Centrumlaan 100 HFR7FIF OCMW-Rusthuis open op 1 april SP/CSC-Pollare opnieuw gezellig bij elkaar Zottegem en "het andere" STADHUIS De voorbije weken kreeg U reeds uitgebreid verslag om trent de voornaamste punten (of diskussies) die werden be handeld tijdens de gemeen teraadszitting van 22 januari II. Deze punten waren vooral aangebracht door de kdn. Timmermans en Verekens. Hieronder geven wij tot slot van het verslag nog een over zicht van de belangrijkste be slissingen die gedurende deze zitting werden genomen. Dienst ruimtelijke ordening en stedebouw Dienst openbare werken Diens! sport Rekendienst Dienst sekretariaat SP Groot-Ninove VERGADERING PARTIJBESTUUR SP Groot-Ninove VERGADERING PARTIJBESTUUR ffi ËËmË Indien alles wat meezit zal het Herzeels bejaardentehuis openen op 1 april e.k. Deze week werd de pers ontvangen in het OCMW, waarop de gang van zaken nader werd toegelicht. Hieronder publi ceren wij de toespraak van kd. Julien Lefèvre, voorzitter van het OCMW, die toelicht hoe alles in zijn werk zal gaan. Rusthuis Ter Leen Gepensioneerden Bond Afdeling Ninove Ligdagprijs Belottersclub "Voor Allen" Jaarlilks Boerenetentje op zaterdag 28 februari 1987 vanaf 17 tot 22 u. CSC Voorde Gespreksavond: "AIDS, nieuwe pest of mythe?" Besluit Dat de werkloosheidsgraad inde streek van Zottegem niet moet onderdoen voor de rest van het land is een vaststaand feit. Immers, eind januari tel de Zottegem 1.256 volledige werklozen. SP-Zottegem Algemene Statutaire Ledenvergadering «Voor Allen» - 27 februari 1987 - 7 4 st*o«swR«iaR!S Ri»öS2AAt. - Een uitbreiding van het waterlei- dingsnet werd goedgekeurd langs heen de Wilgenlaan te Ninove met een bestek en raming ten bedrage van 257.000 fr. Er zal getracht wor den om deze kosten volledig re rekupereren van de eigenaar van de verkaveling. - Als bijkomend punt op de dagor de werd de omvorming van de vroegere gemeenteschool van Lie- feringe tot buurthuis principieel goedgekeurd. De openbare be stemming wordt opgeheven en ge wijzigd. - Voor de uitvoering van aanpas- singswerken aan het waterleidings- net in de Lepelstraat, de Camberg- straat en de Zevenhoek te Voorde en in de J.B. Van Langenhaecke- straat te Appelterre-Eichem wer den plan en bestek, groot 2.430.000 fr., goedgekeurd. - De uitvoeringstermijn van fase 1 van de aanleg van de koliektor in de binnenstad werd uitgebreid met 7 dagen. - Het aanpassen van de parkeer- meters ingevolge de tariefwijziging werd goedgekeurd. Deze aanpas sing had plaats midden december 1986 en men vroeg aan de gemeen teraad op 22 januari om ook het besluit goed te keuren: "De op dracht zal gegund worden bij wijze van een onderhandse gunning". Op de opmerkingen van kd. Timmer mans hieromtrent kon het College geen weerwerk bieden en zocht het naar een andere formulering voor een beslissing die inmiddels toch reeds voldongen feit was. - Voor het zwembad werden goed gekeurd: - herstellingswerken aan de po lyesterplaten van de beweegbare bodem; - schilderwerken aan de be weegbare bodem. Deze werken zullen plaatshebben tijdens het paasverlof. - Voor 4.292.193 fr. ongebruikt gebleven op regelmatig goedge keurde en tot dekking van de ge- meenteijke uitgaven opgenomen leningen zullen aangewend worden voor vervroegde afbetalingen. - Een lening van 702.000 fr. wordt aangevraagd voor het vereffenen van de kosten der erelonen in ver band met de stadskernvernieuwing. SP-fraktieleider Verekens wreef de verantwoordelijke schepen nog maals een te trage behandeling van de dossiers aan. Volgens hem zal Ninove uit de boot vallen als het zal aankomen op de noodzakelijke subsidiëring. De schepen leek over tuigd van het tegenovergestelde? en voorspelde een spoedige erkenning van de voorgelegde herwaarderingsgebieden. Kd. Ver ekens merkte in dat verband nog op dat het dossier Sint-Jorisstraat, Vestbarm enz. nog steeds niet was losgeraakt omwille van het pro bleem "Sigtay" en hij verwees naar de vergadering van de Stuurgroep die hierrond vergaderde in... au gustus 1986. Zoals gebruikelijk kondigde de schepen aan dat de stuurgroep spoedig opnieuw zou vergadere, i.v.m. het al of niet opnemen van "Sigtay" in het bedoelde herwaar deringsgebied. Schepen Desprets is als een meikever, men moet op zijn pootjes duwen... (N.v.d.r.: de stuurgroep is inmid dels samengekomen en adviseerde unaniem om de "Sigtay" [voorstel De Rouck] niet in het gebied op te nemen alhoewel iedereen het ero ver eens was dat er "iets" met Sigtay dient te gebeuren) - De raad keurde (eindelijk) de wijziging goed van het éénrichtings verkeer in Koepoort-, Despauteer- en E. De Deynstraat. Rond deze maatregel was een consensus be reikt in de Verkeerskommissie op 18 november 11. Kd. Verekens merkte op dat deze bekrachtiging reeds vroeger had kunnen gebeu ren, want de raad vergaderde on dertussen ook al op 4 december. Een punt met betrekking tot een wijziging van het parkeerregime in de twee eerstgenoemde straten werd op vraag van de SP uitgesteld omdat de aangelegenheid niet door de Verkeerskommissie werd be sproken. - Een betrekking van sergeant- vrijwilliger bij de Stedelijke Vrij willige Brandweer werd openver- klaard. - Idem voor twee betrekkingen van e.a. klerk-typist(e) en een be trekking van e.a. klerk-stenotypis te) te begeven bij bevordering. Goedkeuring werd gehecht aan het ter beschikking stellen van het ap partement van het stedelijk zwem bad aan een lid van het stagedoend of vast personeel van de stad. In geheime zitting werden zoals gebruikelijk o.a. aanstellingen be krachtigd in het stedelijk onder wijs: - Mevr. Van de Velde Ria, als tijdelijke onderwijzeres ter vervan ging van een personeelslid met be vallingsverlof sedert 24.11 - Mevr. Van Asbrouck Myriam als tijdelijke kleuteronderwijzeres voor de vervanging van een leer kracht met borstvoedingsverlof, - Mej. Aurousseau als tijdelijke kleuteronderwijzeres om te voor zien in de vervanging van een leer kracht met ziekteverlof vanaf 25.11 Met ingang van 1 augustus 1987 wordt het ontslag aanvaard van de h. De Groot, geschoold werkman B (rustpensioen). Met ingang van 1 maart 1987 werd ontslag verleend aan de h. Geer- oms Michel als brandweerman-vrij- williger op eigen verzoek. De h. De Ruyver Jean, eerste ser geant-vrijwilliger, werd bevorderd tot de graad van sergeant-majoor bij de stedelijke brandweer. (N.v.d.r.: voor zover wij de zaak hebben kunnen bijhouden, moet er volgens ons nog een plaats van eerste sergeant-vrijwilliger worden openverklaard. Waarom gebeurde dat niet op de zitting van 22 janua ri? Zijn er bezwaren tegen de in aanmerking komende kandidaat?? N.B.: De Ninoofse gemeenteraad vergadert opnieuw op donderdag 5 maart a.s. in volle Krokusverlof. Vrijdag 27 februari 1987 om 20 uur Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Agenda: - voorbereiding federaal en nationaal congres - eventuele amendering ontwerpresolutie - kandidaturen. Maandag 2 maart 1987 om 20 uur Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Agenda: - goedkeuring verslag vorige vergaderingen - gemeentebeleid: verslag fractieleiders - actie «De Morgen» - 1 Mei - verslag federaal congres - allerlei. In een publikatie die reeds eerder verschenen is in het weekblad Pano werd aan de Herzeelse bevolking ter kennis gebracht dat het OCMW een princiepsbeslissing had getrof fen waarbij zij als streefdatum voor de opening van het rusthuis 1 april 1987 had vooropgesteld maar wel het woord "vermoedelijk" eraan toegevoegd. Het is inderdaad zo dat voormeld woord "vermoedelijk" nog steeds aanwezig blijft daar de vooropge stelde streefdatum van 1 april 1987 slechts waarheid kan worden voor zover nog een paar essentiële zaken een gunstige regeling krijgen in de loop van de eerstkomende dagen of weken. Deze essentiële zaken kunnen wij nader omschrijven als zijnde de laatste toewijzing aangaande een drietal onderwerpen voor los meu bilair, te weten tafels, stoelen, ze tels voor het verder bemeubelen van de refter, de zithoeken en de kamers voor onze ouderlingen. Een andere essentie is het verkrij gen, of beter het opnieuw verkrij gen, van een voorlopige erkenning waarop wij straks nader zullen ingaan. Aangaande de voornoemde ont werpen van los meubilair kunnen wij berichten dat de gevraagde aan biedingen worden ingewacht tegen donderdag 26 dezer a.s. waarna om 18.30 u. de opening wordt verricht om vervolgens in spoedtempo de OCMW-raad samen te vragen voor het toewijzen van de opdracht. Betreffende de gevraagde, of beter de opnieuw gevraagde voorlopige erkenning, kan worden gezegd dat wij reeds in oktober 1985 een voor lopige erkenning hebben gekregen voor de termijn van een jaar, dus Op zondag 1 maart 1987 is er om 14.30 koffietafel met ons karnaval- feest, opgeluisterd met discomu- ziek. Wij nodigen onze leden uit zich te verkleden want er zijn prij zen voorzien voor de mooiste ver- kleeden. Dus, zet allen uw feest neus op! Op maandag 2 maart: bestuursver gadering te 14.30 u. verstrijkende in oktober 1986. Een verdere verlenging van een jaar vanaf oktober 1986 werd ons niet aangeraden daar wij, binnen de twee jaar van voorlopige erken ning, volledig in orde dienen te zijn met de bepalingen van het dekreet op de rusthuizen. Het voorgaande zou ons voor deze moeilijkheid hebben gesteld dat wij, reeds in oktober 1987, in orde moesten zijn met het geciteerde dekreet hetgeen een praktische on mogelijkheid zou geweest zijn om zulks te realiseren in enkele maan den tijd. Bijgevolg hebben wij geen verlen ging van onze voorlopige erkenning gekregen maar werd een nieuwe voorlopige erkenning aangevraagd die ons waarschijnlijk eerstdaags zal bereiken volgens het zeggen van het bevoegd ministerie. Het voormelde wil dan ook in an dere woorden zeggen dat, wanneer onze voorlopige erkenning in maart 1987 een aanvang zou nemen wij de tijd hebben met het dekreet op de rusthuizen in orde te zijn tegen maart 1989, hetgeen een meer rea listische benadering inhoudt. Dit alles wil natuurlijk niet bedui den, zelfs met een bepaalde zeker heid dat deze zaken een gunstige regeling krijgen in de eerstkomen de dagen of weken dat de opstar ting van het rusthuis op 1 april 1987 zal verlopen zonder horten of stoten. Vast en zeker zullen nog tal van problemen opduiken, maar zullen waarschijnlijk van meer praktische aard zijn inzake uitbating en beleid van een rusthuis, wat meebrengt dat een onmiddellijke oplossing van het probleem kan nagestreefd worden. Het ligt trouwens in de bedoeling van de OCMW-raad om reeds van af de maand maart e.k. het beleid en de exploitatie uit te stippelen door het reeds in dienst nemen van een viertal mensen zoals het perso neelslid die belast wordt met de werking van het rusthuis, zoals de kok die zijn grootkeuken moet uit testen, zoals de opsteller-boekhou ding die moet zorgen dat later een juiste prijsberekening kan worden vastgesteld en de onderhoudswerk man die zich moet inwerken in het ingewikkeld systeem van elektri sche leidingen, leidingen van water, centrale verwarming enzomeer. Met het voeren van dergelijke be- leidspolitiek is de OCMW-raad van oordeel dat reeds, voor de opstar ting op 1 april 1987, tal van proble men kunnen ondervangen worden om in optimale omstandigheden van start te kunnen gaan. Het meest netelige punt zal zich wel situeren rond de vastgestelde lig dagprijs en schrik niet wanneer ik u zeg dat de OCMW-raad deze in een van haar vorige zittingen heeft vast- in de Feestzaal "De Redding", Geraardsbergsestr. 123 Ninove Prijzen120 fr. 180 fr. Vrijdag 6 maart 1987 om 20 uur Café "Amerika", Lepelstraat 7 te Voorde Met: inleiding door Dr. Luc De Turck videofilm verwelkoming doorAndré Van Eesbeke (gemeenteraadslid) Inkom gratis - Iedereen van harte welkom. Telkenj are organseren SP en CSC- Pollare een algemene ledenverga dering annex gezellig samenzijn. Ook dit jaar wordt deze leuke tra ditie verdergezet en wel op zater dag 28 februari 1987. Op het pro gramma spijs en drank, muzikaal amusement achteraf en uiteraard enkele gelegenheidstoespraken rond de aktuele politieke toestand en het gemeentebeleid door Jac ques Timmermans. André Faut (voor de SP) en Jean-Luc Franchet (namens de CSC) zorgen voor de verwelkoming. Voor de ingeschrevenen wordt om 17.30 u. volgende culinaire delica tesse opgediend: tongfilets op z'n Dugléré, roomsoep Argenteuille, kalkoengebraad op Ardeense wijze en koffie plus gebak als uitsmijter en toetje. Een niet te versmaden menu en dat voor een uiterst demo- kratische prijs. SP-leden betalen immers slechts 120 frank, hun kin deren (tot 12 jaar) eten mee voor amper 100 frank, gezinsleden van SP'ers evenals lezers van ons week blad "Voor Allen" kunnen voor 300 frank aanzitten en vrienden sympathisanten strekken de voeten onder de fel gevulde tafel voor 450 fr. Niet te missen dus. Vanaf 21 uur is er dansgelegenheid met discobar of kan eventueel nagetafeld/nage- kaart worden. Bedoeld gezellig samenzijn is trou wens ook vrij voor iedereen, dus Grootninoofse SP/CSC-aktievelin- gen, allen daarheen! Plaats van af spraak: lokaal "Sportkring", Roe straat 43 te Pollare. gesteld op 1.000 frank. Deze ligdagprijs van 1.000 fr. klinkt inderdaad als zeer hoog in de oren en onmiddellijk wordt er de beden king aan toegevoegd wie zich kan beroemen op een maandelijks in komen van 30.000 frank in hoeda nigheid van gepensioneerde. In het kader van de begroting en op aanmaningen van het ministerie werd deze prijs aldus vastgesteld maar wil niet zeggen dat deze ou derling die niet beschikt over de nodige middelen om deze prijs te betalen daarom zal verstoken wor den van opname in het rusthuis. Iedere ouderling die wenst te wor den opgenomen zal de prijs betalen die voor ieder afzonderlijk zal wor den opgemaakt op basis van zijn inkomsten of op basis van de maan delijkse pensioengelden en tevens op basis van zijn bezittingen of eigendommen. Zeer klaar en duidelijk benadrukt komt het hierop neer dat om het even wie zal opgenomen worden ongeacht het maandelijks inkomen. In het kader van onze welzijnspoli- tiek zal het ontbrekend bedrag voor het OCMW worden gedragen. Ontegensprekelijk gaan er natuur lijk stemmen op die gewag maken van de onderhoudsplicht van de kinderen, sommige mensen oorde len dat de familie het resterend bedrag moet bijleggen indien de opgenomen ouderling niet in staat is zijn eigen kosten te betalen. Op dat vlak zijn er bepaalde bare- ma's vastgesteld en in die mate dat, op basis van de opgedane ondervin ding, er weinig, praktisch geen, familieleden zijn die ergens een bedrag dienen aan te passen. Mogelijks kan een bepaald voor beeld van nut zijn, nl.: neem nu een ouderling met een inkomen van 20.000 fr., geef zijn zakgeld voor een bedrag van 2.500 fr., blijft over een bedrag van 17.500 fr., totale kostprijs 30.000 fr., bij te passen een som van 12.500 fr. Als er nu kinderen zijn die ergens in aanmer king komen voor een bepaalde bij passing op basis van hun belastbaar inkomen dienen enkel tussen te komen voor het bedrag waarvoor zij vatbaar zijn, kinderen met een belastbaar inkomen van minder dan 500.000 fr. dragen praktisch niets bij, de rest die een hoger inkomen heeft draagt bij volgens het vastgesteld barema. Wat de feitelijke opstarting betreft van het rusthuis is het zo dat deze opstarting geleidelijk zal geschie den, U zal kunnen begrijpen dat wij niet in staat zijn om direkt de 70 bedden te volzetten,, hetgeen min stens een chaotische toestand zal schapen. Wij gaan de geleidelijk heid derwijze aanwenden dat op 1 april een tiental, maximum, bedden en liefst van valide mensen zullen toegewezen worden om naderhand, om de veertien dagen of om de maand, een nieuw kontingent in te brengen. Betreffende deze geleidelijke op starting worden in de loop van volgende weken besprekingen ge voerd met de leidinggevende funk- tie en tevens met de kok om na te gaan hoeveel en welke personeels leden in dienst dienen te komen vanaf 1 april 1987. Om te besluiten zou ik het volgen de willen naar voor brengen en daarbij zou ik willen beginnen met het woord "eindelijk", inderdaad, het wordt eindelijk tijd dat het rusthuis zijn deuren opent, de eer ste steenlegging gebeurde op 10.10.1981, meer dan vijf jaar gele den, wij kunnen niet eindeloos wachten en moeten ergens de ver antwoordelijkheid durven opne men om, zij het ergens niet 100% in orde, om de start te nemen. Een start in het kader van onze welzijnspolitiek ten overstaan van deze die vandaag en morgen de last van het dagelijkse leven niet meer aankunnen en bijgevolg aangewe zen zijn op de solidariteit van de gemeenschap. Ten overstaan van deze op te ne men mensen nemen wij een enor me verantwoordelijkheid, deze die rechtstreeks bij het beleid betrok ken zijn dienen zich daarvan terde ge bewust te zijn. Laten wij verhopen de nodige me dewerking te krijgen van de pers, van de Herzeelse gemeenschap, om het doel van onze welzijnspolitiek te kunnen afsluiten met een positief geluid. de dat er gelukkig de laatste tijd enige kentering is gekomen in de houding van een meerderheid van de bevolking die erg negatief stond t.a.v. werklozen was er tijdens het weekend niets te merken van deze positieve kentering. De belangstel ling van het publiek was enorm Zaterdag opende burgemeester De Loor in aanwezigheid van enkele leden van het schepenkollege en de gemeenteraad de eerste werklozenbeurs Vorig jaar werd er dan ook door het Kollege van Burgemeester en Schepenen een aanvraag ingediend bij het Ministerie van Tewerkstel ling en Arbeid voor het bekomen van een BTK-projekt. Na enkele maanden konden een maatschap pelijke assistente en een klerk-typi ste aan de slag voor een periode van 6 maanden. Het programma bestond erin een werklozenbeurs voor te bereiden en uit te werken. Op 21 en 22 februari 1987 was het dan zover. "Het Andere" - want zo luidde de naam van de beurs - zou doorgaan in het A.T.C. Dat het inderdaad op "iets anders" uitdraaide moge blijken uit het vol gende relaas van het afgelopen weekend. Waar de burgemeester in zijn toe spraak bij de officiële opening zeg- ontmoedigend, ook al waren de organisatoren van in den beginne voldoende realist en verwachtten zij niet dé massa. Via - naar onze mening - voldoen de publiciteit door een perskonfe- rentie, BRT 2, lokale radio en verspreiding van affiches en folders in alle openbare gebouwen en scho len, slaagden wij zelfs daarmee niet in vooral het "werkloze" publiek te bereiken. Samengevat kunnen we stellen dat op zaterdag zo'n 30-tal personen een kijkje kwamen nemen, en op zondag - dankzij het Toots Jazz Quintet in de voormiddag en een opvoering van het gezelschap Ro nald Van Rillaer "'t Krisiskabaret II", toch nog een beetje belangstel ling te bespeuren viel. Het was inderdaad anders! Vrijdag 27 februari 1987 om 19.45 u. Volkshuis, Markt te Zottegem - Administratief verslag (Etienne Uytterhaegen - Financieel verslag (Marleen Haelterman) - Politiek verslag (Dirk Van Herzeele) - Verkiezing 10 uittredende rechtstreeks verkozen bestuursleden - Verslag gemeente- en nationale politiek (Herman De Loor) - Federaal en nationaal kongres.

Voor Allen | 1987 | | pagina 7