Federale 1 Mei 1987hoog tijd voor werk en rechtvaardigheid Binnen in WLi VRAGEN EEN HOOG TIJD VOOR RECHTVAARDIGHEID Zal het nu eindelijk gebeuren CSC-Vormingswerk Gewest Aalst ■■i Thema Noord/Zuid-verhouding het experiment Cuba Waarom zingen vogels zó uitbundig in de lenteperiode SP-Arrondissementslederatie Aalst Vergadering Arrondissementeel SP-Bestuur Kadervormingsavond: Rechtvaardigheid V Concentratie S.G.A. te Aalst "Open uw ogen voor Martens ze sluit" Dinsdag 12 mei 1987 om 20 uur Zaai Warande, Sint-Goriksplein (Dorp) te Haaltert Metvideomontage - uiteenzetting door Freddy De Pauw (journalist) - debat, brochure, vormingstips Een must voor alle CSC-afdelingsverantwoordelIJken en belangstellenden Maandag 18 mei 1987 om 20 Volkshuls, ^5 op93 rdsb 61'Qsosti'O dt 119 N Itiovö Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeninjjnr. 000-0952464-31 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 8 mei 1987 49' jaargang nr. 19 Weekblad van de S.P UÊKÊÊM "Traditionele 1 Mei-vieringen verliepen... traditioneel", een der koptitels uit "De Morgen van zaterdag 2 mei. Traditioneel inderdaad, op de ke per beschouwd met de drie optoch ten in het arrondissement en de diverse mei-avondaktiviteiten in de meeste afdelingen. Wél waren al die manifestaties erg strijdvaardig, met bijzonder harde woorden aan het adres van de regering, vooral geaccentueerd op het beleid inzake tewerkstelling en het afbouwen van de sociale zekerheid. Ook op de gelegenheidstoespraken tussen de meer ludieke en/of muzikale pro grammatic door werd hard van leer getrokken. De redevoeringen van o.m. Marc Galle en Paul Vander Niepen (Denderleeuw), Willy Ver nimmen (Geraardsbergen), Her man De Loor (Sint-Lievens-Hou- tem, Zottegem, Geraardsbergen en Ninove), Louis Tobback (Welle) en Norbert De Batselier (Erpe-Mere) vormden de overduidelijke bewij zen dat de militanten - en het dient gezegd dat deze overal talrijk opge komen waren - nog entoesiasme kunnen opbrengen voor krachtda dige politieke benaderingen. Klapper is telkenjare de manifesta tie te Aalst. Georganiseerd in het kader van de Socialistische Ge meenschappelijke Actie werd uiter aard massaal gemobiliseerd. De vernieuwde samenwerking tussen de drie traditionele takken van de socialistische beweging kwam even eens tot uiting in de toespraken voorafgaande aan de sterke op tocht. Namens de mutualiteit Bond Moyson bracht voorzitster Christia- ne Roelandt een strijdbare solidari- teitsgroet waarbij zij de hoop uit sprak dat de dagen van wanbeleid spoedig zouden geteld zijn en dat de afbouw van het sociale zeker heidsstelsel zou gestopt worden. Nou, met de dreigende regerings- krisis rond de probleemgevallen Happart en abortus onder.meer, krijgen haar wensen een meer dan reëel karakter. Gewestelijk voor zitter Herman Van Herzeele voer de het woord namens het ABW. Hij beklemtoonde dat het interna tionalisme, m.a.w. het feit dat op 1 mei vele duizenden mensen in bin nen- en buitenland opstappen om uiting te geven aan hun zelfde ideaal, de verwezenlijking van het socialisme en een maatschappij ge baseerd op algemeen menselijke solidariteit, ons werk hier ter plaat se zo belangrijk maakt. Hij refe reerde daarbij naar de gunstige re sultaten voor het ABVV in de re cente sociale verkiezingen. Uiter aard kreeg het ACV kritiek voor de manier waarop zij, als sterkste vak bond in Vlaanderen, bewust de arbeidersklasse verzwakt door ze te verdelen, dit ten behoeve van het patronaat en de financiële belan- Afscheidsgroet aan Emilienne De Smedt, pag. 2 CVP-PVV-meerderheid bezegelt sluiting Stedelijk Ziekenhuis, pag. 7 Lentefeest te Erpe- Mere, pag. 3 Jan de Lichte op 1 mei te Antwerpen, pag. 4 Geen geld voor herstelling Rijksweg Wetteren-Brakel, pag. 8 gengroepen. Herman Van Herzee le beklemtoonde dat Vlaanderen nooit een progressieve meerder heid zal kennen zolang niet eerst het ABW de sterkste vakbond is geworden. Men moet zich inder daad geen illusies maken: arbeiders en bedienden die in het ACV-web vastzitten zijn de trouwste CVP- kiezers. Tenslotte deed de vak bondsvoorzitter een oproep tot steun aan een arrondissementeel ABW-aktieplan voor ledenwer ving mede in het kader van een sterk uitgebouwde socialistische be weging in het arrondissement Aalst. Inderdaad de nagel op de kop als slot van een strijdbare gelegen heidstoespraak van volksvertegen woordiger Mare Galle net vóór het vertrek van de lange rijen tellende optocht. Volgens hem dient eerst en vooral de strijd tegen de rooms- blauwe regeringskliek blijvend doorgevoerd op alle niveaus met alle middelen. 1 Mei blijft hoe dan ook in essentie een strijddag. Mare Galle wees verdere inleveringen ra- dikaal van de hand, nu meer dan ooit blijkt dat de vorige afromingen niet geleid hebben tot méér tewerk stelling en dat ook de situatie van de overheidsfinanciën er geenszins op verbeterd is. Lees door pag. 5 -T- toekomst I CENTRAl Al jaren duurt de komedie Happart, al jaren heb ik een eenvoudige regeling voorgesteld, maar ik behoor nu eenmaal tot de oppositie.dus mijn wetsvoorstel mocht niet worden aanvaard. Hoefik te herhalen dat socialisten niet kunnen aanvaarden dat een burgemeester of schepen de taal van het gebied niet moet kennen waarin zijn gemeente gelegen is? Op 7 april heb ik voor de zoveelste keer geïnterpelleerd, nu richtte ik mij tot de eerste-minister zelf. Ik vroeg hem of het geen "kennelijk wangedrag" van Happart is, de taalwet, de arresten van het Arbitragehof en van de Raad van State naast zich neer te leggen en zelfs bespottelijk te maken. Is het dan niet normaal dat we de toepassing van artikel 56 van de gemeentewet vragen, d. w. z. de afzetting van de burgemeester? Na mijn interpellatie was de CVP-volksvertegenwoordiger Suykerbuyk, die mijn wetsvoorstel altijd heeft tegengehouden, blijkbaar moegetergd. Hij legde een gemotiveerde motie neer om inderdaad ook de toepassing van artikel 56 te vragen! Zal de CVP nu eindelijk even manhaftig worden als de PRL en de PSC? Zal ze weer eens toegeven? Afwachten. Maar geloof me, waarde lezer, als ik u zeg dat het niet alleen Happart is die de meerderheidverdeelt. Denk aan de begrotingsmoeilijkheden en de dagelijkse ruzie tussen Verhofstadt en zijn kollega's, denk aan het RTT-kontrakt dat er maar niet kan komen, denk aan de NMBS-benoemingen, de militiewet, de abortuswetgeving, enz. enz. Wil de meerderheid daarop de koalitie laten springen? En is Happart dan maar een middel om uit te glijden? We weten in elk geval dat de regering rondzwalpt, stuurloos. Zelfs een rechtse krant zoals de Financieel Ekonomische Tijd beaamt dit. En als dié krachten al beginnen te morren, begint het naar chrysanten te ruiken. Wij blijven paraat, en met ons velen! Marc GALLE Volksvertegenwoordiger De in ons land voorkomende soorten broedvogels hebben voor hun zingen allen dezelf de reden: de afbakening van hun territorium en het versie ren van de vrouwtjes. Daarbij fluiten ze menig liefdes aria. Veelal keren de mannetjes één of twee weken vroeger vanuit het zui den terug. Ze gaan dan onmiddel lijk een gebied inpalmen, dat ze de hele nestopbouwperiode niet meer verlaten. Op hun territorium ne men ze een wijfje op, bouwen er een nest en zullen er de jongen grootbrengen. De plaats en de grootte van het territorium verschilt naargelang de eisen en de voedselbehoefte van elke vogelsoort. Deze eisen zijn zo duidelijk omlijnd dat er in éénzelf de gebied geen plaats is voor twee koppels van dezelfde soort. Met "hand en tand" zal elke vogel zijn gebied tegen konkurrenten verde digen. Reeds vroeg in de lentemorgen, soms nog vóór zonsopgang, be ginnen de mannetjes hun eigen ter ritorium af te bakenen door gere geld sonates ten gehore te brengen. De verschillende zangposten vor men de grens van hun gebied. Met dit zingen willen de mannetjes, die in mooie veelkleuren zijn inge pakt, ook een goede indruk maken op de wijfjes. Hun gezang geldt als uitnodiging om een deelgenoot te vinden. Bij deze liefdesaria horen soms vaak ook enkele akrobatische danspasjes. Eens de nestbouwtijd ten einde, omstreeks juni, verstomt de na tuur. Het uitbundig vogelkoncert valt stil. Wat je dan nog hoort zijn een hele gamma alarm-, vlucht- of verzamelingskreten Natuurgroep Leefmilieu Geraardsbergen vzw r 1 J an 4 4 ad. 29.4.198/ A^cndii 1Goedkeuring verslag vergadering dd. 29.4.1987 2. Beslissing bestuur S P-afdeling Ah 1st» bekrachtigd door naita als partijlid |j Algemene I^aad buitenlands beleid vrede en veiligheid (inleiding: Bernard Tuyttens, stafmedewerker 4. Allerlei - rondvraag De voorzitter De sekretaris W. Vbkmmmes C. Vancopfsxolu! Leden die wegens een of andere omstandigheid geen uitnodiging zouden ontvangen, worden verzocht bovenstaande ais dusdanig te beschouwen.

Voor Allen | 1987 | | pagina 1