VERBOEPi 01' STRAP VA!N 2 BOETE ANOfcl» VlilLNIS I.N Ml. «Vlas en papier CONTAINERS JE WERPEN «wmW Pracht 1 Mei-feest Plé De Europa-priis de mooiste junioreswedstrijd van het land Derde Wereld Werking plukt geen vruchten van apartheid Toelfouten In Goeroerdsbergen uropa is ook nog meer Debat over gemeentebeleid kenwedstrijd fotowedstrijd Welle Zandbergen Trouw militant overleden Invullen belastingsaangifte overal en voor iedereen Gemeente Iddergem Woensdag 13 mei om 20 u. Debatavond Gemeentebeleid Sprekers: Raymond Van Isterdael Jan De Bie Georges Couck Werner Van Den Stockt Frans Coppens Plaats: Café Eereghem (Parochlestr.) Org.: SP-lddergem Belottersklub Achturenhuis De Geraardsbergse Derde Wereld Werking is één van de organisaties die meewerkt aan de nationale kampanje "Pluk Geen Vruchten Van Apart heid". Onder dit motto loopt een aktie in Vlaanderen die de handelaars en verdelers wil oproepen geen Zuidafrikaans fruit meer te verkopen en de konsumenten dit niet meer te kopen. CSC Schendelbeke ZONDAG 10 ME11987 OM 15 U. Meiboomplanting Zaal 'Marbol', Markt Openingsuren van tentoonstellingen Zaterdag van 15 tot 18 u. Zondag van 10 tot 12 u en van 15 tot 18 u Geraardsbergen "Het beste nieuws komt ten slotte uit Denderleeuw, waar de socialisten volgend jaar opnieuw met één lijst aan de gemeenteraadsverkiezingen zullen deelnemen", besloot Mare Galle zijn 1 mei-rede te Aalst. Wie het entoesiasme en de zeer talrijke aanwezigheid van vrienden en sympathisan ten, zowel op het mei-avond feest in de Verbroedering als op het 1 mei-feest te Welle meemaakte, kan niet anders dan de woorden van Mare beamen. Weiie Uitslag 1 Mei-belotting ■•rV vrijdag 8 tot zondag voor de jeugd 6 14j. voor individueler! en clubs Curopa is ook nog mëër 6 - 8 mei 1987 - «Voor Allen» Café De Welkom (Lichtenhoek) iedere donderdag van 18u30 tot 20 u.: de raadsleden Raymond Van Isterdael, Werner Van den Stockt en Georges Couck. Café Cambrinus (Welleplein): ie dere maandag van 19 tot 20.30 u.: de raadsleden Werner Van den Stockt, Frans Coppens en Erik Van den Spiegel. Café Eereghem: raadslid Jan De Bie, elke dinsdag van 17 tot 20 u. Café Choca: raadslid Jan De Bie, elke vrijdag van 19 tot 20 u. Café De Keeper: raadslid Frans Coppens, elke woensdag vanaf 19 u. Iedere maandag: van 18 tot 20 u.: café Verbroede ring: Georges Couck Raymond Van Isterdael Iedere dinsdag: 18 tot 20 u., café Achturenhuis: Georges Couck Raymond Van Isterdael Rudy De Leeuw lste en 3de woensdag: 18 tot 19 u.: Lokaal Bond Moyson, Hemelrijk Rudy De Leeuw Jules Vermote Gerrit De Leeneer lste, 3de en 5de woensdag: 19 tot 20 u.: Café Roger, Leeuw- brug Gerrit De Leeneer Mare De Zitter Rudy De Leeuw lste en 3de woensdag: 20 tot 21 u.: café Vlaamse Leeuw, Dorp Rudy De Leeuw Mare De Zitter Gerrit De Leeneer 2de, 4de en 5de woensdag: 18 tot 19 u.: café Den Halt: Rudy De Leeuw Danny Arijs Gaston Van den Borre 19 tot 20 u.: café Paul en Anita: Raymond Van Isterdael Rudy De Leeuw Marc De Zitter Iedere vrijdag vanaf 20 uur: Sociaal dienstbetoon Senator Paul Van der Niepen. Opgelet! In tegenstelling tot wat eerder werd aangekondigd gaat de volgende kaarting door op vrijdag 8 mei 1987 te 20 uur. Op de konsumenten wordt tevens gerekend om druk uit te oefenen op de handelaars. De fruitverkoop is nl. één van de steunpeilers van het regime in Zuid-Afrika en een boy cot zien wij als een laatste moge lijkheid om de verandering in Zuid- Afrika langs vreedzame weg te doen verlopen. De zwarten verzoe ken zelf om deze aktie. Bisschop Tutu zei ooit: "Het is nog beter te lijden onder een boycot, dan weet je waarom, dan te lijden onder een systeem zonder enig perspektief." In Nederland deed een gelijkaardi ge aktie de verkoop van Zuidafri kaans fruit twee jaar geleden bijna in mekaar stuiken. Er bleef slechts 10% van over. De aktie wordt nationaal georganiseerd in een plu ralistisch samenwerkingsverband dat zowel katholieke (Chiro, KSA, ACW, KAJ, KWB...), protestant se (kerken), socialistische (SVV, CSC, ABVV) als neutrale organi saties omvat (jeugdhuizen, NCOS, VAKA, Wereldwinkels...). In Geraardsbergen voerden we op 25 april reeds een aktie in de stad. We deelden honderd ballonnen en 500 pamfletten uit aan voorbijgan gers in het handelscentrum en aan het Shoppingcentrum. Ondertussen ontvingen de handelaars en groot warenhuizen reeds een brief met de vraag de verkoop stop te zetten. We hadden eveneens reeds een onderhoud met een aantal hande laars. De verbruikers willen we be reiken via een informatieronde naar de verenigingen toe die op nationaal vlak het platform onder tekend hebben. Dit komt neer op een vijftigtal plaatselijke organisa ties. Bij hen vragen we een kwar tiertje spreektijd op vergaderingen of bijeenkomsten om de aktie toe te lichten. Derde Wereld Werking Traditioneel folkloristisch en socialistisch feest Meto.a.: - optocht door de gemeente en planting van de meiboom - wandelkoncert door fanfare "De Verbroedering" Geraardsbergen - gelegenheidstoespraken - gezellig samenzijn en animatie Samenkomst vanaf 14u30 in het JAM-Clubhuis, Pij lekaartstraat te Schendelbeke. Het stasbestuur van Geraarsbergen heeft op zijn botten gekregen omdat er teveel vuil rond de kontainers lag. Dus, was doe een mens, plakkaten maken om het de mensen te verbieën. Spijtig genoeg zoen doe noet altoed even loesbaar. Onze sta lig nogal dich bij de aalgrens en in de neerlans is men hier al zo straf nie meer. Nie alleen is de zinsbouw op de nieuwe plakkaat van de afgrijselijk, er staan nog fouten in op de ook. Men kan hier gerust een steunje verragen, een lederaar neerlands zou er in foete nog af kunnen, miskoen voor elk van de skepen één, op straf van boete. (FDB) Het 1 mei-feest van de socialisti sche verenigingen Welle kende tra ditioneel een rustige aanloop. Rond 12 u noteerden we als eerste bezoekers de deelnemers aan de 1 mei-stoet te Aalst. Tegen 14u30 begon de zaal vol ter lopen met belotters. Uiteindelijk zou de be- lotting starten met 60 deelnemers. Een rekord! Doorlopend zat de zaal van Botjeshof goed vol. Toen gastspreker Louis Tobback rond 18 u arriveerde was er zelfs geen enke le stoel meer vrij en moesten een groot aantal belangstellenden noodgedwongen blijven recht staan. Na een korte inleiding van raadslid Werner Van den Stockt maakte een op dreef zijnde Tobback op een schitterende wijze brandhout van de regeringspolitiek. In zijn betoog wees hij op de noodzaak van een socialistische aanpak van de grote problemen van deze tijd en dit zowel op Belgisch, Europees als op wereldvlak. "De vraag is niet - zoals de katolieke pers het stelt - dat de socialisten geen alternatief hebben, maar dat er zonder de socialisten geen alternatief is", al dus de SP-fraktievoorzitter in de Kamer. Na de toespraak van Tobback zorg de afdelingsvoorzitter Erik Van den Spiegel voor een vlot verloop van de prijsuitreiking van de belot- ting waar verschillende monstersco res genoteerd werden. In beperkte kring werd ondertussen afscheid genomen van Harry Knooren, die door zijn inzet en kapaciteiten voor de afdeling Welle een belangrijke steun is geweest. Tegen 19 u werd er begonnen met een gerrebolling en werden de eer ste danspasjes gezet... zodat het geheel nog tot zeer laat uitliep. De socialistische verenigingen Welle geven dan ook nu al rendez-vous voor het 1 mei-feest van volgend jaar! (WVDS) 1. Van Vruyssel Patricia 4817 2. Van Wayenbergh Louis 4543 3. D'Haeseleer Eugeen 4365 4. De Ryck Hugo 4280 5. Geyst Marcel 4248 6. Vanderborght Denis 4222 7. Huylebroeck Florent 4203 8. Van Mespelgem 4178 9. Van Wayenbergh Romain 4129 10. Van Zande Freddy 4118 m - V. In de loop van de week bereikte ons het pijnlijk nieuws dat kd. Oscar De Bruycker te Gent overle den was. Oscar, geboren te Bave- gem in 1898, was ongetwijfeld de oudste militant voor de SP binnen onze kleine afdeling. De pertinente aanwezigheid van deze kranige be jaarde op al onze aktiviteiten, wa ren het nu vormende of ludieke, en ook op deze van de socialistische seniorenbond van Onkerzele zal ongetwijfeld, nu hij er niet meer is, door velen als een leemte worden aangevoeld. Ook de Zandbergense "Boskant" verliest ermee een graaggeziene figuur. De begrafenis heeft plaats op zaterdag 9 mei in de parochiekerk van Zandbergen om 10u30. Vooraf begroeting aan de kerk. Langs deze weg biedt het SP- afdelingsbestuur aan de getroffen familie haar blijken van innige deelneming aan. In onze herinne ring zal hij nog vaak goeie momen ten nalaten. Twee weken geleden organiseerde de CC De Rank Welle een zeer interessant debat over het gemeen tebeleid. Op een zeer open manier werd ingegaan op het probleem van de gemeentefinanciën, op aspekten van de ruimtelijke ordening en het leefmilieu, het tewerkstellings- en investeringsbeleid binnen onze ge meente. De verschillende inleidin gen gaven aanleiding tot een zeer boeiende diskussie. Op de foto her ken je in het panel van links naar rechts moderator Firmin Verbrug- ge, de sprekers Georges Couck, Werner Van Den Stockt en Jan De Bie! Dezelfde thema's komen nog maals aan bod in café Eereghem, waar op woensdag 13 mei a.s. om 20 u. eveneens een debat georgani seerd wordt over het gemeentebe leid. Met niet minder dan 106 deelnemers aan de start, een prachtig wedstrijd verloop en veel volk aan de aankomstlijn waren alle ingrediënten aanwezig voor een suksesvolle "Europa-Prijs 87". Meteen een voltreffer van formaat als inzet van de "Europese Maand' te Geraardsbergen. De 106 deelnemers worden de weg opgestuurd voor 118,200 km door de Vlaamse Ardennen tijdens een grote ronde van 65 km en gevolgd door 6 plaatselijke omlopen rondom de Oudenberg te Geraardsbergen De beslissing is gevallen nog voor de plaatselijke ronden werden aangevat. Zes leiders rijden met meer dan twee minuten voorop. Het zijn Chris Sabbe, Rik De Coppel, Johan Bruyneel, Wim Vlaeminck (licht verdoken), Hans Van der Haegen en Peggy Verschueren ZATERDAG VRIJDAG ZATERnAG 9 MEI 87 15 MEI 87 16 MEI 87 RESERVATIE MOGFIUK TEL 054/412274-412188 Chris Sabbe komt licht afgescheiden als overwinnaar over de aankomstlijn tussen een massa toeschouwers op het Geraardsbergse Marktplein Het ere-podium: KSV Deerlijk boven met winnaar Chris Sabbe, Johan Bruyneel en Peggy Verschueren, geflankeerd door Euro- Parlementslid Willy Vernimmen, organisator Jonny Dampens en de plaatselijke bloemenmeisjes van de Geraardsbergse Wielerschool.

Voor Allen | 1987 | | pagina 6