suTTEGEM Geen geld voor herstelling rijksweg Wetteren-Brakel Openstaande betrekkingen Ottertentoonstelling Nieuw OCMW-lid Bericht van het Federaal SP/ CSC-sekretariaat Ife- II# Jf Jf Jfc IPf Jfc SwÊ Vuile Mong en de Vieze Gasten met "Schemerstad" Jaarlijks Traditioneel Familiefeest "Esperanto 100 laar" Stedelijke Tekenakademie Onze SP-wljkclubs organiseren 8 - 8 mei 1987 - «Voor Allen» CSCH. Voskring Zottegem i.s.m. CSC Strllpen Zondag 10 mei 1987 om 20 uur Tent op de binnenparklng Egmontkasteel te Zottegem M t' CSC Strijpen Zaterdag 23 mei 1987 om 17u30 Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Het is een publiek geheim dat Zottegem reeds jarenlang worstelt met een wegen-, via- dukten- en bruggenprobleem. Eén van de talrijke knelpun ten vormt onder andere de spoorwegbrug over de lijn Gent- Geraardsbergen Ondanks herhaaldelijke tus senkomsten vanuit de plaatse lijke hoek, kon dit viadukten- probleem tot vandaag de dag geen bevredigende oplossing vinden. Een oud zeer Bedeltocht naar ministeries Hoop... of valse hoop Drukke pendelroute Als de vos de passie preekt... en dan nog in de vacht van een plaatselilke minister A. Vermeylenkrlng Zottegem Beurtrol weekend-dienst van de thuisverpleglngsdienst Weekend 9.5 10.5.1987 Gezien in de loop van de maand mei de aanwezigheid van de federale sekretaris en de andere medewerkers her haaldelijk vereist is op aktivi- teiten en werkzaamheden bui ten het sekretariaat te Aalst (diverse degvergaderingen, ko pij en lay-out Voor Allen, Euro pese Dagen te Geraerdsber- gen) zullen onze lokalen onre gelmatig toegankelijk zijn. Gelieve zich voor eventuele dringende en/of persoonlijke aangelegenheden vooraf in verbinding te stellen met fede raal sekretaris Chris Vancop- penolle. Uiteraard zal het nodi ge gedaan worden om alles zo vlot mogelijk te laten verlopen, maar we verontschuldigen ons bij voorbaat voor mogelijke wijzigingen met betrekking tot de openingsuren van onze lokalen. "Aan het wegdek te zien gaat het hier om een niet belangrijke steenweg. Dit is echter wel het geval. Het is trouwens de drukke Rijksweg Wetteren-Brakel te ex-Erwetegem. Juan Carbon is een doorslag van de vele gezichten die hij als vluchteling moet opzetten in zijn worsteling met administratie en onbegrip. Hij woont in Schemerstad, op de schemergrens tussen onverschilligheid en open vijandigheid. Ooit, nu al weer veertien jaar geleden, stond hij in het midden van de belangstelling. Dat duurde maar kort, daarna zat hij in de wachtzaal, de doofpot. De Schemerstad moet hij trotseren. Zijn tragiek zit opgeborgen in talloze archieven, tussen kaften met lintjes toegeknoopt. I.s.m. de dienst Volksontwikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Inkom: 150 fr. (voorverkoop: 100 fr.) Met o.m. uitgebreide koude schotel, gelegenheidstoespraak door burgemeester-volksvertegenwoordiger Herman De Loor en schepen Laurent Stalpaert, tombola en gezellig samenzijn. Omlijst door orgelist Franky Van Elsue. Inschrijvingen (100 fr. voor SP/CSC-leden, 50 fr. voor kinderen, 150 fr. niet-leden) vóór 15 mei e.k. bü een der bestuursleden. Op 26 november 1986 stelde de Zottegemse burgemeester Herman De Loor andermaal de lakse subsi- diëringspolitiek van de huidige na tionale overheid scherp aan de kaak. Meer bepaald interpelleerde hij minister Olivier over de opvol ging van de werken aan de ge plande en ook beloofde spoorweg brug. Lakoniek luidde het antwoord van minister Olivier dat de aanbeste ding van de nieuwe brug op de rijksweg N 462 over de spoorlijn 122 niet had kunnen plaatsvinden "wegens budgettaire beperkingen". Om gelijkaardige redenen was het volgens minister Olivier al evenmin mogelijk geweest deze te program meren voor 1987. Ook in verband met het erbarmelij ke wegdek van de rijksweg N 462 Zottegem-Brakel, meer bepaald ter hoogte van de Smissenhoek-Kloos- terstraat zijnde de verbinding tus sen Erwetegem en Sint-Maria-Ou- denhove, brak de Zottegemse bur gervader zeer onlangs de zoveelste lans. Het ogenblik om onze geïnte resseerde lezers in te lichten, want op 14 april jl. liep op het Zottegem se stadhuis effektief een officieel antwoord binnen. Reeds vanaf juni 1984 vroegen een aantal kranten zich tWfccht af waar om zowel het weggedeelte Kloos- terstraat-Smissenhoek als onder deel van rijksweg N 462, als de brug aldaar over de spoorlijn Gent-Ge- raardsbergen maar niet hersteld raakten. Noch de weg, noch de brug zijn immers langer aangepast aan de noden van het moderne verkeer. Geen wonder dus het uiterst hevige plaatselijke verzet tegen de aanvan kelijke plannen om de bewuste brug niet in het verbeteringsprojekt op te nemen, geen wonder boven dien dat de Zottegemse burgemees ter vanaf het genoemde ogenblik niet afliet de overheid op haar plicht te wijzen. Op 29 juli 1984 nam Herman De Loor persoonlijk kontakt op met de minister van Verkeerswezen De Croo en Openbare Werken Olivier. Hij wees er deze excellenties op dat de verkeerssituatie ter hoogte van de Erwetegemse brug uiterst onvei lig is. De viadukt was in het verle den immers meermaals het toneel geweest van zware, ja zelfs dodelij ke ongevallen. En wat zou het worden als deze brug bovendien de trechterhals zou gaan vormen tussen twee voor vlot verkeer aangepaste wegstroken! Op respektievelijk 30 juli en 2 au gustus mocht Herman De Loor reeds van de genoemde ministers vernemen dat het dossier "met de grootste ijver" zou onderzocht worden. Op 21 september 1984 stuurde De Croo de Zottegemse burgemeester een eerste rapport terzake van de NMBS. Uit het rapport bleek dat reeds 30 jaar geleden de kwestie van de vernieuwing van de brug was onderzocht; de verbreding was er evenwel nooit gekomen omdat het Ministerie van Openbare Wer ken niet in het projekt geïnteres seerd bleek. Volgens De Croo lag het precies bij het genoemde minis terie om de verkeersveiligheid van de weggebruikers te garanderen. De NMBS wou daarom, steeds vol gens De Croo, geen kosten op zich nemen maar bleef anderzijds altijd bereid de eventuele voorstellen van het ministerie van Openbare Wer ken in overweging te nemen en aktief mee te werken. In de brief van 21 september aan Herman De Loor beloofde De Croo overigens bij zijn kollega van Openbare Wer ken nogmaals persoonlijk te zullen aandringen. Begin oktober ontvingen de minis ter van Verkeerswezen en de Zot tegemse burgemeester een gelijk luidend schrijven van de minister van Openbare Werken. Uit een studie van Openbare Wer ken wis immers gebleken dat de kwestieuze brug inderdaad een le vensgroot verkeersprobleem vormt. De haaks op de spoorweg aangeleg de brug valt namelijk buiten het wegtracé en wordt verder over een afstand van 80 m gevolgd door drie scherpe bochten. De geringe weg- breedte van de brug veroorzaakt werkelijk een flessenhalseffekt, waardoor het verkeer flink ge stremd wordt. Uit de resultaten van de laatste verkeerstelling van 1980 gehouden door het ministerie van Verkeers wezen blijkt dat liefst 3.351 voertui gen (waaronder bijna 100 lijnbus sen) en 766 fietsers van het ge noemde wegvak, dat een onderdeel is van de verbinding Brakel-Zotte- gem, gebruik maken. De minister van Openbare Werken toonde zich op 4 oktober overigens zelf een voorstander van spoedige moderniseringswetken Met fierheid konden wij in ons blad van 26 oktober 1984 dan ook mee delen dat de inspanningen van de Zottegemse burgemeester naar alle waarschijnlijkheid spoedig vruch ten zouden gaan afwerpen. Uit een kontaktname met afgevaar digde van de NMBS was bovendien gebleken dat in het raam van de afschaffing van een gelijkgrondse spooroverweg verderop een globaal toereikend plan diende uitgewerkt te worden. Het was derhalve aan gewezen dat zowel de NMBS als het Bestuur van Wegen en het Zottegemse stadsbestuur overleg zouden gaan plegen om van de uiteindelijke modernisering een feit te maken. Op 3 januari 1985 beslis te minister Olivier dat de bouw van de nieuwe brug en de wegenwerken aan de Kloosterstraat en Smissen- hoek gescheiden dienden te blij ven. Op 29 november 1985 inter pelleerde Herman De Loor de mi nister van Openbare Werken an dermaal. De minister antwoordde toen dat de aanbesteding van de brug in 1986 kon plaatshebben en dat voor de normalizeringswerken aan de Kloosterstraat en de Smissenhoek de onteigeningen aan de gang waren. Op 15 mei 1986 antwoordde men vanuit de hoek van Bruggen en Wegen dat de aanbesteding van de werken vermoedelijk pas in 1987 zou kunnen plaatshebben. Op 26 september 1986 stelde Her man De Loor minister Olivier op nieuw een parlementaire vraag om te vernemen wat er van de brug en van de werken uiteindelijk zou ge worden. Zoals reeds hogerop mee gedeeld, berichtte de minister de Zottegemse burgemeester dat zo wel de brug als de werken aan de Kloosterstraat en de Smissenhoek ten vroegste voor 1988 zouden zijn. En om de bedeltochten (voorlopig) te besluiten: Op 1 april 1987 richtte de Zotte gemse burgemeester zich tot de direktie van de Provincie Oost- Vlaanderen van het Wegenfonds met de weinig bemoedigende me dedeling dat de Kloosterstraat en de Smissenhoek in alsmaar erbar melijker en dus verkeersonveiliger staat geraken. In een brief van 14 april 1987 gaf de genoemde direktie deze bevinding grif toe en beloofde dat door de regiedienst de nodige voorlopige herstellingen zouden worden uitge voerd om de verkeersveiligheid blijvend te waarborgen. Echter voegde men er aan toe dat het niet mogelijk is tot definitieve herstellingen over te gaan gelet op de beschikbare onderhoudskre- dieten. Kortom, voor wie tussen de regels leest: de weggebruikers van rijks weg N 462 worden met het zoveel ste kluitje in het riet gestuurd. Met de grootste ontsteltenis las men dan ook in de recente AZ- editie Zottegem-Brakel in een arti kel getiteld "Herman De Croo ij vert voor zijn streek" dat Herman De Croo zijn kollega, minister Louis Olivier, "niet loslaat". Voor al de wegeninfrastruktuur ligt De Croo nauw aan het hart, zo gaat het genoemde artikel voort. En dan worden een reeks wegen en wegde- len opgesomd waarvoor de blauwe excellentie het blijkbaar wil opnemen. Onder nr. 2 komt ook het baanvak Zottegem-Brakel voor. Over onze Kloosterstraat en Smissenhoek wordt evenwel met geen woord gerept! Fatale eindkonklusie. Words, words, words! Noch De Croo, noch de huidige nationale rooms-blauwe koalitie geven een barst om de verkommering van sociaal-ekono- mische ontsluiting van Zuidoost- Vlaanderen en evenmin om de ver keersveiligheid aldaar. Totaal ironisch klinkt dan ook de slotzin van het genoemde artikel: "Deze werken zullen in grote mate bijdragen tot een grotere verkeers veiligheid"! Wie van al het boven staande heeft kennis genomen, weet inmiddels beter! In zaal Helios, Kazernestraat, Zot tegem van 9 tot 22 mei 1987. Opening op 9 mei om 19 u.: officië le opening door burgemeester Her man De Loor, voordracht over de otter door de h. Guido Van Steen bergen, konservator van het na tuurhistorisch museum van de ko ninklijke maatschappij van dier kunde van Antwerpen. Nadien volgt er een receptie. De tentoonstelling is een organisa tie van het stadsbestuur van Zotte gem, in samenwerking met de ko ninklijke maatschappij van dier kunde van Antwerpen en de pro vinciale uitleendienst. De tentoonstelling is alle weekda gen open van 9 tot 12 u en van 14 tot 17 u. Vrijdag 8 mei a.s. om 20 u. Auditiezaal Stedelijke Muziekschool F. Bogaertstraat 12 Voordrach- en informatie avond over de internationale taal Esperanto door de Gentse Esperantobond. 8-9-10 mei: Opendeurdagen in de akademie met bijhorende expo in het teken van VB en LS afdeling. Vrijdag 8 mei: opening om 20 u met eventuele receptie Zaterdag 9 mei: pannekoeknamid- dag ten voordele van het cafetaria Zondag 10 msi: 11 u.: aperitief jazzkoncert met eventuele mede werking van de muziekschool. - Wijkklub Velzeke-Elene Familiefeest op zondag 10 mei 1987 om 15 u. in zaal C.O.C., Provinciebaan 115. - Wijkclub Erwetegem, God- veerdegem, Sint-Goriks-Ou- denhove, Sint-Maria-Ouden- hove Familiefeest eind mei 1987 in zaal ex-gemeenteschool, Tweekerkenstraat 157. Het Vast Sekretariaat voor werving van het Rijkspersoneel deelt mee: ASPIRANT-OPVOEDER Het Vast Wervingssekretariaat organi seert een vergelijkend wervingsexamen voor aspirant-adjunkt-sektiechef bij de Dienst voor Jeugdbescherming (Minis terie van Justitie). Twee betrekkingen zijn thans vakant bij het Rijksopvoe- dingscentrum te Mol. De vrouwen wor den niet toegelaten tot deze betrekking. De kandidaten moeten op 19 mei 1987 tenminste 21 jaar oud zijn en houder zijn van een studiegetuigschrift dat toe gang verleent tot de betrekkingen van niveau 2 (bijv. gehomologeerd getuig schrift of erkend diploma van middelba re studies van de hogere graad). Uiter ste inschrijvingsdatum 19 mei 1987. Het examenreglement AN 87.044A kan op aanvraag worden bekomen bij het Vast Wervingssekretariaat, Pachecolaan 4, bus 4, 1010 Brussel op tel.: 02/210.43.80 en 02/210.43.81. ARBEIDSBEMIDDELAAR (Kleding) Het Vast Wervingssekretariaat legt een werfreserve aan voor nederlandstalige RV A-arbeidsbemiddelaar (kleding) met een elementaire kennis van de Franse taal. Een betrekking is thans vakant bij het Gewestelijk RVA-bureau te Brussel. De kandidaten moeten op 13 mei 1987 minstens 23 jaar oud zijn en drie jaar aktiviteit hebben in de sektor hetzij in een onderneming, hetzij als zelfstan dige. De kandidaten dienen uiterlijk op 19 mei 1987 in te schrijven en bij hun aanvraag een door het gemeentebestuur of de schooloverheid eensluidend ver klaard afschrift van het vereiste diploma en een verklaring over de beroepserva ring bij te voegen. Het examenregle ment AN 87.046 A kan op aanvraag worden bekomen bij het Vast Wer vingssekretariaat, Pachecolaan 4, bus 4, 1010 Brussel op tel.: 02/210.43.80 en 02/ 210.43.81. GESCHOOLD WERKMAN Bij de Waterzuiveringsmaatschappij van het Kustbekken zijn thans elf be trekkingen vakant voor geschoold werk man (algemeen onderhoud). De kandi daten moeten op 19 mei 1987 ten minste 17 jaar zijn en houder zijn van een rijbewijs B. Uiterste inschrijvingsdatum 19 mei 1987. Het examenreglement AN 87.051 A kan op aanvraag worden be komen bij het Vast Wervingssekreta riaat, Pachecolaan 4, bus 4, 1010 Brus sel op tel.: 02/210.43.80 en 02/ 210.43.81. Sektor Herzele Verpleegster Karine Van der Sypt Tel.: 091/60.37.92 Sektor Zottegem Verpleegster M.J. Tack Tel.: 091/60.29.09 Sektor Aalst Verpleegster Chris Neetens Tel.: 053/78.85.09 Sektor Denderleeuw Verpleegster Lieve Leyman Tel.: 054/33.08.54 Sektor Ninove Verpleegster Martine De Cremer Tel.: 054/32.14.34 Sektor Geraardsbergen Verpleegster Christine Van de Vijver Tel.: 054/41.74.72 Sektor Brakel Verpleegster Rita Daneels Tel.: 091/60.03.84 Verpleegster Lucie De Muyter Tel.: 055/49.84.91 Sektor Erembodegem Verpleegster Karine Verleyen Tel.: 053/77.59.59 Ingevolge verhuis naar De Pinte, nam Germain Van Audenhove ontslag als OCMW-lid. Hij wordt opgevolgd door Nadine Stalpaert, die op 2 mei de eed aflegde. De redaktie dankt Germain voor zijn vele diensten die hij aan de socialistische beweging te Zottegem bewees en wenst Nadine Stalpaert een vruchtbaar mandaat toe.

Voor Allen | 1987 | | pagina 8