projekten toegelicht. We drukken deze lijst graag af en geven hierbij de motiva tie bij de verschillende projek ten. Naar onze mening zullen deze voorstellen van de SP- PW-meerderheid de lezers van Voor Allen zeer zeker interesseren. Fazel Fazel: De Draaiweg Molenstraat Columbarium Afwerken van de Kasteelstraat Afwerking Hageveldstraat, wijk Het Veldeken Verder Rudy De Leeuw Socialistische Gepensioneerden van Denderleeuw Jaarlijks banket Felix Noynaert Kaartersklub Achturenhuis Belottersclub Achturenhuis Grote kaarting A.C.O.D. ffi #Jrlf Jni fc if fe m m Jf C.S.C. Haaltert Filmvertoning Met C.S.C. Denderleeuw naar musical "Claire" - N.T.G.-GENT Dienst thuisverpleging Bond Moyson Weekend van 28.2 en 1.3.1987 «Voor Allen» - 27 februari 1987 -3 Op dinsdag 10 februari 11. werden Elza Serbruyns en Omer Vijverman, Wildebeekstraat 145 te Welle, naar aanleiding van hun gouden jubileum gefeliciteerd door de bestuursleden Roger Cob- baert, Rudy De Leeuw, Mare De Zitter en Gerrit De Leeneer en bedacht met een prachtige tinnen schotel en een bloemstuk. Van harte proficiat en nog vele jaren. Dit artikel is niet het verslag van de gemeenteraad die vorige dinsdag heeft plaatsgevonden. Opdat een tekst in ons weekblad, dat op vrijdag wordt besteld, zou worden opgenomen moet de kopij de dinsdagmorgen binnen zijn. Het gaat hier derhalve om een relaas over punten die de dinsdag avond in de raad werden behan deld. Van de 139 punten die op de dagor de stonden waren er een drietal voor Nieuwerkerken. Punt 65: Het uitvoeren van voeg- vullingen in betonweg - Terbeken- straat. Dit kan misschien wel nodig zijn - maar eigenlijk zou zoiets moeten gebeuren vóór de wintermaanden. Ik meen dat men nu eerder aan dacht moet hebben voor het her stellen van de wegenis. Punt 68: Aanleggen van 2 sets wegtapijt als verkeersvertrager in de Merestraat. Naar het mij voorkomt kan dit nuttig zijn om de snelheid van voer tuigen af te remmen, maar voor de fietsers zal dit remwegtapijt niet meevallen. Het gevaar voor valpar tijen is voor deze weggebruikers zeker aanwezig. Met punt 85 voorziet men de uit breiding van de openbare verlich ting in de Kerkmeersstraat. Wellicht zal de lezer zich herinne ren dat ik destijds, toen de omlei ding in de Dorpsstraat werd ge stemd, er op heb gewezen dat er in de Kerkmeersstraat langs waar het verkeer zou worden omgeleid, over het grootste gedeelte van de weg geen verlichting aanwezig was, zo dat dringend tot de plaatsing van enkele bijkomende palen zou moe ten worden overgegaan. Eindelijk gaat het er van komen - binnen enkele weken zullen er 10 palen worden bijgeplaatst. Edgard Hooghuys. -- i. Onlangs hebben we tot ons spijt vernomen dat mevr. Alice Dubois is overleden. Alice, beter gekend als Lisken (uit Baardegem) was een trouw SP-lid en lezeres van Voor Allen, alsook lid van de seniorenbond. Langs deze weg houden wij eraan de fami lie onze deelneming in hun leed en rouw te betuigen. Namens de verschillende organisa ties F. Saerens Op zaterdag en zondag 28.2 en 1.3: dr. De Cang, 053/78.72.00 Op zaterdag en zondag 7 en 8 maart: dr. Van Langenhove, 053/ 21.24.15 Op zaterdag en zondag 14 en 15 maart: dr. Van den Berghe, 053/ 21.14.23 Op zaterdag en zondag 21 en 22 maart: dr. Van Mulders M., Wieze, 053/77.80.90 Op zaterdag en zondag 28 en 29 maart: dr. Blondeel, 052/35.60.67 Aan de families Petrus Pots en Louis Pots biedt het SP-bestuur Moorsel zijn blijken van medeleven aan bij het overlijden van hun moe der Alice Dubois. Zij was een vro lijke, echte militante en goed ge kend in onze beweging. Haar beeld zal voortleven in onze rangen. Zaterdag 28 februari 1987 te 19 uur heeft in het lokaal De Rode Roos, Exterkenstraat 9 te Moorsel, de maandelijkse bestuursvergadering plaats. Alle bestuursleden worden er dan ook verwacht. Onze campagne voor werving van pajij leden krijgt stilaan vaste vorm. Ons motto "elk bestuurslid werft een nieuw lid aan" is nog maar pas ingezet en kd. Eddy Die- rickx zorgde voor twee nieuwe par tijleden. Wie is de volgende? Het lidmaatschap bedraagt 45 fr. per maand en voor gepensioneer den 30 fr. per maand. Bestuursleden van de SP-SW- SGB worden vriendelijk uitgeno digd op de akademische zitting en rondgang naar aanleiding van de heropening van het Volkshuis, Houtmarkt te Aalst, op vrijdag 27 februari 1987 om 20 uur. Op vrijdag 13 maart 1987 om 19 uur in het Volkshuis, Blektestraat 41 te Hof stade. Pellepatatten met 2 opgelegde ha ringen of boerenkop aan de demo- kratische prijs van 100 frank per persoon. Kaarten te bekomen bij de be stuursleden of in het Volkshuis. Onze volgende bakavond gaat door op maandag 16 maart 1987 om 19 uur in het Volkshuis, Blektestraat 41, Hofstade. Thema: Gezellin Merckx Julienne zal een smakelijke frangipanetaart leren maken. Allen op post en breng uw vrienden mee! &ssgHM<S6e6ieMttoeggi999M«z5oBAOMe6ssaoeto«ttiafiono6e6eBi9&OMeiSBia90QMeBi Uitslag 14.2.1987 - 28 kaarters 1. De Coninck Remi 4140 2. Vereecken Esther 4044 3. Van Impe Herman 4033 4. Van Wezemael Kamiel 3782 5. De Punt Maria 3769 6. Roelandt Gaston 3687 7. Eeckhoudt Maria 3644 8. Grootvriendt Maurits 3581 9. De Gendt Irene 3497 10. Coppens Petrus 3411 Wij nodigen U allen uit op ons jaarlijks "kipkapfeest" op zaterdag 7 maart 1987 in de Chirozaal, Daal- straat 32 te Mere. Aanvang: 17 uur stipt. Programma: - 17.00 u.: een geurige kop koffie met koek - 18.00 u.: eetmaal: geperste kop met mosterd, bruin brood, smout en pellepatatten, dit alles naar har telust. - 18.30 u.: amusement met orkest - 20.00 u.: tombola - Einde ongeveer 23 uur met amu sement en orkest. Deelname in de kosten: leden 100 fr., niet-leden 150 fr. Edwin en Maria Brantegem-Christiaens nodigen U van harte uit op een drink, aangeboden ter gelegenheid van de aanstelling als schepen van de gemeente Lede op zaterdag 28 februari 1987 om 20 uur in café-zaal Riva, Markt te Lede. Uw aanwezigheid zou ons ten zeerste verheugen. Het telefoonnummer van lokaal Ri va te Lede is op de jaarkalenders van volksvertegenwoordiger kd. Mare Galle verkeerdelijk vermeld. Het juiste nummer is 053/77.48.71. Dus lokaal Riva te Lede, telefoon nummer 053/77.48.71. Verbeteringswerken Draaiweg Voetpaden Kerkstraat Kleine Ganzenbaan: verbeterings werken Nieuwe verharding Molenstraat Verbinding Fazantenstraat-Zonne- straat Verbreding Kasteelstraat Park Broekstraat Toegevoegd: Sint-Antoniusstraat. Is een verbinding tussen de Toe komststraat en de A. De Braban terstraat. Nu de noodzakelijke onteigeningen gerealiseerd zijn lijkt het logisch dat de verharding van deze weg gerealiseerd wordt met goedkope materialen en uitgevoerd door ei gen personeel om de kosten te beperken. Het is zeker niet wenselijk om de rooilijn aan de hoek met de Toe komststraat te realiseren. Noch vanuit technisch en zeker niet van uit sociaal oogpunt is dit noodzake lijk. Het Molenstraatje is een verbin dingsweg tussen de Zandplaats straat en de A. De Brabanterstraat. Aan de hoek met de Zandplaats straat bevindt zich het welbekende Schiptrekkershuis Deze woning is voor ons een sym bool van het Schiptrekkersverleden van onze gemeente en we hebben bij het vastleggen van de rooilijn erop gewezen dat dit huis dient behouden te blijven. Het vastleggen van de rooilijn heeft een aantal noodzakelijke bouwmo gelijkheden gekreëerd in deze straat. Ten einde al de bewoners een "propere voet", dus een stabiel wegdek te bezorgen, dringen zich kleine herstellingswerken op aan de eerste honderd meters van de straat ter hoogte van de A. De Brabanter straat. We wensen dat deze werken in 1987 gerealiseerd worden. Ter gelegenheid van de dodenher denking van 1 november besteedde de gemeenteraad van begin novem ber 1986 aandacht aan een schrij ven van de voorzitter van het Hu manistisch Verbond. Hij pleitte ondermeer voor het op richten van een columbarium en het aanleggen van een asverstrooi- ingsweide op de begraafplaatsen van Iddergem en Welle. Kort nadien, tijdens de winter, kon het gemeentebestuur niet voldoen aan de wens van een afgestorvene. Teneinde dergelijke dramatische toestanden te voorkomen, wensen we dat in 1987 overgegaan wordt tot het aanleggen van een asver- strooiingsweide en een columba rium te Welle en te Iddergem. Middels een parlementaire vraag van senator Paul Van der Niepen beseffen we, gezien het gemis aan kredieten in 1987, dat de werken aan de bruggen te Huissegem ten vroegste eind 1988 en allicht later zullen worden gerealiseerd. In af wachting kunnen we door een ver breding van de weg een deel van de problemen verzachten. Deze wer ken met een ploeg gemeenteperso- neel uit voeren is haalbaar en goed koop. We willen de omwonenden behoe den voor een dure verhaalbelasting die verrekend wordt wanneer voet paden worden heraangelegd. Bovendien laat de budgettaire toe stand van de gemeente niet toe deze werken uit te besteden. Het is aan de schepen van Openbare Wer ken in samenwerking met de tech nische diensten een gemotiveerde ploeg samen te stellen en deze uit te rusten met degelijk materiaal en materieel teneinde deze werken in het voorjaar bij goed weer uit te voeren. De Hageveldstraat is gesitueerd op de wijk "Het Veldeken". Op deze wijk rijst de nieuwbouw als padde stoelen uit de grond. Het afwerken van de wijk het Veldeken komt dus tegemoet aan een reële behoefte! Het afwerken van de bocht, aan het einde van de Hageveldstraat, vol doet aan een konkrete nood. Ter hoogte van het laatste huis is nog geen verharding aangebracht. Bo vendien werd nog verderop een bouwvergunning afgeleverd. Deze kandidaat-bouwers blijven versto ken van elke infrastruktuur. We wensen dan ook 1) om te beantwoorden aan een konkrete nood en 2) als eerste faze in het afwerken van de wijk het Velde ken, een begin te maken met de noodzakelijke werken aan het ein de van de Hageveldstraat. We stel len hiervoor 300.000 fr. ter beschik king en wensen de werken uit te voeren met eigen personeel. Tijdens het begrotingsdebat zelf werd ook aangegeven dat de voet paden van de Kerkstraat en het park aan de Broekstraat evenzeer prioritair zijn en in de loop van 1987 moeten worden aangevat. De nieuwe meerderheid gaat er ook mee akkoord dat het dossier van de Sint-Antoniusstraat in uit voering wordt gebracht. Andere punten zoals de verbeter ingswerken aan de Kleine Gansen- baan en de verbinding van de Fa zantenstraat en Zonnestraat wer den reeds eerder aan de dagorde geplaatst. Vermelden we nog dat aangaande de verlichting van de tennisterreinen en de akkomodatie van het sportpark in het algemeen, de nieuwe meerderheid het advies van de commissie afwacht. Ons jaarlijks banket zal dit jaar doorgaan op maandag 6 april 1987 te 13.30 u. in de feestzaal "Acht- urenhuis", Stationsstraat 37 te Denderleeuw. Menu: Vol-au-Vent, Roomsoep, Gemarineerd gebraad met peren, bosbessen en kroketten, koffie, ge bak en wijn. De gepensioneerden betalen 300 fr. en niet-gepensioneerden 500 fr. De gepensioneerden worden opge haald met autobus vanaf 12.30 u. op de gewone stopplaatsen. De inschrijvingen worden vanaf he den ingewacht tot donderdag 2 april 1987. Later zullen geen in schrijvingen meer kunnen ge beuren. Op vrijdag 6 februari ging de ze vende kaarting door van het sei zoen. Na een spannende strijd met 6 kaarters boven de 3000 punten werd de uitslag als volgt vastgelegd: 1. Van Schuerbeeck Jan 3214 2. Ophals Herman 3151 3. Guns Karei 3224 4. De Leeuw Petrus 3120 5. Pressiaux Maurice 3116 6. De Bolster Philemond 3000 7. De Luyck Gabrielle 2672 8. Waegeman Roger 2616 9. De Rijcke Frans 2481 10. Meganck Roger 2616 Deze uitslag indachtig, blijkt er nog een spannende strijd voor de eind overwinning te bestaan. De volgende kaarting die zal door gaan op vrijdag 6 maart wordt geor ganiseerd in samenwerking met A.C.O.D.-Denderleeuw en is 4.000 fr. vooruit. Iedereen van har te welkom. 4.000fr. vooruit Vrijdag 6 maart te 20 uur Café Achturenhuis, Stationsstraat 37, Denderleeuw Iedereen van harte welkom!!! Regie: Clint Eastwood Met Pale Rider keert Eastwood terug naar de wortels van het genre: goed en kwaad-tegenstelling, de hoogdagen van de goudkoorts als tijdskader, het recht van de sterkste en een mythische held die van nergens komt... Twee verhaalslijnen zijn te onderscheiden in de film. Er is enerzijds de strijd tussen de goudzoekers, die op de ouderwetse manier goud zoeken, en de bende van de La Hood Corporation, een machtige ontginningsmaatschappij met monopolie ambities (of de strijd tussen kleinschaligheid en respect voor het milieu versus de grootin dustrie). Via deze strijd tracht de preacher de goudzoekers te emanciperen, ze persoonlijkheid bij te brengen. Ze zullen zelf voor hun rechten moeten opkomen. Anderzijds is er de wraakgeschiedenis (over het waarom komen we niets te weten) tussen de preacher en sherriff Stockburn met zijn zes deputies, wat leidt tot een bloedige afrekening die door de portie ironie onmiskenbaar een knipoog is naar Leone-films. Op vrijdag 27 februari 1987 om 20u30 in zaal Jeugdheem te Haaltert. Inkom: 80 fr. op zaterdag 21 maart 1987 350fr. (busreis, fooi chauffeur en eerste rang-kaart inbegrepen) Vertrek 18.50 u. aan café Achturenhuis Inschrijven bij: Gerrit De Leeneer 053/66.60.83 Guy De Ryck 053/67.09.15 Gracienne De Bruyn of door storting op rek. nr. 870-0410897-68 uiterlijk 1 maart! Sektor Aalst Dag- en avonddienst: Verpleegster Jenny De Moor Tel.: 053/78.08.97 Sektor Brakel Dagdienst op zaterdag 28.2 en zondag 1.3.1987 Verpleegster Lafort Myranda Tel.: 055/42.18.07 Verpleegster De Muyter Lucie Tel.: 055/49.84.91 Avondverzorging op zaterdag 28.2.1987 Verpleegster De Muyter Lucie Tel.: 055/49.84.91 Avondverzorging* op zondag 1.3.1987 Verpleegster Lafort Myranda Tel.: 055/42.18.07 Sektor Denderleeuw Dag- en avonddienst: Verpleegster Christel D'Hoker Tel.: 053/66.10.53 Sektor Erembodegem Dag- en avonddienst: Verpleegster Mireille Van de Wiele Tel.: 053/78.61.09 Sektor Geraardsbergen Dag- en avonddienst: Verpleegster Brigitte Van Belle Tel.: 054/58.03.14 Sektor Herzele Dag- en avonddienst: Verpleegster Martine Dierickx Tel.: 053/62.43.19 Sektor Ninove Dag- en avonddienst: Verpleegster Martine De Cremer Tel.: 054/32.14.34 Sektor Zottegem Dagdienst: Verpleegster Nadine Stalpaert Tel.: 091/60.30.78 Avonddienst: Verpleegster Kathleen Van Hoorde Tel.: 091/60.13.78 Z- i

Voor Allen | 1987 | | pagina 3