K.T.A.-Geraardsbergen P O c O N C RT TOPDAG EUROPA Jongeren lopen voor socialisme Het hoekje van onze Europarlementair ZOMER MODESHOW Ol LU Tri zaterdag 30 mei 1987 rp PE 1 Mei te Onkerzele m... ■s&v.vy f MUN THUIS: Een groep jongeren, bijeen gebracht door de jongsocia listen, zal deelnemen aan de jogging van 30 mei die past in het kader van de Europa- maand georganiseerd door Europarlementair Willy Ver- nimmen. EUROPA IS OOK NOG MEER K, wr IK DOE MEE April - mei 1987 Politiek Café Modeshow Kroegentocht Kwistornool Popconcert Golden Big Band-avond Topdag Fietseling op de Muur rv r Zaterdag 23 mei 1987 nkom: 150,- fr., voorverkoop: 100 fr. yLl V~ w'Mj wfv^- ónil$u GERAARDSBERGEN vis wedstrijd jogging wandel tocht boeren markt folklore wandel - concert 1 11 restaurant etalage wedstrijd prijs uitreiking 6 - 22 mei 1987 - «Voor Allen» Het K.T.A. is een oudersgerichte school. Vier maal per jaar wordt aan de ouders per post het eigen Contactblad toegestuurd met alle nuttige schoolinformatie zodat de ouders op de hoogte zijn van het schoolleven. Driemaal per jaar - omstreeks 15 november, 1 april en 30 juni - wordt aan de ouders de gelegen heid geboden in kontakt te treden met de direktie, de leraars, de op voeders, om eventuele problemen met hun kinderen te bespreken. De direktie staat het ganse jaar na eventuele telefonische afspraak ook ter beschikking van de ouders om de begeleidingsproblemen op te vangen. Het K.T.A. is een leerlinggerichte school. Niets wordt onverlet gela ten om de leerlingen in volle har monie met de andere leden van de schoolgemeenschap tot volle ont plooiing te laten komen. Er wordt getracht de leerlingen te laten wer ken aan hun geestelijke en lichame lijke groei naar volwassenheid, niet binnen een strak keurslijf van strik te reglementen maar in een systeem van zelfdiscipline. Er wordt gestreefd naar een school waar de nodige tucht en orde heerst om de rust in het schoolleven te bewaren. Er is strenge kontrole op afwezigheden, schoolverzuim, te- laatkomen. De leerlingen worden degelijk voorbereid op het toe komstige! beroepsleven door het volgen van stages in bedrijven. Dit gebeurt voor de afdelingen Kan toor, Kleding, Carrosserie, Auto techniek en Gezins- en Sanitaire Hulp. De leerlingen die wensen verder te studeren worden grondig geïnfor meerd over studiemogelijkheden en toekomstkansen in een jaarlijk se informatie-avond begin maart. De veelzijdigheid van de aangebo den studierichtingeil waarborgt een zeer grondige voorbereiding op stu dies in het hoger onderwijs. Wis kundig-Wetenschappelijke richtin gen met 8 u of 6 u wiskunde, 3 u chemie, 3 u fysica en biologie, 3 of 5 u economie leiden naar de exacte wetenschappen. De afdeling Mens wetenschappen en Sociaal Techni sche leidt naar sociaal gerichte be roepen in het onderwijs (licentiaat, regent, onderwijzer) of de sociale sector (verpleegster, sociaal assi stent, logopedist, enz.). De afdeling Moderne Talen vormt de toekomstige filologen met 4 u Nederlands, 4 u Latijn, 5 u Frans, 4 u Duits en 4 u Engels. Onze technische richtingen met Electro-Mechanica, Elektronica, Autotechniek, Boekhouden-Infor- matica, Secretariaat, vormen leer lingen voor onmiddellijke tewerk stelling of voor verdere studies in het hoger onderwijs (Specialisaties, Graduaten, Industriële Ingenieurs, enz.). Onze beroepsopleidingen worden verzekerd in een volwaardige zesja rige opleiding tot 18 jaar. In de verschillende afdelingen Kleding, Personenverzorging/Gezins- en Sa nitaire Hulp, Elektrische Installa ties, Carrosserieherstelling, Hout bewerking Meubelmakerij, Ver koop/Kantoor kan na het 4de jaar het getuigschrift Lager Secundair Onderwijs en na het 6de jaar mits een aanvullend 7de jaar te volgen het getuigschrift Hoger Secundair Onderwijs behaald worden. Het K.T.A. is sedert 1 september 1985 pilootschool voor informatica. Dit betekent dat alle leerlingen zo wel in het A.S.O. als het T.S.O. en het B.S.O. vanaf het derde jaar één uur per week initiatie in de infor matica krijgen. De school heeft daarvoor 8 nieuwe computerfigura- ties zodat de leerlingen over het nodige didactische materiaal be schikken. Reeds enkele jaren kun nen de meeste van onze leerlingen in de 5de en 6de jaren gedurende 2 u per week het vak informatica volgen als keuzevak. De school is daarvoor reeds uitgerust met een computerlokaal met 9 complete computers met monitor en printer zodat in elke informaticaklas (met maximum 15 leerlingen) de aange leerde computertalen Basic en Co- bol in de praktijk kunnen toegepast worden. Het K.T.A. kent een grote uitstra ling en de leerlingen komen niet alleen uit het Geraardsbergse maar ook uit de streek van Ninove, Zot- tegem, Brakel, Galmaarden, Her- ne (Brabant) en zelfs Wallonië (Lessen, Deux-Acren). Op sportief gebied kunnen de leer lingen zich uitleven in verschillende sportkompetities waar reeds ver schillende bekers behaald werden. Het K.T.A. werd door de Sportfe deratie van het Rijksonderwijs uit geroepen tot Sportieve School. De culturele belangstelling van de leerlingen wordt gestimuleerd door schoolreizen in binnen- en buiten land met bezoek aan musea en tentoonstellingen. De diverse prestaties van de leerlin gen kunnen bewonderd worden op onze Openschooldag op zaterdag 23 mei 1987 van 14 tot 18 u in de lokalen van de Papiermolenstraat 103. In de verschillende werkplaat sen en lokalen zullen we een totaal beeld geven van de school. De werkplaatsen carrosserie, me taalbewerking, lassen, schrijnwer kerij, meubelmakerij, autotech niek, elektriciteit kunt U zien in volle werking. In de didaktische keuken van de afdelingen Perso- nenverzorging en Sociaal Techni sche kunt u pannekoeken proeven. In de lokalen kleding kunt U onze nieuwste kreaties bewonderen. Bo vendien heeft naar aanleiding van de Opendeurdag en ook op maan dag 25, dinsdag 26 en woensdag 27 mei 1987 een onderwijs-bedrijfs- projekt plaats. De labo's elektriciteit, elektronica, mechanica, scheikunde, fysica, to nen ons verschillende proeven uit gevoerd door onze leerlingen. De handelsafdelingen Boekhou- den-Informatica, Sekretariaat, Kantoor, de Economische Weten schappen, brengen in samenwer king met de banken verschillende stands. De afdeling Informatica demon streert verschillende programma's. In de dactyloklas worden de mo derne tekstverwerkingsmachines in werking gesteld. De Gezins- en Sanitaire Helpsters tonen de aktiviteiten uit hun oplei ding. De algemene vakken komen aan bod in de klassen massamedia, schoolreizen, stages, bijschoolse aktiviteiten, geschiedenis, aar drijkskunde, enz. Ter gelegenheid van de opendeur dag zal om 14 u de sleutel overhan digd worden aan de winnaar van de auto, 1ste prijs van onze tombola. Na de rondgang in de school kunt U een verfrissing nemen in de bar en de hongerigen kunnen een kaas schotel degusteren. Volgend jaar zal alles kunnen plaats hebben in het kader van de nieuwbouw. De ruwbouw is klaar, de elektriciteits- en chauffagewer- ken zijn aanbesteed en begonnen. Bij de voltooiing van het complex zal de school beschikken over een nieuwe mediatheek, lees-, TV-, en projektiezaal, een ruim leraarslo kaal, een taallabo, een polyvalente hall met vernieuwd sanitair, een didaktische keuken, een snit- en naad-atelier, twee dactylolokalen en 22 ruime lokalen met inbegrip van speciale lokalen voor Gods- dienst-Moraal, Geschiedenis, Aardrijkskunde en Plastische Op voeding. Gedurende het voorbje jaar ston den arbeiders en jongeren op de bres tegen rechtse regeringen in België maar ook elders in Europa. In die strijd konden zij, ondanks onze bescheiden middelen, steeds rekenen op de steun en inzet van jongsocialisten. Om onze werking op het huidige peil te houden en uit te breiden, zijn nieuwe financiële middelen nodig. Wij kunnen niet terugvallen op ka pitaalkrachtige sponsors zoals de CVP en PW-Jongeren. Daarom zal elke "rode" loper proberen zichzelf te laten sponsoren door kennissen, partijmilitanten, vrien den, familieleden, vakbondsmili tanten enz. voor een totaal bedrag van 500 fr. Wenst ook U een sportieve bijdra ge te leveren neem dan kontakt op met Peter Prové, Gemeentestraat 52, 9500 Geraardsbergen, tel.: 054/ 41.84.32. Voelt U zich niet meer zo fit, maar wil U toch investeren in het socialisme, stort dan uw bijdra ge op rekeningnummer 001- 1461257-28 op bovenstaand adres met de vermelding: "Jongeren lo pen voor Socialisme". Datum: vrijdag 22 mei 1987. In zeer veel gevallen horen we over de E.G. slechts praten op radio en T.V. Zelden hebben we de kans om aan verantwoordelijken, aan politi ci de voor ons belangrijke vragen te stellen: deze kans krijgt U nu! Ver tegenwoordigers van de C.V.P. (R. Chanterie), de P.V.V. (K. De Gucht), de S.P. (W. Vernimmen) en de V.U. (J. Van De Meulebrqu- cke) zullen o.l.v. B.R.T.-journalist Dirk Sterckx over «Europa» debat teren. Muziek verzacht ook de politieke zeden, zegt men. Gedurende de avond verzorgt Kristof de muzikale intermezzo's. Plaats: zaal Marbol Aanvang: 20 u. Infostands Europese Gemeenschap en toeristische diensten Lid-Staten. Datum: zaterdag 23 mei 1987 Eén v&n de meest internationale (en opopgemerkte) aspekten uit het leven van ons allemaal is wel licht de mode. Iedrean weet dat de Europese én Belgische mode nog steeds de nummer 1 zijn. Op zater dagnamiddag worden dames én he ren uitgenodigd op een spetterend modeshow elke doorgaat in samen werking met Geraardsbergse mo dewinkels en fabrikanten. Er is uiteraard voor versnaperingen gezorgd. Datum: zaterdag 23 mei 1987 Het wordt stilaan een traditie in Geraardsbergen: de jaarlijkse kroegentocht. Ook deze schakelt zich dit jaar in de evenementen- maand «Europa is ook nog meer» in. Zeker na de recente uitspraak van het Europees Hof in Luxemburg wordt ook het «biertje» één van de Europese prodükten - ook bij ons kan je er eentje komen drinken. Plaats: Geraardsbergen en café «Volkshuis» Aanvang: 20 u. Datum: woensdag 27 mei 1987. Op woensdagavond (begin ver lengd weekend) wordt het eerste «Groots Europees Kwistornooi» in gericht. Centraal in dit kwistornooi staat de Europese Gemeenschap en de 12 Lid-Staten in al hun aspek ten: zowel kunst, muziek, litera tuur, sport, film, komen aan bod. De winnaar neemt 25.000 fr. mee naar huis... Plaats: zaal Marbol Aanvang: 20 u. Infostands Europese Gemeenschap en toeristische diensten Lid-Staten. Datum: donderdag 28 mei 1987. Als één van de eerste steden in Vlaanderen pikt Geraardsbergen aan bij een nieuwe Europese trend, nl. de Stads-Pop-Concerten. Wij hopen met dit initiatief onze stad (en Europa) bij de jongere genera tie Belgen grotere bekendheid te doen krijgen. Groepen zoals de Skyblasters. Third Rock School, de L.S.P.-Band met o.a. Bea Van der Maet enz. zullen voor volk en sfeer zorgen in de stad. Plaats: Markt Aanvang: 16 u. Datum: vrijdag 29 mei 1987 «Europa is ook nog meer» betekent ook voor elk wat wils. Na het stads- pop-concert van donderdag voor de jongeren, is er voor al diegenen die het iets rustiger aan wensen te doen de «Golden Big Band-avond». Am biance verzekerd! Plaats: zaal Marbol Aanvang: 20 u. Datum: zaterdag 30 mei 1987 a) Viswedstrijd Op de visvijvers van het Kasteel van Viane wordt een grote hengel- wedstrijd georganiseerd met 10.000 fr. geldprijzen en premies. Er wordt gevist in twee reeksen (12.30 u. en 15.30 u.). Loting in het café Volkshuis te Onkerzele op vrijdag 29 mei om 20 u. Da prijsuitreiking gaat door op 30 mei rond 19 u. in zaal Marbol. b) Jogging In de straten van Geraardsbergen wordt op zaterdagnamiddag een reuze jogging georganiseerd. De minder-geoefenden kunnen on geacht de leeftijd voor x-aantal ki lometer aan de start. Start Kasteel Izegrim, Zonnebloemstraat 40, om 9 u. Talrijke aantrekkelijke prijzen zijn te winnen (klassement en tijds- rangschikking volgens kategorie) deze worden na de wedstrijd in zaal Marbol uitgereikt. c) Wandeltocht Jong en oud kan van zaterdag 30 mei een rustige wandeldag maken door zich voor de wandeltocht in te schrijven. Deze tocht gaat langs een toeristisch uitgestippeld circuit. Na de wedstrijd worden onder de deelnemers aantrekkelijke prijzen uitgereikt in zaal Marbol. d) Folklore Tussen de verschillende manifesta ties in wordt er gezorgd voor vrolij ke optredens van Italiaanse en Por tugese volksdansgroepen. Met hun muziek en dans zullen ze de Markt en topdag met Zuid-Europese zon overgieten. e) Boerenmarkt Voor al de nieuwsgierigen bezoe kers, toeristen en deelnemers zul len landbouwers paraat staan om hun gezonde waren aan de man of de vrouw te brengen. f) Restaurant De hongerigen zullen vanaf zater dagnamiddag tegen demokratische prijzen Belgische en andere specia liteiten kunnen komen verorberen in ons «restaurant Marbol», er zal tot laat in de avond geserveerd worden. g) Wandelconcert Voor de moeilijke karakters onder de aanwezigen bij wie vlug de ver veling zou opduiken, zal de fanfare «De Verbroedering» met een prachtig uitgevoerd wandelconcert voor de vrolijke noot zorgen op de Markt. h) Etalagewedstrijd Al de winkeliers van Geraardsber gen zijn uitgenodigd om in de week van 25 tot 31 mei deel te nemen aan een etalagewedstrijd met als onder werp «Europa». Op de topdag zul len alle winkeliers hun «beste etala ge voorzetten», 's avonds worden immers de winnaars bekend gemaakt. i) Prijsuitreiking Vanaf de vooravond zullen aan de winnaars van de jogging, viswed strijd en wandeltocht én etalage wedstrijd de prijzen worden uitge reikt. Ook zullen er talrijke bijzon der aantrekkelijke prijzen worden verloot onder de deelnemers. Elke deelnemer ontvangt een uniek Eu ropees Diploma. Datum: zondag 31 mei 1987. De Europese sport bij uitstek, naast het voetbal, is ongetwijfeld het wielrennen. Meer dan om het even welke andere sport leent fiet sen zich tot beoefening door ieder een. Vandaar de «fietseling» waar op een uitgestippeld parkoers ener zijds kennis kan gemaakt worden met Geraardsbergen en zijn mooie omgeving en waar men anderzijds zichzelf en zijn kracht kan meten op de Muur. Individuelen en groe pen kunnen deelnemen en ontvan gen een mooie hf nnnering en er zijn talrijke prijzen in de wacht te slepen. Plaats: Markt, Geraardsbergen en omgeving. Aanvang: 9 u. Traditioneel is het in Onkerzele op 1 mei om 9 uur 's morgens kaarten geblazen. 48 entoesiaste kaarters waren op post. 7 tafels bieden en 5 tafels manillen. Alles verliep zeer sportief en om llu30 kon het be stuur, bijgestaan door gemeen teraadslid Freddy De Chou de rangschikking opmaken. Om 12 uur werden de prijzen uitge reikt door onze OCMW-mandata- ris Eddy De Taeye samen met Christine, onze lokaalhoudster. Al le deelnemers hadden een prijs. Hieronder de rangschikking van telkens de 10 beste uitslagen: BIEDEN: 1. Daneels Henri, 2. Pennewaert Oscar, 3. Van Lierde Henri, 4. Droesbeke Emilien, 5. Duhau Mare, 6. Van Audenhove Julien, 7. Gommers René, 8. De Smedt Guido, 9. Neckebroeck Eric, 10. Bruylandt Roger. MANILLEN: 1. Lafourt René, 2. De Chou Freddy, 3. De Froy Pas cal, 4. Van der Massen René, 5. De Ligne Rita, 6. De Corte Luc, 7. Legrand Antoinette, 8. Duhau Mi chel, 9. Suys Ronny, 10. Dhoe Paul. De eerst geklasseerde dame, Rita De Ligne, mocht nog een speciale prijs in ontvangst nemen vanwege de kd. Julien Van Welckenhuyze, sekretaris van de SP-Onkerzele. R. Van Liefferjnge ■/.O. 3 O-' .*4 It V •y v-i- v ...-. ,f 30 I Zaal MARBOL Markt, Geraardsbergen 'si" 'i iV.-V jf'u Presentatie: Jean MONNET 1 'S Ingang: GRATIS. f v v o W .vs I'M. a 6,1/. V -m T'ï 1 J yU-yw' l/yc i/{aA/lsC.t/L i- ■v

Voor Allen | 1987 | | pagina 4