CVP-PW- meerderheid bezegelt sluiting Stedelijk Ziekenhuis HAAL TERT 1 mei te Haaltert CubaPoder Popular Wie anders dan Hans De Meester Paul Quintens en zijn ASLK-Band opnieuw in Ninoofse Volkshuis Bijzonder suksesvolle 1 Mei-prijs Belottersklub Voor Allen Socialistische Gepensioneerdenbond Afdeling Ninove 2"Oaa2co 1987 Haaltert - Terjoden SP - Gepensioneerdenbond Rudy Eeckhout Trofee Mare Ga lie te Haaltert «Voor Allen» - 8 mei 1987 - 7 Aansluitend op de tussen komst van Fons Schorreet hield Jacques Timmermans een meer politieke tussen komst om de verantwoorde lijkheid van CVP en PVV duidelijk te stellen. Hilariteit V.F.G. Ninove Net zoals vorig jaar doet het Ninoofse Volkshuis opnieuw mee aan het circuit van de jazzkroegentocht. Wie zich de ambiance door de band van de ASLK in 1986 gescha pen, toen met o.m. Albert Mertens, Eddy House enz. als solisten, nog herinnert zal er ongetwijfeld ook nu weer een bezoek aan de achterzaal "De Redding" voor uit trekken. Onderstaand vindt men de band beknopt voorgesteld. CSC Po IIare Socio-Cultureel Centrum van de S.V.V. Soci-Cultureel Centrum van de SW Afdeling Ninove E J?Jrll J^ Jfe Jf fc JU? m Belotting Cuba wordt door velen geassocieerd met de figuur van Fidel Castro. Dit is niet onterecht. Hij is de sterke man: naast voorzitter van de Staatsraad (president) is hij tevens eerste sekretaris van de PCC (partijleider), voorzitter van de minis terraad en oDperbevelhebber van het leger. C. S. C. - Vormingswerk Kaderavond over Cuba Spreker: Freddy De Pauw Dinsdag 12 mei 1987 in de Raadszaal Warande, Sint- Goriksplein in Haaltert om 20 u. Onder werkelijk Siberische temperaturen (-45°C) kon de wedstrijd voor nieuwelingen te Haaltert nog rekenen op een massa volk. Als we zeggen dat er 33 ren ners waren ingeschreven en men telt daarbij nog de tradi tionele supporters, is verdere uitleg inzake publieke belang stelling overbodig. "De SP-fraktie betreurt de gang van zaken in dit dossier, omdat daardoor niet optimaal de belangen van het openbare ziekenhuis en het OCMW-personeel werden veilig gesteld. 1. Na het principiële samenwer kingsakkoord tussen de H.Hartkli- niek en het OCMW voor de bouw van een nieuwe kliniek en de ratio nele opdeling van ziekenhuis- en verzorgingstaken, met installatie van een overlegkomité onder voor zitterschap van oud-burgemeester Milo, werden alle besprekingen en overtuiging. Vandaar dat de SP- fraktie bij monde van raadslid Schorreel deze amendementen hier opnieuw heeft verdedigd omdat het uiteindelijk de Gemeenteraad is die terzake het laatste woord heeft op gemeentelijk vlak. 4. Namens de SP-fraktie doen wij dus vooralsnog beroep op alle ge meenteraadsleden, om deze ont- werp-tekst waar mogelijk te verbe teren, door dialoog, zelfs na aan passing van de door ons voorgestel de amendementen, en deze beslis sing vandaag nog te verdagen om tot betere en duidelijker afspraken te komen. De rechtmatige verzuchtingen van het openbaar ziekenhuis en OCMW-personeel mogen niet wor den geofferd op het altaar van een beperkt politiek akkoord, daar waar zelfs de H.Hart-direktie ver klaarde ontvankelijk te zijn voor de mmiM r,uimwi sci* irisn verdere uitwerking van het dossier vanaf 1983 door de nieuwe meer derheid van CVP en CL in het OCMW geblokkeerd. Gebruik makend van deze passieve houding van het OCMW - waarbij tot op heden 18 akute bedden zelfs nog niet werden gevaloriseerd, kon de H.Hartkliniek haar diensten verder uitbouwen o.a. door het bekomen van 90 R.O.-bedden. 2. De toepassing van het volmacht- besluit Dehaene op de Ninoofse ziekenhuissektor betekende een tweede, grotere machtspositie van de H.Hartkliniek t.o.v. het OCMW-ziekenhuis Door bij de eerste besprekingen eendrachtig op te treden, konden alle frakties binnen het OCMW de grote machtshonger van de H.Hart kliniek neutraliseren. Nadat door voorstellen en tegen- voorstellingen de besprekingen in een kritieke fase kwamen, bestond de tweede grote politieke flater uit het feit dat: - in officiële vergaderingen van geëigende instanties als OCMW- raad of beheerskomité, schepen kollege of gemeenteraad, het dossier niet meer aan de orde was; - enkele raadsleden achter de cou lissen het dossier en de onder handelingen tot zich trokken, waardoor de inbreng van OCMW-raadsleden, zowel uit meerderheid als uit oppositie tot nul werden herleid. 3. Het derde gevolg was dat aan het ter goedkeuring voorliggend ontwerp niet meer mocht worden getornd door de OCMW-raadsle den, voorgekauwd zoals het was buiten de Raad. Daardoor werden redelijke amen dementen en argumenten, willens nillens door de onmondige CL- en CVP-raadsleden verworpen, on danks hun persoonlijke positieve aangebrachte argumentatie en deze zelfde direktie ons trouwens beves tigde dat hun voorstellen en brie ven aan het OCMW duidelijker en konkreter waren geformuleerd dan in de ontwerp-tekst neerge schreven. Onze tussenkomst is dus niet ge richt tegen de H.Hartkliniek die de akute ziekenhuissektor moet kun nen behouden, maar voor duidelij ke afspraken en formuleringen in zake de OCMW-opdrachten in de verzorgingssektor en de verzekerde tewerkstelling van het personeel." Na deze tussenkomst van Jacques Timmermans beklemtoonden CVP- en PW-woordvoerders dat - ten voordele van het OCMW- personeel - de tekst inderdaad nog moet verbeterd worden. Even wan kelde de PVV-CVP-meerderheid, omdat ten opzichte van het groot aantal aanwezige OCMW-perso- neelsleden, CVP en PVV mekaar nog trachtten de loef af te steken om de SP onrechtstreeks gelijk te geven. Er ontstond trouwens enige hilari teit in de zaal, toen op voorstel van de SP-fraktie het amendement tot verdaging ter stemming werd ge legd en R. De Rouck verklaarde inhoudelijk akkoord te zijn, maar met de CVP-PW-meerderheid toch tegenstemde. Ons Interklubkampioenschap "Sjoelen" gaat door op zaterdag 9 mei e.k. in de oude lokalen van Bond Moyson, Geeraardsbergse- straat. Begin om 14.30 u. Er zijn twee mooie bekers te winnen voor het koppel dat de meeste punten behaalt. Dus een mooie dag in het vooruitzicht. Klassement na de zevende speeldag: 1. Govaerts Etienne 43.891 2. Cooreman Godelieve 42.751 3. Vermeulen Norbert 42.003 4. De Coorde Herman 41.608 5. De Waegeneer Adolf 41.140 6. De Weghe Marcel 40.980 7. Waegeman Roger 40.553 8. Timmermans Robert 40.249 9. Eeckhout Johny 39.777 10. Van der. Hoeven Will. 39.642 1 Mei-kaarting op zaterdag 9 mei om zu uur stipt. Kampioenschapkaarting op zater dag 23 mei 1987. Bericht aan onze leden: de koffieta fel in het café is op dinsdag 12 mei te 14u30 i.p.v. 19 mei. Voorverkoop: 150 fr Kassa200 fr Cambrinus Bill Sinclair (p) U S A Big Bill Bissonnette (tb - voc) and The Crescent City Dreamers (B) Roosevelt The Maryland"Jazz-band (Duitsland) Rigoletto The New-Orleans Wild Cats (Nederland) Graffiti The Dave Donohoe Quartet (Engeland) Exclusief The Jeggpap New-Orleans Jazz-band (B) Feat Norbert Detaye (p -voc) Scotch The Willy Van De Walle Quartet (B) De Redding (kleine zaal) A S L K Big Band o I v Paul Quintens (B) The Falcon Willy Aelvoet s New-Orleans Swing Band (B) Jackie's Ragtime The Celebration Jazz Band (Engeland) De Krebbe The Cotton City Jazz Band (B) Jeugdclub Tien-Twen The Crew (Nederland) In Den Keizer Dan Pawson (tp - voc) (Engeland) and his Belgian New Orleans Friends Taverne «Ninive» Cuisine Cajun (B) Vzw Jazz-Nienol p/a J De Langemuntstraat 9 9400 NINOVE Programmalle Vzw Jazz-Nienof p/a Eric De Troyei Deze formatie, bestaande uit ama teur-muzikanten geselektionneerd pnder de bedienden van de ASLK, werd begin 1982 door pianist Jo Deghorain bijeengetrommeld. Enkele arrangementen werden in gestudeerd en de band werd voor gesteld aan Paul Quintens. Deze zeer ervaren pianist-komponist kwam, zag, luisterde... en nam de groep definitief onder zijn leiding. Met arrangementen van Eddy Hou se, Frans Van Dijck en Paul Quin tens kreeg deze formatie een eigen stijl die zeer gewaardeerd werd tij dens talrijke koncerten, ondermeer in Brussel, Gent, Kaiserslautern (Duitsland), op de Jazzkroegen tocht te Herzele en noem verder op. Eén van de hoogtepunten uit de nog korte historie van de band was het optreden met Toots Thielemans himself tijdens het Jazz-Rock-Blues festival te Ronse in september 1985. De formatie bestaat uit: Bandleider: Paul Quintens Drums: Frans Loris Gitaar: Hugo Ruys •Bas: Jan Vernaillen Piano: Georges Deghorain Trompetten: Gilbert Schoeps, Jan Loris, Paul Fleurinck, André Van Damme en Louis Van Espen Trombones: Jean-Pierre Druet, Al- fons Heylen, Theofiel Stockmans en Marcel Dupont. Hoorn: Yves Schoorens Perkussie: Albert De Boeck Zang en perkussie: Marceau Van de Velde. De voorzitter van SP-Pollare, An dré Faut, had op 26 april jl. de glimlach van de grote dagen. Zeer terecht, want kon om verkeerstech nische redenen de 1 Mei-prijs van Ninove Centrum niet doorgaan, dan was de Pollaarse Klimkoers een des te groter sukses. Meer dan 120 renners aan de start krijgen, goed weer, een massa toeschou wers en dan nog twee erg spannen de wedstrijden, men ziet dit inder daad niet meer alle dagen. André Faut, ooit de stuwende kracht van de Wielerklub Pollare en van de supportersklub De Dirks vrienden, had dan ook zijn beste beentje voorgezet. Zelfs politiek sekretaris Jacques Timmermans en C.S.C.-voorzitter Jean-Luc Fran- chet waren ingeschakeld als seinge vers. Blijkbaar met goed gevolg want de organisatie verliep vlekke loos. Hieronder een verslag van de ver richtingen van de BWCL-renners. A-reeks: 1. Van Riet, 2. Hercken- bosch, 3. Heuninck, 4. Baeyens, 5. De Milde, 6. Van der Eecken L., 7. Van Haute, 8. Goessens, 9. Necke- broeck, 10. Baete. B-reeks: 1. Van Houwenissen, 2. Scheerlinck, 3. De Rijck, 4. Fleury, 5. Van der Eecken A., 6. Van den Heede, 7. Van Laf r, 8. Vermeulen, 9. Dierickx, 10. Van Eesbeeck. C-reeks: 1. Moens, 2. Roels, 3. De Wachter, 4. Goossens, 5. Van Ges- telen, 6. Desamblanckx, 7. Ver- braeken, 8. De Wattines, 9. De Landsheer, 10. De Bruycker. D-reeks: 1. Droesbeke, 2. Vander Cruyssen, 3. Sonck, 4. Boone, 5. De Cocker, 6. Van der Vurst, 7. Mertens, 8. Gevaert, 9. Tanckere, 10. Duym. J.-L. Franchet Wij vestigen er de aandacht op van onze leden dat het Moederkens- feest deze maal zal doorgaan op een zaterdagnamiddag en wel op 9 mei 1987 te 15 uur, in de feestzaal van het Volkshuis. Op zaterdag 9 mei 1987 te 15 uur in de feestzaal van het Volkshuis, Ge- raardsbergsestraat 119, grijpt het Moederkensfeest plaats van de S.V.V. Op 16 april 11. vierden Van Hum- beeck Frans en Vandenbroeck Emilie hun 50ste huwelijksver jaardag. Op 7 mei was het de beurt aan Vandenspiegel Rochus en Dhaese- leer Suzanne om hetzelfde heuglij ke feit te vieren. Ter gelegenheid van de maande lijkse koffietafel in het lokaal café door hun voorzitter, raadslid Ro- Slech, Ninovestraat te Terjoden, werden beide gelukkige echtparen bert De Leu, nog eens extra in de bloemetjes gezet. Als blijvende herinnering aan deze halve eeuw gelukkig huwelijksleven werden prachtige tinnen schalen overhan digd. Op de maandelijkse koffietafel werd door Richard De Vos tijdens de gebruikelijke belotting een acht ste van schoppen gespeeld. Deze trouwe kaarter en meerdere malen In tegenstelling tot vorig jaar was 1 mei dit jaar te Haaltert een vat vol verge telij kheden 1. Het begon al met de afficheslag voor 1 mei, die, het moet gezegd, nogal laattijdig gestart was. Ge volg: weinig te zien in Haaltert (als het iemand kan troosten: in sommi ge andere gemeenten was het niet veel beter). 2. Op de 1 mei-optocht te Aalst waren we de "Vlag" vergeten. 3. 's Avonds, bij de belotting in ons lokaal, voor de eerste maal onder de nieuwe uitbaters Christia- ne Herman, waren errnaar... 40 kaarters opgedaagd (vorig jaar 76). Reden: - te veel manifestaties op dezelfde dag (Kermis Ede) - slechte keuze van datum (vol gend jaar mei-avond?) - na de overrompeling van vorig jaar (76 kaarters) misschien men sen afgeschrikt. Wat er ook van zij: "Voor één slechte oogst breekt de boer zijn schuur niet af'. Volgend jaar wel licht beter!?! Wegens plaatsgebrek moeten we ons beperken in de uitslag tot de nummers 1 tot en met 5: 1. Gees Gustaaf 5227 punten en de prachtige trofee geschonken door burgemeester-volksverte genwoordiger Herman De Loor. 2. De Man Daniël 5071 3. Buyle Lucien 4966 4. De Pelsmaecker Chris 4697 5. Van Lierde Germaine 4665 Wij zeggen nogmaals dank aan ie dereen en speciaal aan kd. Vincent Coppens en raadslid Rudy Eeck hout, die er voor zorgden dat alles tot in de puntjes klopte en ook aan kd. André Piron die zelfs op het einde van de avond zijn stem verloor. Kortom, al bij al mogen we toch nog gewagen van een geslaagde 1 mei-avond. Maurits Coppens Aan de top is er derhalve een duidelijke samenvloeiing van partij en staat die moeilijk demokratisch kan worden genoemd. Sedert de invoering van de Poder Popular (Volksmacht) in 1976 werd een systeem van direkte demokra- tie mogelijk die tot gevolg heeft dat vooral in de sfeer van de dagdage lijkse problemen de invloed van iedere doorsnee Cubaan groter is dan de onze. In de beginfaze van de revolutie was alle macht gecentraliseerd in de smalle top van de partij en werd in feite bij dekreet geregeerd. In 1970 besliste men dat dit "Het jaar van de 10 miljoen" zou wor den. Dit refereerde naar de suiker- oogst die dat jaar een rekord van 10 miljoen ton zou moeten halen. Het plan mislukte, maar uit deze mislukking werden de nodige les sen gehaald. De invloed van de bureaukratie was te groot en de politieke zeggenschap van het volk te beperkt, met als gevolg dat de plannen niet gefundeerd waren ge weest op de werkelijke mogelijkhe den van het land. Een decentralisering en een demo- kratisering van de staat waren noodzakelijk. Het stelsel van de Poder Popular verleend via getrap te verkiezingen, een grotere partici patie van de bevolking op ieder bestuursniveau. Tegelijk werd in 1976 ook een nieu we administratieve indeling in ge meenten en provincies toepasselijk. Ieder niveau heeft zijn raad die een uitvoerend kollege verkiest, met aan de top de ministerraad en rege ringsleider. Vooral op het gemeentelijk vlak heeft de Poder Popular zijn dege lijkheid bewezen. Belangrijk is dat de gemeen teraadsleden permanent afzetbaar zijn en ook verantwoording moeten afleggen tegenover hun kiezers op volksvergaderingen die enkele ke ren per jaar worden bijeenge roepen. Alhoewel de Poder Popular-orga- nen op lager niveau rekening die nen te houden met de centrale richtlijnen, zijn hun bevoegdheden uitgebreid en groter dan onze ge meenteraden. Zo benoemen zij de rechters van de volksrechtbanken en zijn zij verant woordelijk voor het beheer van alle produktie-eenheden en diensten op lokaal niveau (fabrieken, planta ges, scholen, gezondheidscentra, winkels, transport, kuituur, sport en ontspanning). De Poder Popular heeft derhalve ruime administratieve bevoegdhe den maar heeft weinig politieke zeggingskracht. De politiek is het terrein van de partij. Alhoewel de Cubaanse instellingen veel gelijkenis vertonen met die van de Sovjetunie, funktioneren deze instellingen in Cuba meer de mokratisch door de grote betrok kenheid van de basis) en is de maatschappij ook veel minder ver stard. Het was al van tijdens de tweede ronde dat Hans samen met Pascal zijn duivels ontbond. Van al de overige renners was het enkel Guy Lemmens die er nog in slaagde zijn wagen bij de twee vluchters aan te haken. Peter Bloem waagde ook nog een poging maar... naderde geen meter op de drie vluchters en liet zich dan ook wijselijk terug inlopen. Enkele ronden later pakte Hans terug uit met een scherpe "demar rage" en enkel Guy kon na een kilometerslange achtervolging nog prijswinnaar van de belotting "Gro te Prijs Robert De Leu" realiseerde deze achtste voor de eerste keer. Medespelers waren Frans Van Humbeeck, Petrus De Petter en Rachel De Doncker. Kroongetui gen waren uiteraard voorzitter raadslid Robert De Leu alsmede Marie-Louise Ghelens en Georges Van Impe. Het gaat goed met onze bond op Terjoden. Iedere eerste zaterdag van de maand zijn er 70 tot 80 aanwezigen. terug aansluiten. Pascal was onher roepelijk verslagen. WaaT iedereen reikhalzend uitkeek naar een spurt met twee was het in extremis Hans die in de laatste ronde nog enkele meters kon uitlo pen voor zijn vluchtgezel en dood moe, maar... zielsgelukkig de eind meet overschreed. Zijn zoveelste overwinning dit sei zoen. Na een vlug toilet mocht Hans dan ook de bloemen in ont vangst nemen van de plaatselijke schone, Tessa, uit café Olympia. De prachtige trofee Mare Galle - Marc was weerhouden ergens an ders ten velde - werd overhandigd, door Maurits Coppens, SP-voorzit- ter Haaltert-centrum. De uitslag: 1. De Meester Hans, 2. Lemmens Guy, 3. De Pauw P., 4. Van Durme R., 5. .Van Durme E. (M- k.c.) I

Voor Allen | 1987 | | pagina 7