MLSt Afscheidsgroet aan Emilienne De Smedt MILIEUDAG Brandschade bloemenveiling Zaalvoetbal- tornooi Jongsocialisten Erembodegem Gez. Emilienne De Smedt Milieudag L.P. Boonweekend in Aalst Open Baliedag Aids-preventie Open Akademiedag Zomermarkt animatie Debatavond Vredesekonomie Kamerkoncert Stedelijke Bibliotheek Jongeren en echtscheiding 2 - 8 mei 1987 - «Voor Allen» Voor de tweede maal hebben de Jongsocialisten van Erem bodegem een zaalvoetbaltor- nooi ingericht. Het tornooi zal doorgaan op 9 en 10 mei en dit in de sportzaal Dender- dal te Erembodegem. Patrick Jacobs 1 mei 1987, midden de feest vreugde, hing er kilte in de lucht, midden de feestvreugde \\>as er droefheid in ons hart. Emilienne De Smedt was er niet meer bij. Zij overleed op 27 april. Patrick De Smedt De Socialistische Gemeenschappelijke Aktie Aalst en aanverwante organisaties betuigt haar oprechte deelneming bij het overlijden van geboren te Aalst op 9 september 1925 en overleden op 27 april 1987 in het Academisch Ziekenhuis te Jette VRIJDAG 8 ME11987 GROTE MARKT-vanaf 16 u Door de brand van de Aalsterse bloemenveiling Flora op zaterdag 2 mei jl. leden heel wat inwonenden en ook andere burgers schade (wa ter- en glasschade, vernielde auto's enz.). Het Aalsters stadsbestuur wil aan de slachtoffers juridische hulp en advies verlenen voor het opstellen en indienen van de schadedossiers. Op woensdag 13 mei a.s. van 17 tot 19 u. houden de medewerkers van de stedelijke juridische dienst en de maatschappelijke werkster van de stedelijke politiek permanentie voor de belanghebbenden in de vergaderzaal van de Interkommu- nale Land van Aalst (proefstation), Albrechtlaan 117 te Aalst. Op de overige dagen kan de getrof fen bevolking tijdens de kantooru ren terecht bij de juridische dienst van de stad Aalst in het stadhuis op tel. 053/77.11.11, binnentoestel 300 of bij de maatschappelijke werkster van de stedelijke politie, Kan. Coli- netstraat 7, 9300 Aalst op tel.: 053/ 21.34.56, binnentoestel 151. In het kader van het Europees Jaar van het Leefmilieu loopt vandaag vrijdag 8 mei vanaf 16 uur op de Aalsterse Grote Markt een Milieu dag met leef- en milieutentoonstel ling, infostands, bloemenmarkt, animatie en om 19 u prijsuitreiking van de milieuzoektocht en van de tekenwedstrijd in de lagere scholen. L.P. Boon bezit, dankzij ATB De Natuurvrienden afdeling Aalst, sinds 1984 een wandelpad dat zijn naam draagt. Deze socio-kulturele organisatie probeert, al staat dit wandelpad ver in zijn schaduw, toch ieder jaar een ultieme hulde te brengen aan deze stadsgenoot. Daarom organiseert zij op zondag 10 mei een herinneringswandeling (n.v.d.r. Boon stierf op 10 mei 1979). Gestart wordt om 14u30 op de Grote Markt, aan de Zwette Man. Er wordt gestapt langs de Sint- Martinuskerk, de Pontstraat, het Oud Begijnhof, het Stadspark, de Kapellekesbaan, langsheen het Os- broek en de Frans Blanckaertdreef via de Eikstraat aan het L.P. Boon woonerf om langs de Zoutstraten terug te komen op de startplaats. De begeleidende brochure wordt gratis alle deelnemers ter beschik king gesteld. Niet alleen met wandelen kan men de typische Boonomgeving opsnui ven, ook de door ATB en FAFK ingerichte foto- en diawedstrijd, en de daaraan gekoppelde tentoon stelling probeert een beeld te geven over werk en omgeving van Boon tje. De jury, die bestond uit M. Vaneecke, mevr. Van der Stricht en Jo Boon, allen fotografen, had den het niet gemakkelijk met de beoordeling van de wedstrijd "So ciaal Relevante Foto - Prijs L.P. Boon". Bij de zwart-wit foto's werd het een nipte strijd: uiteindelijk krijgen Raoul Marnef en Dany Vinck van ATB Boom beiden goud met elk een reeks van 4 foto's. Bij de dia's krijgt Robert Van de Leur van GEM 68 goud, met "Glurend", zilver is voor Valery Coppens van ATB Aalst met "Eeuwige Rust" tesamen met Marcel Holvoet. De prijs "L.P. Boon" bij de dia's gaat naar een rasechte Aalstenaar: goud voor August Everaert met een im pressiereeks van Boons omgeving. De vooropening met receptie van deze wedstrijd "Sociaal Relevante Foto - L.P. Boon" heeft plaats op vrijdag 8 mei om 20 u in zaal A van het Volkshuis, Houtmarkt 1, Aalst. U kan de ingezonden werken nog bekijken in dezelfde zaal op zater dagen 9 en 16 mei van 14 tot 18 u, en op zondagen 10 en 17 mei van 10 tot 13 u. In het kader van de nationale infor- matie-aktie houden de advokaten van de Balie te Dendermonde op zaterdag 9 mei van 10 tot 16 uur een opendeurdag in het gerechtsge bouw aan de Groenmarkt (Oud- Pupillenschool) te Aalst met gratis individueel juridisch advies en in formatie over rechtshulp, de toe gang van de burger tot de recht bank, de rol van de advokaat en de kosteloze rechtsbijstand voor min vermogenden (pro deo-systeem). Aan het tornooi nemen volgende twaalf ploegen deel: Mini Argenti na, The Pub, De Rode Roos, Plechken, De Smurfen, De Muis, Republieksken, Pompfaff, Maeva, Denderdal, Speelhol en ons team, Z.V.C. Forum. Mini Argentina en The Pub betwis ten de eerste wedstrijd op zaterdag vanaf 9 u. Pompfaff en Speelhol zijn op zaterdag de hekkesluiters met een wedstrijd die begint om 18u30. Voor de Forum-supporters: onze ploeg speelt haar eerste match om 9u50 en dit tegen de wellicht sterk ste ploeg, nl. Rode Roos. Ook op zondag wordt er vanaf 9 u gevoetbald. De finale start om 18ul0. Om 20 u krijgen we dan in ons lokaal Forum, Keppestraat, de prijsuitreiking. Nogmaals wensen wij bij deze alle mensen te danken die ons gesteund hebben, hezij met een advertentie op de affiche, het zij door een prachtige beker te schenken. De Jongsocialisten van Erembode gem verhopen dat dit tornooi fair zal verlopen en dat de besten mo gen winnen! Aanvullend op de overheidsaktie plant de Federatie van Centra voor Geboortenregeling en Seksuele Opvoeding (CGSO) een Aids-pre- ventiekampagne met informatie over Aids, Seksueel Onverdraagba re Aandoeningen (SOA's), veilig vrijen en kondoomgebruik. Tot 15 mei worden in het Aalsters CGSO- centrum aan de Cumontstraat 3 elke woensdagnamiddag van 14 tot 17 uur en elke donderdagavond van 18 tot 20 uur gratis informatiepak ketten over Aids en kondooms ver spreid. Wie een informatief ge sprek over Aids wil kan tijdens de kantooruren terecht bij het CGSO- Aalst op tel.: 053/21.75.13. Morgen zaterdag 9 mei loopt in de lokalen van de stedelijke akademie voor schone kunsten aan de Oude Vismarkt 13 te Aalst van 10 tot 17 uur een opendeurdag met atelier- bezoek, demonstraties en informa tie over de studiemogelijkheden in het kunstonderwijs (dag- en avon donderwijs). Morgen zaterdag 9 mei start het nieuwe Aalsterse zomermarktani- matieseizoen met een prondel- markt op de Grote Markt van 15 tot 19 uur. De volgende prondelmark- ten worden gehouden op zaterdag namiddagen 18 juni, 4 juli, 8 augus tus, 12 september en 10 oktober 1987, telkens van 15 tot 19 uur. Informatie tijdens de kantooruren bij de stedelijke kultuurdienst, Kat- testraat 33 te Aalst op 053/77.11.11, binnentoestel 245. In het kader van de Vredesdag organiseert Imavo-Aalst vanavond vrijdag 8 mei om 20 uur in de Aalsterse Mikisklub aan de Nieuw- beekstraat 35 een debatavond over vredesekonomie met moderator Mare De Smet, Ignace Lindemans (Pax Christi), Toon Colpaert (ABW) en Filip Delmotte (K.P.) en poëzie-evokatie door Norbert De Winne. De toegang is gratis. Uit mijn kinderjaren herinner ik mij Emmy als de vriendelijke me vrouw die orfs jaarlijks op het SW- kinderfeest toesprak. Toen reeds maakte zij een blijven de indruk op mij. Zij was het immers die mij - en ik vermoed ook vele anderen - van zodra ik er besef van had, telkenja- re herinnerde aan de schrijnende toestand van hongerige kinderen in de ontwikkelingslanden, het lijden van kinderen in verre oorlogsgebie den en het bestaan van kansloze of verwaarloosde kinderen in ons ei gen landje. Zij was het die ons er telkenjare op wees dat wij socialisten hieraan iets konden en moesten doen. Zij was het die onze ouders steeds opnieuw aansprak met die vreemde aanspreektitel: "gezellinnen en ka meraden". Pas later ben ik terdege gaan besef fen wat dit alles voor een gezellin of een kameraad betekent. Vandaag zijn Emmy's kerstbood schappen - meer dan ooit - bran dend aktuele aktiepunten voor de nieuwe generatie SP'ers. Konse- kwent heeft zij steeds aan dit stre ven naar een vreedzame en recht vaardige samenleving verder gewerkt. Nog vorig jaar leidde zij op het SW-Moederkensfeest Dr. Jef de Loof in als woordvoerder van de medici tegen atoomwapens. Gelukkig kreeg ik een vijftiental jaar geleden de gelegenheid om haar ook persoonlijk beter te leren kennen. Emilienne De Smedt werd geboren te Aalst op 9 september 1925 als enige dochter van Malvina Steen hout en Philemon De Smedt. Als dusdanig maakte zij reeds als kind kennis met de socialistische bewe ging, zij groeide als het ware op in socialistische middens. Haar groot vader Jozef Steenhout vervulde als lid van de toenmalige COO baan brekend werk ter verbetering van de situatie van de Aalsterse wees kinderen. Haar vader was vooral aktief in het nationaal syndikaat, terwijl haar moeder lang als enige ■vrouw deel uitmaakte van de ge meenteraad. Vrij jong nam zij reeds deel aan de kindervakanties van het spoorwegsyndikaat, en tot de oorlogsjaren was zij lid van de Rode Valkenbeweging. Tijdens een interview dat ik van Emmy afnam in april 1983 bena drukte zij mij de dankbaarheid je gens haar ouders voor de gelegen heid die zij haar geboden hadden om de opleiding tot maatschappe lijk werkster te volgen aan de arbei dershogeschool. Haar eindthesis handelde over de dienst verpleeg sters-bezoeksters in de socialisti sche mutualiteiten. Na de totstand koming van de rijksmaatschappelij- ke zekerheid werd zij betrokken bij de herstrukturering van deze dienst tot medico-sociale dienst. Tot op haar brugpensionering nam zij de leiding waar van deze dienst bij de Bond Moyson federatie Aalst-Ou- denaarde. Emmy heeft zich naast haar druk beroepsleven ook tenvolle ingezet in meerdere socio-kulturele vereni gingen. Zo ging in 1952 te Aalst onder haar voorzitterschap een volledig nieuw SW-bestuur van start. Op 15 juni e.k. zou zij samen met haar vrien din, de sekretaresse Sylvie Petit, gedurende 35 jaar onafgebroken deze plaatselijke vrouwenafdeling geleid hebben. Met de opeenvol gende bestuursploegen slaagde zij erin binnen de vrouwenwerking ook aandacht te schenken aan de belangrijkste politieke thema's. Op zaterdag 10 mei a.s. om 19u30 organiseert het Nieuw Kamerkoor in de Aalsterse stadsfeestzaal aan de Grote Markt een kamerkoncert voor vioolmuziek gebracht door Antoine Pfisten met op het pro gramma Capriccio's van Bach, Ge- miniani, Paganini en Ysaye. De toegangsprijzen bedragen 200 fr. en 150 fr. voor jongeren en 60-plus- sers. Naar aanleiding van een jaarlijkse vakantiedag voor het stedelijk per soneel is de stedelijke openbare bibliotheek aan de Aalsterse Katte- straat 17 gesloten op vrijdag 15 en zaterdag 16 mei a.s. Het was haar wens om naast de traditionele aktiviteiten ook vor mend en bewustmakend te werken. Ook bij de oprichting van de Vlaamse federatie van gehandicap ten in 1982 werd zij onmiddellijk bereid gevonden om hier te Aalst de plaatselijke afdeling te gaan lei den. Niet enkel organisatorisch of beleidsmatig wenste zij zich voor deze mensen in te zetten. Tot zo lang zij er zelf toe in staat was, kon men haar ook aan het werk zien als begeleidster tijdens de gehandicap- tenreizen. Zij deinsde er niet voor terug om in binnen- en buitenland gedurende korte, soms langere pe riodes haar minder valide vrienden bij te staan. Haar diepe sociale bewogenheid bleek ook uit haar inzet voor nog diverse andere sociale vereniging gen, waarvan ik hier enkel nog haar bestuursmandaat in de socialg bouwmaatschappij s.m. Dewaco' vermeld. Op mijn vraag waarom een zo ge liefde partijmilitante pas na 35 jaar aktiviteit in de beweging voor het eerst deelnam aan de verkietingen, antwoordde zij mij het volgende: "Indien ik mijn beroep hier te Aalst had kunnen uitoefenen, dan zou ik reeds veel vroeger kandidaat ge weest zijn. Door mijn sociale hulp verlening zou ik dan plaatselijk meer bekendheid verworven heb ben en zouden mijn kansen om zonder al te veel propaganda een behoorlijk resultaat te behalen aan zienlijker geweest zijn. Dit is echter bijkomstig. De hoofdzaak is steeds geweest dat mijn gezinssituatie het mij niet toeliet. Nu mijn twee kin deren volwassen zijn en ik op brug pensioen ben, kan ik de nodige tijd vrijmaken om mijn mandaat be hoorlijk uit te oefenen." Emilienne De Smedt werd inder daad, na haar mooie uitslag bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen door de SP aangeduid als OCMW- raadslid. Toen wij in 1982 als de 2 "De Smedten" op de SP-lijst de verkiezingen ingingen, heb ik per soonlijk kunnen vaststellen hoe ge liefd zij was bij vriend en tegen strever. Sinds begin 1983 ging zij met de nodige technische kennis en haar rijke ervaring in de sociale sektor de SP-fraktie in het OCMW ver sterken. Ook hier ging haar aan dacht prioritair naar de sociale In mei start het Centrum voor Ge boorteregeling en Seksuele Opvoe ding (CGSO) van Aalst met een projekt "Jongeren en echtscheid ing". Het CGSO wil jongeren van 8 tot 15 jaar door kontakt met leef tijdsgenoten leren omgaan met de echtscheidingsproblematiek en hun sociale weerbaarheid verhogen. Het projekt wordt begeleid door psychologe K. Werquin en maat schappelijk werkster Ingrid Ver- cauteren. De cyclus loopt in het Aalsters CGSO-centrum aan de Cumontstraat 3 op donderdagavon den 7, 14 en 21 mei, telkens van 19 tot 20 uur. De inschrijvingsprijs bedraagt 250 fr. per persoon. Infor matie tijdens de kantooruren op 053/21.75.13. hulpverlening. Hiernaast wenste zij ook de gezondheids- en gehandi captenzorg, evenals de situatie van de gepensioneerden en migranten te verbeteren. Eigen aan haar persoonlijkheid wenste zij in de OCMW-raad niet het klassieke politieke spel tussen meerderheid en minderheid te spe len. Belangrijker vond zij het tot standkomen van realisaties ten voordele van al diegenen die min der kansen krijgen in onze samen leving. Zo wenste zij het SW- voorstel tot oprichting van een V- dienst vlug bespreekbaar te maken, en indien mogelijk ook te reali seren. Hiertoe heeft zij echter nauwelijks de kans gekregen. Velen wisten dat Emmy ziek was, velen wisten dat zij leed aan die kwaal die wij allen vrezen en waar tegenover wij meestal machteloos staan. Toch was er hoop. Slechts haar kinderen en dichtste vrienden waren tijdens de laatste weken getuige van haar strijd tegen de steeds sneller uitbreidende kwaal. En hoewel men wist dat het met haar gezondheid niet goed ging, kwam het bericht van haar overlij den onverwacht en veel te vroeg. Zij wist dat zij op 1 mei, gezien haar hospitalisatie, niet in ons mid den kon zijn. Mijn belofte om haar spoedig thuis het meiavondspel "Hun offer is niet vergeefs ge weest" op video te tonen kan nu niet meer doorgaan. Wij allen die gedurende zovele ja ren op meiavond van haar een rood roosje kochten, legden nu maandag 11. een symbolisch roosje ter af scheid bij haar neer. De Internationale hoorden wij sinds 1 mei te vlug terug. Mogen deze afscheidswoorden die ik namens de socialistische gemeen schappelijke aktie neerschrijf voor haar kinderen Emmie, Ann en Walter en later voor haar kleinkin deren Jo en Els een troost wezen, zoals de opmaak van deze tekst voor mij een troost was. Lieve Emmy, bedankt voor alles... wij blijven je indachtig. Raadslid OCMW-Aalst Gewezen diensthoofd medisch-sociale dienst Bond Moyson fed. Aatst-Oudenaarde Voorzitster Socialistische Vooruitziende Vrouwen afd. Aalst Voorzitster Vlaamse Federatie van Gehandicapten afd. Aalst Lid van de raad van bestuur van de bouwmaatschappij s.m. Dewaco Lid van Lid van het bestuur van de Socialistische Partij afd. Aalst Lid van het gewestelijk bestuur van Bond Moyson afd. Aalst Lid van verschillende kulturele en sociale organisaties De urne werd bijgezet in het columbarium te Aalst op maandag 4 mei 1987. De Socialistische Gemeenschappelijke Aktie betuigt aan haar kinderen en kleinkinderen haar oprechte deelneming in het verlies dat hen getroffen heeft en zijn de dierbare overledene indachtig. Namens het bestuur van de SP-afdeling Groot-Aalst Mare Galle Dirk De Meerleer Voorzitter Sekretaris Namens het bestuur van Bond Moyson Christiane Roelandt Luc Godefroid Voorzitter Sekretaris Namens het bestuur van ABVV Herman Van Herzeele Eddie Monsieur Namens het bestuur van de SP-onderafdeling Aalst Paul Van De Meerssche Patrick De Smedt Voorzitter Sekretaris Namens het bestuur van SVV-afdeling Aalst Monique Delouvray Sylvie Petit Ondervoorzitter Sekretaris Namens het bestuur van de Vlaamse Federatie van Gehandicapten afd. Aalst Alice De Wolf Jean-Paul Ringoir Ondervoorzitter Sekretaris Namens de Socialistische Bouwmaatschappij s.m. Dewaco Eddie Monsieur Monique Daeleman Voorzitter Sekretaris M

Voor Allen | 1987 | | pagina 2