1 Gebekvecht en mislukt shownummer op gemeenteraad Stationsstraat is vandalisme beu Op de walree gered, maar voor hoelang 25 MEI 87 Zottegëm Binnen in FOS 10.30u TONGEREN EUROPEES POLITIEK KAFFEE 000-0000074-74 Werner Van den Stockt Vorige week maandag verga derde de gemeenteraad opnieuw. Óp uitzondering van CVP- raadslid Van de Meulebrou- cke was de raad voltallig. Ook was de publieke belang stelling groter dan gewoon lijk, hoewel er geen speciale agendapunten dienden be handeld. Misschien groeit het politieke bewustzijn in de Eg- montstede. Ons zou het in elk geval ver heugen. Verkeer Tolerantie in de Nederlandse Letteren, pag. 4 Opendeurdagen te Aalst, Ninove en Geraardsbergen: zie overal Mag een werkloze arbeid verrichten?,pag. 5| OCMW-tewerkstelling van kansarmen, pag. 5 Europa is meer: totaalspektakel, pag. 6 Openbare Werken Gesco's Bijkomende vragen Zondagnamiddag kon men in Denderleeuw op de koppen lopen. De Ronde van Vlaan deren bracht in haar zog niet alleen honderden wielerlief- hebbers maar ook de BRT en de verzamelde Vlaamse wie- Ierpers met zich mee. Unieke gelegenheid voor de Dender leeuw se politici en de fine fleur van de gemeente - of wat daarvoor moet door gaan - om in de belangstel ling te komen. Kakstraat of Pisstraat EEN DIKJATUUR OMVERSCHOPPEN. DIE VAN DE HONGER. MANIFESTATIE Europa is meer Vrijdag 22 mei 1987 om 20 uur Zaal Marbol (Volkshuis), Markt 15 te Geraardsbergen - BRT-journalist Dirk Sterckx modereert het debat met de Euro-parlementairen Raf Chanterie (CVP), Karei De Gucht (PVV), Jaak Van de Meulebroecke (VU) en Willy Vernimmen (SP) - Kristof zorgt voor muzikale intermezzi. Vrijdag 22 mei 1987 49' jaargang nr. 21 Weekblad van de S.P Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Er stonden heel wat aanvullende politiereglementen op het verkeer ter diskussie. Voor sommige ervan had het schepenkollege vooraf overleg gepleegd met de betrokken straatbewoners, teneide ook hun mening terzake te kennen. In het Meileveld en in Tra veins zal het vortaan niet meer toegelaten zijn langs beide zijden van de straat voertuigen te parkeren. Per halve maand zal er beurtelings parkeren worden ingevoerd. Deze regeling zal ook van toepas sing worden gebracht op een ge deelte van de Godveerdegemstraat, nl. tussen het kruispunt van de Godveerdegemstraat, de Kastanje laan en de Broeder Marèslaan en het kruispunt Godveerdegem straat, Acacialaan, Leliestraat. Op eerstgenoemd kruispunt zal in de toekomst de voorrang van rechts niet meer van toepassing zijn. Dit houdt in dat de rijksweg aldaar prioriteit krijgt op de gemeen tewegen. Op de Meerlaan zal ter hoogte van het nieuwe rijkswachtkomplex par keerverbod worden ingevoerd over een lengte van 1,5 meter langs beide zijde van de inritten. In de Trapstraat zullen 24 parkeermeters worden geplaatst op basis van het slalomsysteem zoals in de Hoog straat. CVP-raadslid Van Wambe- ke stemde tegen daar, volgens hem, het niet nodig is de stadskas via deze parkeertaks te spijzen. De burgemeester liet opmerken dat de parkeermeters in het Zottegemse :entrum niet werden geplaatst met bet oog op het innen van belas tingen maar om een groter parkeer- rendement tot stand te brengen en dit in de eerste plaats op vraag van de handelaars. Aan het kruispunt Parkstraat-Gro- tenbergestraat-Grotstraat zal een stopteken geplaatst worden, waar door de Grotenbergestraat voor rang bekomt op de Parkstraat. In het verleden zijn daar trouwens al heel wat accidenten gebeurd. In de Sint-Annastraat zal éénrich tingsverkeer van toepassing worden alsook parkeerverbod langs de kant van de onpare nummers. In de Molenstraat worden voortaan alle voetuigen van meer dan 5 ton geweerd, behalve als plaatselijk verkeer. De Doolbosweg is afgewerkt en opengesteld voor het verkeer. Ook daar wordt éénrichtingsverkeer van toepassing, komende van de Pro- vinciebaan. Ook wordt aldaar ge deeltelijk parkeerverbod inge voerd. Tot slot wordt naar aanleiding van de viering 120 jaar spoorwegen van 5 tot 9 juni 1987 een biezondere verkeersregeling van toepassing ge bracht in de straten die het Sta tionsplein met het centrum ver binden. In elke gemeenteraad komt uiter aard de rubriek "Openbare Wer ken" ter sprake. Deze keer in ver band met de uitbreidingswerken aan de basisschool te ex-Erwete- gem (Smissenhoek), waarvoor het voorontwerp ter tafel lag. De ver meende kultuurspecialist Vanden Holen (CVP) trachtte tevergeefs alweer een subsidienummertje op te voeren. Echter werd hij opnieuw gecounterd door de echte kultuur specialist Freddy Van den Bossche en zo mislukte zijn optreden voor de zoveelste keer en nog blijkt hij niet geleerd te zijn. Wat zegt het spreekwoord ook weer: "Een ezel verstuikt zich geen tweemaal aan dezelfde steen" Dit kan dus blijkbaar niet van ie dereen worden gezegd. Het ontwerp van de verbouwings werken aan de oude gemeen teschool te ex-Strijpen kreeg de instemming van alle raadsleden. Een princiepsbeslissing werd geno men inzake de uitbreiding van het brandweerarsenaal. Dit jaar nog zal het brandweerkorps trouwens verrijkt worden met een busje, dat echter geen onderdak vindt in de bestaande brandweerkazerne. Van daar dat men tot uitbreiding ervan dient over te gaan. Er werd ook beslist tot de aankoop van een traktor met klepelmaaier, van een dienstwagentje, van een lichte bestelwagen en van een luchtkompressor. Dit maakt alles te samen zo een slordige 3 miljoen uit. Verder werd de goedkeuring ver leend aan de uitbreiding en de aanpassing van het drinkwaterlei- dingsnet in de Meersstraat, de Veldstraat, de Doolbosweg en de Kleie (centrale begraafplaats). Ook werd voorlopige goedkeuring gegeven aan het onteigeningsplan in de Rodestraat en werd beslist de parkzone aan het Egmontkasteel uit te breiden. De aankoop van de achterliggende weide werd gereali seerd voor de som van 2 miljoen. Inzake het kontingent gesubsidieer de kontraktuelen diende een en ander op punt te worden gesteld. De raad verleende hieraan una niem zijn goedkeuring. Verder werden heel wat personeelszaken geregeld, gaande van verminderde prestaties over in disponibiliteits- stelling tot het toestaan van loop baanonderbreking. Zoals naar gewoonte had raadslid Van Wambeke (CVP) een paar vragen aan de agenda toegevoegd. De eerste in verband met de aan werving van een jeugdkonsulent. Waarop schepen voor de jeugd De Maesschalck antwoordde dat bin nenkort een opsteller zal worden aangeworven wiens opdracht ge deeltelijk zal bestaan uit jeugd werk. Zijn tweede vraag had betrekking op het opnieuw in werking stellen van gedoofde lampen van de open bare verlichting. De burgemeester deelde aan de vraagsteller mee dat alle aanvragen tot het opnieuw aanschakelen van gedoofde lampen door hemzelf sa men met de politiekommissaris ter plaatse worden onderzocht. Wanneer inderdaad blijkt dat om veiligheidsredenen het terug doen branden van de uitgeschakelde lamp noodzakelijk is, wordt daar gevolg aan gegeven. Na twee uren vergaderen en wat gebekvecht zat de gemeenteraad er op. Volgende afspraak, de tweede maandag van de maand juni. Een avondje uit! Van deze gelegenheid maakten ook de bewoners van de Stationsstraat gebruik om de grieventrommel te roeren. Sedert maanden wordt de ze buurt geteisterd door nachtla waai en vandalisme. Een petitie aan het adres van het gemeentebe stuur leverde niets op. Burgemees ter De Backer bleef als hoofd van de politie doof voor de grieven van de buurt. Pikant detail: De Backer is erevoorzitter van de dekenij Sta tionsstraat. Helpen schriftelijke klachten niet dan maar aktie yoeren ter plaatse op het gepaste moment, dachten de buurtbewoners. Voorbijgangers keken zondagmorgen dan ook op als ze de zwarte vlaggen aan de gevels zagen hangen samen met een aantal opschriften die er niet om logen. Opschriften die gingen van "Met de Ronde van Vlaanderen 7<en blok valt En nog één en nog één. Elk blok staat voor honger en elk blok dat neergaat moet duur betaald worden. Soms bijna onbetaalbaar: landbouwontwikkeling in een uitgedroogd land. Soms niet zo duur: een vrachtwagen voor een afgelegen dorp. Steun onze mensen ginder bij wat ze opbouwen. Schop een blok om en doe wat aan de honger. FONDS VOOR ONTWIKKELINGSSAMENWERKING FOS Grasmarkt 105 bus 46, 1000 Brussel. lopen onze politiekers met een dik ke nek, met de TD's zitten wij met de drek" tot "Stationsstraat wordt het nu Pisstraat of Kakstraat?". Uit reakties van de omwonenden konden we vernemen dat het de laatste tijd in de buurt helemaal niet meer te houden is. De Sta tionsstraat is altijd al een uitgangs buurt geweest, maar wat men de laatste weken allemaal moet mee maken kent geen voorgaande. Rui ten, rolluiken en gevels worden besmeurd. In deurportalen wordt geplast. Bloembakken kennen slechts een kort bestaan. Knallende motoren en vechtpartijen houden omwonenden uit hun slaap. Buren vertelden ons dat er recentelijk een aantal jongeren over daken van geparkeerde wagens liepen. Grote reden voor dit alles is dat het T-Dansantcircuit zich grotendeels naar het Stationskwartier verlegd heeft. Tal van deze TD's werden vroeger in een zaal in Welle georga niseerd. Na klachten van omwo nenden wenste de eigenaar zijn zaal voor dergelijke evenementen niet meer ter beschikking te stellen. Maatregelen dringen zich dus op. Er is niemand in de Stationsstraat, die iets heeft tegen het gewone en traditionele uitgangsleven in de buurt, wel moet aan het vandalisme en overdreven nachtlawaai paal en perk gesteld worden. "Onze petitie is zonder resultaat gebleven. Wij weten dat de luister bereidheid van politici pas begint te ontluiken bij nakende verkiezin gen. We zullen dat onthouden", schrijven de buurtbewoners in hun protestbrief. Het woord is nu aan Gustaaf De Backer om als hoofd van politie de maatregelen t nemen - in de eerste plaats een scherper politietoe zicht - die hij al lang had moeten en kunnen nemen. 'a CF' SALE kot", est ra c' Vorige week zag het er naar uit dat de val van de regering nakend was. Zelfs Wilfried Martens himself sloot de mogelijkheid van een regeringskrisis niet uit en het vonnis was nagenoeg voltrokken. Hoe kon het anders, nadat diverse regeringspartijen hun vertrouwen in de premier niet meer hadden vernieuwd en de verstandhouding in de koalitie omzeggens volledig zoek was geraakt, moest de Eerste Minister er normalerwijze zijn konklusies uit trekken. Na wat in de Kamer was voorgevallen was de grens van het politieke fatsoen voor de Premier inderdaad overschreden. Desondanks bleef Wilfried Martens zich aan de macht vastklampen en slaagde hij erin op de valreep de regering overeind te houden. Met het nieuwe feit dat hij met het indienen van een wetsontwerp heeft aangekondigd en met de oproep tot de regeringspartijen en tot de bestendige deputatie van Limburg om geen initiatieven meer te nemen, hoopt hij de tijd te krijgen om de regering nieuw leven te kunnen inblazen. Zijn eerste opdracht zal er vooral in bestaan de geschilpunten en sterke spanningen tussen de CVP en de PSC af te zwakken. In dit verband vragen wij ons toch af of hij er zal blijven in slagen de CVP bakzeil te doen halen; want blijkbaar beseft hij niet dat de CVP-kiezers dat in elk geval niet zullen blijven slikken en de afstraffing dan ook wel eens zeer groot zou kunnen zijn. De huidige schrik voor een regeringskrisis zou de CVP later wel eens duur te staan kunnen komen. De ontnuchtering zou dan,ook des te groter kunnen zij. Hoe dan ook, Martens slaagde erin zijn rooms-blauwe koalitie op de valreep te redden, maar wij vragen ons af voor hoelang? Als het van de SP afhangt, mag het morgen al gedaan zijn, want de werkende klasse is haar afbraakbeleid meer dan beu! Hoe kan het anders, na alles wat zij de arbeidende bevolking reeds heeft aangedaan! Herman De Loor Volksvertegenwoordiger m wflwiwillrfl i

Voor Allen | 1987 | | pagina 1