AALST Opendeurdag Herenhuis "Bethune" Provinciale opendeurdagen Eetfestijn Teater Opendeurdag De Weide HOFSTADE Jan Louies Eddy Dierickx 23-24TDH 14-1SU 2 - 22 mei 1987 - «Voor Allen» Socialistische gepensioneerden Aalst-Centrum Algemene vergadering Opendeurdag KTA en RMS lil Aalst Studiedag vrijwilligerswerk Panelgesprek Aalsterse Vrije Radio's Aanvullend politiereglement Verdelging ongedierte Tentoonstelling Zoals elders in Oost-Vlaan- deren, worden komend week end ook in Aalst een aantal privé-gebouwen opengesteld voor de bevolking. In deze reeks mocht zeker het huis "Béthune" niet ontbreken (beter gekend als het huis "De Vis") in de Pontstraat 31. Het huls en zijn bewoners FINANCIERINGEN CODEP Tel.: 053/78.84.52 zie achterzijde deze Voor Allen FINANCIERINGEN CODEP Tel.: 053/78.84.52 zie achterzijde deze Voor Allen Vormingsteater Jongeren en Seksualiteit ,Huisvuilophallng Opendeurdag Lyceum Geslaagde bingo-avond In trefpunt 't Brughuis Eetfestijn SP Groot-Aalst FINANCIERINGEN CODEP Tel.: 053/78.84.52 zie achterzijde deze Voor Allen Steun het Socialistische Jeugdwerk Aalst WIJkklub "Drievelden" FINANCIERINGEN CODEP Tel.: 053/78.84.52 zie achterzijde deze Voor Allen Partijberlcht SW Hofstade Moederfeest: geslaagd! [$co-<Sotisclj %)tiig J3(£<£#)cUj3(!: p jpoutstmnt 31 0n 1st sjj fp Uitnodiging aan alle afdelingen, onderafdelingen en nevenorganisaties Met deze nodigt de SP-afdeling Aalst U en uw familie uit op ons eetfestijn dat doorgaat op: zaterdag 23 mei van 17.00 tot 21.00 u. zondag 24 mei van 11.30 tot 18.00 u. in de gebouwen en tuinen van het Kasteeltje, Zijpstraat 36 te Hofstade. Menu: Soep Gegarnierd runds- en varkensgebraad met jagersaus en frieten Prijs: 250 frank (kindermenu 150 frank) Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij de plaatselijke bestuursleden en op het sekretariaat van Mare Galle, Houtmarkt 1 te Aalst en van Dirk De Meerleer, Koolstraat 38/1, Aalst. We hopen van harte U aldaar te mogen begroeten. In het kader van de provinciale opendeurdagen worden komend weekend een aantal Aalsterse ge bouwen, hovingen en tuinen open gesteld voor het publiek. Op zater dag 23 en zondag 24 mei telkens van 14 tot 17 u. kan het publiek een vrij bezoek brengen aan het Neer hof te Gijzegem, Dr. De Cock- straat, aan de tuinen van het Moor sels Waterkasteel en van het Aal- sters kasteel Terlinden en aan het Huis De Betthune aan de Pont straat 31 te Aalst (gids en tentoon stelling). Daarnaast worden geleide bezoeken gepland aan het Aalsters Belfort op zaterdag 23 mei om 15.30 u en op zondagnamiddag 24 mei om 15 u. aan het kultureel Onze volgende bijeenkomst heeft plaats op dinsdag 26 mei te 15 u in het Volkshuis, 2de verdieping, Houtmarkt 1. Koffietafel met koeken, een grote tombola, discobar met dans en leute. Een gezellig onderonsje en prettig babbeltje. Gastspreker is Dirk De Meerleer, provincieraadslid. De lidkaarten kunnen steeds in orde worden ge zet. Nieuwe leden zijn steeds welkom. René Van den Bossche Morgen zaterdag 23 mei houden het Koninklijk Technisch Athe neum (KTA) en de Rijksmidden school III aan de Ledebaan 101 te Aalst een opendeurdag. Na het aperitief om llu30 in zaal Vilain XIV volgt van 12 tot 14 u het restaurant. Het namiddagprogram ma wordt om 14 u ingezet met "Tea Time", gevolgd door modeshow- voorstellingen van 15 tot 15u30 en van 16 tot 16u30. Daarnaast zijn er doorlopend tentoonstellingen en demonstraties. De opendeurdag wordt muzikaal omlijst door het orkest "The Woody's" van leerling Danny De Saeger. Reservatie voor restaurant op 053/21.99.76 - 21.99.77 of 78.10.84. In het kader van een kursus "Wer ken met vrijwilligers" (zie Voor Allen, 15.5.1987) loopt een studie dag op zondag 24 mei a.s. vanaf 10 uur in het Aalsterse Netwerkcen trum aan De Ridderstraat 28. In formatie en inschrijvingen tijdens de kantooruren op het Netwerkse- kretariaat, De Ridderstraat 28 te Aalst, 053/78.89.81. Deelname prijs: 450 fr. Vanavond vrijdag 22 mei om 20 uur organiseert Imavo-Aalst in de Aal sterse Mikisklub aan de Nieuw- beekstraat 35 een panelgesprek over de niet-openbare radio's in Aalst met moderator Peter Van den Bossche en vertegenwoordi gers van de erkende Aalsterse vrije radio's. De toegangsprijs is gratis. centrum "De Werf" en om 16u30 aan de kabinetten van de burge meester en van de stadsssekretaris. Op zaterdagnamiddag 23 mei om 15 uur start een geleide P. Daens- wandeling en zondag 24 mei volgt om 9 uur een geleide Osbroekwan- deling en om 14 u een geleide wandeling door het Kravaalbos te Meldert. Informatie over de Pro vinciale Opendeurdagen bij de ste delijke dienst voor toerisme, Ge- biedshuisje Belfort, Grote Markt te Aalst op tel.: 053/77.11.11, toestel 240. De dienst is elke werkdag open van 9u30 tot 12 u en van 13 tot 17 u. Op zaterdag 23 en zondag 24 mei tot 18 u. 1. In de Hertshage te Aalst zal een strook worden afgebakend van drie gereserveerde parkeerplaatsen voor vrachtwagens, tegenover de huizen nrs. 49-57. 2. In de Leuvenstraat Erembode- gem zullen parkeerzones afgeba kend worden en de plaatsen aange duid waar de voertuigen mogen staan, zijnde van de huisnummers 79 tot 81, 82 tot 86, 89 tot 93A, 100 tot 108. 3. In de volgende straten zal par keerverbod ingesteld worden: a. Keienberg, gedeelte tussen de bocht en de Drieveldenweg, aan de kant van de pare huisnummers. b. Esplanadestraat aan de zijde van de onpare huisnummers, over de gehele lengte. c. Beekveldstraat aan het huis nummer 2, over een afstand van 11 meter. d. Kerkstraat te Aalst-Baardegem vanaf het huis nummer 11 tot aan het kruispunt met de Mechelse- steenweg, aan weerszijden. 4. Op de Gentsesteenweg zullen twee gereserveerde parkeerplaat sen voor mindervaliden worden in gesteld ter hoogte van de huizen nrs. 118 en 116. 5. Op de Tragel, gemeenteweg te Aalst-Hofstade, wordt een gereser veerde parkeerplaats voor minder validen ingesteld tegenover het huis nr. 25a. Door de ontsmettingsploeg van de stedelijke dienst Volksgezondheid wordt op georganiseerde wijze aan ongedierteverdelging gedaan. Aan gezien bepaalde produkten schade lijk kunnen zijn voor de gezond heid, wordt aan de bevolking ge vraagd het lokaas en de kisten waarin het lokaas wordt gelegd, niet aan te raken. Om een beter idee te krijgen van de infestatiedruk, wordt aan de bevol king gevraagd de dienst te verwitti gen wanneer ongedierte OP OPENBAAR DOMEIN wordt op gemerkt. Informatie tijdens de kan tooruren op 053/77.11.11, toestel 267. Tot zondag 31 mei a.s. loopt in de Aalsterse Belfortkrypte aan de Grote Markt een tentoonstelling met keramiekwerken van Martine De Bruyn en schilderwerken van Marc Van Cauwenbergh. De ten toonstelling is te zien op woensdag, donderdag en vrijdag van 14 tot 18 uur en op zater- en zondagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. De familie De Vis, grootgrondbezit ters geworden door het huwelijk van de Moorselse stamvader met een dochter van de Aalsterse here- boer Judocus De Cock, kocht het huis pas in 1926 (voor 300.000 fr.). Charles De Vis was hoofd van de plaatselijke burgerwacht en provin cieraadslid voor de Katholieke Par tij. Niemand van de kinderen De Vis huwde; een dochter werd zelfs vastgehouden, o.a. in het huis in de Pontstraat, omdat ze wilde trou wen. Oud geworden, lieten de "kinderen" De Vis hun talrijke ei gendommen verkrotten. Nu is de familie uitgestorven. L.P. Boon werkte aan een boek over deze familie, toen hij overleed. Het huis werd in 1961 door de staat ontei gend. (7,5 miljoen) De Midden schoolleerlingen genieten er nog dagelijks van de neo-gotieke relic ten. De eerste eigenaars zijn echter interessanter. Baron Jean Baptiste Béthune uit Kortrijk was een vermaard archi- tekt. Hij stichtte de Sint-Lucas- school in Gent en was promotor van de toen moderne neo-gotiek, gebaseerd op de middeleeuwse go tische stijl. In 1875 tekende hij voor zijn broer Paul (senator), die met de dochter van een Aalsters indus trieel (Leirens-Eliaert) gehuwd was, een fraai neo-gotisch heren huis. Jan Gotiek, zoals hij genoemd werd, tekende zelf de deuren, klin ken, scharnieren, plafonds, trap pen, schouwmantels, smeedijzeren veranda... Inde jaren '70 werd spij tig genoeg de ganse zijvleugel afge broken, maar het hoofdgebouw bleef gelukkig vrij goed bewaard. Samen met o.a. Guido Gezelle vond "Jan Gotiek" onze middel eeuwen de bakermat van de Vlaamse cultuur. Hij versierde de voorpagina van Gezelles tijdschrift "Bij den Heerd" en in een der kamers van het huis Béthune vin den we een door de architekt uitge tekende spreuk "Zegen de haard en de warmte", maar dan in het pot jeslatijn. Baron Paul Béthune (1830-1901) woonde eerst in het grote herenhuis van zijn schoonvader. Dat stond, samen met de grote textielfabriek, waar nu de parking is in de Pont straat, rechtover het huis Bethune. Zo kon hij de werken aan zijn nieuwe woonst goed in het oog houden (en weet de bezoeker van de tentoonstelling meteen waar hij zijn wagen kwijtkan). Eén der zonen, Leo de Bethune (ondertussen was er een adellijke "de" voor de naam gekomen) was aktief in de (Kongo)politiek ten tijde van Priester Daens. In Aalst werd een laan naar hem genoemd. Het opengestelde pand staat op de wachtlijst voor de klassering. De voorgevel is gerestaureerd en de achtergevel wordt binnenkort aan gepakt. Wil je meer over dit huis en zijn illustere bewoners vernemen, breng dan een bezoek aan de ten toonstelling op 23 of 24 mei (14-18 u). De toegang is langs de Koets poort in de Pontstraat 31, dat was immers de voordeur van het huis De Vis - pardon, Béthune. Morgen zaterdagavond 23 mei om 20 uur brengt het Progressief Aal sters Collectief Theater (PACT) in de Bathyscaaf aan de Meuleschet- testraat 74 te Aalst de première voorstelling van "Ghequetst", een experimentele theaterproduktie van Jo Van den Brulle met Gra- cienne Van Nieuwenborgh, Guido Clinck en Eric Citters en muzikale begeleiding door Fi (Patrick Ael- brecht) en Cynrik De Decker. De voorstelling loopt nog op 23, 24, 27, 29, 30 en 31 mei en 1 juni 1987 telkens om 20 uur. De toegangs prijs bedraagt 180 fr. Reservatie en kaarten tijdens het weekend en op donderdagavond in De Bathyscaaf op tel.: 053/78.76.24 en op werkda gen op het Pact-sekretariaat, Ge- raardsbergsestraat 52 te Aalst op tel.: 053/77.62.94. Morgen zaterdag 23 mei opent de ervaringsgerichte basisschool "De Weide" van 10 tot 19 uur de deuren voor geleid bezoek, tentoonstelling in kleuter- en lagere school, anima tie en tombola. Zaterdagnamiddag loopt vanaf 14u30 een debat over ervaringsge richt onderwijs gemodereerd door Kathy Lindekens (BRT-radio) met ouders en begeleiders om 16 u gevolgd door een vraagbaak voor kinderen. De kleuterschool van "De Weide" is gevestigd aan de Hoogkouterweg 7 te Erpe-Mere en de lagere school in de Zevekootstraat 67 te Erpe- Mere. "De Weide" zoekt een on derwijzeres) voor schooljaar 1987- 1988. Schriftelijke kandidaturen vóór 1 juni 1987 bij An Coppens, Kleine Steenweg 34, 9410 Erpe- Mere. Informatie tijdens de school uren op 053/77.88.38. Vanavond vrijdag 22 mei om 20 uur brengt teatergroep "Grotesk" in het Aalsters Netwerkcentrum aan De Ridderstraat 28 een voorstelling van de produktie "Tussen droom en werkelijkheid" over de seksuele en relationele belevingswereld van jongeren tussen 15 en 18 jaar, met scènes over jaloezie, verwachtingen op emotioneel en affektief vlak en waarden- en normbeleving in ver band met seksualiteit. De toegangs prijs bedraagt 80 fr. Organisatie Netwerk i.s.m. C.G.S.O., HAK, Teledienst-Aalst en Jebron. Naar aanleiding van de wettelijke feestdag op donderdag 28 mei a.s. wordt de huisvuilophaling van de donderdagronde verschoven naar woensdag 27 mei. Morgen zaterdag 23 mei om 15 u worden de pieuwe gebouwen van het Aalsters Lyceum aan de Pont straat officieel geopend. Na de aka- demische zitting volgt de onthulling van een gedenkplaat en een rond gang door de nieuwbouw. Zondag 24 mei a.s. loopt vanaf llu30 de jaarijkse opendeurdag met anima tie, tentoonstellingen, onderwijsin- formatieleerlingendemonstraties toneelvoorstelling, sportfeest en doorlopend restaurant. Vrijdag 11. organiseerde het socia listische trefpunt 't Brughuis een geslaagde bingo-avond. De talrijke aanwezigen speelden naar mooie prijzen (cassette-deck, radio's, Spanjereis, e.a.). Onder leiding van Mare en Dirk werd het een aangename en ontspannende avond. Francois Van Goethem's moeder en schoonmoeder gingen met de mooiste prijzen lopen. Het originele dansnummer van Mare Seminck sloot de avond af. Paul De Wevers oproep om op dezelfde weg verder te gaan werd met een warm applaus bevestigd. Toekomstige geïnteresseerden lopen alvast eens binnen aan de Werf. Wij hebben het genoegen U uit te nodigen tot het eetfestijn georgani seerd door de SP Groot-Aalst ter ondersteuning van haar werking, op 23 en 24 mei 1987. Voor de details verwijzen wij naar de aankondigig elders in dit blad. Ook de leden van onze onderafde ling worden verwacht. Kaarten zijn te bekomen bij de voorzitter en sekretaris: Paul Van de Meerssche, tel.: 053/21.55.05 - Patrick De Smedt, tel.: 053/ 78.84.52. Na een moeilijke periode ingevolge de brand draait de S.J.A. opnieuw op volle toeren. De dienstverlening werd opnieuw geoptimaliseerd. El sie De Man is dagelijks bereikbaar in het sekretariaat (kelderverdie ping Volkshuis, tel.: 053/78.36.10). Verschillende militanten en manda tarissen gaven reeds een permanen te opdracht (100 of 50 fr.) als blij vende steun aan de werking. Som migen opteerden echter voor een jaarlijkse storting. Bij deze vragen wij aan deze militanten dit nu te doen vermits de kosten opnieuw oplopen. Uw bijdrage is welkom op nr. 870/0408 119/06 van het S.J.A., Houtmarkt 1 te Aalst. De spanning was er te snijden op onze laatste belotting 86-87, na 3 spelen was de stand ongewijzigd, Luc kon op zijn lauweren rusten. Maar helaas, de man met de hamer kwam ten tonele en Luc moest het onderspit delven, dit met 195 pun ten in het laatste spel. De rangschikking is dan ook een flink stuk gewijzigd en de kam pioen gekend. Hier dan de eindklassering: 1. BooneEtienne 34.404 2. Demeulemeester Hippoliet 34.385 3. De Strooper Annie 34.361 4. De Neef Jozef 34.238 5. Simal Luc 34.216 6. Boxstael Francois 33.217 7. Meert Paula 32.801 8. De Neef Prosper 32.733 en zo ging het verder tot bij de laatste, Roger Schauvlieger, 27.080. Dirk De Meerleer (provinciaal raadslid) had er aan gehouden om persoonlijk zijn trofee te komen overhandigen en de kampioenen te komen gelukwensen. Aandacht! Ter gelegenheid van kermis Drie- velden op vrijdag 5 juni 1987 om 20 uur in feesttent: Grote Belotting, 3.000 fr. vooruit inleg 50 fr. Plus voor de eerste een trofee geschon ken door Dirk De Meerleer, pro vincieraadslid. Zaterdag 6 juni om 20 uur "Verkie zing Miss en Mister Drievelden". Zondag 7 juni vanaf 16 uur: Grote Play-Back wedstrijd, deelname 100 fr. Aan iedere deelnemer een herinne ringsmedaille. Zondag 14 juni 1987: Aperitiefkon- cert door de harmonie Hand aan Hand, om 11 uur. We verwachten U allen! pftt»gi»oooooo«aasnnruau»ooco<iocKg8«in.«tum >0'.i ooooowua uuu u uooo u oo c Zondag 24 mei a.s. om llu30 sa menkomst in het Volkshuis, van waar we gezamenlijk vertrekken naar het Eetfestijn op het Kasteel. Op dinsdag 2 juni a.s. om 20 uur partijbestuur. Tentoonstelling van arbeiders-kun stenaars tijdens het weekend van 6, 7 en 8 november. Zaterdag 11. vond onder massale belangstelling het jaarlijks Moeder- feest plaats. Het SW-bestuur on der de kundige leiding van Marina Creutz maakte er een prettige na middag van vol met ontspanning en informatie voor de leden. Het Moe derfeest werd besloten met een lek ker eetmaal en de uitreiking aan alle moeders van een prachtig potje bloemen. Het SW-bestuur ver dient vast en zeker een pluimpje voor deze geslaagde aktiviteit, trouwens kan de SW-afdeling Hofstade als een voorbeeld gesteld worden voor de andere afdelingen. Doe zo verder. OCMW-raadslirl Projet pour la construction de la maison de M. Le Baron P. Béthu ne, Rue de la Livre (du Pont). De officiële straatnaam was nog anders: Rue de Bruxelles. Aquarel op kalk door J.B. Béthune - Neo-gotische omlijsting naar Béthune.

Voor Allen | 1987 | | pagina 2