Met bloembakken wordt ons leefmilieu niet gered EU MM Gaten in de roeispanen A.B.V.V. Gewestelijke Militanten concentratie Sluiting OCMW-hospitaal op 1 januari 1988 UITNODIGING Aalst Ninove The Friends Collection Herman De Loor f T R| «V/k Wf\ Vrijdag 3.4.'87 te 20 u. Volkshuis Ninove PROGRAMMA - Een optreden van Harmon - Toespraken door René Stabel Herman Van tierzeefe Paul Lievens - Folksong gebracht door Miele Als afsluiting van de propagandacampagne komen alle militan ten en kandidaten voor de sociale verkiezingen bijeen voor een laatste manifestatie als bekroning van de propagandacampagne van bel A.B.V.V. gewest Aalst. Eerste Lustrum bal van Burgemeester - Volksvertegenwoordiger en Mandatarissen zaterdag 4 april 1987 Cafetaria Bevegemse Vijvers Zwembadstraat Zottegem Toegang: 120 fr. Voorverkoop: 100 fr. Aanvang: 21 uur met Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 3 april 1987 49* jaargang nr. 14 Weekblad van de S.P. Vooraleer wij aan "milieusa nering" toe zijn past het mijn inziens een beperkte analyse te stellen van de maatschappij waarin wij leven. We leven in een ekonomisch systeem dat enkel uit is op winstmaken en waaruit een zogenaamde "welvaartmaatschappij" is ge groeid waar u en ik niet de minste kontrole over hebben. In de vijftiger jaren promootte de overheid onder invloed van druk kingsgroepen het landelijk wonen in nieuwbouwwijken. Het voorna me gevolg van dit alles was dat de brandstofindustrie en de automo bielnijverheid gouden zaken de den. Het "openbaar vervoer" werd met opzet niet aangepast aan de noden, de ontvolkte stadsdelen werden voor een appel en een ei verkocht aan vermogende grootwa renhuizen en winkelketens, immo- biliënmaatschappijen en partikulie- re eigenaars. De intrede van de grootwarenhuizen in de stadscentra werd een feit. Ze brachten met zich mee de "verloedering" van het stadsbeeld. De vestiging indertijd van Bon Marché in de Nieuwstraat is daar .een sprekend voorbeeld van. Vandaag bepleit dezelfde overheid wooninbreiding en stadskernver nieuwing. Lees door pag. 2 Het bootje van de CVP-PW-regering gaat niet meer vooruit zit vast in de modder en in de spanen zijn veel gaten. 1. Er hebben in de Kamer van Volksvertegenwoordigers drie stemmingen plaatsgehad over de bijzondere machten. De eerste twee keren was de meerderheid (114 leden) niet aanwezig. De derde keer waren er nog 6 afwezig. Martens zat er maar bleekjes bij. 2. Inzake het abortus-wetsvoorstel van de Senatoren Herman Michielsen (PVV) en Lallemand (PS) zouden leden van de meerderheidsfraktie uit het bootje willen springen. In het Regeerakkoord staat, dat het Parlement zich over deze zaak moet uitspreken (en dus niet de regering), maar nu men vaststelt dat de meerderheid uit elkaar zou worden gewaaid, wil de CVP dat de regering er zich mee bezighoudt.Het Parlement zou weer monddood worden gemaakt om zich uit te spreken over een belangrijk wetsvoorstel waarover door iedereen volgens zijn eigen geweten moet worden gestemd. 3. En dan de mallemolen-Happart. De Partij, tot het hoogste niveau, oordeelt dat een burgemeester en een schepen de taal van zijn gebied moet kennen. De Raad van State heeft een duidelijk arrest geveld. Nothomb ging ertegen in beroep bij het Hof van Verbreking en kreeg ongelijk. Wat staat de regering nog in de weg om nu eens definitief een einde te maken aan die vaudevile. Haar verdeeldheid. 4. Het miljardenkontrakt van de R TT wordt nu al jaren uitgesteld. Iedere week wordt aangekondigd dat men zal gaan beslissen, maar er wordt niets beslist. Intussen zullen honderden mensen in de communicatiesector worden afgedankt want zelfs de gewone opdrachten van de RTT gaan niet meer door. Ook daarover blijkt de meerderheid verdeeld te zijn. De Walen willen op verschillende niveaus compensaties krijgen en alles ligt lam. Intussen wachten vele bedrijven op een telexaansluiting en zullen de telefoonaansluitingen een enorme achterstand oplopen. En dan zal het weer de schuld zijn van onze RTT. Dit zijn maar enkele voorbeelden. Maar er zijn nog véél meer gaten in de spanen. Hierover volgende keer meer. Intussen moeten wij ervoor zorgen dat óns schip zeewaardig is. En dat goed overeengekomen wordt hoe het roer wordt gericht. Marc Galle Volksvertegenwoordiger Een typisch beeld: de Grote Markt van Aalst bezijden volge- stampt met geparkeerde auto's, opgefleurd met een vleugje groen in reuzebloembakken. Dit soort kortzichtige milietipnlitiek levert ons enkel de illusie dat een ver gaan leefmilieu nog kan gered worden (foto W. Marckx) Het overtollig OCMW -perso neel zal na de sluiting overge nomen worden door het H. Harten ziekenhuis, maar "binnen het kader van de normen" In de OCMW-raadszitting van 26 maart werd door de meerderheid van CVP-CL-VU (enkel de SP stemde tegen) beslist een princieps akkoord met het H.H. ziekenhuis af te sluiten. Tot op het laatste ogenblik heeft de S.P.-fraktie geijverd voor: I. Waterdichte garanties voor het overtallig personeel 2. Het vermijden van een zinloze konkurrentiestrijd op het vlak van de bejaardenzorg. Helaas! Het heeft niet mogen ba ten. Met een onthutsende eensge zindheid (waar was de aangekon digde vastberadenheid van de CL- fraktie gebleven?) werden de SP- amendementen naar de vuilnisbak verwezen. Alhoewel (en dit is het toppunt!) uit een laatste vooraf gaand gesprek met de vertegen woordigers van de H.H. was geble ken dat een akkoord over een aan tal punten zeker nog mogelijk was. Of: CVP-CL hebben BEWUST ge weigerd een voor het OCMW zo goed mogelijk akkoord af te slui ten. Hun voornaamste bekommer nis was niet de toekomst van het OCMW maar het afdekken van hun eigen interne tegenstellingen. Wat is er dan als akkoord uit de bus gekomen? 1. Personeel Het overtallig OCMW-personeel (d.w.z. diegenen die niet terecht kunnen in de sektoren rustoord en RVT) behoudt zijn statuut van OCMW-personeelslid en wordt overgenomen door H.H., maar en kel "binnen het kader van de normen". Niemand van de meerderheid kon (of wou) konkreet uitleggen wat dit zinnetje betekent. Welnu: het bete kent niets anders dan het op losse schroeven zetten van de werkzeker heid. Alles wat anders gezegd wordt zijn woorden in de wind, maar dat zinnetje staat er! 2. Bedden - het OCMW staat op 1.1.88 zijn 50 acute bedden af aan H.H. - in ruil levert H.H. op 1.1.88 60 RVT-bedden (voor langdurig zieke bejaarden). - het OCMW krijgt ofwel onmid dellijk 20 rustoordbedden, ofwel 40 rustoordbedden veel later (bij de ingebruikname van het door H.H. te bouwen nieuwe ziekenhuis). De ze keuze moet nog gemaakt worden. - in afwachting van dit nieuwe zie kenhuis zal H.H. in de gebouwen van het OCMW (omwille van plaatsgebrek in zijn eigen gebou wen) een eenheid (30 bedden) C (heelkunde), D (inwendige ziek ten) of G (Geriatrie) uitbaten. Bij de ingebruikname van het door H.H. te bouwen nieuw rustoord krijgt het OCMW nogmaals 26 RVT bedden. 3. Andere punten in het akkoord - de geneesheren worden overge nomen. Op dit punt is de tekst duidelijk. Voor het personeel wat dit blijkbaar teveel gevraagd. - de polykliniek van het OCMW werd gered. De sluiting ervan die om duistere redenen in het ont werpakkoord stond (H.H. ver klaarde op dit punt geen vragende partij te zijn) werd op voorstel van de SP geschrapt. - indien schadeloosstelling kan verkregen worden voor al het ge- jongleer met de bedden zal deze integraal ten goede komen aan het OCMW. H.H. garandeert (ook zonder te verkrijgen schadeloos stelling) minstens 25 miljoen. De toekomst van het OCMW ver patst voor 25 miljoen. In de Ni- noofse ziekenhuizen werd niet en kel een moordspel, maar ook een judasspel opgevoerd.

Voor Allen | 1987 | | pagina 1