Overmoed in de politiek wordt bestraft! Meer dan 650 ATB-ers op Krakelingentocht Natuurvrienden-Invasie Geraardsbergen in 't kort Geraardsbergen H.V.V./H.V. definitieve start Laverdijn danst Geraardsbergse spertsprokkels Eerste "Europese" Kwiswedstrijd ue laatste gemeen teraad, maandag laatstleden, bleek duidelijk dat een der meerderheidspartijen werke lijk 'ongenietbaar' aan het worden is. Het politiek fat soen wordt eenvoudigweg aan de laars gelapt. Eerste toog - eten In het Volkshuis 1987 wordt terug een sukses voor de derde leeftijd! Wordt stadsschouwburg gesloten? En de zaal "De Marbol" De Marbol is een aantrekkingspunt Aandacht: Euro-infobureau Willy Vernlmmen verhuist Wielrennen Willy Vernimmen en CSC Studiekring Geraardsbergen organiseren een eerste "Euro pese Kwiswedstrijd" Op zondag 22 februari 1987 was het opnieuw feest. Het eeuwenoud feest van Krake lingenworp en Tonneken- brand werd opnieuw gevierd in de Oudenbergstad, de Pa rel der Vlaamse Ardennen. Op dezelfde dag nodigde de ATB De Natuurvriendenaf deling Geraardsbergen alle Vlaamse Natuurvrienden-af delingen uit om samen met ons het Krakelingenfeest" te vieren. Nieuwelingen te Goeferdinge SW Geraardsbergen- Centrum Chemische wapens V.z.w. Sociaal Cultureel Centrum Opbouw Eetfestijn SW Onkerzele zette nieuw werkjaar in SW-Overboelare Carto Numls Club Geraardsbergen l.s.m. C.S.C.-GeraardsbergenenC.S.C.-Schendelbeke Tentoonstelling en Ruilbeurs "Geraardsbergen in boekvorm" CSC Idegem Info- en gespreksavond: "Erfenisrechten" 6 - 27 februari 1987 - «Voor Allen» Een paar staaltjes: de meest ele mentaire vragen vanuit de SP-op- positie krijgen geen antwoord, be leefde interpellaties worden met gezeur en een ongehoorde verbe tenheid beantwoord en... het scheelde niet veel of de schepen van openbare werken gooide zelfs een dossier naar het hoofd van een nochtans keurige SP-er. Begrijpe wie kan. Maar boven alles prijkt een grondig misprijzen: de CVP denkt immers alles geworden te zijn, vandaar dat volgens die partij alles kan en moet. Macht en financiën kunnen bijge volg voor alles worden aangegre pen, bevoorrechting en totale wille keur incluis. We verduidelijken. Tot voor enkele dagen konden wij Het is de gewoonte dat men met de Eerste Toog op stap gaat. Velen onder U vinden het dan maar ge raadzaam en ook aangenaam om die dag zeker eens buitenhuis te gaan eten. Dit jaar kunt U dit gerust in zaal De Marbol, waar U aan een matige prijs eventjes kunt uitrusten... om dan de tocht verder te zetten. Lucien Walraet, meestal alleen, lukte er in 1986 in meer dan 60 groepen naar Geraardsbergen te krijgen. Dat is bijna 10 maal zoveel dan de officiële dienst van de stad. Ook 1987 kondigt zich buitenge woon goed aan... de circulaires zijn pas verzonden en talrijke groepen hebben nu reeds gevolg aan zijn vraag gegeven. Indien iedere partij dezelfde aktiviteit moest opbren gen dan zouden wij inderdaad kun nen spreken van "massaal eendags- toerisme". Maar ja... tussen woord en daad! Naar wij konden vernemen zou deze oude schouwburg vanaf 1 sep tember dit jaar niet meer openge steld worden voor toneelvoorstel lingen en andere kunstmanifesta ties. Natuurlijk een spijtige beslis sing... maar wij begrijpen best dat de veiligheid van personen voor rang verdient! Een zware beslissing met nare ge volgen voor onze toneelverenigin gen. Een oplossing ligt wellicht niet direkt in het verschiet.heeft men inderdaad niet al te lang gewacht om een oplossing te zoeken voor een probleem dat men toch al jaren kent? Indien wij kunnen een helpende hand uitsteken zullen wij dat graag doen op voorwaarde och tans dat de fundamentele leefbaarheid van on ze v.z.w. niet in het gedrang komt. Wij zijn geen openbaar bestuur en moeten bijgevolg of wij het nu graag hebben of niet financieel leef baar blijven. Het is inderdaad zo, dat mits nog een paar tienduizend frank investering de Marbol een uitstekende toneelzaal zou zijn. In het jaar 1986 gingen enorm veel aktiviteiten door in onze zaal. In 1987 wordt het wellicht nog druk ker. Na Urbanus krijgen wij de Strangers met tussendoor een tien tal aktiviteiten, gaande van pop- koncert tot vriendelijke en plezante variété-a vonden Stilaan maar zeker bouwen wij aan de verdere en betere uitrusting van de zalen en andere bijgebouwen. De "Marbol" wordt wellicht nog eens de trefplaats voor alle Ge- raardsbergenaars. nog geloven in de oprechtheid en objectiviteit van Mevrouw Ver- naillen, schepen van (weinig) cul tuur. Na haar verklaring omtrent de huur van een zaal voor de to neelgroepen (de zaal van het ACV nota bene) konden wij evenwel ook onze goede intenties te haren op zichte definitief opbergen. Voor wat hoort wat moet de CVP ge dacht hebben: partij én nevenorga nisaties smullen zich dik aan de koek van de macht. Te gepasten tijde krijgen we wel licht de kans om uitvoerig het pro bleem van de «vervangende stads schouwburg» in zijn totaliteit te benaderen. De SP is uiteraard voorstander van een definitieve op lossing, echter niet ten koste van elke prijs en zeker niet in het be lang van één partij of van een beperkt deel van de bevolking. Pluralisme is wellicht een woord dat sommigen in Geraardsbergen niet kennen, hoewel dezelfden in andere gevallen toch zo graag met «geleerde» uitdrukkingen jong leren. O.H. Het Euro-infokantoor van Willy Vernimmen verhuist met ingang van 1 maart 1987 naar het Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Voor alle informatie kan men nog steeds terecht iedere werk dag van 09.00 tot 12.00 uur en de vrijdag ook vanaf 20.00 uur. Ook op afspraak tel. 0541 41.32.28. Samengesteld door Jonny Lampens Zaterdag 28 februari start het offi cieel Belgisch Wielerseizoen met de openingsklassieker Gent-Gent. De Geraardsbergse wielerfans wor den al van bij de start verwend. De Geraardsbergse "Muur" is al met een de trekpleister en kan voor een beslissende fase zorgen in de ope- ningsrit. De Omloop Gent-Gent trekt door Geraardsbergen met de liefhebbers langs de Aalstersesteenweg op het grondgebied Smeerebbe-Vloerze- gem, Idegem en Schendelbeke tot aan de "Vier Wegen" om dan zijn weg verder te zetten in de richting van Ophasselt "De Kat". De door tochten voor de liefhebbers zijn voorzien om 12u45, 13ul5 en 13u45. De beroepsrenners komen over de Muur, de doortocht is voorzien om streeks 14.45 uur. Daags nadien krijgen we alweer Op woensdag 27 mei e.k. wordt in Geraardsbergen, zaal Marbol, Markt, om 20 uur een eerste Groots Europees Kwistornooi inge richt. Centraal in dit gebeuren staat de Europese Gemeenschap en de 12 Lid-staten in al hun aspekten. Dus zowel politiek, ekonomisch, sociaal als kultureel enz. Kunnen deelnemen ploegen van 5, die zich inschrijven vóór 25 mei door het storten van 100 fr. op rekeningnummer 393-0028455-26. Willy Vernimmen, Brugstraat 9, 9500 Geraardsbergen, met de ver melding "Groots Europees Kwis tornooi". Er worden 3 reeksen van 15 vragen gesteld. Van het aantal ingeschre ven teams zal het afhangen of dit gebeurt in 2 schiftingen én een finale ofwel zouden alle deelnemers driemaal optreden. Vragen: 1. Kunst 2. Varia 3. Aardrijkskunde 4. Lichte Muziek 5. Milieu 6. Film Deze zevende uitgave van de ATB- Krakelingen-Stertocht had dit jaar een bijzonder karakter ter gelegen heid van het "50-jarig bestaan" van ATB-De Natuurvrienden-Ge- raardsbergen en groeide uit tot een onverhoopt reuze sukses, een mas sabijeenkomst van Natuurvrienden in de Oudenbergstede. Zowat 650 Natuurvrienden uit alle hoeken van het Vlaamse land had den gevolg gegeven aan onze op roep. Meer dan 600 mensen bijeen brengen is de dag van vandaag zeker niet zo gemakkelijk, er reke ning mee houdend dat men in zijn luie zetel en in een gezellige warme woonkamer al het wereldgebeuren kan volgen op de beeldbuis. Maar Natuurvrienden hebben de ge woonte er af en toe eens op uit te trekken om nieuwe zaken te ont dekken. Voor velen onder deze Natuurvrienden was het dan ook de eerste keer dat ze in Geraardsber gen te gast waren. Het pleziert ons dan ook als afdeling zoveel volk naar Geraardsbergen te kunnen lokken op een moment dat er toch al veel volk op de been is om het Krakelingenfeest mee te maken. De Krakelingen-stertocht is een een doortocht met de semi-klassie- ker Kuurne-Brussel-Kuurne. Deze doortocht is voorzien omstreeks 14 uur komende van Moerbeke langs de Edingseweg-Zonnebloemstraat- Astridlaan-Oudenaardsestraat rich ting Brakel. De beide doortochten worden be geleid door de seingevers van de Geraardsbergse Wielerschool wel ke ervoor zullen zorgen dat de doortochten door Geraardsbergen opnieuw feilloos zullen verlopen. Voor de Geraardsbergse primeur zorgt dit jaar de Wielerklub "Sport na Arbeid" uit Goeferdinge met een wielerwedstrijd voor nieuwe lingen BWB. Start om 15 uur voor een wedstrijd van 67 km. Alle koersformaliteiten hebben plaats in café Jockey, Schoolstraat te Goeferdinge. 7. Wetenschap en techniek 8. Varia 9. Algemene geschiedenis 10. Milieu 11. Klassieke muziek 12. Sport 13. Aktuele geschiedenis (sinds 1.1.1977) 14. Literatuur 15. Milieu Deze vragen behandelen voor elk van deze rubrieken dus enkel en alleen de 12 Lid-staten van de E.G. Er werd gezorgd voor een bijzon der waardevol prijzenpakket, zo sleept de winnaar 25.000 fr. in de wacht. De jury bestaat uit volgende leden: Freddy De Chou, Jean-Luc Fran- chet, Chris Vancoppenolle. Inschrijvingen met samenstelling van de ploeg te sturen aan Info- kantoor Willy Vernimmen, Markt 15, 9500 Geraardsbergen. Het re glement wordt U na inschrijving toegestuurd. Algemene vergadering op 15 maart 1987 in de brandweerkazerne, Zak- kaai te Geraardsbergen om 15 u. Alle leden en sympathisanten zijn welkom. éerste in een reeks van manifesta ties waarmee onze afdeling zich wil manifesteren in het kader van haar "50-jarig bestaan". 650 Natuur vrienden, duidelijk herkenbaar met het dragen van een rood-gele wim pel om de kraag gespeld zorgden ervoor dat ATB De Natuurvrien den duidelijk aanwezig was tijdens dit Krakelingengebeuren. De eer ste manifestatie was meteen een schot in de roos. Van 's morgens 10 uur reeds was onze aanwezigheid duidelijk merk baar tijdens de bezoeken aan de Geraardsbergse musea: "Manne ken Pis", "Abdij-Museum" en het "Chantilly-Museum" van de Ge raardsbergse zwarte kant. Een be zoek aan het wandelpark van de De plaatselijke afdeling van het Humanistisch Vrijzinnig Vormings werk (HW) en het Humanistisch Verbond (HV) kreeg zijn herstich ting op 7 november jl. met een voorlopig bestuur dat als volgt is samengesteld: Dr. P. De Moyer (voorzitter), Anny De Leeuw (on dervoorzitter), Richard Rosier (se- kretaris), M.R. Doclo (penning meester) en de leden Guido De Vogelaere, Paul De Clercq, Rony De Clercq, Robert Van Heghe, Harry Willekens, Ingrid Eeck- houdt, Georges Van den Eynde en Elfie Van Overloop. Tijdens de eerste algemene verga dering van 12 februari 1987 werd dit bestuur bekrachtigd en werd het jaarprogramma voorgesteld en aan genomen. Zo zal reeds op 12 maart e.k. een voordracht doorgaan met als spreker de gekende prof. Heyn- drickx met als thema "Chemische Wapens". Plaats: Koetsenhuis van de Abdij, aanvang 20 u. Toegang: 50 fr., voor leden, 100 fr. voor niet- leden van het HVV/HV. Verder zijn nog gepland: in de maand mei een voordracht met Prof. Loccufier, rector van de VUB en in oktober een voordracht met Prof. De Greef over "Genetische Manipulatie". Als inleiding van de algemene ver gadering van 12 februari jl. werden de talrijke aanwezigen ingewijd over "Het bloed en zijn derivaten in de huidige therapie" door dok- ter-internist R. Schreuer. Het HW/HV Geraardsbergen komt als een evenwichtig samenge stelde pluralistische vereniging zijn Abdij met een bezoek aan het gere staureerd Koetsenhuis en het Ar boretum zorgden voor de nodige afwisseling. Toen we omstreeks 15 uur, na het smakelijke middagmaal in de Villa Wilson, afdaalden langs het Stads park naar de Geraardsbergse bin nenstad om onze plaatsen in te nemen voor het "Volkshuis" om de historische stoet te aanschouwen, was het voor ons een prachtig mo ment om te beleven. Alle ongelovige ogen waren op on ze organisatie gericht, bij zoverre zelfs dat de Geraardsbergse politie, stom van verbazing, met open mond stond toe te kijken alsof ze opnieuw de belegering van de stad meemaakten. plaats opeisen in het kulturele le ven alhier. Belangstellenden kun nen steeds terecht bij een der ho- gervermelde bestuursleden. (r.r.) Donderdag 12 maart 1987 om 20 uur in het Koetsenhuis van de Ab dij, Abdijstraat te Geraardsbergen, gespreksavond met Prof. Heyn- drickx over "Chemische Wapens". Een organisatie van het HVV-HV Geraardsbergen. Toegang: 50 fr. voor leden, 100 fr. voor niet-leden. Toen de leden van "Laverdijn" in september 1986 een geslaagde Bal- becue organiseerden hadden ze reeds aangekondigd het niet bij de jaarlijkse herhaling van deze ge slaagde aktiviteit te houden. Na een enquête bij de Geraards bergse jeugd wordt een danskursus gestart om aan de wensen van deze danslustigen te voldoen. Op zaterdag 14 maart start Laver dijn met een kursus "Van Swing tot Rock 'n Roll" voor beginners. Een enige gelegenheid voor wie de basis wil aanleren van disco-rock, hustle (boogie in 3 tijden), Swing en Rock 'n Roll. Deze reeks van 10 lessen gaat door in het centrum van Geraardsbergen op zaterdagavond van 19 tot 21 uur. De bijdrage bedraagt 1.200 fr. per persoon, 2.200 fr. per koppel. Er is geen danservaring nodig. Er wordt echter aangeraden om vooraf in te schrijven. Er worden trouwens maar 15 koppels toege laten. Voor 1987 heeft Laverdijn ook nog Na de aanschouwing van de histori sche stoet trokken we in dichte drommen naar de Oudenberg, waar we met zijn allen postvatten, wat natuurlijk een dichtere massa met zich meebracht dan gewoonlijk het geval was. Dit was meteen voldoende om 's anderendaags in de blauwe krant te lezen dat "Kra kelingen terug een hoogdag was voor de schepen van Toerisme". En nochtans zag men duidelijk die man zich afvragen toen hij de dichte massa overschouwde: "Vandaar komt al dat volk nu toch opeens vandaan, wie zou daar nu voor gezorgd hebben?" Welnu, ik denk dat ik gerust mag stellen dat het "ATB De Natuur vrienden Geraardsbergen" is die zijn steentje ertoe heeft bijgedra gen dat de flanken van de "Ouden- berg" zo overvol stonden. De zevende Krakelingen-Stertocht werd daarna besloten met een vier uurtje in de Villa Wilson. Geurige koffie met de Geraardsbergse spe cialiteit "Mattetaart" zorgden nog voor een hartig versterkertje. En om het feest volledig te maken werd buiten op de parking van de Villa Wilson een mini-tonneken- brand aangestoken. Langs deze weg wil ik het ATB- bestuur en alle mensen (gidsen, keuken- en bedieningspersoneel, de Jonge Natuurvrienden, enz.) danken die er hebben toe bijgedra gen om deze manifestatie feilloos te laten verlopen. Tot slot denk ik dat we gerust mogen stellen dat de door de orga nisatie van de "ATB-Krakelingen- Stertocht" we duidelijk hebben be wezen dat, wat men van hogerhand ook moge proberen, men de socia listische verenigingen niet klein kan krijgen. jAN Wicheler Voorzitter A TB-Geraardsbergen de volgende aktiviteiten op haar programma genomen: - Dansavonden voor Volksldans- liefhebbers, gespreid over het gan se jaar - Animatiedag voor gezinnen met dansen voor jong en oud, voorzien voor einde juni - Tweede Bal-Becue voor begin september - Cursus Jazz-dans voor beginners vanaf september. Voor alle inlichtingen en inschrij vingen kan men zich wenden tot: - Geerts Annemie, Vesten 66, 9500 Geraardsbergen, tel.: 054/ 41.55.14 Het danskollektief "Laverdijn" lost zijn beloften in! Jonny Lampens Maandag 2 maart 1987 (eerste toog) in zaal Marbol vanaf 11.30 u. Halve kip met frieten en jagersaus, aan 200 fr. Op 15 februari zijn wij opnieuw van start gegaan. Ditmaal met een poli tieke aktiviteit. Onze mandataris en tevens SP-voorzitter Van On kerzele, de heer Roger Van Lieffe- ringe, heeft ons gedurende een drie kwartier wegwijs gemaakt in de politieke kronkelwegen van het huidig beleid. Er werden verschei dene prangende aktualiteitspunten besproken, o.a. onderwijs, pen sioensparen. Dat onze toehoorders belangstelling toonden bleek wel uit de vragen die achteraf gesteld werden. De volgende aktiviteit is gepland voor 5 april: een wandeling langs de Dender, met eventueel een bezoek aan de Klompenfabriek Steenhoudt te Grimminge. Nadien zullen we onze wandelaars en supporters ver gasten op geurige wafels. Alleszins een prettig vooruitzicht! Uitslag van de niet ter plaatse uit gekomen loten van de gratis tom bola getrokken op 15.2 in het Volkshuis te Onkerzele (prijzen af te halen tot 8 april 1987): 17 20 25 56 66 75 76 79 101 102 104 108 111 Op 14 maart a.s. richt de S.V.V. Overboelare een kippenfestijn in. Dit gaat door in de zaal "Van Malder", Grote Weg 204, van llu30 tot 14 u. en van 17 tot 20 u. Op het menu: halve kip met archi- ducsaus en frieten. Zaterdag 7 en zondag 8 maart 1987 Toeristisch Centrumm "De Abdij" (Koetsenhuis) Abdijstraat 10 - Geraardsbergen Toegangsuren: van 14 tot 18 uur. Toegang gratis. Zaterdag 28 februari 1987 om 18 uur Zaal "Paraplu", Bareelstraat te Idegem Inleiding: Dirk Van der Maelen (jurist) Inkom gratis! De grote massa op de Oudenberg met daaronder de meer dan 650 Natuurvrienden uit alle hoeken van het Vlaamse land.

Voor Allen | 1987 | | pagina 6